Šią savaitę svarbu (6)

Publikuota: 2018-02-04
Olimpiniai žiedai jau kurį laiką puošia žiemos olimpiadai besirengiantį Pjongčangą Pietų Korėjoje. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.
Olimpiniai žiedai jau kurį laiką puošia žiemos olimpiadai besirengiantį Pjongčangą Pietų Korėjoje. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.

Pietų Korėjoje prasidės žiemos olimpinės žaidynės, bus pasirašyta sutartis dėl medienos klasterio įsteigimo greta Klaipėdos, numatoma pristatyti gydytojų rezidentų algų didinimo planą, Europos Parlamentas svarstys savo susimažinimą.

Prasidės „Baltoji olimpiada“

Penktadienį Pietų Korėjos Pjongčango vietovėje prasidės ir iki vasario 25 d. vyks XXIII žiemos olimpinės žaidynės. Tai bus antroji olimpiada, rengiama Pietų Korėjoje, ir pirmosios žiemos žaidynės jos teritorijoje – sostinėje Seule 1988 m. vyko vasaros olimpiada. Pjongčangas buvo oficialiai pasirinktas kaip žiemos žaidynių surengimo vieta dar 2011 m. Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijoje Pietų Afrikos Durbano mieste. Tuomet ši Korėjos kalnų slidinėjimo kurortų kupina apygarda nugalėjo kitus pretendentus surengti 2018-ųjų „baltąją olimpiadą“ – Vokietijos Miuncheną ir prancūzų Anesi. Pjongčango žaidynėse bus rungtyniaujama 15-oje sporto šakų. Apie 3.000 sportininkų iš 92 valstybių išsidalins 102 medalių komplektus. Rusijos oficialios delegacijos žaidynėse nebus. Šios šalies oficialus dalyvavimas olimpiadoje suspenduotas dėl dopingo skandalo. Kiek daugiau kaip pusantro šimto rusų atletų galės rungtyniauti kaip neutralūs Tarptautinės delegacijos nariai po olimpine vėliava. Šioje žiemos olimpiadoje dalyvaus 9 sportininkai iš Lietuvos: 2 kalnų slidinėtojai, 4 biatlonininkai ir 3 slidininkai. Tačiau nei vienas jų nepretenduoja į medalius. Biatlonininkas Tomas Kaukėnas neš Lietuvos vėliavą per žaidynių atidarymo ceremoniją, kuri Lietuvos laiku vyks penktadienį dieną.

Gims 0,5 mlrd. Eur vertės klasteris

nuotrauka::1 left

Ūkio ministerijoje ketvirtadienį verslo, savivaldos, mokslo ir mokymo įstaigų atstovai pasirašys veiklos (partnerystės) sutartį, kuria bus sukurtas Medienos produktų gamybos inovacijų klasteris. Tikimasi, kad toks klasteris atsiras Klaipėdos rajone, kuris iki 2023 m. galėtų pritraukti apie 0,5 mlrd. Eur investicijų. Klasteryje vien Vakarų medienos grupė (VMG) planuoja investuoti apie 210 mln. Eur, likusius 300 mln. Eur žada pritraukti dvi savivaldybės – Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono, taip pat kiti klasterio dalyviai. VMG ketina Klaipėdos rajone, oro uosto teritorijoje Dirvupių kaime statyti medienos drožlių plokščių fabriką. Sklypas, į kurį VMG planuoja investuoti, yra kaimynystėje sklypo, kurį neseniai įsigijo ir kuriame investicijas planuoja koncernas SBA: šių metų pavasarį jis pradės naujo logistikos centro ir baldų komponentų gamyklos statybas. Į pirmąjį statybų etapą numatyta investuoti 22 mln. Eur. Klasterio atsiradimas turėtų tapti postūmiu baldų pramonei – ji šiuo metu yra pasiekusi gamybos pajėgumų išnaudojimo piką. Didžiausi šalies baldų fabrikai daugiausia dirba baldų prekybos centrui IKEA – jie išlieka tarp penkių didžiausių šio Skandinavijos milžino tiekėjų. Medienos klasterio netoli Klaipėdos sukūrimo projektas yra paskelbtas regioninės svarbos projektu.

Pristatys rezidentų algų kėlimo planus

nuotrauka::2 right

Trečiadienį Vyriausybėje ketinama pristatyti gydytojų rezidentų atlyginimo pakėlimo planą. Po sausio pradžioje įvykusios apskritojo stalo diskusijos, kurioje dalyvavo medikų bendruomenės ir valdžios atstovai, buvo paskelbta, kad per mėnesį Vyriausybės ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pastangomis atsiras veiksmų (priemonių) planas, kuriame būtų numatytos priemonės dėl rezidentų „studento be stipendijos“ modelio ir kitų susijusių klausimų. Toks planas, anot Astos Kubilienės, SRK pirmininkės, buvo parengtas, paskelbus, kad jis bus pristatytas vasario 7 d. rengiamoje specialioje spaudos konferencijoje. Tikinama, kad bus paskelbti konkretūs siūlymai dėl galimybių didinti gydytojų rezidentų darbo užmokestį, „studento be stipendijos“ finansavimo, etapinio gydytojų rezidentų kompetencijų modelio. Rezidentų atlyginimai nuo š. m. pradžios jau buvo padidinti vidutiniškai apie 10%. Taip pat skelbta, kad nuo gegužės visiems medicinos darbuotojams algas planuojama padidinti iki 30%. Be to, numatoma, kad šį pavasarį bus priimti ir nuo kitų metų įsigalios įstatymų pakeitimai, numatantys rezidentų darbo apmokėjimo sąlygų pakeitimus, siekiant, kad visos jų gaunamos pajamos būtų apmokestinamos „Sodros“.

Europarlamentarų sumažės

nuotrauka::3 left

Pirmadienį Strasbūre prasidedančioje ir iki ketvirtadienio vyksiančioje Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje vienas svarbiausių klausimų – būsimojo „Brexit“ padiktuotas europarlamentarų skaičiaus sumažinimas. Jungtinę Karalystę EP dabar atstovauja iš viso 73 politikai, tačiau siūloma, kad kitąmet kovą formaliai įgyvendinus britų pasitraukimą iš Europos Sąjungos gegužę vyksiančiuose naujos kadencijos EP rinkimuose būtų išrinkta 46 nariais mažiau – europarlamentarų sumažėtų nuo 751 iki 705. EP pranešė, kad 27 mandatus siūloma paskirstyti toms ES šalims, kurioms jų trūksta atsižvelgus į gyventojų skaičių, o likusius 46 laikyti rezerve, jei ateityje būtų sukurta papildoma bendra europinė rinkimų apygarda arba įstotų naujų narių. Siūloma nei vienai šaliai nemažinti mandatų skaičiaus. Daugiau vietų siūloma skirti Airijai, Austrijai, Danijai, Estijai, Ispanijai, Italijai, Kroatijai, Lenkijai, Nyderlandams, Prancūzijai, Rumunijai, Slovakijai, Suomijai ir Švedijai. Tad Lietuvoje kitąmet, kaip ir 2014-aisiais, būtų išrinkta 11 EP narių. Parlamento sesijoje šią savaitę taip pat numatoma priimti rezoliuciją, kurioje pabrėžiama, kad „EP pasiruošęs atmesti bet kurį kandidatą į naujosios Europos Komisijos pirmininko postą, jeigu jo prieš EP rinkimus nebus iškėlusi nei viena europinė partija“. Naujos kadencijos EP rinkimai įvyks kitąmet paskutinę gegužės savaitę.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

PLĖTRA. Antradienį Europos Komisija ketina paskelbti ataskaitą apie Europos Sąjungos plėtros planavimą. Pasak tarptautinės žiniasklaidos, joje esą bus teigiama, kad iki 2025 m. ES bus pasirengusi priimti penkias arba šešias Balkanų regiono valstybes, kurių daugumą sudaro buvusios Jugoslavijos respublikos – tai Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Makedonija, Serbija, taip pat galbūt Kosovą. Tiesa, šios valstybės pirmiausia pačios turi įgyvendinti dar daug proeuropietiškų reformų, be to, dėl kai kurių iš jų, pvz., dėl Makedonijos arba Kosovo, gali kilti politinio pobūdžio nesutarimų tiek pačioje ES, tiek ir tarp kandidačių į bendriją.

VOKIETIJA. Neatmetama, kad šią savaitę Vokietijoje pavyks užbaigti krikščionių demokratų ir socialdemokratų derybas dėl kanclerės Angelos Merkel vadovaujamos atnaujintos „didžiosios koalicijos“ suformavimo.

REZULTATAI. Bus tęsiamas pasaulinio lygio kompanijų praėjusių metų rezultatų paskelbimas. Tarp tų, kurios savo preliminarius rezultatus paskelbs šią savaitę, yra „BP“, „Volvo“ ir „General Motors“.

EBPO. Antradienį ūkio viceministras Marius Skuodis susitiks su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertais, su kuriais bus aptarti valstybės valdomų įmonių valdymo tobulinimo klausimai. EBPO specializuoti komitetai šiomis savaitėmis kaip tik nagrinėja Lietuvos pažangą dar šiemet siekiant narystės šioje organizacijoje ir valstybinių įmonių valdymas yra tarp svarbiausių Lietuvai likusių klaustukų.

PERSPEKTYVOS. Antradienį rengiamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo posėdis, kuriame prezidiumo nariai, regioninių ir šakinių asociacijų vadovai, įmonių atstovai su Ūkio ministerijos atstovais žada aptarti 2018 m. Lietuvos ūkio perspektyvas.

KOMUNIKACIJA. Trečiadienį įvyks VŽ organizuojamas renginys „Rinkodarininkų pusryčiai: Pokyčių komunikacija“. Jo metu bus kalbama apie lyderystę, komunikaciją ir įtikinimą organizacinių pokyčių metu, svarbiausius pokyčių komunikacijos sėkmės pavyzdžius. Pranešėjai: Jūratė Virkutienė, Mantas Dubauskas, Giedrė Simanauskaitė, Valdas Lopeta.

STATISTIKA. Penktadienį Statistikos departamentas turi paskelbti naujausius užimtumo ir nedarbo Lietuvoje rezultatus, taip pat 2017 m. gruodžio mėn. užsienio prekybos statistinę informaciją.

SOSTINĖ. Trečiadienį Vilniaus savivaldybės taryba svarsto ir turėtų tvirtinti šių metų miesto biudžetą. Planuojama, kad sostinės biudžetas šiais metais bus apie šeštadaliu didesnis nei pernai, tačiau išliks deficitinis. Tiesa, deficitas sumažės maždaug dešimtadaliu. Žadama, kad mažės ir sostinės skola. Šiemet planuojamos pajamos bus 552 mln. Eur (17,6% didesnės nei pernai), asignavimai – 583,2 mln. Eur (14,2% didesni). Deficitas sieks 31,2 mln. Eur ir bus apie 10,6% mažesnis nei pernai.

TURIZMAS. Tel Avive vyks viena didžiausių tarptautinių turizmo parodų „IMTM 2018“. Joje šiemet yra ne tik Lietuvos paviljonas, bet ir atskiri Vilniaus, Kauno bei Neringos stendai. Antradienį parodos atidaryme dalyvaus ir į Izraelį atvykęs Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, kuris taip pat susitiks su šios šalies turizmo ministru Yarivu Levinu bei Izraelio inovacijų agentūros pirmininku Amiu Appelbaumu.

PAREIGOS. Energetikos viceministre nuo šios savaitės pradeda dirbti buvusi ūkio viceministrė Lina Sabaitienė – ji pakeis į diplomatinę tarnybą grįžtantį Simoną Šatūną.

KONKURSAS. Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje vyks Kultūros ministerijos atrankos į Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovus komisijos posėdis. Teatro naujasis vadovas vietoje pernai atleistojo Gintauto Kėvišo bus renkamas iš 13 kandidatų.

STUDIJOS. Ketvirtadienį „Litexpo“ parodų centre Vilniuje prasidės ir tris dienas vyks tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“. Jos metu vyks renginys „Verslas jauniems“, taip pat moksleivių startuolių mugė.

LAIKRODŽIAI. Ketvirtadienį Europos Parlamento nariai plenarinėje sesijoje aptars vasaros laiko privalumus ir trūkumus bei tą pačią dieną balsuos dėl rezoliucijos, kurios projekte Europos Komisija raginama atsisakyti laikrodžių sukiojimo praktikos.

LENKTYNĖS. Šeštadienį Dusetose planuojama surengti tradicines Sartų žirgų lenktynes.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Dėl planuojamų JAV tarifų Kinija pateikė skundą PPO

Kinijos komercijos ministerija pirmadienį pranešė, kad valstybė pateikė skundą Pasaulio prekybos...

Liberalams ir VSD susitaikyti nepavyko

Liberalų sąjūdžiui ir Valstybės saugumo departamentui (VSD) pirmadienį nepavyko susitaikyti per parengiamąjį...

Eurokomisija liepė „Airbnb“ teikti vartotojams tikrąsias kainas 4

Apgyvendinimo paslaugų įsigijimo tarpininkavimo paslaugas teikianti interneto platforma „Airbnb“ privalo...

Įsigaliojo nauja Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo redakcija Rėmėjo turinys

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse pradėtas taikyti dar...

ES spaudžia Kiniją prekybos klausimais

Kinija galėtų atverti savo rinką, jeigu tik to panorėtų, pirmadienį Europos Sąjungos (ES) ir Kinijos viršūnių...

Po audito globos įstaigų vadovai sprendžia, ką daryti su J. Pagojaus įmone   1

Prūdiškių socialinės globos namų ir Šiaulių vaikų globos namų „Šaltinis“ vadovai sako šią savaitę...

Didžiausių Lietuvos bendrovių TOP 1000: verslas nusiteikęs optimistiškai Premium 1

Įvairių sričių įmonių vadovai džiugiai nusiteikę ne tik kalbėdami apie praėjusių metų rezultatus, bet ir...

Kinijos BVP augimas lėtėjo, tačiau vis dar atitiko valdžios tikslą 1

Kinijos ekonomikos augimas antrajį šių metų ketvirtį sulėtėjo ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš...

Pinigai, keliantys galvos skausmą 10

Pinigai, kaip ir lazda, irgi turi du galus: galvą skauda, kai jų nėra, bet, ko gero, dar labiau skauda, kai...

Finansai
06:30
Konservatorių pasirinkimas – Nausėda, Šimonytė, Ušackas ar Pavilionis Premium 21

Didžiausios opozicinės partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narių ir šalininkų...

Kinijos prekybos perviršis su JAV kaitina prekybos karo liepsną Premium 2

Kinijos prekybos perviršis su JAV birželį pasiekė rekordą, o bendras šalies eksportas išliko solidus, tokie...

Farmacijos įmonė sėkmę užsitikrino sparčiai reaguodama į sektoriaus pokyčius Rėmėjo turinys 2

25 metų gimtadienį švenčianti UAB „Tamro“ buvo pirmoji nelietuviško kapitalo didmeninė vaistų platinimo įmonė...

Agrokoncerną vejasi trąšų muitai Premium 2

Muitinės departamentas (MD) įsivėlė į ikiteisminį ginčą su rusiškų trąšų importuotojais dėl priskaičiuotų...

Agroverslas
00:01
Airijos mokyklose atsiras lietuvių kalbos pamokos 5

Airijos bendrojo ugdymo mokyklos nuo rugsėjo siūlys mokytis lietuvių kalbos.

Verslo aplinka
2018.07.15
Guoga – antras daugiausiai per kadenciją uždirbęs europarlamentaras 3

Europos Parlamento narys Antanas Guoga yra antras daugiausiai kadencijos metu uždirbęs europarlamentaras,...

Verslo aplinka
2018.07.15
Ar svarbu, kas moka mokesčius nuo algos 33

Nuo 2019 m. Lietuvoje įsigalioja nauja atlyginimų skaičiavimo tvarka, kai „Sodros“ įmokos bus konsoliduotos...

Finansai
2018.07.14
Prezidentė Vokietijoje atsiėmė Vestfalijos taikos premiją 12

Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje Miunsterio miesto rotušėje Lietuvos žmonių vardu atsiėmė...

Verslo aplinka
2018.07.14
Mirė rašytoja, poetė, signatarė Vidmantė Jasukaitytė 2

Šeštadienio rytą Klaipėdos ligoninėje mirė rašytoja, poetė, Kovo 11-osios akto signatarė Vidmantė...

Laisvalaikis
2018.07.14
„Darbiečiai“ patvirtino kandidatus į merus

Šeštadienį posėdžiavusi Darbo partijos (DP) taryba patvirtino kandidatus į merus, aptarė galimybę rinkti...

Verslo aplinka
2018.07.14
JAV neplanuoja atšaukti susitikimo su Putinu po kaltinimų šnipinėjimu 5

Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino, JAV ir Rusijos prezidentų, susitikimas įvyks nepaisant, kad penktadienį...

Verslo aplinka
2018.07.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau