M. Puidoko padėjėjas įtariamas siūlęs kyšį, Seimo narys tikina patyręs STT agentų smurtą

Publikuota: 2021-06-10
M. Puidokas. Arno Strumilos („15min“) nuotr.
svg svg
M. Puidokas. Arno Strumilos („15min“) nuotr.

Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjas įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu, ketvirtadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Tiriant šią bylą atliktos kratos M. Puidoko darbo vietoje Seime. Pats politikas teigia patyręs STT agentų smurtą. Dėl to teisėsaugos pareigūnams teko aiškintis parlamento posėdyje.

Papildyta Loterijų asociacija prabilo apie „nusikalstamą lobizmą“.

Ikiteisminį tyrimą STT skelbia pradėjusi po Seimo nario Mato Maldeikio pranešimo apie bandymą jį papirkti.

Opozicinei Darbo partijos frakcijai priklausančio Seimo nario M. Puidoko padėjėjas ketvirtadienį sulaikytas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, parlamentaro padėjėjas Kęstutis Motiečius Seimo patalpose pasiūlė M. Maldeikiui 50.000 Eur kyšį, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ar atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto priėmimas.

Šį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Konservatorius M. Maldeikis žurnalistams teigė kyšio pasiūlymo iš parlamentaro M. Puidoko padėjėjo sulaukęs prieš mėnesį ir iškart kreipęsis į STT.

„Aš labai pasitikiu STT, mačiau, kaip tie pareigūnai dirba, labai profesionalu ir labai teisinga. Ne toje epochoje gyvename, kad dar čia galėtume tokias banalias korupcines schemas vykdyti“, – sakė jis.

Spec. tarnybą apkaltino smurtu

Pranešimą apie įtarimus Seimo nario M. Puidoko padėjėjui STT paskelbė netrukus po to, kai politikas per plenarinį posėdį pareiškė patyręs teisėsaugos agentų smurtą.

„Įvyko precedento neturintis atvejis Lietuvos parlamentarizmo istorijoje, savo kabinete buvo prieš mane smurtaujama STT agentų, buvau smaugiamas, suplėšyti darbužiai“, – sakė M. Puidokas.

„Neturiu jokio teisinio statuso – nesu nei liudininkas, ne įtariamasis, iš manęs buvo atimti asmeniniai daiktai jėga ir rankos sudraskytos iki kraujo. Trūko oro, sakiau, kad dūstu, o mane toliau smaugė ir savo veiksmų nenutraukė“, – tvirtino jis.

Seimo narys teigė, kad įvykį filmavo jo advokatas.

M. Puidokas reikalavo, kad Seimo vadovybė imtųsi priemonių dėl tokio pareigūnų elgesio.

„Suprantu, kad tai kerštas už aktyvią veiklą dėl Partnerystės įstatymo, Stambulo įstatymo“, – sakė jis.

Pateikė detalių

Vėliau komentuodamas situaciją žurnalistams M. Puidokas teigė smurtą iš STT agentų patyręs, kai bandė grįžti iš savo kabineto į Seimo posėdžių salę. Jis taip pat patvirtino, kad STT agentai iš jo paėmė telefonus.

„Kai atėjo advokatas, advokatas išsakė, kokias aš turiu teises, išsiaiškino, kad aš nesu nei įtariamasis, nei liudytojas, nei specialusis liudytojas, jokiam nesu teisiniam statuse. (Advokatas) sako, Seimo narys turi teisę eiti į posėdžių salę, (pareigūnai) sakė, ne, mes neleisim, mes jį apieškosim. Vietoj apieškojimo įvyko smurto akcija“, – pasakojo M. Puidokas.

„Visi aktyvūs smurtiniai veiksmai buvo daromi iš dviejų agentų pusės, aš buvau remiamas iš visų pusių, aš sakiau, man trūksta oro, ir laužiant rankas buvau smaugiamas, plėšomi rūbai“, – teigė Seimo narys, pademonstravęs įplėštą kelnių kišenę.

Parlamentaras patvirtino, kad pareigūnų parodytuose dokumentuose buvo įvardyti du jo padėjėjai – K. Motiečius ir Robertas Stanionis, o tyrimas vyksta dėl azartinių lošimų reguliavimo.

„Dėl tų dalykų, kur jie įrašę ir kaltina, silpnos opozicinės frakcijos narys net norėdamas negalėtų padaryti, nes tuos sprendimus ir balsavimus priima valdančioji dauguma. Ten kažkas buvo susiję su azartiniais lošimais, matot, kaip aš balsuoju, aš niekada nepalaikau azartinių lošimų, visada už tai, kad būtų griežtinama tvarka“, – piktinosi parlamentaras.

S. Skvernelis: fizinė prievarta prieš Seimo narį negalima 

Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis teigia, kad yra per daug neatsakytų klausimų dėl to, kas įvyko Seimo nario M. Puidoko kabinete atliekant kratą, tačiau fizinė prievarta bet kokiu atveju negalima.

„Šiandien bent jau man daugiausia klausimų kelia tai, ką pasakė Seimo narys M. Puidokas, kad prieš jo asmenį naudota prievarta. Konstitucijoje labai aiškiai pasakyti keli Seimo narių apsaugos arba imuniteto atvejai. Besąlygiškai Seimo nario asmuo yra neliečiamas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė jis.

„Jeigu yra sankcionuota krata, tai nelaikoma Seimo nario imuniteto pažeidimu. Tačiau jeigu jo atžvilgiu naudota fizinė prievarta, mano galva, tai yra esminis Konstitucijos pažeidimas“, – teigė S. Skvernelis.

Kita vertus, jis pabrėžė, kad apie galimą fizinę prievartą pranešė tik Seimo narys.

„Kol kas nežinome aplinkybių, kas ten buvo“, – teigė opozicijos lyderis.

STT: politikas nepakluso teisėtiems reikalavimams

STT ketvirtadienį pareiškė, kad jos darbuotojai turėjo prievarta paimti telefonus iš Seimo nario M. Puidoko, nes šis atsisakė vykdyti teisėtus pareigūnų reikalavimus.

„Buvo atlikta krata Seimo nario M. Puidoko kabinete. Taip pat buvo atlikta jo asmens krata. Jos metu siekiant paimti tyrimui reikšmingus daiktus (mobiliuosius telefonus), nebuvo vykdyti pareigūnų teisėti reikalavimai ir jiems buvo pasipriešinta. Dėl šios priežasties tyrimui reikšmingi daiktai buvo paimti prievarta“, – BNS informavo STT atstovė Renata Keblienė.

Į Seimo posėdį ketvirtadienį buvo skubiai iškviestas generalinės prokurorės pavaduotojas Gintas Ivanauskas. Jis teigė, kad dėl STT pareigūnų veiksmų prieš Seimo narį bus atliktas vidinis tyrimas.

Jis tvirtino kol kas negalintis atsakyti, ar pareigūnai neperžengė ribos atlikdami procesinės prievartos veiksmus, tačiau pažymėjo, kad Seimo nario imunitetas nėra absoliutus.

„Galiu pažadėti, kad bus atliktas išsamus vidinis patikrinimas, tiek iš pareigūnų pusės bus paimti paaiškinimai, kad būtų nustatyta, kaip viskas vyko, ar nebuvo peržengtos procesinių prievartos priemonių panaudojimo ribos“, – ketvirtadienį per Seimo posėdį sakė G. Ivanauskas.

„Pagal mūsų įstatymus, visgi Seimo narys neturi absoliutaus imuniteto. Yra Konstitucinio Teismo pasisakyta, kad asmens krata nėra savaime suvaržoma asmens laisvė“, – teigė generalinės prokurorės Nidos Grunskienės pavaduotojas.

G. Ivanauskas pažymėjo, kad kol kas žinoma tik Seimo nario M. Puidoko versija.

„Negalėčiau per daug detaliai aiškinti, kokios procesinės prievartos, jėgos priemonės buvo panaudotos konkrečiai prieš Seimo narį, nes reikėtų palaukti ir patys pareigūnai, kurie atlieka veiksmus, turėtų paaiškinti, kaip viskas vyko. Kaip supratu, iš šitos pusės išsakyta tik Seimo nario pozicija“, – teigė prokuroras.

Jis taip pat tvirtino neatmetantis galimybės, kad „galbūt reikės teisminės praktikos formuojant tam tikrą jėgos panaudojimą prieš Seimo narius, esant reikalui“.

„Gal tai bus tas įvykis, kuris padės formuoti šitą praktiką“, – sakė G. Ivanauskas.

Loterijų asociacija prabilo apie „nusikalstamą lobizmą“

Žiniasklaidai ketvirtadienį išplatintame pranešime Loterijų asociacija atsiribojo nuo „bet kokių loterijų sąsajų su STT nagrinėjama byla“ ir teigia, kad į viešumą „pradėjo lįsti nusikalstamo lobizmo galai“.

„Sveikiname STT pareigūnų tyrimą ir padorių Seimo narių drąsą. Labai tikimės, kad STT tyrimas atskleis ir kitus politikus, kurie kalbėjo Kauno lošimų verslo šulų argumentais“, — pranešime žiniasklaidai teigia Loterijų asociacijos vadovas Andrius Karaliūnas.

Asociacija STT tyrimą sieja su azartinų lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektu, kuris buvo įregistruotas gegužės 20 dieną.

Seime gegužę pateikti dviejų įstatymų pakeitimai, kuriais siūloma nuo 5% iki 10% padidinti loterijų ir lošimų mokesčio tarifą bei loterijų organizatorius įpareigoti paramai skirti ne 8% kaip dabar, o 16% lėšų nuo nominaliosios per ketvirtį išplatintų loterijos bilietų vertės. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Verslo aplinka“

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Izraelis vėl smogė Gazos Ruožui 3

Izraelio aviacija penktadienio naktį atakavo taikinius Gazos Ruože, palestiniečių kovotojams vėl paleidus...

Vokietija atveria sienas pasiskiepijusiems keliautojams

Vokietija birželį atvers savo sienas Europos Sąjungai nepriklausančių šalių piliečiams, pasiskiepijusiems nuo...

Irano dvasinis vadovas balsavo, duodamas pradžią prezidento rinkimams

Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei penktadienį balsavo Teherane: šalyje prasidėjo prezidento...

Rusijos Dūmos rinkimai vyks rugsėjo 19-ąją

Rusijos prezidentas Valdimiras Putinas pasirašė įsaką dėl naujų Rusijos Dūmos rinkimų – jie numatyti rugsėjo...

Dalis naštos nukristų nuo smulkiųjų pečių 2

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM), sekdama Estijos pavyzdžiu, siūlo naujovę – smulkiojo verslininko...

Modelis, kai verslininkas užmiršta buhalterinę apskaitą ir mokesčius Premium 2

Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo naujovꠖ smulkiojo verslininko sąskaitą. Įdiegus šį modelį,...

Finansai
05:45
Darbuotojų lūkesčiai darbo formoms: arba prisitaikysime, arba pralaimėsime Verslo tribūna

Skirtingų darbo modelių privalumai bei trūkumai ir darbuotojų lūkesčiai darbo formai – šiuo metu tai vieni...

Vadyba
04:00
V. Putinas: Rusija pasirengusi tęsti dialogą, jei to norės JAV  

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Maskva yra pasirengusi tęsti dialogą su...

Verslo aplinka
2021.06.17
Prancūzų prokurorai prašo N. Sarkozy skirti realią pusės metų įkalinimo bausmę 

Prokurorai buvusio Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy teisme dėl įtariamų kampanijos finansavimo...

Verslo aplinka
2021.06.17
Seimas: sprendimai dėl amžiaus, nuo kada galima vartoti alkoholį, prekybos laiko – rudenį  

Seimas vis tik ėmėsi svarstyti dalies valdančiųjų siūlymus sumažinti amžių, nuo kurio galima vartoti...

Prekyba
2021.06.17
G. Nausėda sveikina JAV prezidento žinutę V. Putinui dėl „kenkėjiškos veiklos“ regione 

Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina JAV prezidento Joe Bideno perspėjimą Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui...

Verslo aplinka
2021.06.17
Maskva: Rusijos ambasadorius JAV kitą savaitę sugrįš į Vašingtoną 1

Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas ateinančią savaitę sugrįš į darbą Vašingtone, ketvirtadienį...

Verslo aplinka
2021.06.17
„Bloomberg“: Italijos ekonomikos augimas šiais metais pralenks dabartines prognozes

Italijos ekonomika šiais metais gali ūgtelėti gerokai daugiau nei 5%, tai yra kur kas greitesniu tempu negu...

Verslo aplinka
2021.06.17
Koronaviruso atmaina „Delta“ į Lietuvą  įvežta iš Uzbekistano

Lietuvoje pirmą kartą aptikta koronaviruso atmaina „Delta“. Nustatyta. kad ja užikrėtęs žmogus į Lietuvą...

Verslo aplinka
2021.06.17
N. Savickas. Kaip biurų rinkai sekėsi laikyti pandemijos egzaminą? 2

Pandemija privertė peržvelgti biurų plėtros ypatumus ir atskleidė naujas tendencijas. Nekilnojamojo turto...

Verslo aplinka
2021.06.17
Vyriausybė stabdo atrankos į ES Bendrąjį Teismą procesą 

Vyriausybė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisija (VTEK) dėl atrankos į Europos Sąjungos (ES)...

Verslo aplinka
2021.06.17
Lietuva prašo Irako ir Turkijos griežtinti išvykstansčiųjų per oro uostus kontrolę

Išaugus nelegalios migracijos srautams iš Baltarusijos, Lietuva paprašė Irako ir Turkijos vyriausybių...

Verslo aplinka
2021.06.17
J. Bideno ir V. Putino akistata: žaidė pagal Amerikos taisykles, ar laikysis raudonųjų linijų paaiškės netrukus Premium

Joe Bideno, JAV prezidento, ir Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, susitikimas prikaustė pasaulio dėmesį,...

Verslo aplinka
2021.06.17
Po JAV ir Rusijos lyderių susitikimo G. Landsbergis laukia deeskalacijos regione

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Jungtinės Valstijos primetė savo žaidimo...

Verslo aplinka
2021.06.17
Teismas vėl atmetė „Telios“ skundą dėl „Mezon“ dažnių pardavimo „Bitei“

Teismas atmetė telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ skundą – įmonė siekė panaikinti Ryšių reguliavimo...

Inovacijos
2021.06.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku