„Modus Group“ verslo augimo pagrindas – tvarios investicijos

Reklama publikuota: 2020-11-18
svg svg

Ekonomistas Umair Haque, kalbėdamas apie verslo kuriamą vertę, išskiria du jos tipus – menkąją (angl. thin) ir pilnąją (angl. thick). Menkoji vertė yra ta, kuri kuriama neatsižvelgiant į visuomenės poreikius, o kartais netgi juos paaukojant. Visgi pasaulio vystymasis ir jo ateitis, anot ekonomisto, priklauso nuo pilnosios vertės. Ją kurdamas verslas ne tik generuoja pelną, bet ir gerina gyvenimo sąlygas žmonėms, padeda spręsti ekologines problemas bei užtikrina tvarų ekonomikos augimą. Būtent šį kelią prieš daug metų pasirinko viena didžiausių tarptautinių įmonių grupių Lietuvoje „Modus Group“, nuosekliai didinanti žaliųjų investicijų apimtis.

Tvariam verslo augimui – investicijos į ateitį

„Modus Group“  investicijos į atsinaujinančių išteklių energetiką, tvaraus mobilumo ir žaliąsias inovacijas  padeda spręsti klimato kaitos ir kitas ekologines problemas, kurti aukštos pridėtinės vertės darbo vietas, užtikrinti stabilų ekonomikos augimą bei leidžia žmonėms gyventi patogiau, kas atspindi Umair Haque minimą pilnąją vertę.

„Dėl šios priežasties mūsų investicijų portfelyje vis didesnė dalis investicijų tenka dviem prioritetinėms sritims – atsinaujinančių išteklių energetikai ir tvariems mobilumo sprendimams. Pernai šioms sritims teko net 99 proc. visų mūsų investicijų. Tai yra maždaug 157 mln. eurų. Investicijos į atsinaujinančios energetikos projektus pernai, lyginant su 2018 metais, išaugo net 2,7 karto, o į mobilumo sprendimus – maždaug du kartus. Ateinančiais metais išlaikysime tas pačias investicijų kryptis”, – pažymi A. Martinkėnaitė-Martyniuk.

Dėl žaliųjų investicijų – daugiau švarios energijos

„Modus Group“ valdoma bendrovė „Green Genius“ pernai į žaliosios energetikos projektus Europoje investavo beveik 136 mln. eurų. Grupė skaičiuoja, kad vien pernai dėl „Green Genius“ įgyvendintų energetikos projektų į atmosferą pateko apie 160 tūkst. tonų mažiau anglies dioksido.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Anot grupės valdybos nario, atsakingo už energetikos sritį, Ruslano Sklepovič, labiausiai prie klimato kaitos stabdymo prisideda „Modus Group“ biodujų veikla. Jos metu ne tik gaminama žalioji energija, bet taip pat perdirbamos bioskaidžios atliekos, kurios kitu atveju išskiria anglies dioksidą ir metano dujas. Šios dujos lemia klimato kaitą, o taip pat skleidžia nemalonų kvapą.

„Green Genius“ biodujų jėgainės veikia šalia gyvulininkystės ūkių, iš kurių požeminiu vamzdynu jas pasiekia biologiškai skaidžios atliekos. Šios atliekos jėgainėse yra panaudojamos švariai elektros energijai ir organinėms, bekvapėms trąšoms gaminti. Šis procesas ne tik užtikrina žiedinės ekonomikos principus, bet taip pat sprendžia vietos bendruomenėms aktualią nemalonių kvapų problemą“, – teigia R. Sklepovič.

Šiuo metu „Green Genius“ yra didžiausias biodujų jėgainių operatorius Lietuvoje, o bendri skirtingose šalyse bendrovės valdomų biodujų jėgainių pajėgumai siekia daugiau kaip 20 MW. Per pastaruosius dešimt metų bendrovė Lietuvoje bei kitose Europos šalyse taip pat pastatė ne vieną saulės jėgainių parką, kurių bendra galia siekia 150 MW. Kitąmet nauji „Green Genius“ saulės energijos projektai numatyti Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje ir Ispanijoje, o naujus biodujų jėgainių projektus planuojama vystyti Lenkijoje, taip pat plėsti pajėgumus Lietuvoje.

Mobilumo sprendimai tvaresniems miestams

„Modus Group“ verslo investicijomis skatina ne tik žaliąją energetiką, bet dalinimosi ekonomiką. Anot už „Modus Group“ mobilumo sritį atsakingo Giedriaus Audicko, ugdydamos naujus visuomenės įpročius, transporto dalinimosi paslaugos taip pat prisideda prie poveikio aplinkai mažinimo.

„Didžiulį potencialą šiandien turi ir pažangūs mobilumo bei dalinimosi ekonomikos sprendimai, kurie padeda gyventi tvariau. Tą puikiai iliustruoja mūsų išmaniosios automobilių, dviračių ir paspirtukų nuomos verslo „CityBee“ pavyzdys. Per pakankamai trumpą laiką šie mobilumo sprendimai Europos miestuose tapo neatsiejama transporto sistemos dalimi, kuri padeda mažinti anglies dioksido emisijas ir spūstis miestų gatvėse“, – sako G. Audickas.

Per mažiau nei dešimt metų „CityBee“ automobilių parkas Baltijos šalyse išaugo nuo kelių dešimčių iki daugiau kaip dviejų tūkstančių automobilių, o bendrovės siūlomi mobilumo sprendimai jau turi daugiau kaip 700 tūkst. registruotų vartotojų.

Skaičiuojama, kad vien pernai dėl „CityBee“ automobilių ir kitų transporto priemonių prieinamumo Baltijos šalių miestų gatvėse važinėjo 15 tūkst. automobilių mažiau. Tai reiškia, kad į atmosferą dėl šio dalijimosi ekonomikos sprendimo pernai buvo neišmesta maždaug 5,5 tūkst. tonų anglies dioksido.

„2019 m. į mobilumo sprendimų sritį investavome daugiau kaip 21 mln. eurų – dvigubai daugiau nei metais prieš tai. Investicijas į  parko plėtrai planuojame ir kitamet. Be to, ketiname pradėti verslo plėtrą į Vidurio Europos šalis ir žengti pirmuosius žingsnius transporto priemonių parko elektrifikavimo link“, – teigia G. Audickas.

Automobilių industrija  tampa vis žalesnė

Kita svarbi „Modus Group“ veiklos šaka – automobilių verslas. Ji palaipsniui tampa vis draugiškesnė aplinkai, daugiau dėmesio skiriant naujoms, hibridinėms ir elektra varomoms transporto priemonėms.

„Pagal Europos Komisijos reikalavimus automobilių gamintojai privalo sumažinti vidutinį transporto priemonių išmetamų teršalų kiekį iki ne daugiau kaip 95 g anglies dioksido vienam kilometrui. Priešingu atveju gamintojams gresia milijardus eurų siekiančios baudos. Pirmąjį šių metų pusmetį elektromobilių ir hibridinių automobilių pardavimai Europoje pasiekė iki tol neregėtas aukštumas ir sudarė 18 proc. visų naujų parduotų automobilių“, – pažymi „Modus Group“ automobilių verslo vadovas Oleg Martyniuk.

Anot jo, „Modus Group“ taip pat atnaujina savo automobilių atstovybes, prisitaikydami prie naujų elektrinių modelių, naujina serviso įrangą bei investuoja į krovos taškus.

Žaliųjų investicijų kryptį išlaikys ir kitąmet

Daugelyje šalių įvestas karantinas pakoregavo grupės 2020 m. veiklos planus. Verslo veiklas pavyko laiku optimizuoti, o dalį investicinių projektų teko nukelti į kitus metus.

„Visas „Modus Group“ verslo šakas Covid-19 paveikė skirtingai. Energetikos projektų vystymui daugiausiai įtakos turėjo komandiruočių į kitas šalis suvaržymai bei viešųjų institucijų sutrikusi veikla, todėl dalis investicijų buvo perkeltos į kitus metus. „CityBee“ veikloje dėl mažesnio gyventojų judėjimo poreikio proporcingai optimizavome automobilių parką. Visgi, vartotojų judumo sumažėjimas ryškiausias buvo Lietuvoje, kur įvestos griežtesnės karantino sąlygos, tuo tarpu „CityBee“ paslaugos poreikis Latvijoje ir Estijoje toliau augo. Stabiliausia grupės šaka  šiemet tapo automobilių verslas. Nors sutriko automobilių tiekimas, vartojimas sumažėjo nežymiai“, – teigia A. Martinkėnaitės-Martyniuk.

Anot „Modus Group“ vadovės, investicijos į atsinaujinančios energetikos, mobilumo ir kitus tvarius sprendimus yra sėkmingo verslo augimo pagrindas, todėl grupės verslo strategijoje prioritetai ir toliau bus teikiami būtent žaliosioms industrijoms.

Lapkričio 16 d. pradėta platinti antroji „Modus Group“ obligacijų emisija, kuria planuojama pritraukti iki 8 mln. eurų. Šios lėšos bus naudojamos refinansuoti prieš 3 metus išleistą 5 mln. eurų vertės emisiją bei investuojamos į atsinaujinančios energetikos projektus ir tvaraus mobilumo verslo plėtrą. Obligacijas platina Šiaulių banko finansų makleriai, su kuriais investuotojai gali susisiekti telefonu 8 5 2 462 465, 8 5 2 032 266 arba elektroniniu paštu sbbroker@sb.lt.

Daugiau informacijos apie „Modus Group“ obligacijas: www.modus.group.

Apie „Modus Group“:

„Modus Group” – tarptautinė įmonių grupė, daugiausiai veikianti atsinaujinančios energetikos („Green Genius“), mobilumo paslaugų („CityBee“), išmanių parkavimo sprendimų („Parkdema“) ir automobilių prekybos srityse. Įmonių grupė valdo automobilių prekės ženklų atstovybių tinklą, tarp jų – „Porsche“, „Fiat“, „Bentley“,  „Maserati“ ir kt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
Italija ir Ispanija planuoja naują dujų jungtį priklausomybei nuo Rusijos mažinti

Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi pareiškė, kad su Ispanijos kolega aptarė idėją nutiesti dujotiekį...

Pramonė
2022.04.01
G. Nausėda: Europai grįžti prie rusiškų dujų po karo būtų didžiausia klaida

Nuo rusiškų dujų itin priklausomos Europos Sąjungos valstybės turi planų, kaip jų atsisakyti „per itin trumpą...

Verslo aplinka
2022.04.01
V. Dombrovskis: ES aiškiai apsisprendė mažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų

Europos Sąjunga (ES) planuoja iki šių metų pabaigos dviem trečdaliais sumažinti savo priklausomybę nuo...

Verslo aplinka
2022.04.01
„Vilniaus baldų“ šešių mėnesių grynasis pelnas siekė 6,808 mln. Eur

Baldų AB „Vilniaus baldai“, kurios finansiniai metai prasideda rugsėjo 1 d. ir baigiasi rugpjūčio 31 d.,...

Pramonė
2022.04.01
Lietuvos vaidmuo bręstant pasaulinei maisto krizei: galimybė, realybė ir grėsmė Premium 3

Lietuva yra viena didžiausių grūdų eksportuotojų Europoje – esame 5 vietoje. Reaguojant į kylančias maisto...

Pramonė
2022.04.01
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium

Vilniuje pradėtos biurų pastato statybos, Misionierių vienuolyno statinių ansamblio rekonstrukcija. Sostinėje...

Statyba ir NT
2022.03.31
Metalo laužo kainos – rekordinėse aukštumose 1

Toomas Kollamaa, metalo laužo perdirbimo bendrovės „Kuusakoski“ valdybos narys ir pardavimų direktorius,...

Pramonė
2022.03.31
JAV ketina atverti strateginį rezervą ir paduoti į rinką rekordinį kiekį naftos

Baltųjų Rūmų ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad kiek vėliau šiandien JAV prezidentas...

Pramonė
2022.03.31
SkGD saugumo dedamoji Lietuvos dujų vartotojams mažės beveik 60%

Visi Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo naudotojai nuo gegužės už paslaugas mokės vienodą...

Pramonė
2022.03.31
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Kremlius nuo penktadienio reikalaus už dujas mokėti rubliais, grasina kontraktų nutraukimu 7

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo nurodoma, kad už dujų sandorius su šalies...

Pramonė
2022.03.31
„Lifosos“ sprendimas dėl darbuotojų prastovų po balandžio 10 d.

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų netiesioginiam savininkui Andrejui Melničenkai veiklą balandžio 10-ąją...

Pramonė
2022.03.31
Japonija palaiko sankcijas Rusijai, bet iš bendro naftos ir dujų projekto nesitraukia

Japonija neketina stabdyti savo dalyvavimo bendrame su Rusija naftos ir dujų projekte, nors ir prisijungė...

Pramonė
2022.03.31
ES pasiruošusi organizuoti greitojo tiekimo prekybos kelius į Ukrainą 1

Europos Komisija (EK) yra pasiruošusi suformuoti specialius prekybos kelius tarp Lenkijos ir Ukrainos, kurie...

Logistika
2022.03.31
Seimas leido prie buitinių priskirti nuotekas, susidarančias naudojant vandenį verslo darbuotojų poreikiams

Nuo šių metų gegužės griežtinamas nuotekų su pavojingais teršalais išleidimas į aplinką. Seimas priėmė tai...

Pramonė
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 2

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
V. Zelenskis ragina Nyderlandus boikotuoti rusišką energiją 1

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, ketvirtadienį sakydamas dar vieną kalbą užsienio valstybių...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Hella“ ir „Continental“ nekeičia planų Lietuvoje

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios Vokietijos automobilių komponentų gamintojos „Hella“ ir...

Pramonė
2022.03.31
Premjerė: Klaipėdos SkGD terminalo nepakanka visoms Baltijos šalims 12

Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo nepakanka patenkinti visų Baltijos šalių dujų...

Pramonė
2022.03.31
„Gren“ įsigijo „Energia Verde“ Latvijoje

Baltijos šalyse šilumos energiją gaminanti bendrovė „Gren“ užbaigė įsigijimo sandorį, pagal kurį iš „BaltCap...

Rinkos
2022.03.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku