Šią savaitę svarbu (6)

Publikuota: 2018-02-04
Olimpiniai žiedai jau kurį laiką puošia žiemos olimpiadai besirengiantį Pjongčangą Pietų Korėjoje. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.
Olimpiniai žiedai jau kurį laiką puošia žiemos olimpiadai besirengiantį Pjongčangą Pietų Korėjoje. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.

Pietų Korėjoje prasidės žiemos olimpinės žaidynės, bus pasirašyta sutartis dėl medienos klasterio įsteigimo greta Klaipėdos, numatoma pristatyti gydytojų rezidentų algų didinimo planą, Europos Parlamentas svarstys savo susimažinimą.

Prasidės „Baltoji olimpiada“

Penktadienį Pietų Korėjos Pjongčango vietovėje prasidės ir iki vasario 25 d. vyks XXIII žiemos olimpinės žaidynės. Tai bus antroji olimpiada, rengiama Pietų Korėjoje, ir pirmosios žiemos žaidynės jos teritorijoje – sostinėje Seule 1988 m. vyko vasaros olimpiada. Pjongčangas buvo oficialiai pasirinktas kaip žiemos žaidynių surengimo vieta dar 2011 m. Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijoje Pietų Afrikos Durbano mieste. Tuomet ši Korėjos kalnų slidinėjimo kurortų kupina apygarda nugalėjo kitus pretendentus surengti 2018-ųjų „baltąją olimpiadą“ – Vokietijos Miuncheną ir prancūzų Anesi. Pjongčango žaidynėse bus rungtyniaujama 15-oje sporto šakų. Apie 3.000 sportininkų iš 92 valstybių išsidalins 102 medalių komplektus. Rusijos oficialios delegacijos žaidynėse nebus. Šios šalies oficialus dalyvavimas olimpiadoje suspenduotas dėl dopingo skandalo. Kiek daugiau kaip pusantro šimto rusų atletų galės rungtyniauti kaip neutralūs Tarptautinės delegacijos nariai po olimpine vėliava. Šioje žiemos olimpiadoje dalyvaus 9 sportininkai iš Lietuvos: 2 kalnų slidinėtojai, 4 biatlonininkai ir 3 slidininkai. Tačiau nei vienas jų nepretenduoja į medalius. Biatlonininkas Tomas Kaukėnas neš Lietuvos vėliavą per žaidynių atidarymo ceremoniją, kuri Lietuvos laiku vyks penktadienį dieną.

Gims 0,5 mlrd. Eur vertės klasteris

nuotrauka::1 left

Ūkio ministerijoje ketvirtadienį verslo, savivaldos, mokslo ir mokymo įstaigų atstovai pasirašys veiklos (partnerystės) sutartį, kuria bus sukurtas Medienos produktų gamybos inovacijų klasteris. Tikimasi, kad toks klasteris atsiras Klaipėdos rajone, kuris iki 2023 m. galėtų pritraukti apie 0,5 mlrd. Eur investicijų. Klasteryje vien Vakarų medienos grupė (VMG) planuoja investuoti apie 210 mln. Eur, likusius 300 mln. Eur žada pritraukti dvi savivaldybės – Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono, taip pat kiti klasterio dalyviai. VMG ketina Klaipėdos rajone, oro uosto teritorijoje Dirvupių kaime statyti medienos drožlių plokščių fabriką. Sklypas, į kurį VMG planuoja investuoti, yra kaimynystėje sklypo, kurį neseniai įsigijo ir kuriame investicijas planuoja koncernas SBA: šių metų pavasarį jis pradės naujo logistikos centro ir baldų komponentų gamyklos statybas. Į pirmąjį statybų etapą numatyta investuoti 22 mln. Eur. Klasterio atsiradimas turėtų tapti postūmiu baldų pramonei – ji šiuo metu yra pasiekusi gamybos pajėgumų išnaudojimo piką. Didžiausi šalies baldų fabrikai daugiausia dirba baldų prekybos centrui IKEA – jie išlieka tarp penkių didžiausių šio Skandinavijos milžino tiekėjų. Medienos klasterio netoli Klaipėdos sukūrimo projektas yra paskelbtas regioninės svarbos projektu.

Pristatys rezidentų algų kėlimo planus

nuotrauka::2 right

Trečiadienį Vyriausybėje ketinama pristatyti gydytojų rezidentų atlyginimo pakėlimo planą. Po sausio pradžioje įvykusios apskritojo stalo diskusijos, kurioje dalyvavo medikų bendruomenės ir valdžios atstovai, buvo paskelbta, kad per mėnesį Vyriausybės ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pastangomis atsiras veiksmų (priemonių) planas, kuriame būtų numatytos priemonės dėl rezidentų „studento be stipendijos“ modelio ir kitų susijusių klausimų. Toks planas, anot Astos Kubilienės, SRK pirmininkės, buvo parengtas, paskelbus, kad jis bus pristatytas vasario 7 d. rengiamoje specialioje spaudos konferencijoje. Tikinama, kad bus paskelbti konkretūs siūlymai dėl galimybių didinti gydytojų rezidentų darbo užmokestį, „studento be stipendijos“ finansavimo, etapinio gydytojų rezidentų kompetencijų modelio. Rezidentų atlyginimai nuo š. m. pradžios jau buvo padidinti vidutiniškai apie 10%. Taip pat skelbta, kad nuo gegužės visiems medicinos darbuotojams algas planuojama padidinti iki 30%. Be to, numatoma, kad šį pavasarį bus priimti ir nuo kitų metų įsigalios įstatymų pakeitimai, numatantys rezidentų darbo apmokėjimo sąlygų pakeitimus, siekiant, kad visos jų gaunamos pajamos būtų apmokestinamos „Sodros“.

Europarlamentarų sumažės

nuotrauka::3 left

Pirmadienį Strasbūre prasidedančioje ir iki ketvirtadienio vyksiančioje Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje vienas svarbiausių klausimų – būsimojo „Brexit“ padiktuotas europarlamentarų skaičiaus sumažinimas. Jungtinę Karalystę EP dabar atstovauja iš viso 73 politikai, tačiau siūloma, kad kitąmet kovą formaliai įgyvendinus britų pasitraukimą iš Europos Sąjungos gegužę vyksiančiuose naujos kadencijos EP rinkimuose būtų išrinkta 46 nariais mažiau – europarlamentarų sumažėtų nuo 751 iki 705. EP pranešė, kad 27 mandatus siūloma paskirstyti toms ES šalims, kurioms jų trūksta atsižvelgus į gyventojų skaičių, o likusius 46 laikyti rezerve, jei ateityje būtų sukurta papildoma bendra europinė rinkimų apygarda arba įstotų naujų narių. Siūloma nei vienai šaliai nemažinti mandatų skaičiaus. Daugiau vietų siūloma skirti Airijai, Austrijai, Danijai, Estijai, Ispanijai, Italijai, Kroatijai, Lenkijai, Nyderlandams, Prancūzijai, Rumunijai, Slovakijai, Suomijai ir Švedijai. Tad Lietuvoje kitąmet, kaip ir 2014-aisiais, būtų išrinkta 11 EP narių. Parlamento sesijoje šią savaitę taip pat numatoma priimti rezoliuciją, kurioje pabrėžiama, kad „EP pasiruošęs atmesti bet kurį kandidatą į naujosios Europos Komisijos pirmininko postą, jeigu jo prieš EP rinkimus nebus iškėlusi nei viena europinė partija“. Naujos kadencijos EP rinkimai įvyks kitąmet paskutinę gegužės savaitę.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

PLĖTRA. Antradienį Europos Komisija ketina paskelbti ataskaitą apie Europos Sąjungos plėtros planavimą. Pasak tarptautinės žiniasklaidos, joje esą bus teigiama, kad iki 2025 m. ES bus pasirengusi priimti penkias arba šešias Balkanų regiono valstybes, kurių daugumą sudaro buvusios Jugoslavijos respublikos – tai Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Makedonija, Serbija, taip pat galbūt Kosovą. Tiesa, šios valstybės pirmiausia pačios turi įgyvendinti dar daug proeuropietiškų reformų, be to, dėl kai kurių iš jų, pvz., dėl Makedonijos arba Kosovo, gali kilti politinio pobūdžio nesutarimų tiek pačioje ES, tiek ir tarp kandidačių į bendriją.

VOKIETIJA. Neatmetama, kad šią savaitę Vokietijoje pavyks užbaigti krikščionių demokratų ir socialdemokratų derybas dėl kanclerės Angelos Merkel vadovaujamos atnaujintos „didžiosios koalicijos“ suformavimo.

REZULTATAI. Bus tęsiamas pasaulinio lygio kompanijų praėjusių metų rezultatų paskelbimas. Tarp tų, kurios savo preliminarius rezultatus paskelbs šią savaitę, yra „BP“, „Volvo“ ir „General Motors“.

EBPO. Antradienį ūkio viceministras Marius Skuodis susitiks su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertais, su kuriais bus aptarti valstybės valdomų įmonių valdymo tobulinimo klausimai. EBPO specializuoti komitetai šiomis savaitėmis kaip tik nagrinėja Lietuvos pažangą dar šiemet siekiant narystės šioje organizacijoje ir valstybinių įmonių valdymas yra tarp svarbiausių Lietuvai likusių klaustukų.

PERSPEKTYVOS. Antradienį rengiamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo posėdis, kuriame prezidiumo nariai, regioninių ir šakinių asociacijų vadovai, įmonių atstovai su Ūkio ministerijos atstovais žada aptarti 2018 m. Lietuvos ūkio perspektyvas.

KOMUNIKACIJA. Trečiadienį įvyks VŽ organizuojamas renginys „Rinkodarininkų pusryčiai: Pokyčių komunikacija“. Jo metu bus kalbama apie lyderystę, komunikaciją ir įtikinimą organizacinių pokyčių metu, svarbiausius pokyčių komunikacijos sėkmės pavyzdžius. Pranešėjai: Jūratė Virkutienė, Mantas Dubauskas, Giedrė Simanauskaitė, Valdas Lopeta.

STATISTIKA. Penktadienį Statistikos departamentas turi paskelbti naujausius užimtumo ir nedarbo Lietuvoje rezultatus, taip pat 2017 m. gruodžio mėn. užsienio prekybos statistinę informaciją.

SOSTINĖ. Trečiadienį Vilniaus savivaldybės taryba svarsto ir turėtų tvirtinti šių metų miesto biudžetą. Planuojama, kad sostinės biudžetas šiais metais bus apie šeštadaliu didesnis nei pernai, tačiau išliks deficitinis. Tiesa, deficitas sumažės maždaug dešimtadaliu. Žadama, kad mažės ir sostinės skola. Šiemet planuojamos pajamos bus 552 mln. Eur (17,6% didesnės nei pernai), asignavimai – 583,2 mln. Eur (14,2% didesni). Deficitas sieks 31,2 mln. Eur ir bus apie 10,6% mažesnis nei pernai.

TURIZMAS. Tel Avive vyks viena didžiausių tarptautinių turizmo parodų „IMTM 2018“. Joje šiemet yra ne tik Lietuvos paviljonas, bet ir atskiri Vilniaus, Kauno bei Neringos stendai. Antradienį parodos atidaryme dalyvaus ir į Izraelį atvykęs Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, kuris taip pat susitiks su šios šalies turizmo ministru Yarivu Levinu bei Izraelio inovacijų agentūros pirmininku Amiu Appelbaumu.

PAREIGOS. Energetikos viceministre nuo šios savaitės pradeda dirbti buvusi ūkio viceministrė Lina Sabaitienė – ji pakeis į diplomatinę tarnybą grįžtantį Simoną Šatūną.

KONKURSAS. Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje vyks Kultūros ministerijos atrankos į Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovus komisijos posėdis. Teatro naujasis vadovas vietoje pernai atleistojo Gintauto Kėvišo bus renkamas iš 13 kandidatų.

STUDIJOS. Ketvirtadienį „Litexpo“ parodų centre Vilniuje prasidės ir tris dienas vyks tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“. Jos metu vyks renginys „Verslas jauniems“, taip pat moksleivių startuolių mugė.

LAIKRODŽIAI. Ketvirtadienį Europos Parlamento nariai plenarinėje sesijoje aptars vasaros laiko privalumus ir trūkumus bei tą pačią dieną balsuos dėl rezoliucijos, kurios projekte Europos Komisija raginama atsisakyti laikrodžių sukiojimo praktikos.

LENKTYNĖS. Šeštadienį Dusetose planuojama surengti tradicines Sartų žirgų lenktynes.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Septyni pretendentai į prezidentus planuoja įteikti dokumentus VRK

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį pradeda priimti pareiškinius dokumentus dalyvauti prezidento...

Prezidentė Vasario 16-osios proga ragina branginti laisvę 4

Vasario 16-osios akto 101-ųjų metinių proga prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino tautą saugoti laisvės...

Ukraina remia A. Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos vadovo postą 7

Ukraina palaiko buvusio Lietuvos premjero Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos (ET) generalinio...

Verslo aplinka
2019.02.15
D. Trumpas skelbia nepaprastąją padėtį 11

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pranešė skelbsiantis nepaprastąją padėtį šalyje tam, kad galėtų...

Verslo aplinka
2019.02.15
Kariuomenės vadas: okupacijos nepripažinę partizanai leido egzistuoti Lietuvos valstybei  9

Sovietmečio okupacijos nepripažinę ir prieš ją kovoję Lietuvos partizanai, kol buvo gyvi, leido egzistuoti...

Verslo aplinka
2019.02.15
Th. May susiskambino su D. Grybauskaite 17

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjo su Jungtinės Karalystės (JK) premjere Theresa May.

Verslo aplinka
2019.02.15
Vyriausybė atšaukia rekomendacijas įstaigoms konkursuose telktis Vyriausybės ekspertus 

Vyriausybė atšaukia rekomendacijas ministerijoms ir pavaldžioms institucijoms viešuosiuose...

Verslo aplinka
2019.02.15
V. Andriukaitis sutiko dalyvauti prezidento rinkimuose 9

Eurokomisaras socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis pranešė priimąs raginimą dalyvauti šiemet gegužę...

Verslo aplinka
2019.02.15
Dviejų dienų referendumas su pertrauka prieštarauja Konstitucijai 32

Konstitucija neleidžia rengti referendumo dvi ar daugiau dienų, dar ir su pertrauka tarp jų. Tačiau tai...

Verslo aplinka
2019.02.15
Naftos perdirbėjų investicijos netruks atsipirkti Premium

Dėl 2020 m. Pasaulio laivy­bos organizacijos (IMO) įvedamų laivų kuro tar­šos apribojimų naftos per­dir­bimo...

Pramonė
2019.02.15
D. Grybauskaitė siūlo atverti žiniasklaidai RC istorinius duomenis  2

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlys Seimui pavasarį spręsti dėl platesnio valstybės kaupiamų duomenų...

Verslo aplinka
2019.02.15
JAV ir Kinijos derybos dėl prekybos – be rezultatų

Steve’as Mnuchinas, JAV Iždo sekretorius, diskusijas su Kinija dėl paliaubų prekybos kare pavadino...

Verslo aplinka
2019.02.15
VŽ paaiškina: ar galima balsuojant rinkimuose nedalyvauti referendume 8

Įstatymai nedraudžia rinkėjams atėjus į balsavimo apylinkę pasirinkti, kiek ir kokių biuletenių paimti,...

Verslo aplinka
2019.02.15
Opozicija ragins ignoruoti referendumą dėl Seimo mažinimo Premium 22

Opozicinės partijos žada aktyviai raginti žmones naudotis teise gegužės viduryje atėjus į balsavimo apylinkę...

Verslo aplinka
2019.02.15
Valdančiųjų taikiklyje atsidūrę investuotojai prisimena politinę riziką Premium 6

Pastarojo meto incidentai, kai valdančiųjų politikų pasisakymų ir parlamentinių komisijų taikiniais tampa...

Rinkos
2019.02.15
Gydymo įstaigų pertvarka: pelningai dirbo tik didžiosios ligoninės Premium 7

Valdantieji neatsisako planų reformuoti gydymo įstaigų tinklą, tik šias pertvarkas nukelia po savivaldybių ir...

Verslo aplinka
2019.02.15
Greitieji traukiniai M. Vestager atsilieps politiškai Premium

EK konkurencijos prievaizdų užkardytas „Siemens“ ir „Alstom“ traukinių gamybos padalinių susijungimo sandoris...

Verslo aplinka
2019.02.15
Ligonių lovų aritmetika su nežinomaisiais 2

Valdantieji kupini ryžto po rinkimų iš naujo imtis gydymo įstaigų tinklo optimizavimo, kurio kryptis išlieka...

Verslo aplinka
2019.02.15
Prezidento rinkimų tarpinis finišas – paaiškės pirminis pretendentų sąrašas Premium 3

Pirmadienį paaiškės, kiek maksimaliai pretendentų turės teisę siekti prezidento posto šiemet gegužę...

Verslo aplinka
2019.02.15
Lietuviai ES pirmauja pagal santuokų skaičių 10

Lietuva Europos Sąjungoje pirmauja pagal santuokų skaičių, tenkantį tūkstančiui gyventojų, rodo „Eurostato“...

Verslo aplinka
2019.02.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau