Kaip įsidarbinti pas geidžiamiausią darbdavį „Baltnetos komunikacijos“

Publikuota: 2016-07-15
 

Vos prieš savaitę ekonomikos bakalauro diplomą atsiėmęs Žygimantas Jonaitis, bendrovėje „Baltnetos komunikacijos“ dirba pusę metų ir prieš kelias dienas jau dalyvavo vidiniame konkurse dėl paaukštinimo pareigose. Klientų aptarnavimo vadybininko asistentas turi aiškų karjeros kelią bendrovėje, dėl ko Y kartos atstovui naujų galimybių nereikia dairytis pas kitus darbdavius.

Šį pavasarį vykusį darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ geidžiamiausio darbdavio konkursą laimėjo dvi IT bendrovės – didelių įmonių kategorijoje „Atea Lietuva“, mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje – „Baltnetos komunikacijos“.

Pradedame naują straipsnių ciklo „Pirmosios darbo dienos“ etapą, kurio metu kalbinsime visų į finalinį balsavimą internetu patekusių darbdavių naujokus.

Visą geidžiamiausių darbdavių sąrašą galite pamatyti čia.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Ieškojo atspirties taško

Studijų ISM ekonomikos ir verslo universitete metu p. Jonaitis dirbo nuolatos – dar prieš tapdamas studentu jis vos tik po mokyklos Ukmergėje baigimo ėmėsi verslo – užsiėmė statybinės įrangos prekyba ir nuoma. Šią veiklą sustabdė išvykęs studijuoti į užsienį pagal ERASMUS programą, o sugrįžęs po jos atgal į Lietuvą ekonomikos studentas vėl sprendė klausimą, kuo užsiimti.

„Studijų metu, ypač pirmuose kursuose, susirasti normalų darbą yra labai sunku, todėl nusprendžiau užsiimti prekyba, įgauti kokios nors patirties bei užsidirbti. Kai sugrįžau iš ERASMUS, iki studijų pabaigos buvo likę metai, tęsti ankstesnės veiklos jau nenorėjau, todėl pradėjau analizuoti darbo skelbimus ir ieškoti ne pilnos darbo dienos galimybių, o po diplomo gavimo tą darbą galėčiau tęsti visu pajėgumu“, - pasakoja p. Jonaitis.

Ekonomikos studijas bebaigiantis Žygimantas racionaliai vertino savo galimybes ir aplikavo į tas pozicijas, kurios nereikalavo patirties ir, jo akimis žiūrint, buvo startinės. Taip ir atsidūrė ant „Baltnetos komunikacijos“ pirmojo karjeros laiptelio ir po nelengvos ir netrumpos atrankos tapo klientų aptarnavimo vadybininko asistentu.

„Nors tarp baigusių ISM ekonomikos studijas nėra daug, kurie pasirenka darbą pardavimų srityje, mane ši sritis žavi. Mano dėmesį taip pat patraukė, kad tai darbas IT bendrovėje, o man atrodo, kad ši veikla yra labai įdomi ir perspektyvi. Viešojoje erdvėje pasidomėjęs apie įmonę susidariau, kad čia turėtų būti smagu dirbti. Tas jausmas stiprėjo po kiekvieno atrankos etapo“, – prisimena jis.

Žygimanto laukė du pokalbiai, po kurių dar vieną dieną reikėjo atvykti į bendrovę atlikti „ProfileXT“ testą, kuris parodo žmogaus tinkamumą konkrečioms pareigoms bei atskleidžia jo gebėjimus ir potencialą.

Todėl pašnekovo vertinimu, nėra lengva gauti darbą šioje bendrovėje, nes prieš priimdamas sprendimą darbdavys investuoja nemažai laiko ir net pinigų, kad pažintų būsimą darbuotoją.

„Potencialas“, – į klausimą, kas galėjo sužavėti būsimą darbdavį, atsako įmonės naujokas.

„Mano atveju tikriausiai buvo bandoma įvertinti, kiek turiu potencialo, o ne patirties“, – šypteli p. Jonaitis.

Pirmosios darbo dienos

Pirmąją darbo dieną Žygimanto laukė pietūs su klientų vadybininke, kurios asistentu jis tapo. Neformalaus pokalbio metu jis daugiau sužinojo apie darbovietę ir būsimą savo darbą.

„Nelabai turiu su kuo palyginti, nes man tai pirmoji darbovietė, tačiau aš net neįsivaizdavau, kaip organizuotai gali vykti darbų pasiskirstymas ir organizavimas. Nėra taip, kad kai man paskambina klientas, aš einu pas kolegą ir sakau jam, ką jis turi padaryti. Viskas vyksta sistemoje, kurioje pažymiu tai, ką reikia, o atsakingas kolega tai mato ir pradeda vykdyti užduotį“, – pasakoja p. Jonaitis.

Ne į visas klientų užklausas vaikinas gali iš karto atsakyti, todėl pateikia užklausas IT inžinieriams ir su jų pakalba atsako į visus klientų klausimus.

„Viena mano darbo dalis – komunikacija su klientais nuotoliniu būdu. Kita darbo dalis – vykimas į susitikimus pas klientus. Dirbu esamų, o ne naujų klientų aptarnavimo skyriuje. Turime savo klientų krepšelius, palaikom nuolatinį ryšį su klientais ir stengiamės didinti jų užsakomų paslaugų krepšelius“, – apie savo darbo specifiką pasakoja jis.

Pagrindinės paslaugos, kurias naudoja „Baltnetos komunikacijos“ klientai – tai telefonijos, interneto, debesų kompiuterijos, resursų nuomos paslaugos. Kita šaka – IT priežiūra.

„Inovacijos, profesionalumas, komandinis darbas, gera atmosfera ir taip pat asmenybės ugdymas“, – bendrovės vertybes vardija naujokas. Labiausiai jį žavi bendrovėje sudarytos sąlygos tobulėti.

„Bendrovėje vyksta įvairūs mokymai, kuriuos jaunesniems kolegoms organizuoja daugiau patirties turintys kolegos, vyksta išvažiuojamieji mokymai. Darbuotojai turi individualius tikslus, kurie apibrėžiami kas pusmetį ir yra susieti su pusmetiniu pokalbiu su vadovu. Karjera labai struktūrizuota ir ji planuojama. Vakar kaip tik dalyvavau konkurse, kad pakilčiau pareigose“, – tądien dėstė pašnekovas.

Pasak Žygimanto, jam svarbu žinoti, kokias karjeros galimybes siūlo darbdavys, o „Baltnetoje“ tai yra aiškiai komunikuojama. Todėl atsiradus pirmai galimybei dalyvauti vidiniame konkurse, Žygimantas nedvejodamas nusprendė pretenduoti į klientų aptarnavimo vadybininko poziciją. Vidinio konkurso metu bus vertinami jau pasiekti kandidato rezultatai bei kartu su tiesioginiu vadovu vykti pas klientus, kur vadovas vertins, kaip vidinės karjeros siekiančiam kandidatui sekasi bendrauti su klientais.

Linksma ir darbe, ir po daro

Susipažinęs su kolegomis jis susidarė nuomonę, kuri nepasikeitė per praėjusį pusmetį, kol čia dirba.

„Visi labai draugiški, linksmi, mėgstantys bendrauti, pasakoti anekdotus. Be to, visi yra savo srities profesionalai, bet niekada neignoruoja, jeigu kažko nežinai, visada gali klausti ir būsi išgirstas, gausi patarimų“, – apie kolegas atsiliepia naujokas. Jo nuomonė apie vadovą tokia pati: „Tai žmogus, į kurį visada kleistis, ir jis tave pralinksmins“.

„Man patinka, kad „Baltnetoje“ galioja taisyklė, kad vieni į kitus negalima kreiptis „Jūs“, net ir vadovą turi „tujinti“. Todėl visi jaučiasi labai savi ir draugiški“, – sako jis.

Paklaustas, kada darbe būna linksmiausia, p. Jonaitis, sako, kad bendra darbo atmosfera yra labai gerai ir niekada nesi susivaržęs, tačiau linksmiausia būna įvairių bendrovės renginių metu.

Įmonėje yra hobio dienos, kai vieną dieną per metus darbuotojas gali pasirinkti savo mėgiamai veiklai ir neateiti į darbą, o tuo metu žvejoti ar žaisti golfą. Būtent golfui šią dieną Žygimantas ateityje ir planuoja išnaudoti.

Gimtadienio proga taip pat suteikiama laisva diena. Nepaisant to, kad gimimo dieną darbuotojas gali neateiti į darbą, gimtadieniai kolektyve švenčiami. Kiekvieną mėnesį yra paskirta diena, kurios metu sveikinami visi tą mėnesį gimę kolegos.

Už gerus įmonės rezultatus, bendrovė atsidėkoja savo darbuotojams. Šiemet sausį didžioji dalis kolektyvo vyko į Slovakiją slidinėti.

Kas mėnesį vyksta kokie nors renginiai – stalo teniso varžybos, protmūšiai ir pan.

Taip pat organizuojamos žiemos ir vasaros šventės. Žiemos šventė – tai kalėdinis vakarėlis, o vasaros šventės metu paminimas bendrovės gimtadienis ir šia proga visas kolektyvas savaitgaliui išvyksta papramogauti.

Darbuotojai ir patys yra susikūrę tradicijų darbe. Pavyzdžiui, kiekvieną penktadienį ryte valgomi pačių pagaminti desertai.

„Kiekvienas darbuotojas turi savo penktadienį ir žino, kad tai dienai turės pagaminti desertą. Pats negaminu, todėl manau, kad teks prašyti draugės pagalbos“, – sako Žygimantas.

Kita tradicija – skyriaus ketvirčio rezultatų šventimas. Skyriaus kolegos susigalvoja kokią nors pramogą, pvz., pašaudyti lankais, ir po darbo vyksta atšvęsti savo pergalės. Prie šios iniciatyvos bendrovės administracija neprisideda. Bendrovės sąskaita finansuojamas tik maždaug vienas renginys per mėnesį.

„Labai aktyviai dalyvaujame įvairiuose renginiuose, nes pabūti kartu po darbo yra labai smagu. Labai dažnai kolegos po darbo penktadieniais pasilieka darbe tiesiog pabendrauti“, – sako p. Jonaitis.

„Baltnetos komunikacijos“ kolektyvas yra gana jaunas, darbuotojų vidurkis – 28-29 metai. Iš viso įmonėje dirba apie 130 darbuotojų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Kokias algų medianas gegužę mokėjo didžiausi šalies darbdaviai Premium

„Sodros“ duomenys rodo, kad šių metų gegužę ant aukščiausiojo atlyginimų medianų laiptelio ir toliau laikosi...

Vadyba
08:03
„Devbridge“ vadovas: nesamdyčiau žmogaus, kuris nenori keistis Premium

Pastarieji metai įmonei buvo pažymėti reikšmingais įvykiais – juos lydėjo ne tik rekordiniai rezultatai, bet...

Vadyba
05:45
Organizacijų savistaba: randa ir nelygybės apraiškų, ir greitų sprendimų Premium

Lyčių lygybės darbe tendencijas visuomenėje stebintys ekspertai organizacijas ragina atlikti vidinius...

Vadyba
05:45
Didžiausios gegužės algų medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kurios šalies bendrovės penktąjį šių metų mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2022.06.27
Nauji atostogų formatai: ar sugrįš darbuotojas po 2 mėnesių poilsio? Premium

Pandemija pakeitė ir atostogavimo įpročius. Hibridinis darbas, darbostogos, 4 darbo dienų savaitė skatina...

Vadyba
2022.06.26
Patarimai „bijantiems“ atostogauti: grįžimas po atostogų bus tiek sklandus, kiek buvo išėjimas atostogauti

Ernesta Galinienė, „ACME Grupės“ žmonių ir kultūros skyriaus vadovė, pataria atostogoms ruoštis iš anksto –...

Vadyba
2022.06.26
Bandomasis laikotarpis – klausimai, į kuriuos vadovas turėtų galėti atsakyti po 3 mėnesių Premium 5

Trys mėnesiai bandomojo laikotarpio – puikus metas geriau pažinti nauja darbuotoją, jei šis laikas...

Vadyba
2022.06.25
Darbostogų džiaugsmai ir vargai – teisinė atsakomybė už darbus ir susižalojimus

Teisininkai įspėja, kad bendros nuotolinio darbo taisyklės, kurias dėl pandemijos turi daugelis organizacijų,...

Vadyba
2022.06.24
50 mln. Eur investicija Klaipėdoje – galimybė pramonei nebemindžikuoti ties inovacijų slenksčiu Premium 1

Jau šį rudenį planuojama baigti statyti 21.000 kv. m ploto pramonės inovacijų parką „VMG Technics R&D Park“,...

Vadyba
2022.06.23
Nuo liepos didės minimalios motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos 12

Vyriausybė trečiadienį patikslino tvarką, kaip nustatomos minimalios motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros...

Vadyba
2022.06.22
„Vinted“ pristato siuntimo paslaugų verslą, M. Mikuckas atsitraukia nuo kasdienės veiklos įmonėje 12

„Vinted“ grupė, valdanti didžiausią Europoje internetinę naudotų mados prekių tarpusavio prekybos platformą...

Inovacijos
2022.06.22
Naujas mokytojų karjeros modelis: kompetencijas tikrintų kas penkeri metai 4

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) svarstymui siūlo naują mokytojų karjeros modelį: darbo...

Vadyba
2022.06.22
Europos pigių skrydžių bendrovėse žadami darbuotojų streikai

Europos pigių skrydžių bendrovėms šią vasarą gresia dar daugiau streikų, apie tokius naujus planus antradienį...

Logistika
2022.06.21
Buvusiam „Panevėžio kelių“ vadovui teismas priteisė šimtatūkstantinę išmoką Premium

Ilgamečiam kelių tiesimo bendrovės HISK (buvusi „Panevėžio keliai“) vadovui ir smulkiajam akcininkui...

Statyba ir NT
2022.06.21
Darbostogų bagažas: kremas nuo saulės, kompiuteris ir teisininko rekomendacijos Premium

Išleidžiant kolegas darbostogų – mėnesį ar kelis dirbti užsienyje – dar iki kraunantis lagaminą ir...

Vadyba
2022.06.21
„EasyJet“ mažina vasaros skrydžių skaičių

Aviacijos sektoriui susiduriant su didžiuliu darbuotojų trūkumu, Jungtinės Karalystės pigių skrydžių bendrovė...

Logistika
2022.06.20
Dėl vairuotojų trūkumo retinami maršrutai 9

Keleivių vežėjus neigiamai veikia ne tik išaugusios kuro sąnaudos, bet ir vairuotojų trūkumas. Vilniuje dėl...

Vadyba
2022.06.20
„Citadele“ patirtis: kaip transformuota organizacijos kultūra padeda pasiekti geresnių rezultatų Premium

Žaneta Tomaševičė, „Citadele“ banko transformacijos padalinio vadovė, „Verslo žinių“ organizuotoje...

Vadyba
2022.06.20
„Agile“ gali būti „Lean“ interpretacija: svarbu suprasti, kaip jie gali draugauti, o ne kliudyti Premium 2

Kaip pastebi kalbintos įmonės, „Agile“ ir „Lean“ praktikos viena kitai neprieštarauja ir siekia panašių...

Vadyba
2022.06.18
Tyrimas: kas penktas Lietuvos gyventojas norėtų keisti karjerą į IT 7

Kas antras suaugęs Lietuvos gyventojas – 52% – mano, kad jo ar jos skaitmeninių įgūdžių ir žinių lygis yra...

Vadyba
2022.06.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku