2017-01-23 07:00

Trumpas imasi darbo: perstumdo prekybos prioritetus

 Carloso Barria („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Carloso Barria („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas, savo inauguracinėje kalboje patvirtinęs rinkiminius ketinimus, kurių pagrindas – izoliacinė JAV užsienio ir ekonomikos politika, dėlioja susitikimų darbotvarkę. Pirmos žinios apie norą susitikti su naujuoju Amerikos lyderiu atskrido iš Kremliaus, tačiau pats p. Trumpas pirmenybę teikia Jungtinei Karalystei (JK).

JAV Baltieji rūmai patvirtino, kad jau šį penktadienį Vašingtone p. Trumpas susitiks su JK premjere Theresa May. Poniai May tai bus proga aptarti su JAV lyderiu vadinamąją „ypatingą partnerystę“ tarp dviejų šalių – tai viena pagrindinių JK užsienio politikos atramų.

Ponas Trumpas, pritaręs JK apsisprendimui trauktis iš Europos Sąjungos ir Nigelio Farage‘o, JK Nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio, bičiulis, anksčiau sakė, kad siekia sklandžiai susitarti dėl dvišalės prekybos su JK. „Brexit“ atomazgą p. Trumpas vadino „puikiu dalyku“.

52795
130817
52791