Saugiai disponuoti įmonės duomenimis tampa ypatingai svarbu

Publikuota: 2020-10-23
svg svg

Nuotolinio darbo organizavimas – daugeliui verslų šiandien tapo išeitimi tęsti veiklą pandemijos sąlygotos krizės akivaizdoje. Tačiau susikoncentravus į skubius sprendimus ir nuotolinio darbo privalumus, dažnai praleidžiama ir kita šio proceso pusė. Nemaža dalis verslo nestruktūrinių duomenų saugomi tik darbuotojų kompiuteriuose – pasaulinės tyrimų ir konsultacijų įmonės „Gartner“ duomenimis, tokie nestruktūriniai duomenys sudaro apie 28 proc. visų tipiškos įmonės duomenų. Kadangi nemaža dalis jų – įmonei itin aktualūs, jautrūs, o dažnu atveju – ir įstatymo reguliuojami, natūraliai kyla klausimas: kaip tokius duomenis tinkamai valdyti ir apsaugoti?

Neklysta teigiantys, kad bendrovės duomenų apsauga šiandien turėtų būti viena iš prioritetinių verslo užduočių ne tik dėl teisinio asmens duomenų reguliavimo, bet ir įmonės reputacijos bei sėkmingo veiklos tęstinumo. Verslo duomenis būtina apsaugoti nuo galimų įrangos gedimų, avarijų, katastrofų bei tyčinio ar netyčinio sugadinimo – legalių vartotojų ar įsilaužėlių veiksmų.

nuotrauka::1 left

Apie duomenų apsaugos svarbą byloja ir dažnos kibernetinės atakos prieš vietines ir pasaulines kompanijas. Daugelis jau esame girdėję apie dar visai neseniai navigacijos prietaisų bei kitų komunikacijos priemonių, tokių kaip išmanieji laikrodžiai, gamintojo „Garmin“ patirtą ransomware ataką, kada įsilaužėliai pasisavino duomenis ir reikalavo išpirkos už jų iššifravimą. Tokios atakos metu, vykstant deryboms su įsilaužėliais bei jų paieškai ir nulinčiavimui, milžiniška kompanijos sprendimų vartotojų dalis lieka priversta laukti, kol vėl galės saugiai naudotis įsigytais bendrovės prietaisais, naudojančiais jų asmens duomenis, arba, įvykus blogiausiam scenarijui, netekti visos savo su gamintoju privatumo taisyklėmis pasidalintos informacijos.

Grįžtant į šiandieninę realybę Lietuvoje, nemaža dalis mūsų vis dar dirbame iš namų arba bent jau turime tokią galimybę ir ne tik kriziniu atveju. Tai, žinoma, didelis privalumas pandemijos akivaizdoje, tačiau jeigu svarbūs, konfidencialūs įmonės duomenys saugomi tik, pavyzdžiui, jos darbuotojų nešiojamuosiuose kompiuteriuose, šių itin lengva netekti paprasčiausiai praradus darbo įrenginį dėl neatsargumo ar nesaugaus prisijungimo prie viešų tinklų. Tokiu atveju ypač aktualu pasirūpinti ne tik duomenų saugos sprendimais bei darbuotojų sąmoningumu įmonės informacijos saugos klausimu, bet tuo pačiu turėti ir tyčiniam sugadinimui atsparias rezervines duomenų kopijas, įgalinančias toliau tęsti veiklą net ir duomenų pasisavinimo atveju.

Būdų apsaugoti yra

Vienas iš galimų sprendimų, siekiant išvengti verslo duomenų praradimo ir veiklos paralyžiaus, – „Hitachi Content Platform“ (HCP) platforma, patikima, efektyvi ir lengvai naudojama duomenų saugykla, leidžianti įmonėms patogiai saugoti ir administruoti nestruktūrinius bendrovės duomenis.

Naudojantis platforma, duomenys iš darbuotojų kompiuterių ar daugelio failų serverių gali būti automatiškai sinchronizuojami su centrinėmis HCP saugyklomis, nediegiant sudėtingų ir brangių rezervinio kopijavimo sistemų. HCP saugomų duomenų kopijų negalima perrašyti ar užšifruoti, o bet koks dokumento pakeitimas sukuria naują dokumento versiją nekeičiant jo originalo. Taip pat sprendimas leidžia aprašyti kuriose duomenų saugyklos vietose, kiek kopijų ir kiek laiko turi būti saugomi duomenys, ką su jais daryti pasibaigus jų saugojimo laikui – ištrinti ar perkelti į kitą direktoriją.

Atsižvelgiant į vis besiplečiančią teisinių reguliavimų, kaip, kur ir kiek laiko turi būti saugomi duomenys su jautria asmens informacija, imtį, HCP sprendimas šiuo atveju garantuoja dokumentų originalumą, apsaugą nuo praradimo, automatinį dokumentų ištrynimą pasibaigus jų saugojimo terminui, dokumentų turinio analitiką bei kaupia duomenis apie prieigas ir leidžia jas susieti su geografinėmis vietomis.

Žinoma, yra nemažai duomenų, kurie turi būti saugomi ilgą laiką – keliasdešimt metų ar dar ilgiau. Per tą laikotarpį paprastai pasikeičia ne viena duomenų saugojimo technologija, todėl duomenys turi būti perkeliami iš vienų saugyklų į kitas. Jeigu duomenų kiekis didelis, tai yra pakankamai ilga, sunki ir daug sąnaudų reikalaujanti užduotis. HCP platformos kūrėjai atsižvelgė ir į tai – sprendimas įgalina sklandžią duomenų migraciją iš vienos kartos saugyklų į kitas, nestabdant vartotojų sistemų darbo, perkeliant visus metaduomenis, aprašančius saugojimo taisykles, prieigas ir t.t. Taip pat, kaip minėta, platforma užtikrinamas ir teisinis dokumentų originalumas – garantuojama, kad perkeltas dokumentas ir su juo susiję metaduomenys liks nepakitę.

[infogram id="45261feb-94c5-474b-92c0-9154bf58cca7" prefix="3kH" format="interactive" title="TR:proact"]

Duomenų vertę žymi ir jų valdymo lankstumas

Duomenų vertė didėja, jeigu juos galima analizuoti, klasifikuoti bei naudoti ne tik juos sukuriančiose, bet ir kitose programose, išvengiant jų praradimo. Šiais laikais vis dažniau tenka dirbti ne tik biuruose, namuose, bet ir iš bet kurios kitos vietos, pavyzdžiui, komandiruočių metu, naudojant mobiliuosius ar kitus išmaniuosius įrenginius. Renkantis duomenų saugyklą, būtina atsižvelgti, kad ši užtikrintų saugią prieigą prie duomenų iš bet kur ir iš bet kokio įrenginio net ir dideliu nuotoliu – reikalingas būdas, leidžiantis efektyviai dirbti su ženkliai nutolusiomis saugyklomis, eliminuojant didelio atstumo lemiamus duomenų perdavimo ar redagavimo vėlavimus.

„Hitachi Content Platform“ sprendimas leidžia konsoliduoti ir virtualizuoti duomenis, t.y. atskirti duomenis nuo juos sukūrusių sistemų, ir naudoti kitose programose, galinčiose sukurti papildomą vertę iš jau turimų duomenų – pastarosios gali papildyti metaduomenis nekeisdamos originalių duomenų, pavyzdžiui, vienas didžiausių nestruktūrinių duomenų generatorių šiuo metu yra daiktų interneto (angl. Internet of Things – IoT) platformos, kurių sugeneruoti duomenys dažniausiai naudojami kitose programose. HCP platformos duomenų analitikos funkcija taip pat aptinka dokumentus su jautria informacija, klasifikuoja informaciją ir imasi atitinkamų veiksmų, paskirstant saugojimo vietas, prieigas bei duomenų sunaikinimo procedūras.

Galiausiai, siekiant saugiai ir patogiai apsikeisti jautriais duomenimis su bendradarbiais, klientais ar partneriais, nesinaudojant visiems prieinamomis debesijos paslaugomis, kaip, pavyzdžiui, „Dropbox“, negalinčiomis garantuoti reikalingo konfidencialumo, aplikacija „Hitachi Content Platform Anywhere“ įgalina vartotojus ne tik sinchronizuoti darbuotojų asmeninių kompiuterių duomenis su centralizuota bendrovės duomenų saugykla, bet ir saugiai jais dalintis, integruojant duomenų dalinimosi sistemą į įmonės darbuotojų darbo direktorijas ir, esant poreikiui, vidiniuose įmonės tinkluose. HCP Anywhere taip pat suteikia prieigą prie įmonės duomenų saugyklų ir iš mobiliųjų įrenginių.

Apibendrinant, centralizuota ir patikima visuose įmonės filialuose sukuriamų dokumentų kopijų direktorija palengvina ne tik bendrovės duomenų analitiką, bet ir užtikrina jų apsaugą. Verta pabrėžti, kad tokio duomenų valdymo atveju pateisinami ne tik pastarieji tikslai, bet ir žymiai sumažėja išlaidos skirtingų įmonės filialų IT ūkio išlaikymui. Taigi investuojant į patikimą duomenų saugyklą laimima ne tik paprasto duomenų valdymo ir jų apsaugos, bet ir bendrovės kaštų taupymo, o ypač įvertinant duomenų praradimo pasekmes, klausimu.

Norėdami sužinoti daugiau, kreipkitės info@proact.lt.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Vyriausybė pritarė vakcinų įsigijimui iš kompanijos „Moderna“

Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį pritarė vakcinų įsigijimui iš kompanijos „Moderna“. Skiepijimo...

M. Barnier: kelios ateinančios dienos derybose bus lemiamos

Europos Sąjungos (ES) vyriausiasis derybininkas „Brexit“ reikalams Michelis Barnier trečiadienį perspėjo...

Patvirtinti 2.109 nauji koronaviruso atvejai, mirė 28 žmonės 2

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2.109 nauji COVID-19 ligos atvejai, dėl koronaviruso mirė 28 žmonės,...

Lietuvos gyventojai bekontaktėmis kortelėmis atsiskaito dažniau nei vidutinis europietis

Grynieji pinigai vis dar išlieka populiariausia mokėjimo priemonė prekybos vietose ir tarp fizinių asmenų...

Finansai
13:00
„Bankera“ įkūrėjų įmonė tapo „Visa“ tinklo nare Verslo tribūna

Lietuvių įkurta ir Lietuvos Banko išduotą elektroninių pinigų įstaigos licenciją turinti finansinių...

Finansai
12:17
Prezidentas ragina laikinąją Vyriausybę ruoštis priimti COVID-19 vakcinas

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino Sauliaus Skvernelio vadovaujamą laikinąją Vyriausybę sklandžiai perduoti...

JK pirmoji pasaulyje patvirtino „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtą vakciną, skiepijimą pradės netrukus 16

Jungtinė Karalystė (JK) tapo pirmąją pasaulyje šalimi, plačiam naudojimui patvirtinusia „Pfizer“ ir...

Kompensuoti pastoviųjų įmonių išlaidų nesvarstoma, verslas primena apie nuomą

Ekonomikos ir inovacijų ministerija teigia šiuo metu nesvarstanti Europos Komisijos (EK) siūlymo valstybėms...

Gazelė
10:52
JAV generalinis prokuroras: reikšmingo klastojimo per rinkimus įrodymų nėra

JAV generalinis prokuroras Billas Barras antradienį sakė, jog Teisingumo departamentas nerado įrodymų, kad...

Sėkmingas Teltonikos augimas- efektyvios įmonių reorganizacijos pavyzdys Verslo tribūna

Sėkmingai įvykdyta Teltonikos įmonių grupės reorganizacija paskatino greitą net 30 procentų metinį augimą...

Parkavimo aikštelė ne guminė: kaip įmonės motyvuoja į darbą judėti darniau? Verslo tribūna 2

Vilniaus įmonės, kurioms rūpi jų darbuotojų gyvenimo kokybė, patogumas kelyje namai-darbas-namai, kviečiamos...

Paslaugos
06:00
Lenkijos vyriausybė nepatenkinta ES, bet iki „Polexit“ – toli Premium

Lenkijos vyriausybė pastaruoju metu negaili kritikos Europos Sąjungai (ES) ir jos bandymams griežčiau...

Parama verslui per pandemiją: siūlomos greitos ir veiksmingos priemonės Verslo tribūna

Įprastai daugumai verslų prasidėję 2020-ieji netrukus virto aukštyn kojomis – dėl pandemijos įmonės susidūrė...

I. Šimonytė: po prezidento filtro partijoms gali tekti iš naujo dalytis ministerijas 8

Prezidentui Gitanui Nausėdai atmetus kurį nors kandidatą į ministrus, centro dešinės koalicijos partijoms...

Verslo aplinka
2020.12.01
Estijos prezidentė: su Rusija Europa turi tvirtai laikytis savo pozicijų

Baltijos šalys yra saugesnės ir geriau ginamos nei tuomet, kai Rusija 2014 m. aneksavo Krymą, nes Europa...

Verslo aplinka
2020.12.01
Valstybės kontrolė: paramą gavo ir nenukentėjusios įmonės

Valstybės kontrolė skelbia, jog nuo koronaviruso krizės nukentėjusiam verslui skirtą valstybės paramą per...

Verslo aplinka
2020.12.01
Feisbuko „aukščiausiasis teismas“ imasi spręsti ginčus dėl turinio

Socialinio tinklo „Facebook“ „aukščiausiasis teismas“, kuriam pavesta spręsti dėl opaus ir žalingo turinio...

Technologijos
2020.12.01
J. Bidenas ragina JAV Kongresą priimti „tvirtą“ pagalbos planą

JAV išrinktasis prezidentas Joe Bidenas antradienį paragino Kongresą greitai patvirtinti „tvirtą“ pagalbos...

Verslo aplinka
2020.12.01
JK restoranai ir barai gali nebeįsileisti nenorinčiųjų skiepytis nuo COVID-19 3

Jungtinei Karalystei rengiantis pradėti skiepyti milijonus žmonių nuo koronaviruso, už vakcinavimo eigą...

Paslaugos
2020.12.01
Vokietija planuoja mokesčių nuolaidas darbuotojams, dirbantiems iš namų

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vyriausybė pirmadienį pranešė planuojanti mokesčių nuolaidas gyventojams,...

Verslo aplinka
2020.12.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus