„Ardena“ pradėtos gaminti žaliuzės – analogų pasaulyje neturinti inovacija

Publikuota: 2016-10-13

Sukurtos ir pagamintos Lietuvoje. “Collect & Reflect”® žaliuzės – tai naujos kartos langų uždangalas, kuris, remiantis jau atliktais bandymų rezultatais, pasitelkia saulės energiją ir padeda taupyti šildymo bei vėdinimo kaštus. Tai revoliucija langų uždengimo sprendimuose, jau atkreipusi verslo įmonių dėmesį. Apie šią š.m. pavasarį Lietuvos rinkai pristatytą ir netgi pasaulį nustebinti žadančią naujieną kalbamės su vienintelės mūsų šalyje į tokią naują gamybos liniją investavusios UAB „Ardena“ direktoriaus pavaduotoju Bogdan Litvinovič.

Sukurtos Lietuvos mokslininkų

Dažnai akcentuojama, kad Lietuvoje vis dar nepakankamai dėmesio skiriama natūralių energetinių išteklių pritaikymui statybų ir kituose sektoriuose. Sumanus saulės energijos panaudojimas – idėja, kuri mokslininkus paskatino sukurti, o UAB „Ardena“ pradėti gaminti visiškai inovatyvias ir net užsienio rinkose analogų neturinčias žaliuzes „Collect & Reflect”®.

Inžinieriai į lango uždengimą pažiūrėjo per energetinio efektyvumo prizmę ir siekė panaudoti išskirtinę žaliuzių konstrukciją lango šilumos nuostoliams sumažinti. Šis produktas vasarą patalpas daro vėsesnes, o žiemą padeda jas šildyti,. Tai naujos kartos išradimas, kuris ypač rekomenduojamas verslui ir nuosaviems, pasyviems bei A+ energetinio efektyvumo klasės namų langams.

„Pritaikyti turimas mokslines žinias bei pasiūlyti rinkai naują, pridėtinę vertę kuriantį ir saulės energiją panaudojantį produktą, kuris būtų susijęs ir su „žaliosiomis“ idėjomis – tai tikslai, kurie buvo keliami ilgai trukusiame produkto kūrimo procese.“– išradimo esmę komentuoja vienas iš projekte dalyvavusių mokslininkų atstovų Vidmantas Vaškevičius.

Genialumas slypi paprastume

„Collect & Reflect“ ® iš kitų rinkoje siūlomų produktų išsiskiria unikalia konstrukcija ir gamyboje naudojamų medžiagų savybių išnaudojimu. Nedažytas aliuminis atspindi iki 97% infraraudonųjų spindulių, o kita, šaltajam sezonui pritaikyta pusė, yra padengta specialia, tamsia, šilumą sugeriančia medžiaga. Dėka šių medžiagų savybių ir S formos žaliuzių juostelių konstrukcijos sukuriamas konvekcinis oro srautas, kuris vos saulei pašvietus pradeda papildomai šildyti patalpas. Kas kartą, kai pašviečia saulė, gaunama nemokama šiluma rudenį, žiemą ar pavasarį. Tai ypač aktualu verslo įmonėms, kurios rūpinasi darbuotojų gerove ir keičiantis sezonui nori išlaikyti patalpose optimalią, leidžiančią susikaupti ir komfortiškai dirbti temperatūrą.

Dėl skirtingų žaliuzių pusių savybių, viena pusė turi būti atsukta vasarą, kita – žiemą. Kitaip tariant, žiemą UAB “Ardena” gaminamos žaliuzės tampa „radiatoriumi“, šildomu saulės energija. Vasaros metu, esant saulės pertekliui, šviesa yra atspindima – taip patalpos mažiau prišyla, t.y. pritaikius išskirtines aliuminio savybes jos maksimaliai apsaugomos nuo infraraudonųjų spindulių patekimo.

Svarbu paminėti, kad dėl šio produkto sukuriamo oro srauto papildomai ventiliuojama lango niša. Šiltas, judantis oras džiovina langų kraštus, taip apsaugodamas juos nuo dažnos problemos - pelėsio. Tai aktualu šį sprendimą besirenkantiems renovuotų patalpų savininkams. Nepaisant visų savo išskirtinių energetinių savybių ir privalumų, reikia nepamiršti, kad „Collect & Reflect“ ® – tai pirmiausia puikus langų uždengimo sprendimas, kuris veikia taip pat kaip ir įprastinės žaliuzės: reguliuoja į patalpas patenkančios šviesos srautą (kiekį) , apsaugo nuo ryškios saulės šviesos bei užtikrina privatumą.

”Norime, kad šis sprendimas būtų kuo patogesnis vartotojams, todėl jau testuojame „Collect & Reflect“ ® autonominio valdymo elementus, kurie leis žaliuzes valdyti išmaniuoju įrenginiu per Wifi ar palikti veikti autonomiškai, pagal aplinkos daviklių duomenis.“ – apie artimiausius planus kalba p. Litvinovič.

Efektyvumas pagrįstas moksliniais tyrimais

Siekiant įsitikinti produkto unikalumu buvo atlikti tyrimai ne tik Lietuvos, bet ir Anglijos rinkose. Pagal standartinę žaliuzių specifikaciją langų uždengimui skirtų produktų abiejose rinkose daug, tačiau lyginant papildomas šilumos generavimo ir infraraudonųjų spindulių atspindėjimo savybes – konkurentų nėra. Gali būti sutinkami produktai, turintys dalinius šio produkto parametrus, bet tokio savybių rinkinio negali užtikrinti niekas kitas, išskyrus “Collect & Reflect”® žaliuzes.

Praėjusią vasarą Santariškių klinikose buvo atliktas tyrimas, kuris skirtas taupymo efektui išmatuoti. Jo metu buvo pasirinkti du vienodi kabinetai, kurių langai nukreipti į pietų pusę. Viename buvo sumontuotos “Collect & Reflect”® žaliuzės, o kitame - paprastas roletas. Atlikus nuolatinius temperatūros matavimus, paaiškėjo, jog pastarajame (roletais pridengtame kabinete) temperatūra vidutiniškai buvo 2-3 laipsniais didesnė. Šis skirtumas žmogaus savijautai tikrai jaučiamas, o siekiant patalpą atvėsinti kondicionieriumi 3 laipsniais, būtų naudojama elektra. Apskaičiuota, jog vienas šių žaliuzių kvadratinis metras gali sutaupyti apie 300 Kw elektros energijos per metus – tiek, kiek per šį laikotarpį sunaudotų elektros prietaisai temperatūros palaikymui.

„Šis produktas tikrai veikia ir tai galima pajusti net be didelių bandymų ir testavimų – užtenka saulei šviečiant žaliuzes atsukti skirtingomis juostelių pusėmis į išorę ir prie abiejų dalių pridėti ranką. Tamsiąja puse (žiemos rėžimas) į lauko pusę atsuktos žaliuzės skleis šilumą, o kitu atveju, kai aliuminiu dengtas paviršius bus nukreiptas į langą, bus jaučiama, jog šiluma nepraeina.“- apie savo kabinete jau pakabintas žaliuzes kalba Bogdan Litvinovič.

UAB “Ardena” viena pirmųjų Lietuvoje pristatė vartotojams žaliuzes, roletus ir kitus langų uždengimo sprendimus bei įrenginius (mašinas) jų gaminimui, o dabar, praėjus daugiau nei 24 metams nuo pirmųjų žaliuzių pagaminimo, labai didžiuojasi šia partneryste su jaunaisiais Lietuvos mokslininkais bei galimybe jų idėjas paversti tikrove. Įmonės patyrę ekspertai greitai suprato šios inovatyvios idėjos esmę ir ėmėsi veiksmų, siekiant modernizuoti, pakeisti turimas gamybos linijas, kad būtų galima rinkai pasiūlyti šį dėmesio vertą produktą.

Mūsų įmonė palaiko ir pati stengiasi inicijuoti įvairias tvaraus verslo iniciatyvas bei skatina visuomenę gyventi su mintimi, kad gamtos resursus reikia naudoti atsakingai, taupant, nešvaistant ir neteršiant – tai pagrindinis švaraus ir aplinkai draugiško gyvenimo principas.

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Balstogės universitetas Vilniaus Senamiestyje planuoja statybas 6

Lenkijos Balstogės universiteto padalinys Vilniuje planuoja pasistatyti naują pastatą.

Baigtas 3 universitetų reorganizavimas 1

2019 m. sausio 1 d. pasibaigė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Aleksandro Stulginskio universiteto...

Teismas: „Misionierių namams“ statybos leidimas išduotas teisėtai 17

Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI)...

Baigtas YIT įmonių Lietuvoje susijungimas, pasirinktas naujas pavadinimas 1

Tarptautinei YIT įmonių grupei Lietuvoje priklausančios nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir statybos...

LB apklausa: dėl didmiesčių NT plėtros – skirtingi lūkesčiai

Nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai mano, kad kitąmet nauji butai Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose...

2018.12.31
Monako kapitalo įmonė planuoja kurti tyrimų bazę Lietuvoje Premium

Gegužę įsteigta Monako kapitalo įmonė UAB GRH LT Lietuvoje numato įkurti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės...

Pramonė
2018.12.31
Rusijos daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas 5

Pirmadienio paryčiais Rusijos Magnitogorskio mieste Uralo regione daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas.

Verslo aplinka
2018.12.31
Panevėžyje rengiamasi rekonstruoti poeto J. Čerkeso-Besparnio namą

Panevėžyje rengiamasi rekonstruoti poeto, Lietuvos kariuomenės savanorio Juozo Čerkeso-Berparnio sodybą,...

Statyba ir NT
2018.12.30
Druskininkų mero R. Malinausko sodybos byloje bus atliekama ekspertizė 2

Bylą dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko sodybos ant Ratnyčios upės kranto nagrinėjantis teismas...

Statyba ir NT
2018.12.30
NT: šiemet pinigai degino kišenę ir spyrė pirkti greitai Premium

2018 m. komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje pažymėti visų laikų rekordu. Milijonai investuotojams...

Verslo klasė
2018.12.30
„Swedbank“ parduoda 13 pastatų 10

Vienas didžiausių šalyje komercinių bankų „Swedbank“ už 2,7 mln. Eur parduoda trylika pastatų. 

Statyba ir NT
2018.12.28
Architektai išteisino „Lords LB“ verslo centrą, bet supeikė teismų būstinę 19

Vilniaus Regioninė architektų taryba (RAT) įvertino du Vilniuje planuojamus projektus, kuriuos parengė...

Statyba ir NT
2018.12.28
Atsistatydina Vilniaus Regioninės architektų tarybos pirmininkas

Tomas Grunskis, prie Lietuvos architektų rūmų veikiančios Vilniaus Regioninės architektūros tarybos  (RAT)...

Statyba ir NT
2018.12.28
Statybų sąnaudos per metus brango 2,7%

Per metus (2018 m. lapkričio mėn., palyginti su 2017 m. lapkričio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos...

Statyba ir NT
2018.12.28
„Prosperus“ fondas įsigijo „Maxima“ parduotuvę Palangos autobusų stotyje 2

Verslininko Gedimino Baltakio netiesiogiai valdoma investicijų bendrovė „Prosperus Real Estate Fund III“...

Statyba ir NT
2018.12.28
NT plėtotojų lūkesčiai 2019-iesiems: svarbiausia suvaldyti kainų augimą 12

2019-aisiais vienas didžiausių iššūkių nekilnojamojo turto (NT) rinkoje bus suvaldyti medžiagų ir darbo jėgos...

Statyba ir NT
2018.12.28
Kelių plėtrai ir priežiūrai 2019 m. skiriama 477,5 mln. Eur 11

2019 m. Lietuvos kelių tinklo plėtrai, priežiūrai ir eismo saugai gerinti iš valstybės biudžeto skiriama...

Transportas
2018.12.28
G. Marcinkevičiaus „Inlieta“ įsigijo pastatą Vilniaus centre

Buvusio „VP grupės“ akcininko bei verslininko Gintaro Marcinkevičiaus valdoma bendrovė „Inlieta“ iš...

Statyba ir NT
2018.12.27
Tarp Baltijos šalių daugiausiai būstui planuoja skolintis Lietuvoje 3

Lietuviai palankiausiai iš Baltijos šalių gyventojų žiūri į skolinimąsi ir planuoja daugiausiai skolintis...

Finansai
2018.12.27
Kiek kainuoja įsirengti biurą: Vilnius regione – prie brangesnių 3

Įsirengti žemos specifikacijos 1.000 kv. m ploto biurą įmonei Vilniuje gali atsieiti 488.000 Eur –...

Statyba ir NT
2018.12.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau