Šią savaitę svarbu (6)

Publikuota: 2018-02-04
Olimpiniai žiedai jau kurį laiką puošia žiemos olimpiadai besirengiantį Pjongčangą Pietų Korėjoje. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.
Olimpiniai žiedai jau kurį laiką puošia žiemos olimpiadai besirengiantį Pjongčangą Pietų Korėjoje. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.

Pietų Korėjoje prasidės žiemos olimpinės žaidynės, bus pasirašyta sutartis dėl medienos klasterio įsteigimo greta Klaipėdos, numatoma pristatyti gydytojų rezidentų algų didinimo planą, Europos Parlamentas svarstys savo susimažinimą.

Prasidės „Baltoji olimpiada“

Penktadienį Pietų Korėjos Pjongčango vietovėje prasidės ir iki vasario 25 d. vyks XXIII žiemos olimpinės žaidynės. Tai bus antroji olimpiada, rengiama Pietų Korėjoje, ir pirmosios žiemos žaidynės jos teritorijoje – sostinėje Seule 1988 m. vyko vasaros olimpiada. Pjongčangas buvo oficialiai pasirinktas kaip žiemos žaidynių surengimo vieta dar 2011 m. Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijoje Pietų Afrikos Durbano mieste. Tuomet ši Korėjos kalnų slidinėjimo kurortų kupina apygarda nugalėjo kitus pretendentus surengti 2018-ųjų „baltąją olimpiadą“ – Vokietijos Miuncheną ir prancūzų Anesi. Pjongčango žaidynėse bus rungtyniaujama 15-oje sporto šakų. Apie 3.000 sportininkų iš 92 valstybių išsidalins 102 medalių komplektus. Rusijos oficialios delegacijos žaidynėse nebus. Šios šalies oficialus dalyvavimas olimpiadoje suspenduotas dėl dopingo skandalo. Kiek daugiau kaip pusantro šimto rusų atletų galės rungtyniauti kaip neutralūs Tarptautinės delegacijos nariai po olimpine vėliava. Šioje žiemos olimpiadoje dalyvaus 9 sportininkai iš Lietuvos: 2 kalnų slidinėtojai, 4 biatlonininkai ir 3 slidininkai. Tačiau nei vienas jų nepretenduoja į medalius. Biatlonininkas Tomas Kaukėnas neš Lietuvos vėliavą per žaidynių atidarymo ceremoniją, kuri Lietuvos laiku vyks penktadienį dieną.

Gims 0,5 mlrd. Eur vertės klasteris

nuotrauka::1 left

Ūkio ministerijoje ketvirtadienį verslo, savivaldos, mokslo ir mokymo įstaigų atstovai pasirašys veiklos (partnerystės) sutartį, kuria bus sukurtas Medienos produktų gamybos inovacijų klasteris. Tikimasi, kad toks klasteris atsiras Klaipėdos rajone, kuris iki 2023 m. galėtų pritraukti apie 0,5 mlrd. Eur investicijų. Klasteryje vien Vakarų medienos grupė (VMG) planuoja investuoti apie 210 mln. Eur, likusius 300 mln. Eur žada pritraukti dvi savivaldybės – Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono, taip pat kiti klasterio dalyviai. VMG ketina Klaipėdos rajone, oro uosto teritorijoje Dirvupių kaime statyti medienos drožlių plokščių fabriką. Sklypas, į kurį VMG planuoja investuoti, yra kaimynystėje sklypo, kurį neseniai įsigijo ir kuriame investicijas planuoja koncernas SBA: šių metų pavasarį jis pradės naujo logistikos centro ir baldų komponentų gamyklos statybas. Į pirmąjį statybų etapą numatyta investuoti 22 mln. Eur. Klasterio atsiradimas turėtų tapti postūmiu baldų pramonei – ji šiuo metu yra pasiekusi gamybos pajėgumų išnaudojimo piką. Didžiausi šalies baldų fabrikai daugiausia dirba baldų prekybos centrui IKEA – jie išlieka tarp penkių didžiausių šio Skandinavijos milžino tiekėjų. Medienos klasterio netoli Klaipėdos sukūrimo projektas yra paskelbtas regioninės svarbos projektu.

Pristatys rezidentų algų kėlimo planus

nuotrauka::2 right

Trečiadienį Vyriausybėje ketinama pristatyti gydytojų rezidentų atlyginimo pakėlimo planą. Po sausio pradžioje įvykusios apskritojo stalo diskusijos, kurioje dalyvavo medikų bendruomenės ir valdžios atstovai, buvo paskelbta, kad per mėnesį Vyriausybės ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pastangomis atsiras veiksmų (priemonių) planas, kuriame būtų numatytos priemonės dėl rezidentų „studento be stipendijos“ modelio ir kitų susijusių klausimų. Toks planas, anot Astos Kubilienės, SRK pirmininkės, buvo parengtas, paskelbus, kad jis bus pristatytas vasario 7 d. rengiamoje specialioje spaudos konferencijoje. Tikinama, kad bus paskelbti konkretūs siūlymai dėl galimybių didinti gydytojų rezidentų darbo užmokestį, „studento be stipendijos“ finansavimo, etapinio gydytojų rezidentų kompetencijų modelio. Rezidentų atlyginimai nuo š. m. pradžios jau buvo padidinti vidutiniškai apie 10%. Taip pat skelbta, kad nuo gegužės visiems medicinos darbuotojams algas planuojama padidinti iki 30%. Be to, numatoma, kad šį pavasarį bus priimti ir nuo kitų metų įsigalios įstatymų pakeitimai, numatantys rezidentų darbo apmokėjimo sąlygų pakeitimus, siekiant, kad visos jų gaunamos pajamos būtų apmokestinamos „Sodros“.

Europarlamentarų sumažės

nuotrauka::3 left

Pirmadienį Strasbūre prasidedančioje ir iki ketvirtadienio vyksiančioje Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje vienas svarbiausių klausimų – būsimojo „Brexit“ padiktuotas europarlamentarų skaičiaus sumažinimas. Jungtinę Karalystę EP dabar atstovauja iš viso 73 politikai, tačiau siūloma, kad kitąmet kovą formaliai įgyvendinus britų pasitraukimą iš Europos Sąjungos gegužę vyksiančiuose naujos kadencijos EP rinkimuose būtų išrinkta 46 nariais mažiau – europarlamentarų sumažėtų nuo 751 iki 705. EP pranešė, kad 27 mandatus siūloma paskirstyti toms ES šalims, kurioms jų trūksta atsižvelgus į gyventojų skaičių, o likusius 46 laikyti rezerve, jei ateityje būtų sukurta papildoma bendra europinė rinkimų apygarda arba įstotų naujų narių. Siūloma nei vienai šaliai nemažinti mandatų skaičiaus. Daugiau vietų siūloma skirti Airijai, Austrijai, Danijai, Estijai, Ispanijai, Italijai, Kroatijai, Lenkijai, Nyderlandams, Prancūzijai, Rumunijai, Slovakijai, Suomijai ir Švedijai. Tad Lietuvoje kitąmet, kaip ir 2014-aisiais, būtų išrinkta 11 EP narių. Parlamento sesijoje šią savaitę taip pat numatoma priimti rezoliuciją, kurioje pabrėžiama, kad „EP pasiruošęs atmesti bet kurį kandidatą į naujosios Europos Komisijos pirmininko postą, jeigu jo prieš EP rinkimus nebus iškėlusi nei viena europinė partija“. Naujos kadencijos EP rinkimai įvyks kitąmet paskutinę gegužės savaitę.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

PLĖTRA. Antradienį Europos Komisija ketina paskelbti ataskaitą apie Europos Sąjungos plėtros planavimą. Pasak tarptautinės žiniasklaidos, joje esą bus teigiama, kad iki 2025 m. ES bus pasirengusi priimti penkias arba šešias Balkanų regiono valstybes, kurių daugumą sudaro buvusios Jugoslavijos respublikos – tai Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Makedonija, Serbija, taip pat galbūt Kosovą. Tiesa, šios valstybės pirmiausia pačios turi įgyvendinti dar daug proeuropietiškų reformų, be to, dėl kai kurių iš jų, pvz., dėl Makedonijos arba Kosovo, gali kilti politinio pobūdžio nesutarimų tiek pačioje ES, tiek ir tarp kandidačių į bendriją.

VOKIETIJA. Neatmetama, kad šią savaitę Vokietijoje pavyks užbaigti krikščionių demokratų ir socialdemokratų derybas dėl kanclerės Angelos Merkel vadovaujamos atnaujintos „didžiosios koalicijos“ suformavimo.

REZULTATAI. Bus tęsiamas pasaulinio lygio kompanijų praėjusių metų rezultatų paskelbimas. Tarp tų, kurios savo preliminarius rezultatus paskelbs šią savaitę, yra „BP“, „Volvo“ ir „General Motors“.

EBPO. Antradienį ūkio viceministras Marius Skuodis susitiks su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertais, su kuriais bus aptarti valstybės valdomų įmonių valdymo tobulinimo klausimai. EBPO specializuoti komitetai šiomis savaitėmis kaip tik nagrinėja Lietuvos pažangą dar šiemet siekiant narystės šioje organizacijoje ir valstybinių įmonių valdymas yra tarp svarbiausių Lietuvai likusių klaustukų.

PERSPEKTYVOS. Antradienį rengiamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo posėdis, kuriame prezidiumo nariai, regioninių ir šakinių asociacijų vadovai, įmonių atstovai su Ūkio ministerijos atstovais žada aptarti 2018 m. Lietuvos ūkio perspektyvas.

KOMUNIKACIJA. Trečiadienį įvyks VŽ organizuojamas renginys „Rinkodarininkų pusryčiai: Pokyčių komunikacija“. Jo metu bus kalbama apie lyderystę, komunikaciją ir įtikinimą organizacinių pokyčių metu, svarbiausius pokyčių komunikacijos sėkmės pavyzdžius. Pranešėjai: Jūratė Virkutienė, Mantas Dubauskas, Giedrė Simanauskaitė, Valdas Lopeta.

STATISTIKA. Penktadienį Statistikos departamentas turi paskelbti naujausius užimtumo ir nedarbo Lietuvoje rezultatus, taip pat 2017 m. gruodžio mėn. užsienio prekybos statistinę informaciją.

SOSTINĖ. Trečiadienį Vilniaus savivaldybės taryba svarsto ir turėtų tvirtinti šių metų miesto biudžetą. Planuojama, kad sostinės biudžetas šiais metais bus apie šeštadaliu didesnis nei pernai, tačiau išliks deficitinis. Tiesa, deficitas sumažės maždaug dešimtadaliu. Žadama, kad mažės ir sostinės skola. Šiemet planuojamos pajamos bus 552 mln. Eur (17,6% didesnės nei pernai), asignavimai – 583,2 mln. Eur (14,2% didesni). Deficitas sieks 31,2 mln. Eur ir bus apie 10,6% mažesnis nei pernai.

TURIZMAS. Tel Avive vyks viena didžiausių tarptautinių turizmo parodų „IMTM 2018“. Joje šiemet yra ne tik Lietuvos paviljonas, bet ir atskiri Vilniaus, Kauno bei Neringos stendai. Antradienį parodos atidaryme dalyvaus ir į Izraelį atvykęs Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, kuris taip pat susitiks su šios šalies turizmo ministru Yarivu Levinu bei Izraelio inovacijų agentūros pirmininku Amiu Appelbaumu.

PAREIGOS. Energetikos viceministre nuo šios savaitės pradeda dirbti buvusi ūkio viceministrė Lina Sabaitienė – ji pakeis į diplomatinę tarnybą grįžtantį Simoną Šatūną.

KONKURSAS. Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje vyks Kultūros ministerijos atrankos į Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovus komisijos posėdis. Teatro naujasis vadovas vietoje pernai atleistojo Gintauto Kėvišo bus renkamas iš 13 kandidatų.

STUDIJOS. Ketvirtadienį „Litexpo“ parodų centre Vilniuje prasidės ir tris dienas vyks tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“. Jos metu vyks renginys „Verslas jauniems“, taip pat moksleivių startuolių mugė.

LAIKRODŽIAI. Ketvirtadienį Europos Parlamento nariai plenarinėje sesijoje aptars vasaros laiko privalumus ir trūkumus bei tą pačią dieną balsuos dėl rezoliucijos, kurios projekte Europos Komisija raginama atsisakyti laikrodžių sukiojimo praktikos.

LENKTYNĖS. Šeštadienį Dusetose planuojama surengti tradicines Sartų žirgų lenktynes.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Triukšmui dėl Labanoro girios numalšinti – patogus taikinys Premium

Politikų teiginius, kad brangstanti mediena paskatino privačių miškų kirtimą, miško savininkai vadina viso...

Agroverslas
09:00
Iki 2022 m. pusė darbuotojų turės išmokti naujų įgūdžių Premium

Dėl diegiamų technologijų pusė pasaulio darbuotojų nebeturės reikiamų įgūdžių savo darbams atlikti. Reikės...

Vadyba
06:00
Popiežiaus tylia malda pagerbė okupacijų aukas 4

Lietuvoje besilankantis popiežius Pranciškus tylia malda Vilniuje pagerbė nacių likviduoto žydų geto bei...

Laisvalaikis
2018.09.23
Popiežius aukojo mišias Kaune ir ragino kunigus būti arčiau žmonių

Daugiau kaip 100.000 tikinčiųjų iš Lietuvos ir gretimų valstybių dalyvavo sekmadienį Kauno Santakos parke...

Laisvalaikis
2018.09.23
Ko reikia, kad Lietuvos miestai taptų plėtros centrais? 2

Miestų sėkmę apibūdinti, jų perspektyvas prognozuoti padedantys rodikliai ir veiksniai pasižymi ne mažesne...

Verslo aplinka
2018.09.23
Vatikano bankininko Pauliaus Marcinkaus paslaptis 7

Kai 1971 m. popiežius Paulius VI vyskupui Pauliui Kazimierui Marcinkui patikėjo „Istituto per le Opere di...

Laisvalaikis
2018.09.22
Šventasis Tėvas: tieskime tiltus, užuot statę sienas 3

Popiežius Pranciškus, sveikindamas susirinkusiuosius S. Daukanto aikštėje, priminė Tautos giesmės eilutes „Iš...

Laisvalaikis
2018.09.22
Išpuolio metu per karinį paradą Irane žuvo 24 žmonės

Pietvakarinėje Irano Chuzestano provincijoje per išpuolį žuvo 24 žmonės, dar 53 sužeisti, pranešė naujienų...

Verslo aplinka
2018.09.22
Partijų reitinge konservatorius lenkia „valstiečiai“ 16

Partijų reitinge valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) po ilgo laiko nežymiai aplenkia...

Verslo aplinka
2018.09.22
Tarp kandidatų į prezidentus pirmauja Nausėda ir Skvernelis 14

Paprašyti įvardinti geriausius pretendentus į prezidento postą, gyventojai dažniausiai rinkosi šią savaitę...

Verslo aplinka
2018.09.22
Kelto tragedijos Tanzanijoje aukų skaičius auga

Tanzanijos Viktorijos ežere vakar nuskendus keltui gelbėtojai skaičiuoja aukas. Jų skaičius dramatiškai auga,...

Verslo aplinka
2018.09.21
Popiežius Lietuvoje lankėsi prieš ketvirtį amžiaus – ar išgirdome jo žodžius Premium 1

1993 m. rugsėjį šv. Jonas Paulius II išlipęs iš lėktuvo pabučiavo Lietuvos žemę prabėgus vos kelioms dienoms,...

Verslo klasė
2018.09.21
Prokuroras: Paksas kyšį susitarė priimti ne tik savo, bet ir partijos naudai  2

Prekybos poveikiu byloje, kurioje teisiami buvęs „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas ir žiniasklaidos grupės...

Verslo aplinka
2018.09.21
May atkirto ES lyderiams: jūs turite gerbti JK 17

Theresa May, Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, penktadienį teigė, kad Europos Sąjunga (ES) „Brexit“...

Verslo aplinka
2018.09.21
Dar du įtariamieji Telšių korupcijos byloje paleisti į laisvę

Dar du įtariamieji Telšių korupcijos byloje paleisti į laisvę.

Verslo aplinka
2018.09.21
Po sankcijų išplėtimo Maskva perspėja Vašingtoną nežaisti su ugnimi 11

Rusija įspėjo JAV „nežaisti su ugnimi“ po to, kai amerikiečiai išplėtė asmenų, kuriems taikomos...

Verslo aplinka
2018.09.21
PSD2: mokėjimų rinkos pokyčiai dalyvio akimis

Šių metų sausio 18 d. Europos Sąjungoje (ES) įsigaliojo naujoji mokėjimų paslaugas reglamentuojanti direktyva...

Verslo aplinka
2018.09.21
Keserauskas: kai kurie ribojimai gali atšaldyti norą imtis verslo Premium 6

Lietuvoje, kaip įprasta rinkos ekonomikos šalyse, natūralus verslo, įskaitant ir prekybos tinklus, augimas...

Baltarusija nori nubausti Lietuvą krovinius nukreipdama į Latviją Premium 20

Aliaksandras Lukašenka, Baltarusijos prezidentas, ketina savo šalies krovinius iš Klaipėdos uosto nukreipti į...

Transportas
2018.09.21
Po dar vienos Trumpo muitų salvės – dilema kinams Premium

Įtampa dėl JAV ir Kinijos prekybos karų pastaruoju metu tapo tik dar didesnė, nes abi prekybos priešininkės...

Verslo aplinka
2018.09.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau