„Lidl“ susitarė – griaus buvusį policijos pastatą
FOTOGALERIJA Lidl biurų pastato statybos (28 nuotr.)
UAB Lidl Lietuva, Vilniaus miesto savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas sudarė taikos sutartį, kurios pagrindu sostinės Giraitės gatvėje esantis buvęs policijos pastatas bus nugriautas. Lidl Lietuva sako dabar laukianti savivaldybės leidimo pradėti griovimo darbus.
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pirmadienį VŽ patvirtino apie Lidl Lietuvos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Kultūros paveldo departamento vasario 24 d. pasirašytą taikos sutartį. Teismas pirmadienį patvirtino šią sutartį.
Pasak Sigitos Jacinevičienės-Baltaduonės, teismo atstovės, sutartyje numatytas savivaldybės įsipareigojimas išduoti visus reikalingus dokumentus pastatui nugriauti, ko įmonė ir prašė prieš metus.
Kultūros paveldo departamentas įsipareigojo nutraukti pastato įregistravimo Kultūros vertybių registre procedūrą, kurią buvo pradėję balandžio 12 dieną ir tos procedūros nebeatnaujinti.
Lidl Lietuva įsipareigojo derybų būdu atrinkti vieną iš architektūrinio konkurso nugalėtojų ir jo koncepcijos pagrindu projektuoti biurų kompleksą. Sutartyje numatyti terminai, per kiek dienų turi būti atlikti darbai.
Agnė Dalia Gaižauskienė UAB Lidl Lietuva Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovė, taip pat VŽ patvirtino, kad pasiektas susitarimas dėl Giraitės g. pastato.
Šiuo metu bendradarbiaujame su 4-mis konkursą laimėjusioms architektų komandomis, kurios detalizuoja savo sprendinius, kad galėtume pasirinkti labiausiai mūsų bendrovės poreikius atitinkantį projektą. Senojo pastato griovimo ir sklypo parengimo darbus galėtume pradėti gavę atitinkamą Vilniaus miesto savivaldybės administracijos leidimą, sakė p. Gaižauskienė.
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius yra minėjęs, jog visiškai nepateisinama tokia situacija, kad, kol pastatas buvo valstybės rankose, į jokius paveldo sąrašus jis nebuvo įtrauktas, o kai tik buvo privatizuotas, iš karto atsirado interesas jį paversti kultūros vertybe.
Džiaugiuosi, kad visos pusės galiausiai pripažino, kad tokia situacija negalima, ir savivaldybė gali išduoti visus reikalingus leidimus, kas leis šią vietą paversti vilniečių naudojama miestui tinkančia erdve, savivaldybės išplatintame pranešime cituojamas p. Šimašius.
VŽ rašė, kad Lidl negalėjo pradėti 40 mln. Eur vertės biurų komplekso statybų Giraitės g., Vilniuje, nes architektai siūlė išsaugoti buvusį Kelių policijos pastatą. Dėl šios situacijos Lidl Lietuva išsiuntė laišką prezidentei, premjerui, merui, kelioms institucijoms, priimančioms sprendimus, susijusius su kultūros vertybių tvirtinimu.
Bendrovė vėliau paskelbė architektūrinį konkursą kompleksui statyti. Jį laimėjo UAB Do Architects kurtas projektas. Antroji vieta atiteko UAB Architektūros kūrybinei grupei. Trečiąją vietą pasidalijo dvi komandos: UAB Unitectus ir MB Domino Navidausko architektų studija.
nuotrauka::1nocrop
Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine, Lidl Lietuva generalinis direktorius, VŽ tuo metu pasakojo nerimaujantis dėl jau daugiau kaip metus įšaldytų investicijų, kol kas įmonė negali pradėti biurų komplekso statybų.
Investuodami Lietuvoje susidūrėme su įvairiais iššūkiais, kartais ilgiau tenka palaukti kokio nors leidimo iš valstybinės institucijos, tačiau situacija, kurioje atsidūrėme dabar, yra ypatingai nemaloni. 40 mln. Eur vertės projektas, kurį norime pradėti įgyvendinti, yra įšaldytas, tuomet kalbėjo p. Roussevas-Peine.
Marius Kybartas, Lidl Lietuva centrinės valdybos vadovas, valdybos narys, sakė, kad jam sunku kaip lietuviui paaiškinti Lidl akcininkams, kodėl pernai rugsėjį, kai įmonė laimėjo Turto banko rengtą valstybės nekilnojamojo turto aukcioną įsigijo pastatą su sklypu, jokių ribojimų griauti pastatą nebuvo, o dabar jį ar dalį jo siūloma išsaugoti.
Mūsų sumanymas statyti modernų, šiuolaikišką biurų kompleksą, kuriame dirbtų ne tik Lidl Lietuva centrinės būstinės darbuotojai, bet ir kitos įmonės. Esame 4 didžiausias pasaulyje mažmeninės prekybos tinklas, turintis kompetencijų centrus, centrinius padalinius, kurie galbūt ateityje galėtų būti perkelti į Vilnių, sakė p. Kybartas.
Marius Pranas Šaliamoras, Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas, tuomet aiškino, kad Lietuvos įstatymai nedraudžia bet kokioje stadijoje pareikšti nuomonę apie pastato vertingąsias savybes. Taigi, teisiškai jokio akibrokšto nėra.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti