2022-04-29 18:13

Sužeistas, bet neįveiktas: „Schmitz Cargobull Baltic“ planai netekus 30–40% užsakymų

Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Reikšmingus ekonominius ryšius su Rusijos įmonėmis turėjusi Vokietijos koncerno „Schmitz Cargobull AG“ antrinė bendrovė Panevėžyje skaudžiai išgyvena karo Ukrainoje padarinius. Netekus daugiau nei trečdalio planuotų gamybos apimčių, bendrovėje mažėja darbuotojų, tenka aktyviai ieškoti kompensuojančiųjų eksporto krypčių. Tiesa, pokyčio metu įmonė investicijų nestabdo, planuoja auginti pelną.
  • Dėl karo Ukrainoje ir glaudžių ryšių su Rusija ir Baltarusija „Schmitz Cargobull Baltic“ šiemet netenka 30–40% pajamų.
  • Kompensuoti praradimus panevėžiečiai siekia optimizuodami ir efektyvindami veiklą, stiprindami esamus eksporto ryšius Vakaruose.
  • Pernai bendrovė apyvartą augino apie 50%, bet pelnas susitraukė apie 95%.

Raimundas Petrauskas, UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius, teigia, kad šiemet įmonė turėjo didelių planų augti ir Rytų partneriai – ne tik rusiškas prekybos centras „Magnit“, tačiau ir kiti verslai Rusijoje ir Baltarusijoje – turėjo reikšmingą vaidmenį.

52795
130817
52791