„Ardena“ pradėtos gaminti žaliuzės – analogų pasaulyje neturinti inovacija

Publikuota: 2016-10-13

Sukurtos ir pagamintos Lietuvoje. “Collect & Reflect”® žaliuzės – tai naujos kartos langų uždangalas, kuris, remiantis jau atliktais bandymų rezultatais, pasitelkia saulės energiją ir padeda taupyti šildymo bei vėdinimo kaštus. Tai revoliucija langų uždengimo sprendimuose, jau atkreipusi verslo įmonių dėmesį. Apie šią š.m. pavasarį Lietuvos rinkai pristatytą ir netgi pasaulį nustebinti žadančią naujieną kalbamės su vienintelės mūsų šalyje į tokią naują gamybos liniją investavusios UAB „Ardena“ direktoriaus pavaduotoju Bogdan Litvinovič.

Sukurtos Lietuvos mokslininkų

Dažnai akcentuojama, kad Lietuvoje vis dar nepakankamai dėmesio skiriama natūralių energetinių išteklių pritaikymui statybų ir kituose sektoriuose. Sumanus saulės energijos panaudojimas – idėja, kuri mokslininkus paskatino sukurti, o UAB „Ardena“ pradėti gaminti visiškai inovatyvias ir net užsienio rinkose analogų neturinčias žaliuzes „Collect & Reflect”®.

Inžinieriai į lango uždengimą pažiūrėjo per energetinio efektyvumo prizmę ir siekė panaudoti išskirtinę žaliuzių konstrukciją lango šilumos nuostoliams sumažinti. Šis produktas vasarą patalpas daro vėsesnes, o žiemą padeda jas šildyti,. Tai naujos kartos išradimas, kuris ypač rekomenduojamas verslui ir nuosaviems, pasyviems bei A+ energetinio efektyvumo klasės namų langams.

„Pritaikyti turimas mokslines žinias bei pasiūlyti rinkai naują, pridėtinę vertę kuriantį ir saulės energiją panaudojantį produktą, kuris būtų susijęs ir su „žaliosiomis“ idėjomis – tai tikslai, kurie buvo keliami ilgai trukusiame produkto kūrimo procese.“– išradimo esmę komentuoja vienas iš projekte dalyvavusių mokslininkų atstovų Vidmantas Vaškevičius.

Genialumas slypi paprastume

„Collect & Reflect“ ® iš kitų rinkoje siūlomų produktų išsiskiria unikalia konstrukcija ir gamyboje naudojamų medžiagų savybių išnaudojimu. Nedažytas aliuminis atspindi iki 97% infraraudonųjų spindulių, o kita, šaltajam sezonui pritaikyta pusė, yra padengta specialia, tamsia, šilumą sugeriančia medžiaga. Dėka šių medžiagų savybių ir S formos žaliuzių juostelių konstrukcijos sukuriamas konvekcinis oro srautas, kuris vos saulei pašvietus pradeda papildomai šildyti patalpas. Kas kartą, kai pašviečia saulė, gaunama nemokama šiluma rudenį, žiemą ar pavasarį. Tai ypač aktualu verslo įmonėms, kurios rūpinasi darbuotojų gerove ir keičiantis sezonui nori išlaikyti patalpose optimalią, leidžiančią susikaupti ir komfortiškai dirbti temperatūrą.

Dėl skirtingų žaliuzių pusių savybių, viena pusė turi būti atsukta vasarą, kita – žiemą. Kitaip tariant, žiemą UAB “Ardena” gaminamos žaliuzės tampa „radiatoriumi“, šildomu saulės energija. Vasaros metu, esant saulės pertekliui, šviesa yra atspindima – taip patalpos mažiau prišyla, t.y. pritaikius išskirtines aliuminio savybes jos maksimaliai apsaugomos nuo infraraudonųjų spindulių patekimo.

Svarbu paminėti, kad dėl šio produkto sukuriamo oro srauto papildomai ventiliuojama lango niša. Šiltas, judantis oras džiovina langų kraštus, taip apsaugodamas juos nuo dažnos problemos - pelėsio. Tai aktualu šį sprendimą besirenkantiems renovuotų patalpų savininkams. Nepaisant visų savo išskirtinių energetinių savybių ir privalumų, reikia nepamiršti, kad „Collect & Reflect“ ® – tai pirmiausia puikus langų uždengimo sprendimas, kuris veikia taip pat kaip ir įprastinės žaliuzės: reguliuoja į patalpas patenkančios šviesos srautą (kiekį) , apsaugo nuo ryškios saulės šviesos bei užtikrina privatumą.

”Norime, kad šis sprendimas būtų kuo patogesnis vartotojams, todėl jau testuojame „Collect & Reflect“ ® autonominio valdymo elementus, kurie leis žaliuzes valdyti išmaniuoju įrenginiu per Wifi ar palikti veikti autonomiškai, pagal aplinkos daviklių duomenis.“ – apie artimiausius planus kalba p. Litvinovič.

Efektyvumas pagrįstas moksliniais tyrimais

Siekiant įsitikinti produkto unikalumu buvo atlikti tyrimai ne tik Lietuvos, bet ir Anglijos rinkose. Pagal standartinę žaliuzių specifikaciją langų uždengimui skirtų produktų abiejose rinkose daug, tačiau lyginant papildomas šilumos generavimo ir infraraudonųjų spindulių atspindėjimo savybes – konkurentų nėra. Gali būti sutinkami produktai, turintys dalinius šio produkto parametrus, bet tokio savybių rinkinio negali užtikrinti niekas kitas, išskyrus “Collect & Reflect”® žaliuzes.

Praėjusią vasarą Santariškių klinikose buvo atliktas tyrimas, kuris skirtas taupymo efektui išmatuoti. Jo metu buvo pasirinkti du vienodi kabinetai, kurių langai nukreipti į pietų pusę. Viename buvo sumontuotos “Collect & Reflect”® žaliuzės, o kitame - paprastas roletas. Atlikus nuolatinius temperatūros matavimus, paaiškėjo, jog pastarajame (roletais pridengtame kabinete) temperatūra vidutiniškai buvo 2-3 laipsniais didesnė. Šis skirtumas žmogaus savijautai tikrai jaučiamas, o siekiant patalpą atvėsinti kondicionieriumi 3 laipsniais, būtų naudojama elektra. Apskaičiuota, jog vienas šių žaliuzių kvadratinis metras gali sutaupyti apie 300 Kw elektros energijos per metus – tiek, kiek per šį laikotarpį sunaudotų elektros prietaisai temperatūros palaikymui.

„Šis produktas tikrai veikia ir tai galima pajusti net be didelių bandymų ir testavimų – užtenka saulei šviečiant žaliuzes atsukti skirtingomis juostelių pusėmis į išorę ir prie abiejų dalių pridėti ranką. Tamsiąja puse (žiemos rėžimas) į lauko pusę atsuktos žaliuzės skleis šilumą, o kitu atveju, kai aliuminiu dengtas paviršius bus nukreiptas į langą, bus jaučiama, jog šiluma nepraeina.“- apie savo kabinete jau pakabintas žaliuzes kalba Bogdan Litvinovič.

UAB “Ardena” viena pirmųjų Lietuvoje pristatė vartotojams žaliuzes, roletus ir kitus langų uždengimo sprendimus bei įrenginius (mašinas) jų gaminimui, o dabar, praėjus daugiau nei 24 metams nuo pirmųjų žaliuzių pagaminimo, labai didžiuojasi šia partneryste su jaunaisiais Lietuvos mokslininkais bei galimybe jų idėjas paversti tikrove. Įmonės patyrę ekspertai greitai suprato šios inovatyvios idėjos esmę ir ėmėsi veiksmų, siekiant modernizuoti, pakeisti turimas gamybos linijas, kad būtų galima rinkai pasiūlyti šį dėmesio vertą produktą.

Mūsų įmonė palaiko ir pati stengiasi inicijuoti įvairias tvaraus verslo iniciatyvas bei skatina visuomenę gyventi su mintimi, kad gamtos resursus reikia naudoti atsakingai, taupant, nešvaistant ir neteršiant – tai pagrindinis švaraus ir aplinkai draugiško gyvenimo principas.

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Didžiausias „Spartos“ akcininkas – „Eugestos“ ir „Forto“ savininkas, svarstoma iškelti gamybą Premium 4

Kojinių gamintoja AB „Sparta“ turi naujus akcininkus ir generalinį direktorių.

Pramonė
12:04
Didžiausias biurų nuomos sandoris: „Technopolio“ statomame komplekse įsikurs SEB 9

Didžiausia biurų valdytoja Vilniuje – Suomijos kapitalo UAB „Technopolis Lietuva“ – pradeda naujo biurų...

Neringos valdžia priešinasi pastatų Gintaro įlankoje pardavimui 4

Neringos miesto valdžia ketina prašyti Vyriausybės, kad būtų užkirstas kelias galimam valstybei priklausančio...

Statybų sąnaudos per metus pabrango 2,8% 2

Per metus (2018 m. spalio mėn., palyginti su 2017 m. spalio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo...

Lietuvos bankas: tokį būsto paskolų palūkanų augimą lėmė konkurencijos sumažėjimas 14

Lietuvos banko (LB) teigimu, vien tik reikalavimas bankams kaupti papildomą rezervą negalėjo sąlygoti tokio...

Statyba ir NT
2018.11.29
Raseinių valdžia ieškos privataus administratoriaus rekonstruotam turgui Premium

Raseinių rajono valdžia ieško privačios įmonės, kuri apsiimtų administruoti šiuo metu rekonstruojamą Raseinių...

LB ekonomistas: JAV obligacijos – pelningesnės už biurus Europoje 5

Komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinka Europoje yra pervertinta, o pajamingumas sumažėjęs tiek, kad kai...

Statyba ir NT
2018.11.29
N. Mačiulis: ateitis priklauso nuo to, kaip pasaulis tvarkysis su Trumpu 10

Lietuvos gyventojai turi priežasčių būti nusiteikę optimistiškai dėl savo finansinės ateities. Tačiau...

Statyba ir NT
2018.11.29
Ž. Mauricas: jei pasaulyje bus NT korekcija, Lietuvos rinka išsilaikys neilgai 28

Pasaulio NT rinkos augimas kitąmet, tikėtina, sumažės iki infliacijos lygio, o šios tendencijos anksčiau ar...

Statyba ir NT
2018.11.29
V. Vasiliauskas apie NT rinką: turime gerų žinių, turime ir įspėjimų 22

Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinka – pakankamai aktyvi ir tvari, tačiau geri laikai amžinai nesitęs,...

Statyba ir NT
2018.11.29
Statybos eksportas auga, bet statistika to nerodo Premium

Lietuvos statybos bendrovės užsienyje gauna vis daugiau užsakymų, o jau tradicinėmis tapusias Skandinavijos...

Statyba ir NT
2018.11.29
„Hanner“ Vilniuje suplanavo butus, bet stato sandėliuką Premium 11

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nori nutraukti valstybinės žemės, kurioje „Hanner“ planuoja plėtoti...

Statyba ir NT
2018.11.29
Koncertų salės ant Tauro kalno konkurse laukia architektūros žvaigždžių 5

Ateinančių metų pavasarį turėtų paaiškėti, kaip atrodys ant sostinės Tauro kalno planuojama statyti nauja...

Statyba ir NT
2018.11.28
DIY plėtra – pasitikėjimas ekonomika ir apsauga nuo konkurentų

Nors šiemet Lietuvoje auga visi komercinio nekilnojamojo turto (NT) segmentai, didelį šuolį rodo „pasidaryk...

Statyba ir NT
2018.11.28
Parduodamas buvęs SEB pastatas Panevėžyje 1

Panevėžio centre esantis administracinis pastatas, kuriame anksčiau veikė AB SEB bankas, parduodamas aukcione.

Statyba ir NT
2018.11.28
Pigūs pinigai į Lietuvos NT rinką atnešė visų laikų rekordą Premium 7

Investicinių komercinio nekilnojamojo turto (NT) sandorių sumai Lietuvoje pasiekus visų laikų rekordą,...

Statyba ir NT
2018.11.28
Pažangią įmonę pirmauti verčia besivejantys konkurentai Rėmėjo turinys 1

„Šiandien esame kompetentingi statybų srities ekspertai, tačiau jais išlikti nepaprasta, todėl vykdome...

Verslo aplinka
2018.11.28
Seime – ginčai dėl netesybų už pradelstas būsto paskolas 2

Delspinigiai bankams už pradelstas būsto paskolų įmokas netrukus gali sumažėti, tačiau dar neaišku kiek – kol...

Finansai
2018.11.27
Klaipėdos „Viremida“ savo teritorijoje planuoja daugiabučius, investicijos – 8 mln. Eur Premium 3

Statybos, inžinerijos ir NT plėtros bendroves valdanti UAB „Viremida Group“ Klaipėdoje, prie Malūno...

Statyba ir NT
2018.11.27
Iš naujo teikiamas Maskvos namų Vilniuje projektas 19

Maskvos namus sostinės Juozapavičiaus gatvėje planuojanti įstaiga iš naujo derinimui teikia šiuo metu statomo...

Statyba ir NT
2018.11.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau