„Ardena“ pradėtos gaminti žaliuzės – analogų pasaulyje neturinti inovacija

Reklama publikuota: 2016-10-13

Sukurtos ir pagamintos Lietuvoje. “Collect & Reflect”® žaliuzės – tai naujos kartos langų uždangalas, kuris, remiantis jau atliktais bandymų rezultatais, pasitelkia saulės energiją ir padeda taupyti šildymo bei vėdinimo kaštus. Tai revoliucija langų uždengimo sprendimuose, jau atkreipusi verslo įmonių dėmesį. Apie šią š.m. pavasarį Lietuvos rinkai pristatytą ir netgi pasaulį nustebinti žadančią naujieną kalbamės su vienintelės mūsų šalyje į tokią naują gamybos liniją investavusios UAB „Ardena“ direktoriaus pavaduotoju Bogdan Litvinovič.

Sukurtos Lietuvos mokslininkų

Dažnai akcentuojama, kad Lietuvoje vis dar nepakankamai dėmesio skiriama natūralių energetinių išteklių pritaikymui statybų ir kituose sektoriuose. Sumanus saulės energijos panaudojimas – idėja, kuri mokslininkus paskatino sukurti, o UAB „Ardena“ pradėti gaminti visiškai inovatyvias ir net užsienio rinkose analogų neturinčias žaliuzes „Collect & Reflect”®.

Inžinieriai į lango uždengimą pažiūrėjo per energetinio efektyvumo prizmę ir siekė panaudoti išskirtinę žaliuzių konstrukciją lango šilumos nuostoliams sumažinti. Šis produktas vasarą patalpas daro vėsesnes, o žiemą padeda jas šildyti,. Tai naujos kartos išradimas, kuris ypač rekomenduojamas verslui ir nuosaviems, pasyviems bei A+ energetinio efektyvumo klasės namų langams.

„Pritaikyti turimas mokslines žinias bei pasiūlyti rinkai naują, pridėtinę vertę kuriantį ir saulės energiją panaudojantį produktą, kuris būtų susijęs ir su „žaliosiomis“ idėjomis – tai tikslai, kurie buvo keliami ilgai trukusiame produkto kūrimo procese.“– išradimo esmę komentuoja vienas iš projekte dalyvavusių mokslininkų atstovų Vidmantas Vaškevičius.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

Genialumas slypi paprastume

„Collect & Reflect“ ® iš kitų rinkoje siūlomų produktų išsiskiria unikalia konstrukcija ir gamyboje naudojamų medžiagų savybių išnaudojimu. Nedažytas aliuminis atspindi iki 97% infraraudonųjų spindulių, o kita, šaltajam sezonui pritaikyta pusė, yra padengta specialia, tamsia, šilumą sugeriančia medžiaga. Dėka šių medžiagų savybių ir S formos žaliuzių juostelių konstrukcijos sukuriamas konvekcinis oro srautas, kuris vos saulei pašvietus pradeda papildomai šildyti patalpas. Kas kartą, kai pašviečia saulė, gaunama nemokama šiluma rudenį, žiemą ar pavasarį. Tai ypač aktualu verslo įmonėms, kurios rūpinasi darbuotojų gerove ir keičiantis sezonui nori išlaikyti patalpose optimalią, leidžiančią susikaupti ir komfortiškai dirbti temperatūrą.

Dėl skirtingų žaliuzių pusių savybių, viena pusė turi būti atsukta vasarą, kita – žiemą. Kitaip tariant, žiemą UAB “Ardena” gaminamos žaliuzės tampa „radiatoriumi“, šildomu saulės energija. Vasaros metu, esant saulės pertekliui, šviesa yra atspindima – taip patalpos mažiau prišyla, t.y. pritaikius išskirtines aliuminio savybes jos maksimaliai apsaugomos nuo infraraudonųjų spindulių patekimo.

Svarbu paminėti, kad dėl šio produkto sukuriamo oro srauto papildomai ventiliuojama lango niša. Šiltas, judantis oras džiovina langų kraštus, taip apsaugodamas juos nuo dažnos problemos - pelėsio. Tai aktualu šį sprendimą besirenkantiems renovuotų patalpų savininkams. Nepaisant visų savo išskirtinių energetinių savybių ir privalumų, reikia nepamiršti, kad „Collect & Reflect“ ® – tai pirmiausia puikus langų uždengimo sprendimas, kuris veikia taip pat kaip ir įprastinės žaliuzės: reguliuoja į patalpas patenkančios šviesos srautą (kiekį) , apsaugo nuo ryškios saulės šviesos bei užtikrina privatumą.

”Norime, kad šis sprendimas būtų kuo patogesnis vartotojams, todėl jau testuojame „Collect & Reflect“ ® autonominio valdymo elementus, kurie leis žaliuzes valdyti išmaniuoju įrenginiu per Wifi ar palikti veikti autonomiškai, pagal aplinkos daviklių duomenis.“ – apie artimiausius planus kalba p. Litvinovič.

Efektyvumas pagrįstas moksliniais tyrimais

Siekiant įsitikinti produkto unikalumu buvo atlikti tyrimai ne tik Lietuvos, bet ir Anglijos rinkose. Pagal standartinę žaliuzių specifikaciją langų uždengimui skirtų produktų abiejose rinkose daug, tačiau lyginant papildomas šilumos generavimo ir infraraudonųjų spindulių atspindėjimo savybes – konkurentų nėra. Gali būti sutinkami produktai, turintys dalinius šio produkto parametrus, bet tokio savybių rinkinio negali užtikrinti niekas kitas, išskyrus “Collect & Reflect”® žaliuzes.

Praėjusią vasarą Santariškių klinikose buvo atliktas tyrimas, kuris skirtas taupymo efektui išmatuoti. Jo metu buvo pasirinkti du vienodi kabinetai, kurių langai nukreipti į pietų pusę. Viename buvo sumontuotos “Collect & Reflect”® žaliuzės, o kitame - paprastas roletas. Atlikus nuolatinius temperatūros matavimus, paaiškėjo, jog pastarajame (roletais pridengtame kabinete) temperatūra vidutiniškai buvo 2-3 laipsniais didesnė. Šis skirtumas žmogaus savijautai tikrai jaučiamas, o siekiant patalpą atvėsinti kondicionieriumi 3 laipsniais, būtų naudojama elektra. Apskaičiuota, jog vienas šių žaliuzių kvadratinis metras gali sutaupyti apie 300 Kw elektros energijos per metus – tiek, kiek per šį laikotarpį sunaudotų elektros prietaisai temperatūros palaikymui.

„Šis produktas tikrai veikia ir tai galima pajusti net be didelių bandymų ir testavimų – užtenka saulei šviečiant žaliuzes atsukti skirtingomis juostelių pusėmis į išorę ir prie abiejų dalių pridėti ranką. Tamsiąja puse (žiemos rėžimas) į lauko pusę atsuktos žaliuzės skleis šilumą, o kitu atveju, kai aliuminiu dengtas paviršius bus nukreiptas į langą, bus jaučiama, jog šiluma nepraeina.“- apie savo kabinete jau pakabintas žaliuzes kalba Bogdan Litvinovič.

UAB “Ardena” viena pirmųjų Lietuvoje pristatė vartotojams žaliuzes, roletus ir kitus langų uždengimo sprendimus bei įrenginius (mašinas) jų gaminimui, o dabar, praėjus daugiau nei 24 metams nuo pirmųjų žaliuzių pagaminimo, labai didžiuojasi šia partneryste su jaunaisiais Lietuvos mokslininkais bei galimybe jų idėjas paversti tikrove. Įmonės patyrę ekspertai greitai suprato šios inovatyvios idėjos esmę ir ėmėsi veiksmų, siekiant modernizuoti, pakeisti turimas gamybos linijas, kad būtų galima rinkai pasiūlyti šį dėmesio vertą produktą.

Mūsų įmonė palaiko ir pati stengiasi inicijuoti įvairias tvaraus verslo iniciatyvas bei skatina visuomenę gyventi su mintimi, kad gamtos resursus reikia naudoti atsakingai, taupant, nešvaistant ir neteršiant – tai pagrindinis švaraus ir aplinkai draugiško gyvenimo principas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Statyba ir NT“
Technologijų miestelio „Cyber City“ statybos Vilniaus Naujamiestyje artėja prie pabaigos 1

Sostinės Naujamiestyje, buvusioje „Spartos“ fabriko teritorijoje, kylančio technologijų miestelio „Cyber...

Statyba ir NT
2022.04.01
VŽ klausomiausi podkastai kovą

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Verslo aplinka
2022.04.01
13,6 mln. Eur už universiteto NT pasiūlęs pirkėjas atsitraukė: pardavinės iš naujo Premium 3

Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) pastatų sostinės Naujamiestyje aukcioną laimėjusi...

Statyba ir NT
2022.04.01
„LTG Infra“ su Italijos „Rizzani de Eccher“ pasirašė sutartį dėl tilto per Nerį statybų

AB „Lietuvos geležinkelių“ antrinė įmonė „LTG Infra“ su Italijos kompanija „Rizzani de Eccher“ pasirašė...

Statyba ir NT
2022.04.01
„BH Europa“ generaline direktore tapo I. Ardava

Prekybos centrą „Europa“ nuosavybės teise valdančios bendrovės „BH Europa“ generalinės direktorės pareigas...

Vadyba
2022.04.01
Karas atgrasė būsto pirkėjus, plėtotojai vargsta skaičiuodami, kas laukia ateityje Premium 33

Būsto pirkėjams karo pradžioje atsitraukus, pardavimai po truputį atsigauna, sako nekilnojamojo turto (NT)...

Statyba ir NT
2022.04.01
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium

Vilniuje pradėtos biurų pastato statybos, Misionierių vienuolyno statinių ansamblio rekonstrukcija. Sostinėje...

Statyba ir NT
2022.03.31
Nacionalinio stadiono projektui – EK pritarimas beveik 155 mln. Eur valstybės ir savivaldybės investicijoms 6

Europos Komisija (EK) pranešė patvirtinusi beveik 155 mln. Eur dydžio Lietuvos investicijas į Nacionalinio...

Statyba ir NT
2022.03.31
Po perskaičiavimo Konkurencijos tarybos baudos „City Service“ įmonėms sumažėjo 5 kartus 1

Konkurencijos taryba pranešė perskaičiavusi baudas pastatų priežiūros grupės „City Service“ įmonėms, skirtas...

Statyba ir NT
2022.03.31
„Civinity“ prižiūrės „Impuls“ ir „Lemon Gym“ sporto klubus

Pastatų priežiūros įmonių grupė „Civinity“ pranešė pasirašiusi sutartį su sporto klubų tinklo valdytoja UAB...

Statyba ir NT
2022.03.31
Žvilgsnis į ateitį: siūlo galvoti ir apie modernių slėptuvių įrengimą Premium 12

Statytojai ir architektai, prasidėjus karui Ukrainoje ir didėjant finansavimui krašto apsaugai, siūlo į...

Statyba ir NT
2022.03.31
Dėl sankcijų įšaldyti buvusio „Aeroflot“ vadovo šeimos butai Palangoje

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai Lietuvos institucijos įšaldė iki kovo pabaigos Rusijos oro vežėjai...

Verslo aplinka
2022.03.31
Nuo karo pabėgus gyventi gali tekti po tiltu 33

Daugiau nei mėnuo praėjo nuo dienos, kai Rusija užpuolė Ukrainą. „Mūsų vienybė“, – kas, be siurrealistinio...

Nuomonės
2022.03.31
Kviečia balsuoti Metų renovacijos projekto rinkimuose Verslo tribūna

Kovo 17 d. prasidėjo Metų renovacijos projekto rinkimai, kuriuose dalyvauja Lietuvos daugiabučiai,...

Statyba ir NT
2022.03.31
Sapiegų rūmuose Vilniuje kursis ŠMC padalinys

Sapiegų rūmai Vilniaus Antakalnio rajone taps kultūros pažinimo centru – juose suplanuotos koncertų,...

Laisvalaikis
2022.03.30
Statistikos departamentas: statybos per metus brango 15,5% 2

Statybos sąnaudų elementų kainos vasarį per metus padidėjo 15,5%, o per mėnesį 3,6%, skelbia Statistikos...

Statyba ir NT
2022.03.30
90 mln. Eur vertės prekybos miesteliui prie Kauno – danų architektų idėja 3

Nekilnojamojo turto (NT), baldų gamybos ir tekstilės sektoriuose veikiančiai SBA grupei priklausančios NT...

Statyba ir NT
2022.03.30
Būstas ukrainiečiams: dar tik pirmas etapas, o NT sektorius „lūžinėja“ – kas toliau? Premium 14

Į Lietuvą plūstelėjus srautui žmonių iš Ukrainos, besiginančios nuo jos nepriklausomybę užpuolusios Rusijos,...

Statyba ir NT
2022.03.30
Prieš ir po: keli šimtai NT dekoravimui grįžta 5–20% didesne pardavimo kaina Premium 5

Padidinti NT kainą ir pagreitinti sandorį gali patrauklesnis objekto vaizdas, kuris lemia ir pirmąjį įspūdį.

Gazelė
2022.03.30
Kas ketvirtam rangos konkursui pasibaigiant nesėkme, purenama dirva pokyčiams Premium 2

Viešieji pirkimai statybos sektoriuje konkurencingi, bet vis tiek apibarstyti korupcijos rizikos prieskoniu,...

Statyba ir NT
2022.03.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku