2024-02-07 21:01

„Ford Motor“ pajamos pernai augo 11%, nuostolius keitė pelnas

Davido Zalubowskio („AP Photo“ / „Scanpix“) nuotr.
Davido Zalubowskio („AP Photo“ / „Scanpix“) nuotr.
JAV automobilių pramonės milžinė „Ford Motor Co.“ pranešė 2023 metais uždirbusi 4,347 mlrd. USD grynojo pelno, palyginti su ankstesniais metais patirtu 1,98 mlrd. USD grynuoju nuostoliu.

Pardavimų pajamos augo 11% iki 176,2 mlrd. USD.

Tuo tarpu elektromobilių gamybos padalinys „Ford Model e“ pernai patyrė 4,7 mlrd. USD nuostolį iki mokesčių ir palūkanų.

Tai atspindi „labai konkurencingą kainodaros aplinką ir strategines investicijas į švarių, naujos kartos elektromobilių kūrimą“, – teigiama bendrovės ataskaitoje.

Paskutinį praėjusių metų ketvirtį bendrovė, kartu su „General Motors“ ir „Stellantis“ susidūrusi su šalies automobilių pramonės darbuotojų streiku, dėl to patyrė 526 mln. USD grynąjį nuostolį.

Anksčiau gamintoja skelbė savo nuostolius dėl šio streiko, kuris buvo baigtas darbdaviams po ilgų derybų nusileidus, vertinanti 1,3 mlrd. USD.

Įplaukų spalio–gruodžio mėnesiais gauta 4,5% daugiau nei prieš metus – 46 mlrd. USD.

„Ford Motor“ kapitalizacija per pastaruosius tris mėnesius išaugo penktadaliu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

52795
130817
52791