Kas tai? Eksperto įžvalgos

2020-ieji – tvaraus verslo dekados pradžia

Publikuota: 2020-03-04
svg svg

Metų pradžioje pasaulio ekonomikos lyderiai vertino tvaraus verslo pasaulio lyderių šimtuką, o verslo konsultantai prognozavo, kaip nuo 2020-ųjų keisis tvarus verslas — tvarumo principai bus pradėti taikyti kiekvienai operacijai, pradedant nuo tiekimo grandinės, baigiant personalo vadyba.

Jeigu nuo 2010-ųjų iki 2020-ųjų svarbiausias vaidmuo keičiant pramonę ir ekonomiką teko technologijoms, tai nuo 2020-ųjų prasideda bendrovių pokyčiai pagal tvaraus verslo principus, rašo verslo konsutantų įmonės „Infosys Consulting“ partnerė Jonquil Hackenberg žurnale „Forbes“. 2020 m. ir vėliau perėjimas prie išplėstinės tvaraus verslo patirties vyks keliomis kryptimis. Dar labiau didesnė etiško tiekimo ir žaliavos kilmės svarba.

Ateinantį dešimtmetį verslas, spaudžiamas suaktyvėjusios visuomenės, kviečiančios saugoti gamtą, intensyviau mažinti anglies dioksido emisijas ir baigti teršti vandenynus plastiku, pakeis gamybos organizavimo modelį į uždarą ciklą – vis daugiau įmonių sieks ne tik pristatyti produkciją vartotojui, bet ir perdirbti savo produkcijos atliekas.

Keisis darbuotojų įdarbinimo principi

Ateinančiai metais visuotinai pasikeis bendrovių požiūris į buvusių darbuotojų įdarbinimą, teigia verslo konsultantai. Čia taip pat pradės galioti grandinės principas, t.y., bendrovės pradės noriai susigrąžinti atleistus darbuotojus taip sutrumpindamos paieškų, patikrinimo ir samdymo procesus. Šiuo metu įmonių vadovai dažniausiai net nesvarsto apie buvusių darbuotojų pakartotinį įdarbinimą, tačiau ši tendencija netruks įsigalėti ypač tokiuose sektoriuose, kaip finansų.

Verslas taip pat pradės plačiau taikyti tvarumo principą samdant darbuotojus, t.y., vis daugiau darbuotojų  suteikti galimybę dirbti bet kuriuo metu ir bet kur. Akivaizdu, kad darbas iš namų ir laisvai samdomų darbuotojų darbas pastaraisiais metais pasiteisino ir šis lankstumas leis verslui pasiekti sunkiai pasiekiamus potencialius darbuotojus – žmones su negalia, gyvenančiuosius tolimesniuose regionuose.

Kitas žingsnis – pasitikėjimo ekonomika

Nauji pokyčiai pareikalaus didesnio pasitikėjimo visose grandyse: tiekėjų-bendrovių ir darbuotojų-darbdavių. Pasitikėjimą didins skaidrumas, kuris savo ruožtu atneša verslui daugiau galimybių – taip užgims pasitikėjimo ekonomika, teigia p. Hackenberg. Pasak jos, tam, kad pasitikėjimo ekonomika taptų realybe, didžiausią svarbą įgyja tvaraus ir etiško verslo modelis. Verslas turės gaminti savo produkciją laikantis visų tvaraus verslo reikalavimų, pasirūpinti, kad žaliava būtų gaunama etiškai, atliekos perdirbamos ir tiekėjus ir darbuotojus visose gamybos grandyse vertinti sąžiningai.

Tuo tarpu vartotojai labiau pasitikės tuo verslu, kuris ne tik kalba, bet ir daro kas reikalinga, kad būtų tvarus.

[infogram id="2640ae96-59a8-4e72-a3a5-33cc4c579a3e" prefix="zZu" format="interactive" title="TR:Tvarus verslas"]

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Tvarus verslas netvarioje aplinkoje: svarbus kiekvienas žingsnis Verslo tribūna

Tvarus verslas, kurio misija – kuo mažesnis neigiamas ar potencialiai teigiamas poveikis pasauliui ir...

Tvarus verslas
2020.03.26
Pasėlių laukuose –  technologijos, inovacijos ir sudėtingi algoritmai Verslo tribūna

„AUGA group“, didžiausia Europoje vertikaliai integruota ekologiško maisto bendrovė, tvaraus verslo sampratą...

Tvarus verslas
2020.03.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus