Kaip įsidarbinti pas geidžiamiausią darbdavį „Baltnetos komunikacijos“

Publikuota: 2016-07-15
 

Vos prieš savaitę ekonomikos bakalauro diplomą atsiėmęs Žygimantas Jonaitis, bendrovėje „Baltnetos komunikacijos“ dirba pusę metų ir prieš kelias dienas jau dalyvavo vidiniame konkurse dėl paaukštinimo pareigose. Klientų aptarnavimo vadybininko asistentas turi aiškų karjeros kelią bendrovėje, dėl ko Y kartos atstovui naujų galimybių nereikia dairytis pas kitus darbdavius.

Šį pavasarį vykusį darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ geidžiamiausio darbdavio konkursą laimėjo dvi IT bendrovės – didelių įmonių kategorijoje „Atea Lietuva“, mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje – „Baltnetos komunikacijos“.

Pradedame naują straipsnių ciklo „Pirmosios darbo dienos“ etapą, kurio metu kalbinsime visų į finalinį balsavimą internetu patekusių darbdavių naujokus.

Visą geidžiamiausių darbdavių sąrašą galite pamatyti čia.

Ieškojo atspirties taško

Studijų ISM ekonomikos ir verslo universitete metu p. Jonaitis dirbo nuolatos – dar prieš tapdamas studentu jis vos tik po mokyklos Ukmergėje baigimo ėmėsi verslo – užsiėmė statybinės įrangos prekyba ir nuoma. Šią veiklą sustabdė išvykęs studijuoti į užsienį pagal ERASMUS programą, o sugrįžęs po jos atgal į Lietuvą ekonomikos studentas vėl sprendė klausimą, kuo užsiimti.

„Studijų metu, ypač pirmuose kursuose, susirasti normalų darbą yra labai sunku, todėl nusprendžiau užsiimti prekyba, įgauti kokios nors patirties bei užsidirbti. Kai sugrįžau iš ERASMUS, iki studijų pabaigos buvo likę metai, tęsti ankstesnės veiklos jau nenorėjau, todėl pradėjau analizuoti darbo skelbimus ir ieškoti ne pilnos darbo dienos galimybių, o po diplomo gavimo tą darbą galėčiau tęsti visu pajėgumu“, - pasakoja p. Jonaitis.

Ekonomikos studijas bebaigiantis Žygimantas racionaliai vertino savo galimybes ir aplikavo į tas pozicijas, kurios nereikalavo patirties ir, jo akimis žiūrint, buvo startinės. Taip ir atsidūrė ant „Baltnetos komunikacijos“ pirmojo karjeros laiptelio ir po nelengvos ir netrumpos atrankos tapo klientų aptarnavimo vadybininko asistentu.

„Nors tarp baigusių ISM ekonomikos studijas nėra daug, kurie pasirenka darbą pardavimų srityje, mane ši sritis žavi. Mano dėmesį taip pat patraukė, kad tai darbas IT bendrovėje, o man atrodo, kad ši veikla yra labai įdomi ir perspektyvi. Viešojoje erdvėje pasidomėjęs apie įmonę susidariau, kad čia turėtų būti smagu dirbti. Tas jausmas stiprėjo po kiekvieno atrankos etapo“, – prisimena jis.

Žygimanto laukė du pokalbiai, po kurių dar vieną dieną reikėjo atvykti į bendrovę atlikti „ProfileXT“ testą, kuris parodo žmogaus tinkamumą konkrečioms pareigoms bei atskleidžia jo gebėjimus ir potencialą.

Todėl pašnekovo vertinimu, nėra lengva gauti darbą šioje bendrovėje, nes prieš priimdamas sprendimą darbdavys investuoja nemažai laiko ir net pinigų, kad pažintų būsimą darbuotoją.

„Potencialas“, – į klausimą, kas galėjo sužavėti būsimą darbdavį, atsako įmonės naujokas.

„Mano atveju tikriausiai buvo bandoma įvertinti, kiek turiu potencialo, o ne patirties“, – šypteli p. Jonaitis.

Pirmosios darbo dienos

Pirmąją darbo dieną Žygimanto laukė pietūs su klientų vadybininke, kurios asistentu jis tapo. Neformalaus pokalbio metu jis daugiau sužinojo apie darbovietę ir būsimą savo darbą.

„Nelabai turiu su kuo palyginti, nes man tai pirmoji darbovietė, tačiau aš net neįsivaizdavau, kaip organizuotai gali vykti darbų pasiskirstymas ir organizavimas. Nėra taip, kad kai man paskambina klientas, aš einu pas kolegą ir sakau jam, ką jis turi padaryti. Viskas vyksta sistemoje, kurioje pažymiu tai, ką reikia, o atsakingas kolega tai mato ir pradeda vykdyti užduotį“, – pasakoja p. Jonaitis.

Ne į visas klientų užklausas vaikinas gali iš karto atsakyti, todėl pateikia užklausas IT inžinieriams ir su jų pakalba atsako į visus klientų klausimus.

„Viena mano darbo dalis – komunikacija su klientais nuotoliniu būdu. Kita darbo dalis – vykimas į susitikimus pas klientus. Dirbu esamų, o ne naujų klientų aptarnavimo skyriuje. Turime savo klientų krepšelius, palaikom nuolatinį ryšį su klientais ir stengiamės didinti jų užsakomų paslaugų krepšelius“, – apie savo darbo specifiką pasakoja jis.

Pagrindinės paslaugos, kurias naudoja „Baltnetos komunikacijos“ klientai – tai telefonijos, interneto, debesų kompiuterijos, resursų nuomos paslaugos. Kita šaka – IT priežiūra.

„Inovacijos, profesionalumas, komandinis darbas, gera atmosfera ir taip pat asmenybės ugdymas“, – bendrovės vertybes vardija naujokas. Labiausiai jį žavi bendrovėje sudarytos sąlygos tobulėti.

„Bendrovėje vyksta įvairūs mokymai, kuriuos jaunesniems kolegoms organizuoja daugiau patirties turintys kolegos, vyksta išvažiuojamieji mokymai. Darbuotojai turi individualius tikslus, kurie apibrėžiami kas pusmetį ir yra susieti su pusmetiniu pokalbiu su vadovu. Karjera labai struktūrizuota ir ji planuojama. Vakar kaip tik dalyvavau konkurse, kad pakilčiau pareigose“, – tądien dėstė pašnekovas.

Pasak Žygimanto, jam svarbu žinoti, kokias karjeros galimybes siūlo darbdavys, o „Baltnetoje“ tai yra aiškiai komunikuojama. Todėl atsiradus pirmai galimybei dalyvauti vidiniame konkurse, Žygimantas nedvejodamas nusprendė pretenduoti į klientų aptarnavimo vadybininko poziciją. Vidinio konkurso metu bus vertinami jau pasiekti kandidato rezultatai bei kartu su tiesioginiu vadovu vykti pas klientus, kur vadovas vertins, kaip vidinės karjeros siekiančiam kandidatui sekasi bendrauti su klientais.

Linksma ir darbe, ir po daro

Susipažinęs su kolegomis jis susidarė nuomonę, kuri nepasikeitė per praėjusį pusmetį, kol čia dirba.

„Visi labai draugiški, linksmi, mėgstantys bendrauti, pasakoti anekdotus. Be to, visi yra savo srities profesionalai, bet niekada neignoruoja, jeigu kažko nežinai, visada gali klausti ir būsi išgirstas, gausi patarimų“, – apie kolegas atsiliepia naujokas. Jo nuomonė apie vadovą tokia pati: „Tai žmogus, į kurį visada kleistis, ir jis tave pralinksmins“.

„Man patinka, kad „Baltnetoje“ galioja taisyklė, kad vieni į kitus negalima kreiptis „Jūs“, net ir vadovą turi „tujinti“. Todėl visi jaučiasi labai savi ir draugiški“, – sako jis.

Paklaustas, kada darbe būna linksmiausia, p. Jonaitis, sako, kad bendra darbo atmosfera yra labai gerai ir niekada nesi susivaržęs, tačiau linksmiausia būna įvairių bendrovės renginių metu.

Įmonėje yra hobio dienos, kai vieną dieną per metus darbuotojas gali pasirinkti savo mėgiamai veiklai ir neateiti į darbą, o tuo metu žvejoti ar žaisti golfą. Būtent golfui šią dieną Žygimantas ateityje ir planuoja išnaudoti.

Gimtadienio proga taip pat suteikiama laisva diena. Nepaisant to, kad gimimo dieną darbuotojas gali neateiti į darbą, gimtadieniai kolektyve švenčiami. Kiekvieną mėnesį yra paskirta diena, kurios metu sveikinami visi tą mėnesį gimę kolegos.

Už gerus įmonės rezultatus, bendrovė atsidėkoja savo darbuotojams. Šiemet sausį didžioji dalis kolektyvo vyko į Slovakiją slidinėti.

Kas mėnesį vyksta kokie nors renginiai – stalo teniso varžybos, protmūšiai ir pan.

Taip pat organizuojamos žiemos ir vasaros šventės. Žiemos šventė – tai kalėdinis vakarėlis, o vasaros šventės metu paminimas bendrovės gimtadienis ir šia proga visas kolektyvas savaitgaliui išvyksta papramogauti.

Darbuotojai ir patys yra susikūrę tradicijų darbe. Pavyzdžiui, kiekvieną penktadienį ryte valgomi pačių pagaminti desertai.

„Kiekvienas darbuotojas turi savo penktadienį ir žino, kad tai dienai turės pagaminti desertą. Pats negaminu, todėl manau, kad teks prašyti draugės pagalbos“, – sako Žygimantas.

Kita tradicija – skyriaus ketvirčio rezultatų šventimas. Skyriaus kolegos susigalvoja kokią nors pramogą, pvz., pašaudyti lankais, ir po darbo vyksta atšvęsti savo pergalės. Prie šios iniciatyvos bendrovės administracija neprisideda. Bendrovės sąskaita finansuojamas tik maždaug vienas renginys per mėnesį.

„Labai aktyviai dalyvaujame įvairiuose renginiuose, nes pabūti kartu po darbo yra labai smagu. Labai dažnai kolegos po darbo penktadieniais pasilieka darbe tiesiog pabendrauti“, – sako p. Jonaitis.

„Baltnetos komunikacijos“ kolektyvas yra gana jaunas, darbuotojų vidurkis – 28-29 metai. Iš viso įmonėje dirba apie 130 darbuotojų.

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Prarastoji COVID-19 karta: jaunimo nedarbo lygis tik auga Premium

Pirmieji žingsniai darbo rinkoje dažniausiai būna netvirti, o pandemijos sąlygomis ieškoti pirmojo darbo ar...

Vadyba
05:45
Daugėja bedarbių iš paslaugų sektoriaus

Nekvalifikuoti darbininkai šiais metais sudarė didžiausią skaičių (33,4%) darbo netekusių asmenų, o nedarbo...

Vadyba
2020.11.23
„Telia Lietuvos“ valdyboje – D. G. Lubbe

Integruotų telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ valdyboje dirbs „Telia Company“ grupės verslo Švedijoje...

Vadyba
2020.11.23
Per karantiną prastovas paskelbusių įmonių skaičius augo 3,4 karto

Per dvi savaites karantino prastovas paskelbusių įmonių skaičius Lietuvoje išaugo 3,4 karto, iki 5.030...

Vadyba
2020.11.23
Šalyje yra 18.400 laisvų darbo vietų 3

Šių metų III ketv. pabaigoje šalyje buvo 18.400 laisvų darbo vietų samdomiesiems darbuotojams, suskaičiavo...

Vadyba
2020.11.23
Naujoje LSMU taryboje – medikai, verslininkai, teisininkai

Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) sudaryta nauja taryba.

Vadyba
2020.11.21
Kas vienus motyvuoja, kitiems – priežastis mesti darbą Premium

Jei anksčiau nuotolinis darbas būdavo pateikiamas kaip motyvacinė priemonė, dabar tai daugeliui įmonių tai...

Gazelė
2020.11.21
Darbuotojai prisijaukino technologijas ir seniesiems darbo įpročiams taria „sudie“ Premium

Ekstremali situacija tapo darbo rinkos pokyčių katalizatoriumi. Ilgai ieškoję tinkamiausio recepto, kaip į...

Vadyba
2020.11.21
„TIA Technology“ vairą perėmė D. Blagnienė

Danijos kapitalo IT bendrovės „TIA Technology“ direktore Lietuvoje (angl. country manager) tapo Deimantė...

Technologijos
2020.11.20
Lietuvos Raudonajam Kryžiui vadovaus K. Meidė 6

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovės pareigas nuo gruodžio 1 d. pradės eiti Kristina Meidė. Ji pakeis...

Vadyba
2020.11.20
Naujais vadovais „McDonald’s“ taiso reputaciją Premium

Greitojo maisto restoranų tinklo „McDonald’s“ personalo vadove JAV paskirta Tiffanie Boyd. Nuoseklus vadovų...

Vadyba
2020.11.20
Įmonių atlygio planai: aiškių gairių nėra, bet darbuotojų lūkesčių paiso Premium

Daugelį bendrovių šiųmečiai globalūs pokyčiai išbloškė iš įprastų pamatinių strategijos, finansinių planų ir...

Vadyba
2020.11.19
„Vilnius Tech“ turi naują komunikacijos vadovę 1

Ilma Cikanaitė pradėjo vadovauti Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) Viešosios...

Vadyba
2020.11.19
„Stay“ interviu: galimybė vadovui išsiaiškinti, kokie darbuotojų lūkesčiai ir planai Premium

COVID-19 sujudinus verslo pamatus, bendrovės ieško būdų, ne tik kaip amortizuoti veiklą, bet ir suka galvą,...

Vadyba
2020.11.18
Vežėjų plėtros potencialą slopina vairuotojų trūkumas Premium 1

Lietuvos vežėjai, iki šiol sėkmingai sprendę Europoje pastaraisiais metais ryškėjančią vairuotojų trūkumo...

Kaip paskatinti mokytis iš bendradarbių, dirbant nuotoliniu būdu Premium

Nuotolinis darbas gerokai apskabė darbuotojų galimybes vieniems iš kitų mokytis darbo vietoje. Įmonės rado...

Vadyba
2020.11.17
„Eglės“ sanatorija atleidžia pusę darbuotojų 8

Šiemet dėl pandemijos smarkiai sumažėjus klientų srautams, „Eglės“ sanatorija Druskininkuose ir Birštone...

Vadyba
2020.11.16
Lietuvos bankų asociacija turi naują prezidentę 2

Ekonomistė dr. Eivilė Čipkutė išrinkta Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidente. Ji pareigas pradės eiti...

Vadyba
2020.11.16
Moterų profesorių vis daugiau, bet kliūčių jų karjerai – irgi Premium 1

Lietuvos aukštosiose mokyklose dėsto 598 profesorės. Per ketverius praėjusius metus moterų, užimančių...

Vadyba
2020.11.15
Tėvystės atostogos karjeros nestabdo Premium

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atliktas tyrimas rodo, kad trečdalis vyrų baiminasi, kad išėjimas...

Vadyba
2020.11.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus