„Modus Group“ verslo augimo pagrindas – tvarios investicijos

Ekonomistas Umair Haque, kalbėdamas apie verslo kuriamą vertę, išskiria du jos tipus menkąją (angl. thin) ir pilnąją (angl. thick). Menkoji vertė yra ta, kuri kuriama neatsižvelgiant į visuomenės poreikius, o kartais netgi juos paaukojant. Visgi pasaulio vystymasis ir jo ateitis, anot ekonomisto, priklauso nuo pilnosios vertės. Ją kurdamas verslas ne tik generuoja pelną, bet ir gerina gyvenimo sąlygas žmonėms, padeda spręsti ekologines problemas bei užtikrina tvarų ekonomikos augimą. Būtent šį kelią prieš daug metų pasirinko viena didžiausių tarptautinių įmonių grupių Lietuvoje Modus Group, nuosekliai didinanti žaliųjų investicijų apimtis.
Tvariam verslo augimui investicijos į ateitį
Modus Group investicijos į atsinaujinančių išteklių energetiką, tvaraus mobilumo ir žaliąsias inovacijas padeda spręsti klimato kaitos ir kitas ekologines problemas, kurti aukštos pridėtinės vertės darbo vietas, užtikrinti stabilų ekonomikos augimą bei leidžia žmonėms gyventi patogiau, kas atspindi Umair Haque minimą pilnąją vertę.
Dėl šios priežasties mūsų investicijų portfelyje vis didesnė dalis investicijų tenka dviem prioritetinėms sritims atsinaujinančių išteklių energetikai ir tvariems mobilumo sprendimams. Pernai šioms sritims teko net 99 proc. visų mūsų investicijų. Tai yra maždaug 157 mln. eurų. Investicijos į atsinaujinančios energetikos projektus pernai, lyginant su 2018 metais, išaugo net 2,7 karto, o į mobilumo sprendimus maždaug du kartus. Ateinančiais metais išlaikysime tas pačias investicijų kryptis, pažymi A. Martinkėnaitė-Martyniuk.
Dėl žaliųjų investicijų daugiau švarios energijos
Modus Group valdoma bendrovė Green Genius pernai į žaliosios energetikos projektus Europoje investavo beveik 136 mln. eurų. Grupė skaičiuoja, kad vien pernai dėl Green Genius įgyvendintų energetikos projektų į atmosferą pateko apie 160 tūkst. tonų mažiau anglies dioksido.
Anot grupės valdybos nario, atsakingo už energetikos sritį, Ruslano Sklepovič, labiausiai prie klimato kaitos stabdymo prisideda Modus Group biodujų veikla. Jos metu ne tik gaminama žalioji energija, bet taip pat perdirbamos bioskaidžios atliekos, kurios kitu atveju išskiria anglies dioksidą ir metano dujas. Šios dujos lemia klimato kaitą, o taip pat skleidžia nemalonų kvapą.
Green Genius biodujų jėgainės veikia šalia gyvulininkystės ūkių, iš kurių požeminiu vamzdynu jas pasiekia biologiškai skaidžios atliekos. Šios atliekos jėgainėse yra panaudojamos švariai elektros energijai ir organinėms, bekvapėms trąšoms gaminti. Šis procesas ne tik užtikrina žiedinės ekonomikos principus, bet taip pat sprendžia vietos bendruomenėms aktualią nemalonių kvapų problemą, teigia R. Sklepovič.
Šiuo metu Green Genius yra didžiausias biodujų jėgainių operatorius Lietuvoje, o bendri skirtingose šalyse bendrovės valdomų biodujų jėgainių pajėgumai siekia daugiau kaip 20 MW. Per pastaruosius dešimt metų bendrovė Lietuvoje bei kitose Europos šalyse taip pat pastatė ne vieną saulės jėgainių parką, kurių bendra galia siekia 150 MW. Kitąmet nauji Green Genius saulės energijos projektai numatyti Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje ir Ispanijoje, o naujus biodujų jėgainių projektus planuojama vystyti Lenkijoje, taip pat plėsti pajėgumus Lietuvoje.
Mobilumo sprendimai tvaresniems miestams
Modus Group verslo investicijomis skatina ne tik žaliąją energetiką, bet dalinimosi ekonomiką. Anot už Modus Group mobilumo sritį atsakingo Giedriaus Audicko, ugdydamos naujus visuomenės įpročius, transporto dalinimosi paslaugos taip pat prisideda prie poveikio aplinkai mažinimo.
Didžiulį potencialą šiandien turi ir pažangūs mobilumo bei dalinimosi ekonomikos sprendimai, kurie padeda gyventi tvariau. Tą puikiai iliustruoja mūsų išmaniosios automobilių, dviračių ir paspirtukų nuomos verslo CityBee pavyzdys. Per pakankamai trumpą laiką šie mobilumo sprendimai Europos miestuose tapo neatsiejama transporto sistemos dalimi, kuri padeda mažinti anglies dioksido emisijas ir spūstis miestų gatvėse, sako G. Audickas.
Per mažiau nei dešimt metų CityBee automobilių parkas Baltijos šalyse išaugo nuo kelių dešimčių iki daugiau kaip dviejų tūkstančių automobilių, o bendrovės siūlomi mobilumo sprendimai jau turi daugiau kaip 700 tūkst. registruotų vartotojų.
Skaičiuojama, kad vien pernai dėl CityBee automobilių ir kitų transporto priemonių prieinamumo Baltijos šalių miestų gatvėse važinėjo 15 tūkst. automobilių mažiau. Tai reiškia, kad į atmosferą dėl šio dalijimosi ekonomikos sprendimo pernai buvo neišmesta maždaug 5,5 tūkst. tonų anglies dioksido.
2019 m. į mobilumo sprendimų sritį investavome daugiau kaip 21 mln. eurų dvigubai daugiau nei metais prieš tai. Investicijas į parko plėtrai planuojame ir kitamet. Be to, ketiname pradėti verslo plėtrą į Vidurio Europos šalis ir žengti pirmuosius žingsnius transporto priemonių parko elektrifikavimo link, teigia G. Audickas.
Automobilių industrija tampa vis žalesnė
Kita svarbi Modus Group veiklos šaka automobilių verslas. Ji palaipsniui tampa vis draugiškesnė aplinkai, daugiau dėmesio skiriant naujoms, hibridinėms ir elektra varomoms transporto priemonėms.
Pagal Europos Komisijos reikalavimus automobilių gamintojai privalo sumažinti vidutinį transporto priemonių išmetamų teršalų kiekį iki ne daugiau kaip 95 g anglies dioksido vienam kilometrui. Priešingu atveju gamintojams gresia milijardus eurų siekiančios baudos. Pirmąjį šių metų pusmetį elektromobilių ir hibridinių automobilių pardavimai Europoje pasiekė iki tol neregėtas aukštumas ir sudarė 18 proc. visų naujų parduotų automobilių, pažymi Modus Group automobilių verslo vadovas Oleg Martyniuk.
Anot jo, Modus Group taip pat atnaujina savo automobilių atstovybes, prisitaikydami prie naujų elektrinių modelių, naujina serviso įrangą bei investuoja į krovos taškus.
Žaliųjų investicijų kryptį išlaikys ir kitąmet
Daugelyje šalių įvestas karantinas pakoregavo grupės 2020 m. veiklos planus. Verslo veiklas pavyko laiku optimizuoti, o dalį investicinių projektų teko nukelti į kitus metus.
Visas Modus Group verslo šakas Covid-19 paveikė skirtingai. Energetikos projektų vystymui daugiausiai įtakos turėjo komandiruočių į kitas šalis suvaržymai bei viešųjų institucijų sutrikusi veikla, todėl dalis investicijų buvo perkeltos į kitus metus. CityBee veikloje dėl mažesnio gyventojų judėjimo poreikio proporcingai optimizavome automobilių parką. Visgi, vartotojų judumo sumažėjimas ryškiausias buvo Lietuvoje, kur įvestos griežtesnės karantino sąlygos, tuo tarpu CityBee paslaugos poreikis Latvijoje ir Estijoje toliau augo. Stabiliausia grupės šaka šiemet tapo automobilių verslas. Nors sutriko automobilių tiekimas, vartojimas sumažėjo nežymiai, teigia A. Martinkėnaitės-Martyniuk.
Anot Modus Group vadovės, investicijos į atsinaujinančios energetikos, mobilumo ir kitus tvarius sprendimus yra sėkmingo verslo augimo pagrindas, todėl grupės verslo strategijoje prioritetai ir toliau bus teikiami būtent žaliosioms industrijoms.
Lapkričio 16 d. pradėta platinti antroji Modus Group obligacijų emisija, kuria planuojama pritraukti iki 8 mln. eurų. Šios lėšos bus naudojamos refinansuoti prieš 3 metus išleistą 5 mln. eurų vertės emisiją bei investuojamos į atsinaujinančios energetikos projektus ir tvaraus mobilumo verslo plėtrą. Obligacijas platina Šiaulių banko finansų makleriai, su kuriais investuotojai gali susisiekti telefonu 8 5 2 462 465, 8 5 2 032 266 arba elektroniniu paštu sbbroker@sb.lt.
Daugiau informacijos apie Modus Group obligacijas: www.modus.group.
Apie Modus Group:
Modus Group tarptautinė įmonių grupė, daugiausiai veikianti atsinaujinančios energetikos (Green Genius), mobilumo paslaugų (CityBee), išmanių parkavimo sprendimų (Parkdema) ir automobilių prekybos srityse. Įmonių grupė valdo automobilių prekės ženklų atstovybių tinklą, tarp jų Porsche, Fiat, Bentley, Maserati ir kt.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti