Papildomas finansavimas premjero gatvei – be paraiškos ir prašomos sumos

Publikuota: 2019-12-02
Saulius Skvernelis, Lietuvos ministras pirmininkas Vyriausybėje. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Saulius Skvernelis, Lietuvos ministras pirmininkas Vyriausybėje. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vilniaus rajono savivaldybė, šiemet rudenį perskirstant lėšas keliams tvarkyti, neteikė paraiškos nei Susisiekimo ministerijai, nei Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) dėl Upės gatvės Smiglių kaime asfaltavimo, rodo BNS surinkti atsakingų institucijų dokumentai. 

Papildomą 300.000 Eur finansavimą gatvei, vedančiai į premjero Sauliaus Skvernelio namus, tvarkyti Vilniaus rajono savivaldybė gavo rajono merei Marijai Rekst spalio 22 dieną nusiuntus raštą Susisiekimo ministerijai. Dokumente nebuvo nurodyta nei konkretaus objekto, nei konkrečios prašomos skirti sumos. 

Susisiekimo ministerijai nuo rugpjūčio vadovauja merės bendrapartietis Jaroslavas Narkevičius.

Vilniaus rajono savivaldybei papildomos lėšos skirtos pagal 2015 metų Vyriausybės protokolo nuostatą, numatančią šešioms tautinių mažumų gausiai gyvenamoms savivaldybėms skirti keliams tvarkyti „preliminariai 10%“ daugiau lėšų. 

Paaiškėjo, kad skirtingai nei kitoms savivaldybėms, Vilniaus rajono savivaldybei, kaip ir Trakų rajono savivaldybei, pagal šią protokolo nuostatą šiemet Vyriausybė atseikėjo papildomai lėšų dukart. 

Merė M. Rekst nurodė, kad Vilniaus rajonas yra priemiestinis, tiek Vilniaus miesto, tiek rajono gyventojai naudojasi bendru vietos kelių tinklu. Jį sudaro daugiau kaip 2.500 kilometrų, iš jų asfalto dangą turi apie 18% visų kelių, likusieji yra su žvyro ar grunto danga. Be to, nuo 2015 metų rajono savivaldybė turėjo gauti papildomai po 10% lėšų keliams, tačiau tik nuo 2018 metų jos papildomai skiriamos.

Išgirdusi šiuos merės argumentus, Susisiekimo ministerija jau po savaitės pasiūlė Vyriausybei Vilniaus rajono keliams ir gatvėms tvarkyti papildomai skirti 300.000 Eur. Ministrų kabinetas be diskusijų pritarė J. Narkevičiaus teiktam nutarimo projektui. 

Kaip rašė „15min“, Vilniaus rajono savivaldybė visą 300.000 sumą skyrė vienai, Upės gatvei Smiglių kaime Zujūnų seniūnijoje gatvei, kur gyvena premjeras S. Skvernelis, asfaltuoti.

Vilniaus ir Trakų rajonai gavo daugiau, nes paprašė, kiti – neinformuoti

Tautinių mažumų gausiai gyvenamoms savivaldybėms priskiriamos šešios – Vilniaus rajono, Trakų rajono, Šalčininkų rajono, Švenčionių, Visagino, Ignalinos rajonų. Joms visoms jau šių metų gegužę buvo atseikėta po 10% didesnį finansavimą. 

Tačiau dviems iš šešių savivaldybių – Vilniaus rajono ir Trakų rajono – spalio pabaigoje pagal šią dešimties procentų nuostatą papildomų lėšų atriekta antrąkart, t. y. gerokai viršijant dešimties procentų ribą. Toks sprendimas priimtas jau tuomet, kai Susisiekimo ministerijos vairą buvo perėmęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas J. Narkevičius.

Susisiekimo ministerija informavo BNS, kad keliams tvarkyti „Vilniaus rajono savivaldybei tautinėms mažumoms papildomai buvo skirta 17,6% nuo skaičiuojamųjų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų, Trakų rajono savivaldybei tautinėms mažumoms papildomai buvo skirta 21,3% nuo skaičiuojamųjų KPPP lėšų“.

Kodėl iš šešių tautinių mažumų gausiai gyvenamų savivaldybių išskirtos tik šios dvi – Vilniaus ir Trakų rajonų? 

„Buvo gauti šių savivaldybių administracijų prašymai skirti papildomai KPPP lėšų. Jeigu būtų gauti kitų savivaldybių prašymai skirti papildomai lėšų, joms taip pat būtų skirtos papildomos lėšos“, – teigiama Susisiekimo ministerijos atsakyme. 

Kita vertus, ministerija pripažino, kad kitos savivaldybės nežinojo apie galimybę prie jau skirtų papildomų 10% gauti dar lėšų.

„Kitos keturios savivaldybės nebuvo informuotos, kad gali prašyti papildomų lėšų“, – kelis kartus perklausta patvirtino Susisiekimo ministerija.   

Kaip jau anksčiau rašė BNS, pretenduojant į perskirstomą 3,3 mln. Eur rezervo likutį antroje metų pusėje LAKD buvo pateikusios paraiškas 27 savivaldybės. Dviems – Vilniaus ir Trakų rajonams – atseikėta beveik trečdalis šios sumos, t. y. apie milijonas eurų.

Vyriausybės nutarimu, Vilniaus rajono savivaldybei iš viso papildomai skirta 662.000 Eur: 332.000 Eur konkrečiam objektui pagal paraišką – Riešės gatvei rekonstruoti, ir dar 300.000 Eur bendra papildoma suma neįvardijant konkrečių objektų – pagal savivaldybės merės M. Rekst raštą.

Savivaldybės paraiškoje Upės gatvės neliko

Dėl papildomų lėšų skyrimo keliams tvarkyti Vilniaus rajono savivaldybė šiemet kreipėsi kelis kartus. Iš dokumentų matyti, kad dar sausį teiktoje paraiškoje Upės gatvei prašyta lėšų, tačiau rugpjūtį dar kartą kreipiantis dėl papildomų lėšų keliams tvarkyti šios gatvės Vilniaus rajono savivaldybės paraiškoje nebeliko.

Sausį savivaldybė teikė paraišką LAKD su nurodytais pagal prioritetų eiliškumą konkrečiais šešiais objektais, jų kainomis ir pagrindimu. Upės gatvė sausio mėnesio paraiškoje buvo paskutinėje šeštoje vietoje, prašytas 350 tūkst. eurų finansavimas jai tąkart nebuvo skirtas. 

Rugpjūtį LAKD visas savivaldybes pakvietė pateikti informaciją apie šiemet sutaupytas, nepanaudotas keliams tvarkyti lėšas, tuo pačiu ragino teikti paraiškas papildomam finansavimui iš KPPP rezervo, jei yra poreikis. Antroje metų pusėje rengtasi perskirstyti likusias nepanaudotas rezervo lėšas – apie 3,3 mln. Eur. 

Vilniaus rajono savivaldybės atstovė Jolanta Gulbinovič BNS informavo, kad atsiliepiant į minėtą rugpjūčio 5 dienos Kelių direkcijos kvietimą „buvo teiktos paraiškos papildomoms lėšoms, tarp jų ir Upės gatvės, Zujūnų seniūnijoje, Riešės gatvės Avižienių seniūnijoje rekonstrukcijai ir kt“.

Paprašyta atsiųsti konkretų paraiškos dėl Upės gatvės finansavimo dokumentą, Vilniaus rajono savivaldybės atstovė teigė, jog anksčiau atsakymuose BNS suklydo. 

„Ankstesniame komentare įsivėlė mano klaida, tiesiog ne taip surašiau kolegų mintis. Jie turėjo omeny, kad paraiška, išvardijant objektus, buvo teikta 2018 metais“, – patikslino J. Gulbinovič.  

Pagal 2018-aisiais teiktą paraišką finansavimas Upės gatvei pernai nebuvo skirtas.

Anot atstovės, dėl papildomų lėšų gatvėms ir keliams tvarkyti Vilniaus rajono savivaldybė į atsakingas institucijas kreipiasi nuolat. 

Dar Vyriausybei neskyrus papildomų lėšų, Upės gatvė spalio 25 dieną rajono tarybos sprendimu įtraukta į prioritetinių sąrašą.

Vilniaus rajono savivaldybė šį sprendimą aiškina tuo, kad nedidelė šios gatvės atkarpa jau buvo asfaltuota pernai iš dalies gyventojų lėšomis, taip pat – daugkartiniais bendruomenės prašymais ir Vadovybės apsaugos departamento raštais, „reikalavimu“ rekonstruoti Upės gatvę.

Spalio 30 dieną Ministrų kabineto nutarimu skyrus papildomų lėšų, 1,5 km Upės gatvės ruožo parengimas asfaltavimui pradėtas lapkričio 18 dieną. Darbus atlieka bendrovė „Kauno tiltai“. Visas Upės gatvės ilgis – 6 kilometrai.

„Tolesnis Upės gatvės kapitalinio remonto darbų tęstinumas priklausys nuo Vilniaus rajono savivaldybės finansinių galimybių“, – nurodo Vilniaus rajono savivaldybė.  

Premjeras tikina nesikišęs

Premjeras S. Skvernelis pirmadienį pareiškė nesikišęs į klausimus, susijusius su jo kelio asfaltavimu už jo vadovaujamos Vyriausybės Vilniaus rajonui papildomai skirtus 300.000 Eur.

„Vertinu situaciją taip, kad aktyvi bendruomenė prisidėjo savo veiksmais, savo lėšomis, kad tas kelias, kurio laukė penki kaimai 30 metų, būtų pradėtas remontuoti. Nesikišau, nesikišu ir nesikišiu į problemas“, – Vyriausybėje žurnalistams sakė premjeras.

Jis teigė nežinojęs, kad Vyriausybės nutarimu skirtos lėšos atiteks asfaltuoti kelią prie jo namų.

Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę yra pareiškęs, kad Vyriausybės vadovas turi atsakyti į visus klausimus, kylančius dėl jo gyvenamos gatvės finansavimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
S. Skvernelio vardu pateikta paraiška registruoti prekės ženklą „Tėvynės labui“ 1

Lietuvos prekių ženklų duomenų bazėje oficialiai skelbiama, kad gruodžio 2 dieną gauta paraiška registruoti...

Verslo aplinka
2019.12.10
Seimas neprieštarauja bankų pelno papildomam apmokestinimui 

Seimo daugumai patinka pasiūlymas nuo 15 iki 20% padidinti bankų pelno mokestį. Šio tarifo pakėlimui jau nuo...

Finansai
2019.12.10
J. Narkevičiaus buvimas ministru diskredituoja Vyriausybę, sako prezidentas

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad Jaroslavo Narkevičiaus buvimas susisiekimo ministro pareigose...

Verslo aplinka
2019.12.10
„Amazon“ įtaria D. Trumpą piktnaudžiavus valdžia

„Amazon“ teigia, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas piktnaudžiavo savo administracijos galia, kad JAV...

Paslaugos
2019.12.10
Atstovų rūmų demokratai paskelbė du apkaltos straipsnius D. Trumpui

JAV demokratai antradienį paskelbė, kad Donaldui Trumpui, JAV prezidentui, bus inicijuojama apkalta remiantis...

Verslo aplinka
2019.12.10
Seimas: individualiai dirbantys įmokas „Sodrai“ gali mokėti nuo 60% pajamų 

Seime skinasi kelią LVŽS inicijuotos pataisos, kuriomis siūloma suvienodinti visų individualiai dirbančių...

Verslo aplinka
2019.12.10
G. Nausėda užsimena, kad bankų pelno mokestis galėtų būtų įvestas nedelsiant 1

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad didesnis bankų pelno mokestis galėtų būtų įvestas nedelsiant, tačiau...

Verslo aplinka
2019.12.10
V. Kantauskas grįžo vadovauti „Biovelos“ valdytojai  2

Verslininkas Virginijus Kantauskas grįžo vadovauti mėsos perdirbimo įmonės „Biovela“ valdytojai „Biovela...

Pramonė
2019.12.10
„Morgan Stanley“ ruošiasi neramiems 2020 m.: atleis darbuotojų

JAV investicinis bankas „Morgan Stanley“ planuoja panaikinti 1.500 darbo vietų visame pasaulyje. Tokio...

Verslo aplinka
2019.12.10
Urėdijų reforma patvirtinta pagal Konstitucinio Teismo reikalavimus 

Antradienį Seimas pakartotinai priėmė Miškų įstatymą, kaip tai padaryti įpareigojo Konstitucinis Teismas...

Verslo aplinka
2019.12.10
M. Bartuškos interviu: apie įmonės pertvarką, planus ir politinį palaikymą Premium 2

Reorganizaciją baigusios ir veiklas į atskiras įmones išskaidžiusios bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“...

Lietuvos eksportas šiemet augo 5,8%, importas – 4 %

Lietuvos eksportas šių metų sausio–spalio mėnesiais siekė 24,726 mlrd. Eur, importas – 26,731 mlrd. Eur, arba...

Verslo aplinka
2019.12.10
Valdantiesiems pavyko prastumti Seimo rinkimų kartelės nuleidimą

Valdančiajai koalicijai pavyko surinkti pakankamą kvorumą, kad būtų priimta iniciatyva nuo 5% iki 3%...

Verslo aplinka
2019.12.10
Jungtinės Karalystės ekonomika stagnuoja

Jungtinės Karalystės (JK) ekonomika rugpjūčio–spalio laikotarpiu neaugo, „Brexit“ keliamo neapibrėžtumo fone...

Rinkos
2019.12.10
Mirė buvęs Maskvos meras J. Lužkovas 1

Eidamas 84 metus mirė buvęs Maskvos meras Jurijus Lužkovas, antradienį pranešė šaltinis iš jo aplinkos.

Verslo aplinka
2019.12.10
Pareigūnų profesinė sąjunga Seimo nariams įteikė naudotų batų ir pirštinių 1

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas antradienį prie Seimo surengė įspėjamąją protesto...

Verslo aplinka
2019.12.10
Biudžeto priėmimas Seime – kitą antradienį

Vyriausybė tikisi, kad su Seimo politikais bus rastas sutarimas dėl pakoreguoto 2020 m. biudžeto priėmimo.

Verslo aplinka
2019.12.10
Būta, kad ministrai dirbo ir be prezidento paramos Premium

Prezidento Gitano Nausėdos pasitikėjimą praradusio susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus likimas...

Verslo aplinka
2019.12.10
„Normandijos ketverto“ susitikime sutarta įgyvendinti paliaubas iki šių metų pabaigos

Per svarbų viršūnių susitikimą Paryžiuje pirmadienį buvo susitarta dėl pilnų paliaubų įgyvendinimo iki šių...

Verslo aplinka
2019.12.10
Pensijų kaupimo programa įmonėse: patirtimi dalinasi „Jotron“ ir „Baltnetos komunikacijos“ Verslo tribūna

Pensijų kaupimą savo darbuotojams siūlančios įmonės atskleidžia, kad pradžioje tenka susidurti su skeptišku...

Finansai
2019.12.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau