2021-05-31 09:58

Baltarusija prakalbo apie galimą malonę S. Sapegai

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja dalyvavo šeštadienį Vilniuje surengtame proteste prieš Baltarusijos žurnalisto R. Pratasevičiaus ir S. Sapegos sulaikymą. Dariaus Mataičio („Scanpix Baltics“) nuotr.
Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja dalyvavo šeštadienį Vilniuje surengtame proteste prieš Baltarusijos žurnalisto R. Pratasevičiaus ir S. Sapegos sulaikymą. Dariaus Mataičio („Scanpix Baltics“) nuotr.
Baltarusija gali suteikti malonę ir atleisti nuo bausmės Rusijos pilietę Sofiją Sapegą arba perduoti ją kalėti Rusijoje.

Tai Rusijos leidiniui „Kommersant“ pareiškė Baltarusijos režimo užsienio reikalų ministras Vladzimiras Makėjus.

Jis pabrėžė, kad klausimą turi spręsti teisėsaugos organai, bet pirmiausia nuosprendį dėl S. Sapegos turi priimti Baltarusijos teismas, praneša „Interfax“.

„Greičiausiai teismas bus surengtas Baltarusijoje, įvertinant tai, kad visa informacija apie vieno ar kito asmens dalyvavimą organizuojant perversmą buvo kaupiama mūsų struktūrose“, — aiškino V. Makėjus.

Sprendimą dėl malonės suteikimo S. Sapegai ar jos perdavimo atlikti bausmę gali priimti tik Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka.

Šeštadienį Sočyje S. Sapegos klausimą plaukiodami jachta aptarinėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir A. Lukašenka. Anot V. Putino atstovo svarbu tai, kad S. Sapega turi leidimą gyventi Baltarusijoje.

Baltarusijos žurnalistas, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas Ramanas Pratasevičius ir jo draugė S. Sapega buvo sulaikyti gegužės 23 d. Minske, kai Baltarusija privertė nutūpti iš Atėnų į Vilnių skridusį lėktuvą „Ryanair“.

52795
130817
52791