Agroverslo įmonės „Timac AGRO“ sėkmės dešimtmetis patvirtina  kintantį požiūrį į tvarų ūkininkavimą

Publikuota: 2020-12-01
10 metų „Timac AGRO“ veiklos jubiliejų pasitiko pati didžiausia komanda bendrovės istorijoje.
svg svg
10 metų „Timac AGRO“ veiklos jubiliejų pasitiko pati didžiausia komanda bendrovės istorijoje.

Šiomis dienomis savo veiklos dešimtmetį mini daugeliui pažangiai ūkininkaujančių šalies žemdirbių gerai žinoma agroverslo įmonė „Timac AGRO“, Lietuvos rinkai tiekianti pačias moderniausias pasaulyje sukurtas mokslo inovacijas, skirtas gerinti dirvožemį ir stimuliuoti augalų augimą. Tad šios įmonės produktų pardavimus šiandien galima prilyginti lakmuso popierėliui, atskleidžiančiam, kokiame etape Europos žaliojo kurso link šiuo metu yra mūsų žemės ūkio augalininkystės sektorius.

Sintetinius chemikalus keičia  jūros organika

Naujausios kartos trąšomis ir augalų biostimuliantais prekiaujanti UAB  „Timac AGRO Lietuva“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Roullier“, turinčiai beveik šimtą gamybos padalinių ir atstovybes 131 šalyje. Tokie didžiuliai mastai neturėtų stebinti turint omenyje, kad „Roullier“ yra įsteigusi pasaulyje vieną didžiausių ir moderniausių privatų mokslo tyrimų centrą, kuriame dirba beveik pusė tūkstančio mokslininkų ekspertų, kuriančių inovatyvius produktus ir technologijas.  

Šios tarptautinės komandos kuriamų naujos kartos žemės ūkiui skirtų produktų pagrindas – iš jūros gaunamos organinės kilmės žaliavos – prie nepalankių augimo sąlygų gebantys prisitaikyti dumbliai, kurių veikliosios medžiagos  panaudojamos kuriant augimo stimuliantus žemės ūkio kultūroms, bei vėžiagyvių liekanos. Iš pastarųjų gaminamos lengvai skylančios trąšos dirvožemio būklei gerinti.

nuotrauka::1 right

„Europa neatsitiktinai pasirinko Žaliąjį kursą bei užsibrėžė iki 2050 – tųjų tapti pirmuoju pasaulyje neutralaus poveikio klimatui žemynu. Era, kai į dirvožemį buvo beriami besaikiai kiekiai cheminių medžiagų,  baigėsi. Visi turime suvokti, kad rūpinimasis dirvožemio tvarumu, vandens ištekliais privalo būti neatsiejamos derliaus dedamosios. Tad ir ieškoma inovatyvių būdų, kaip sužadinti žemės ūkio augalų energines galias ir optimizuoti trąšų kiekius, kad būtų sustabdyti dirvožemio dykumėjimo procesai, vandens išteklių tarša, bet kartu didėtų žemdirbių pajamos“, – pasakoja „Timac AGRO Lietuva“ generalinis direktorius Arūnas Jusas, pastebintis, kad augant pasaulio gyventojų populiacijai, kokybiško maisto poreikis taip pat pastebimai augs.

Pasak pašnekovo, ši įmonė savo prekes klientams siūlo ne naudodamasi marketingo gudrybėmis ar puošniais lankstinukais, o betarpiškai su žemdirbiais bendraudama, tardamasi, diskutuodama ir drauge skaičiuodama. „Šiuo metu į šalies ūkius kiekvieną rytą išrieda 33 mūsų įmonės konsultantai. Ir tai ženklas, kad šalies augalininkystės sektorius eina  progreso keliu, kad ūkininkai pageidauja pažangių technologijų ir geba jas diegti“, – teigia A. Jusas.

Ūkininkai nusiteikę pokyčiams

„Timac AGRO Lietuva“ vadovo žodžiams antrina ir Kėdainių r. ūkininkas Remigijus Gružas, 270 ha plote ūkininkaujantis jau daugiau nei 20 metų.  „Augalininkystės ūkyje naudojame daug labai įvairių produktų, o siūlomi „Timac AGRO Lietuva“ nėra iš pigiųjų. Tad vietoj jų būtų galima efekto siekti beriant didelius kiekius salietros.  Tačiau terminai „tvarus ūkininkavimas“ ir „inovacijos“ šiandien svarbūs ne tik mokslininkams, kaip buvo dar visai neseniai, bet ir ūkininkams. Mes suprantame, kas yra tvarus ūkininkavimas ir norime taikyti tokias technologijas, kurios šį tvarumą garantuotų“, – kalba R. Gružas, atkreipiantis dėmesį, kad daugelis Lietuvos ūkininkų su ES parama yra įsigiję labai modernios žemės ūkio technikos, tačiau ne visada išnaudoja jos galimybes. „Tarkime, mums į dirvą įterpti „Timac AGRO Lietuva“ įsigytas startines trąšas buvo labai paprasta. Bėrėme jas kartu su žieminių kviečių ir rapsų sėklomis, kadangi sėjamoji yra su specialia trąšadėže. Tiesiog akyse sėkmingai „startavę“ žiemkenčiai tikrai pranoko lūkesčius“, – džiaugiasi ūkininkas.

Telšių rajone mišrų ūkį vystantis Arūnas Usis  su  „Timac AGRO Lietuva“ bendradarbiauja nuo pat šios įmonės įkūrimo susikūrimo 2010 – taisiais.

„Tai, ką siūlo ši įmonė, yra ateities produktai. Pabandėme ir patiko“, — žemaitiškai trumpai komentuoja pašnekovas, dirbantis 1000 ha mišriame šeimos ūkyje.

A.Usio nuomone, tokius organinės kilmės produktus šiuo metu turėtų rinktis visi  ūkininkai, kuriems nepriimtinas perdėtai intensyvus ūkininkavimas vien trumpuoju periodu, netaikant sėjomainų, alinant dirvožemį, teršiant aplinką ir negalvojant apie tai, kas liks ateinančioms kartoms. „Šiuo metu, kai akcentuojamas Europos žaliasis kursas, kai užsibrėžtas tikslas žemės ūkyje mažinti pesticidų kiekius, tokie produktai, kokius siūlo „Timac AGRO Lietuva“, bus neabejotinai gera alternatyva“, — prognozuoja A. Usis, pats šiais organinės kilmės produktais sėkmingai tręšiantis galvijų pašarams auginamus kukurūzus, taip pat žieminius kviečius bei rapsus, kurių derliai džiugina.

Tvariai ir atsakingai teigia siekiantis ūkininkautis ir Vilkaviškio r. ūkininkas Gražvydas Damidavičius.  „Šiais metais prie gauto derliaus ne tik kokybiški „Timac AGRO Lietuva“ produktai, bet ir pati gamta prisidėjo. Tad net prastesniuose plotuose kūliau 8 t/ha žieminių kviečių, 4 t/ha rapsų, 4,5 t/ha žirnių.  Būtinai šiuos produktus naudosiu ir kitais metais. Ir ne tik aplinkosauginiais, bet ir ekonominiais tikslais, nes kai naudoji pavienius mikroelementus, perki vario, jei šis nepadeda, perki cinko ir  t.t.  O kai naudoji vieną produktą, labai lengva įvertinti jo ekonominį efektą“, — teigia Suvalkijos krašto ūkininkas.  

 G. Damidavičiaus nuomone, visuomenėje susiformavusi klaidinga nuomonė, esą žiemos laikotarpiu, jei tik nelaiko gyvulių, ūkininkai gali sau leisti atostogauti — iš tiesų ūkininkas turi nuolat tobulėti, ieškoti informacijos, dalyvauti seminaruose, nes visa tai plečia akiratį ir keičia požiūrį į patį ūkininkavimą.

Galutinį verdiktą taria Lietuvos mokslininkai    

  Įmonės „Timac AGRO Lietuva“ produktų vadovė, agrarinių mokslų daktarė Skirmantė Balnytė – Rusė teigia, kad įmonei pažangiai dirbančių šalies ūkininkų lūkesčiai yra puikiai žinomi – žmonės atviri naujovėms, tačiau nori būti tikri, kad jos nenuvils lūkesčių. Todėl įmonė aktyviai bendradarbiauja su žemės ūkio srityje dirbančiomis Lietuvos mokslo institucijomis, užsako joms atlikti konkrečių produktų tyrimus. Taip pat mokslininkų prašoma pateikti šių produktų naudojimo rekomendacijas Lietuvos sąlygomis.

Kalbinta Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Vokės filialo mokslininkė habil. dr. Liudmila Tripolskaja pasakoja, kad sertifikuotiems, užsienio šalyse lauko sąlygomis jau išbandytiems produktams analogiškas ištyrimas ir Lietuvoje yra labai naudingas, nes skirtingose šalyse skiriasi klimatas, dirvožemis, sėjamų kultūrų veislės. Todėl ir tais atvejais, kai prognozuojamas teigiamas produkto poveikis, tyrimas atsako į klausimą, kokia šio poveikio reikšmė.

„Šiais metais tyrėme biologiškai aktyvių „Timac AGRO Lietuva“ produktų įtaką bulvių derliui ir gumbų kokybei. Vieni šių produktų skatina šaknų augimą ankstyvose vystymosi  stadijose,  kiti didina fotosintezę, darančią įtaką gumbų derliui. Kuo aktyvesnė fotosintezė, tuo daugiau sausųjų medžiagų augalas sukaupia, todėl galima tikėtis didesnio produkcijos derliaus. Aiškinomės, vieną ar du kartus tikslinga augančias bulves šiais preparatais purkšti. Analogiški tyrimai atliekami ir su grūdiniais augalais. Ūkininkams labai svarbu ne tik turėti galimybę rinkoje įsigyti efektyvių trąšų ar kitokių reikalingų produktų, bet ir žinoti tikslią technologiją, kaip šias medžiagas naudoti. Todėl įmonės „Timac AGRO Lietuva“ veiklos modelis tikrai yra sveikintinas“, — reziumuoja habil. dr. L. Tripolskaja.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Po medikų virusas dažniausiai čiumpa pramonės darbuotojus Premium 1

Atvėrus duomenis apie koronaviruso plitimą Lietuvoje pagal ekonomines veiklas, paaiškėjo, kad po sveikatos...

Pramonė
2020.12.31
Prekės ženklas „Sviestas sviestuotas“ uždraustas: vadinkitės kad ir „kremu kremuotu“ Premium 9

Šešerius metus veikiantis prekės ženklas „Sviestas sviestuotas“, panašu, skaičiuoja paskutines dienas, nes jo...

Gazelė
2020.12.31
„Agrokoncerno“ grupės pelnas pernai augo devynis kartus

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausanti viena didžiausių...

Pramonė
2020.12.31
Investicijos į gamyklas: pradėjo veikti už 140 mln. Eur, projektuojama už 0,5 mlrd. Eur Premium

Dėl pandemijos naujų fabrikų statybos kiek sulėtėjo, bet nesustojo.

Pramonė
2020.12.31
Verslininkai net patys stebisi, kad išdrįso taip rizikuoti Premium

Verslas reikalauja išmanymo, tačiau kartais drąsa rizikuoti atsiperka labiau nei teorinės žinios. Jauni...

Gazelė
2020.12.31
Geidžiamiausių darbdavių medianos: lyderis nesitraukia Premium

„Sodros“ pateikiami duomenys rodo, kokias atlygio medianas lapkritį mokėjo geidžiamiausi šalies darbdaviai.

Vadyba
2020.12.31
ES ir Kinijos suderėtam susitarimui dėl investicijų Lietuva pritars tik su viena sąlyga 3

Europos Sąjunga (ES) ir Kinija skelbia susitarusi dėl 7 metus derinto susitarimo dėl investicijų, turinčio...

Pramonė
2020.12.30
Vyriausybė: „Ignitis“ iš „Equinor“ kol kas galės pirkti 4 SkGD krovinius 8

Vyriausybė trečiadienį nutarė, kad dujų tiekimo bendrovė „Ignitis“ iš Norvegijos „Equinor“ 2021 metais galės,...

Pramonė
2020.12.30
„Intus Windows“ fabriko statybas Šiauliuose pradės 2021 m.  1

Šiauliuose veikianti JAV kapitalo „Intus Windows“  antrinė įmonė UAB „Ltintus“ pasiekė 10 mln. Eur apyvartą.

Pramonė
2020.12.30
„Blockchain“ revoliucijai pramonėje dar neatėjo laikas 

Ko 2021 m. tikrai nebus – tai „blockchain“ tikrai nepadarys revoliucijos pramonėje, naujoje ataskaitoje...

Pramonė
2020.12.30
„Ignitis grupės“ pajamos šiemet perkopė 1 mlrd. Eur 3

„Ignitis grupės“ pajamos šiemet auga – sausio-lapkričio mėnesiais jos buvo 1,09 mlrd. Eur — 10,1% didesnės...

Pramonė
2020.12.30
Teismas patvirtino „Belor“ teisę į skolą pagal V. Kučinsko vekselį 3

Vokietijos „Belor Eurofert“ kontroliuojama Lietuvos trąšų prekybos bendrovė „Belor“ iš verslininko Vidmanto...

Pramonė
2020.12.30
Sigitas Paulauskas: Atsakingo verslo apibrėžimas šiemet pasikeitė Verslo tribūna 3

Aplinkos tausojimą strategijos ašimi šiemet padariusios ir persitvarkiusios tarptautinės investicinės VMG...

Pramonė
2020.12.30
Draudimas, stabdantis darbuotojų saugumą 1

Įmonėse daugėja darbuotojų, užsikrėtusių COVID-19, tačiau pasitaiko atvejų, kai darbdaviai apie tai stengiasi...

Pramonė
2020.12.30
Gamybininkai: atlyginimai, kad ir mažiau, kils  Premium

Šie metai, sujaukę daugelį prognozių ir išmokę pernelyg toli į priekį neplanuoti, į ateinančius metus perkels...

Pramonė
2020.12.30
„Arvi ir ko“ Kauno teismas iškėlė bankroto bylą 1

Kauno apygardos teismas antradienį iškėlė bankroto bylą pagrindinei verslininko Vidmanto Kučinsko grupės...

Pramonė
2020.12.29
Pradėtas tyrimas dėl V. Uspaskicho stebuklingo vandens 2

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją,...

Pramonė
2020.12.29
Iš Būtingės terminalo ištekėjusi nafta išsisklaidė 1

Iš Būtingės terminalo pirmadienį ištekėjusi nafta išsisklaidė – Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras teigia,...

Pramonė
2020.12.29
Pradėjo veikti „Linde Gas“ gamykla, per parą gamins iki 100 t azoto ir deguonies 

Oro skaidymo gamyklos Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statybos užbaigtos ir ji pradeda veikti...

Pramonė
2020.12.29
Rusijos laivas nutiesė „Nord Stream 2“ atkarpą Vokietijos vandenyse

Rusijos vamzdžių tiesimo laivas „Fortuna“ nutiesė Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą „Nord...

Pramonė
2020.12.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus