Šią savaitę svarbu (6)

Publikuota: 2018-02-04
Olimpiniai žiedai jau kurį laiką puošia žiemos olimpiadai besirengiantį Pjongčangą Pietų Korėjoje. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.
Olimpiniai žiedai jau kurį laiką puošia žiemos olimpiadai besirengiantį Pjongčangą Pietų Korėjoje. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.

Pietų Korėjoje prasidės žiemos olimpinės žaidynės, bus pasirašyta sutartis dėl medienos klasterio įsteigimo greta Klaipėdos, numatoma pristatyti gydytojų rezidentų algų didinimo planą, Europos Parlamentas svarstys savo susimažinimą.

Prasidės „Baltoji olimpiada“

Penktadienį Pietų Korėjos Pjongčango vietovėje prasidės ir iki vasario 25 d. vyks XXIII žiemos olimpinės žaidynės. Tai bus antroji olimpiada, rengiama Pietų Korėjoje, ir pirmosios žiemos žaidynės jos teritorijoje – sostinėje Seule 1988 m. vyko vasaros olimpiada. Pjongčangas buvo oficialiai pasirinktas kaip žiemos žaidynių surengimo vieta dar 2011 m. Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijoje Pietų Afrikos Durbano mieste. Tuomet ši Korėjos kalnų slidinėjimo kurortų kupina apygarda nugalėjo kitus pretendentus surengti 2018-ųjų „baltąją olimpiadą“ – Vokietijos Miuncheną ir prancūzų Anesi. Pjongčango žaidynėse bus rungtyniaujama 15-oje sporto šakų. Apie 3.000 sportininkų iš 92 valstybių išsidalins 102 medalių komplektus. Rusijos oficialios delegacijos žaidynėse nebus. Šios šalies oficialus dalyvavimas olimpiadoje suspenduotas dėl dopingo skandalo. Kiek daugiau kaip pusantro šimto rusų atletų galės rungtyniauti kaip neutralūs Tarptautinės delegacijos nariai po olimpine vėliava. Šioje žiemos olimpiadoje dalyvaus 9 sportininkai iš Lietuvos: 2 kalnų slidinėtojai, 4 biatlonininkai ir 3 slidininkai. Tačiau nei vienas jų nepretenduoja į medalius. Biatlonininkas Tomas Kaukėnas neš Lietuvos vėliavą per žaidynių atidarymo ceremoniją, kuri Lietuvos laiku vyks penktadienį dieną.

Gims 0,5 mlrd. Eur vertės klasteris

nuotrauka::1 left

Ūkio ministerijoje ketvirtadienį verslo, savivaldos, mokslo ir mokymo įstaigų atstovai pasirašys veiklos (partnerystės) sutartį, kuria bus sukurtas Medienos produktų gamybos inovacijų klasteris. Tikimasi, kad toks klasteris atsiras Klaipėdos rajone, kuris iki 2023 m. galėtų pritraukti apie 0,5 mlrd. Eur investicijų. Klasteryje vien Vakarų medienos grupė (VMG) planuoja investuoti apie 210 mln. Eur, likusius 300 mln. Eur žada pritraukti dvi savivaldybės – Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono, taip pat kiti klasterio dalyviai. VMG ketina Klaipėdos rajone, oro uosto teritorijoje Dirvupių kaime statyti medienos drožlių plokščių fabriką. Sklypas, į kurį VMG planuoja investuoti, yra kaimynystėje sklypo, kurį neseniai įsigijo ir kuriame investicijas planuoja koncernas SBA: šių metų pavasarį jis pradės naujo logistikos centro ir baldų komponentų gamyklos statybas. Į pirmąjį statybų etapą numatyta investuoti 22 mln. Eur. Klasterio atsiradimas turėtų tapti postūmiu baldų pramonei – ji šiuo metu yra pasiekusi gamybos pajėgumų išnaudojimo piką. Didžiausi šalies baldų fabrikai daugiausia dirba baldų prekybos centrui IKEA – jie išlieka tarp penkių didžiausių šio Skandinavijos milžino tiekėjų. Medienos klasterio netoli Klaipėdos sukūrimo projektas yra paskelbtas regioninės svarbos projektu.

Pristatys rezidentų algų kėlimo planus

nuotrauka::2 right

Trečiadienį Vyriausybėje ketinama pristatyti gydytojų rezidentų atlyginimo pakėlimo planą. Po sausio pradžioje įvykusios apskritojo stalo diskusijos, kurioje dalyvavo medikų bendruomenės ir valdžios atstovai, buvo paskelbta, kad per mėnesį Vyriausybės ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pastangomis atsiras veiksmų (priemonių) planas, kuriame būtų numatytos priemonės dėl rezidentų „studento be stipendijos“ modelio ir kitų susijusių klausimų. Toks planas, anot Astos Kubilienės, SRK pirmininkės, buvo parengtas, paskelbus, kad jis bus pristatytas vasario 7 d. rengiamoje specialioje spaudos konferencijoje. Tikinama, kad bus paskelbti konkretūs siūlymai dėl galimybių didinti gydytojų rezidentų darbo užmokestį, „studento be stipendijos“ finansavimo, etapinio gydytojų rezidentų kompetencijų modelio. Rezidentų atlyginimai nuo š. m. pradžios jau buvo padidinti vidutiniškai apie 10%. Taip pat skelbta, kad nuo gegužės visiems medicinos darbuotojams algas planuojama padidinti iki 30%. Be to, numatoma, kad šį pavasarį bus priimti ir nuo kitų metų įsigalios įstatymų pakeitimai, numatantys rezidentų darbo apmokėjimo sąlygų pakeitimus, siekiant, kad visos jų gaunamos pajamos būtų apmokestinamos „Sodros“.

Europarlamentarų sumažės

nuotrauka::3 left

Pirmadienį Strasbūre prasidedančioje ir iki ketvirtadienio vyksiančioje Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje vienas svarbiausių klausimų – būsimojo „Brexit“ padiktuotas europarlamentarų skaičiaus sumažinimas. Jungtinę Karalystę EP dabar atstovauja iš viso 73 politikai, tačiau siūloma, kad kitąmet kovą formaliai įgyvendinus britų pasitraukimą iš Europos Sąjungos gegužę vyksiančiuose naujos kadencijos EP rinkimuose būtų išrinkta 46 nariais mažiau – europarlamentarų sumažėtų nuo 751 iki 705. EP pranešė, kad 27 mandatus siūloma paskirstyti toms ES šalims, kurioms jų trūksta atsižvelgus į gyventojų skaičių, o likusius 46 laikyti rezerve, jei ateityje būtų sukurta papildoma bendra europinė rinkimų apygarda arba įstotų naujų narių. Siūloma nei vienai šaliai nemažinti mandatų skaičiaus. Daugiau vietų siūloma skirti Airijai, Austrijai, Danijai, Estijai, Ispanijai, Italijai, Kroatijai, Lenkijai, Nyderlandams, Prancūzijai, Rumunijai, Slovakijai, Suomijai ir Švedijai. Tad Lietuvoje kitąmet, kaip ir 2014-aisiais, būtų išrinkta 11 EP narių. Parlamento sesijoje šią savaitę taip pat numatoma priimti rezoliuciją, kurioje pabrėžiama, kad „EP pasiruošęs atmesti bet kurį kandidatą į naujosios Europos Komisijos pirmininko postą, jeigu jo prieš EP rinkimus nebus iškėlusi nei viena europinė partija“. Naujos kadencijos EP rinkimai įvyks kitąmet paskutinę gegužės savaitę.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

PLĖTRA. Antradienį Europos Komisija ketina paskelbti ataskaitą apie Europos Sąjungos plėtros planavimą. Pasak tarptautinės žiniasklaidos, joje esą bus teigiama, kad iki 2025 m. ES bus pasirengusi priimti penkias arba šešias Balkanų regiono valstybes, kurių daugumą sudaro buvusios Jugoslavijos respublikos – tai Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Makedonija, Serbija, taip pat galbūt Kosovą. Tiesa, šios valstybės pirmiausia pačios turi įgyvendinti dar daug proeuropietiškų reformų, be to, dėl kai kurių iš jų, pvz., dėl Makedonijos arba Kosovo, gali kilti politinio pobūdžio nesutarimų tiek pačioje ES, tiek ir tarp kandidačių į bendriją.

VOKIETIJA. Neatmetama, kad šią savaitę Vokietijoje pavyks užbaigti krikščionių demokratų ir socialdemokratų derybas dėl kanclerės Angelos Merkel vadovaujamos atnaujintos „didžiosios koalicijos“ suformavimo.

REZULTATAI. Bus tęsiamas pasaulinio lygio kompanijų praėjusių metų rezultatų paskelbimas. Tarp tų, kurios savo preliminarius rezultatus paskelbs šią savaitę, yra „BP“, „Volvo“ ir „General Motors“.

EBPO. Antradienį ūkio viceministras Marius Skuodis susitiks su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertais, su kuriais bus aptarti valstybės valdomų įmonių valdymo tobulinimo klausimai. EBPO specializuoti komitetai šiomis savaitėmis kaip tik nagrinėja Lietuvos pažangą dar šiemet siekiant narystės šioje organizacijoje ir valstybinių įmonių valdymas yra tarp svarbiausių Lietuvai likusių klaustukų.

PERSPEKTYVOS. Antradienį rengiamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo posėdis, kuriame prezidiumo nariai, regioninių ir šakinių asociacijų vadovai, įmonių atstovai su Ūkio ministerijos atstovais žada aptarti 2018 m. Lietuvos ūkio perspektyvas.

KOMUNIKACIJA. Trečiadienį įvyks VŽ organizuojamas renginys „Rinkodarininkų pusryčiai: Pokyčių komunikacija“. Jo metu bus kalbama apie lyderystę, komunikaciją ir įtikinimą organizacinių pokyčių metu, svarbiausius pokyčių komunikacijos sėkmės pavyzdžius. Pranešėjai: Jūratė Virkutienė, Mantas Dubauskas, Giedrė Simanauskaitė, Valdas Lopeta.

STATISTIKA. Penktadienį Statistikos departamentas turi paskelbti naujausius užimtumo ir nedarbo Lietuvoje rezultatus, taip pat 2017 m. gruodžio mėn. užsienio prekybos statistinę informaciją.

SOSTINĖ. Trečiadienį Vilniaus savivaldybės taryba svarsto ir turėtų tvirtinti šių metų miesto biudžetą. Planuojama, kad sostinės biudžetas šiais metais bus apie šeštadaliu didesnis nei pernai, tačiau išliks deficitinis. Tiesa, deficitas sumažės maždaug dešimtadaliu. Žadama, kad mažės ir sostinės skola. Šiemet planuojamos pajamos bus 552 mln. Eur (17,6% didesnės nei pernai), asignavimai – 583,2 mln. Eur (14,2% didesni). Deficitas sieks 31,2 mln. Eur ir bus apie 10,6% mažesnis nei pernai.

TURIZMAS. Tel Avive vyks viena didžiausių tarptautinių turizmo parodų „IMTM 2018“. Joje šiemet yra ne tik Lietuvos paviljonas, bet ir atskiri Vilniaus, Kauno bei Neringos stendai. Antradienį parodos atidaryme dalyvaus ir į Izraelį atvykęs Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, kuris taip pat susitiks su šios šalies turizmo ministru Yarivu Levinu bei Izraelio inovacijų agentūros pirmininku Amiu Appelbaumu.

PAREIGOS. Energetikos viceministre nuo šios savaitės pradeda dirbti buvusi ūkio viceministrė Lina Sabaitienė – ji pakeis į diplomatinę tarnybą grįžtantį Simoną Šatūną.

KONKURSAS. Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje vyks Kultūros ministerijos atrankos į Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovus komisijos posėdis. Teatro naujasis vadovas vietoje pernai atleistojo Gintauto Kėvišo bus renkamas iš 13 kandidatų.

STUDIJOS. Ketvirtadienį „Litexpo“ parodų centre Vilniuje prasidės ir tris dienas vyks tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“. Jos metu vyks renginys „Verslas jauniems“, taip pat moksleivių startuolių mugė.

LAIKRODŽIAI. Ketvirtadienį Europos Parlamento nariai plenarinėje sesijoje aptars vasaros laiko privalumus ir trūkumus bei tą pačią dieną balsuos dėl rezoliucijos, kurios projekte Europos Komisija raginama atsisakyti laikrodžių sukiojimo praktikos.

LENKTYNĖS. Šeštadienį Dusetose planuojama surengti tradicines Sartų žirgų lenktynes.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Skvernelis krentančių „valstiečių“ reitingų nedramatizuoja ir įvardija priežastį

Premjeras Saulius Skvernelis sumažėjusius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos reitingus vertina ramiai.

Verslo aplinka
2018.04.21
Armėnijos premjeras siekia dialogo su masinių protestų lyderiu

Naujasis Armėnijos premjeras Serzhas Sarksyanas šeštadienį pareiškė apie būtinybę nedelsiant pradėti dialogą...

Verslo aplinka
2018.04.21
Ispanai tapo turtingesni už Italijos gyventojus 6

Tarptautinio valiutos fondo duomenys rodo, kad ispanai pagal bendrąjį vidaus produktą vienam gyventojui,...

Verslo aplinka
2018.04.21
Tyrimas: populiariausi politikai išlieka prezidentė, Kauno meras ir premjeras 1

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis...

Verslo aplinka
2018.04.21
Šiaurės Korėja žada stabdyti branduolinius bandymus ir uždaryti poligoną 1

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas paskelbė, kad sustabdė raketų bandymus ir uždarys branduolinių bandymų...

Verslo aplinka
2018.04.21
„Vilmorus“: pasitikėjimas Seimu, Vyriausybe ir partijomis – itin žemas

Lietuvos gyventojai tradiciškai labiausiai pasitiki ugniagesiais gelbėtojais, policija ir kariuomene, o...

Verslo aplinka
2018.04.21
Apklausa: konservatorių atotrūkis nuo „valstiečių“ padidėjo 10

Populiariausia partija šalyje išlieka opozicinė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD),...

Verslo aplinka
2018.04.21
Privačios mokyklos: išgelbės ar sukurs atskirtį 6

Tomas mokosi privačioje mokykloje. Galbūt todėl jis turi daug žinių apie šiuolaikinį pasaulį. Jis moka tris...

Verslo klasė
2018.04.21
JAV demokratai teismui skundžia Trumpo komandą, Rusiją ir „WikiLeaks“ 4

JAV demokratai pateikė skundą teismui dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus. Jie kaltina Rusiją,...

Verslo aplinka
2018.04.20
Prie Seimo susitiko kanapių entuziastai ir priešininkai 4

Penktadienį Nepriklausomybės aikštėje, prie Seimo, į Kanapių kultūros dieną susirinko keli šimtai kanapių...

Verslo aplinka
2018.04.20
Papildomi 100 mln. Eur medikams nepakeis įsisenėjusių sistemos bėdų Premium 1

Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad nuo gegužės 1-osios medicinos darbuotojų atlyginimai didės 20%.

Verslo aplinka
2018.04.20
Palygino dvi Lietuvas: pirmoje daugiau gerovės, antroje – gyventojų, bet jų mažėja 9

Statistikos departamentas pirmąkart pateikė statistinius rodiklius pagal du regionus – Sostinės bei Vidurio...

Finansai
2018.04.20
Verslas giria studijų ir profesinio mokymo priėmimo prioritetus

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) paskelbė skaičius, į kokias specialybes ir kiek pirmakursių šiemet...

Verslo aplinka
2018.04.20
Seimo komitetas baigė tyrimą dėl neleistinos įtakos, prašo išslaptinti medžiagą 3

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) baigė tyrimą dėl interesų grupių įtakos politiniams...

Verslo aplinka
2018.04.20
Miškų urėdijai suformuoti akcininko lūkesčiai – be grąžos rodiklių Premium 2

VĮ Valstybinei miškų urėdijai (VMU) perduotame akcininko lūkesčių laiške vienas svarbiausių veiklos...

Agroverslas
2018.04.20
Merkel ir Macronas neranda bendros kalbos dėl euro zonos reformų

Vokietijos ir Prancūzijos idėjos, kaip sutvirtinti euro zoną, yra skirtingos, tačiau Paryžius ir Berlynas...

Verslo aplinka
2018.04.20
Teisėsaugos įtariama Kraujo centro vadovė J. Bikulčienė pasitraukė iš pareigų 

Korupciniais nusikaltimais įtariama Nacionalinio kraujo centro (NKC) vadovės Joanos Bikulčienės prašymas...

Verslo aplinka
2018.04.20
Teismas pripažino „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą prioritetine

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismui perduota koncerno „MG Baltic“, Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos...

Verslo aplinka
2018.04.20
Siūloma dalį dirbančių savarankiškai atleisti nuo „Sodros“ įmokų 21

Savarankiškai dirbančius gyventojus siūloma atleisti nuo „Sodros“ įmokų, jeigu jie jau apdrausti socialiniu...

Finansai
2018.04.20
Valdantieji derina naują koalicijos sutartį ir tarsis dėl teisingumo ministro 1

Valdančioji valstiečių-žaliųjų ir socialdarbiečių koalicija derina atnaujintą sutartį, kurią tikisi...

Verslo aplinka
2018.04.20

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau