Kas tai? Veiklos sukaktis

Gyvenimas su užsidegimu – kaip pradėjus verslą prieš 20 metų

Reklama publikuota: 2018-11-28
UAB „Mantinga“ gaminami prancūziški sviestiniai rageliai šiandien eksportuojami į... kruasanų šalį –Prancūziją.
svg svg
UAB „Mantinga“ gaminami prancūziški sviestiniai rageliai šiandien eksportuojami į... kruasanų šalį –Prancūziją.

Šios bendrovės veikla prieš 20 m. prasidėjo šaldytų duonos gaminių importu iš Prancūzijos, o šiandien jau ji eksportuoja savo pagamintus sviestinius raguolius į šią kruasanų šalį: „Atidavėme skolą prancūzams. Skola atiduota sviestinių kruasanų valiuta.“ Tai tradicinės duonininkystės stereotipus mūsų šalyje sugriovusios UAB „Mantinga“ istorija.

Klemencas Agentas, įmonės įkūrėjas, siela ir vadovas, prisimena, kad prieš du dešimtmečius jo idėją, kuri turėjo pakeisti duonininkystės istoriją šalyje – gaminti šaldytą duoną, – daug kas pašaipiai vadino „duonos akmenimis“ ir tik vienetai tikėjo tokio verslo ateitimi. Tačiau, nepaisydama kritikų ir pesimistų, tradicinės duonininkystės stereotipus „Mantinga“ griovė sparčiai ir sklandžiai. Šiandien 3 gamyklas valdanti „Mantinga“ gamina daugiau kaip 1.000 įvairių gaminių – 34.000 t per metus, kurių daugiau kaip 65% eksportuoja į 35 šalis. Kasmet smaližiams iškeliauja apie 160 naujų gaminių, tačiau technologai laboratorijose jų sukuria apie 500–600 – tiek gaminių išragauja „Mantingos“ komanda, sprendžianti apie tolesnį produkto gyvavimą.

nuotrauka::1 right

Krizė išprovokavo gamybą

Idėja į Lietuvą atvežti šaldytus duonos gaminius ir pyragėlius K. Agentui gimė lankantis užsienyje. Jį sužavėjo tai, kad degalinėse galima įsigyti šviežių, šiltų bandelių, tad nusprendė tokius gaminius atsivežti į Lietuvą. Tada teko priimti nelengvą sprendimą – atsisakyti kitų jo vystomų verslų ir imtis naujo šeimos verslo. Prieš 20 m. šaldytų produktų technologija Lietuvoje buvo naujovė. Vyravo nuomonė, kad šviežias gaminys yra tik tas, kurio tešla sumaišoma ir iš karto iškepama. Buvo sunku įsivaizduoti, kad šaldytas produktas gali būti šviežias, tačiau K. Agentas tikėjo šio verslo idėja ir ėmėsi ją įgyvendinti.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pirmieji „Mantingos“ žingsniai buvo 1998 m., kai technologiškai kepimui paruoštus užšaldytus duonos ir pyrago gaminius K. Agentas pradėjo importuoti iš Prancūzijos. Tačiau prasidėjus Rusijos krizei, kurios pasekmės užgulė ir Lietuvą, importuojami gaminiai pirkėjams tapo per brangūs. Ėmė suktis mintis pirmą šaldytų gaminių gamyklą statytis Lietuvoje – 1999 m. Marijampolėje prasidėjo pirmosios 550 m2 „Mantingos“ gamyklos statyba, o 2000 m. čia pagaminta pirmoji produkcija, kurią pradėta eksportuoti.

Šiandien jau trijose „Mantingos“ gamyklose, kurių plotas apie 60.000 m2, kepamos bandelės, pyragėliai, pyragai, keksiukai, batonai, duonos gaminiai, smaližių simpatijas užkariavusios spurgos „Donuts“, taip pat gaminami pikantiški užkandžiai, sumuštiniai, šaldyta tešla, picos. Visus įmonės gaminamus produktus vienija trys stichijos ir šūkis: „Karštis. Šaltis. Meilė“. O daugeliui šeimininkių mielas ir pasiteisinęs teiginys: „Su „Mantinga“ kiekvienas gali būti kepėjas!“.

...tapk – kuo gali

Naujo Lietuvoje verslo kūrėjo viena iš mėgstamiausių frazių: „Būk – kuo esi, tapk – kuo gali“. Klemencas nuo mažų dienų verslavo: vaikas pinigų užsidirbdavo augindamas triušius, balandžius, vasaromis dirbdamas krovėju ūkinių prekių parduotuvėje. Studijuodamas Veterinarijos akademijoje veisė kailinius žvėrelius, po to augino daržoves. Mokykloje atsiskleidė ir jo meniniai gebėjimai: su tėčiu, kuris buvo įkūręs Kapsuko (taip anuomet vadinosi Marijampolė) miesto cirką ir atlikdavo ten akrobatinius triukus, rengė pasirodymus, jis daugkartinis „Dainų dainelės“ finalo dalyvis, su klasės draugais mokykloje sukūrė vokalinį instrumentinį ansamblį.

Matyt, naujam verslui Lietuvoje atsirasti padėjo ir tai, kad verslo kelią Klemencas grindžia kertine mintimi: „Nemąstyk iki lubų, mąstyk iki dangaus. Reikia būti svajotoju, nes tik per svajonę randi kelius į savo tikslą.“ Tačiau jis atkreipia dėmesį, kad daugelis padebesiais skrajoja, pilis ant smėlio stato, tačiau niekada taip ir nesiryžta įgyvendinti savo svajonių. Todėl pabrėžia: „Būtina visuomet save kontroliuoti. Ne tik svajoti iki dangaus, bet ir žengti pirmąjį žingsnį.“

Mąstymas iki dangaus – viena iš jo ir jo sukurtos „Mantingos“ stiprybių. Tačiau tikrąja verslo sėkme Klemencas įvardija strategišką žmonių parinkimą: „Pats vienas negali pasiekti tikslo, tam reikia vienodai mąstančios komandos. Sėkmingas verslas – nuoseklus ir ilgalaikis tikslo siekimas. Versle – kaip daugiavaikėje šeimoje: tėvai vieni neužaugina savo atžalų. Vaikai augina vaikus, t. y. broliai seserys prižiūri vieni kitus.“ Todėl kalbant apie verslą pabrėžiama, kad tai ne vien tik gamykla ar kepykla, tai yra daugiau kaip 1.500 darbuotojų „Mantingos“ šeima, kurioje svarbus kiekvienas šeimos narys, nes jis – savo srities profesionalas.

Prisimindamas pirmuosius žingsnius Klemencas kartoja: „Norint pasiekti rezultato reikia tikėti, būti idėjos fanatiku ir tuo tikėjimu degti. Nors praėjo jau dvidešimt metų, aš gyvenu su tokiu pačiu užsidegimu kaip ir tuomet, kai pradėjau verslą. Mano energija ir meilė šiam produktui tik auga.“

nuotrauka::2 left

Aromatą skleidžia 35 šalyse

Per du veiklos dešimtmečius „Mantingos“ gaminiai tapo populiarūs ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Šiandien įmonės produkcija eksportuojama į 35 pasaulio valstybes, tolimiausios iš jų JAV, Kinija, Singapūras, Japonija, Azerbaidžanas, Afrikos šalys. „Mantingoje“ juokaujama, kad Marijampolėje sukurti produktai aromatą skleidžia visame pasaulyje. Kompanijos gaminių galima rasti prekybos centruose, viešbučiuose, restoranuose, kavinėse, degalinėse, mokyklose.

Įsitvirtinti užsienio rinkose padeda aktyvus dalyvavimas parodose, čia gauti įvertinimai. Pvz., 2015 m. buvo atidaryta trečioji gamykla ir jau po poros metų joje sukurti gaminiai – „Duo kruasanai su įdarais“ – tarptautinėje parodoje „PLMA 2017“ gavo geriausio naujo eksportuojamo produkto įvertinimą. Šiandien net 10 „Mantingos“ sukurtų gaminių įvertinti medaliai – 6 aukso ir 4 sidabro.

„Mantingos“ apdovanojimų sąraše gausu ir nacionalinių, ir tarptautinių įvertinimų. Įmonė turi „Lietuvos metų gaminio“, „Lietuvos eksporto prizo“, „Inovatyvios įmonės“, „Sėkmingai dirbančios įmonės“ ir daugelį kitų įvertinimų.

Siekdama atitikti aukščiausius kokybės reikalavimus bei siekdama tarptautinės plėtros, įmonė yra nuolat audituojama ir sertifikuojama pagal tarptautinius kokybės standartus – iš viso turi 7 sertifikatus. Pirmasis kokybės valdymo sistemos standartas ISO 9001 ir aplinkosaugos vadybos sistemos standartas ISO 14001 įdiegtas dar 2004 m, o 2005 m. – maisto saugos sistema pagal tarptautinius BRC (British Retail Consortium, Britų mažmenininkų konsorciumas) standartus, kuris kasmet atnaujinamas. 2007 m. „Mantinga“ buvo vienintelė duonos gamintoja Lietuvoje, gavusi aukščiausio (A lygio) BRC standartą.

Miestas, valstybė, pasaulis

Rašant „Mantingos“ dviejų dešimčių istoriją akcentuojama, kad kompaniją į sėkmę ant nugaros neša penki drambliai, kurių vardai: Šeima, Mantingiečiai, Miestas, Lietuva ir Pasaulis. Šie penki drambliai – graži metafora, atskleidžianti, kuo gyvena ir kvėpuoja „Mantinga“.

Gimusiai kompanijai vardą davė du brangūs Klemencui žmonės – sūnaus Manto ir dukros Ingridos vardų derinys.

Apie mantingiečius jau kalbėjome. O štai būdama socialiai atsakinga, judėdama pirmyn „Mantinga“ siekia ne tik tobulėti, bet suteikti galimybę tobulėti kitiems, dalintis ne tik patirtimi, bet ir gražiomis akimirkomis. Todėl 2004 m. įmonė įkūrė krepšinio klubą „Sūduva–Mantinga“, o norint kuo stipriau įsitraukti į bendruomenės gyvenimą bei prisidėti sprendžiant socialines problemas 2007 m. įsteigtas ir aktyviai veikia labdaros ir paramos fondas. Pagrindinis ir svarbiausias fondo tikslas ? padėti Marijampolės apskrities socialiai remtiniems asmenims, teikti paramą švietimo, socialinėms įstaigoms, ištiesti pagalbos ranką vargstantiems, remti kultūros bei sporto renginius.

O pasaulyje Lietuvos vardą „Mantinga“ garsina aromatą skleidžiančiais šviežutėliais gaminiais.

FOTOGALERIJA Gyvenimas su užsidegimu – kaip pradėjus verslą prieš 20 metų (5 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
„Išskirtinai sunkų“ ketvirtį „Tesla“ pristatė 68% daugiau elektromobilių

„Tesla“ šeštadienį pranešė, kad per pirmuosius tris šių metų mėnesius visame pasaulyje pristatė 310.048...

Automobiliai
2022.04.02
Lūžio taškas: Lietuvoje – nulis rusiškų dujų 7

Lietuva visiškai atsisakė rusiškų dujų: dujų perdavimo sistema nuo šio mėnesio pradžios veikia be rusiškų...

Pramonė
2022.04.02
Italija ir Ispanija planuoja naują dujų jungtį priklausomybei nuo Rusijos mažinti

Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi pareiškė, kad su Ispanijos kolega aptarė idėją nutiesti dujotiekį...

Pramonė
2022.04.01
G. Nausėda: Europai grįžti prie rusiškų dujų po karo būtų didžiausia klaida

Nuo rusiškų dujų itin priklausomos Europos Sąjungos valstybės turi planų, kaip jų atsisakyti „per itin trumpą...

Verslo aplinka
2022.04.01
V. Dombrovskis: ES aiškiai apsisprendė mažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų

Europos Sąjunga (ES) planuoja iki šių metų pabaigos dviem trečdaliais sumažinti savo priklausomybę nuo...

Verslo aplinka
2022.04.01
„Vilniaus baldų“ šešių mėnesių grynasis pelnas siekė 6,808 mln. Eur

Baldų AB „Vilniaus baldai“, kurios finansiniai metai prasideda rugsėjo 1 d. ir baigiasi rugpjūčio 31 d.,...

Pramonė
2022.04.01
Lietuvos vaidmuo bręstant pasaulinei maisto krizei: galimybė, realybė ir grėsmė Premium 3

Lietuva yra viena didžiausių grūdų eksportuotojų Europoje – esame 5 vietoje. Reaguojant į kylančias maisto...

Pramonė
2022.04.01
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium

Vilniuje pradėtos biurų pastato statybos, Misionierių vienuolyno statinių ansamblio rekonstrukcija. Sostinėje...

Statyba ir NT
2022.03.31
Metalo laužo kainos – rekordinėse aukštumose 1

Toomas Kollamaa, metalo laužo perdirbimo bendrovės „Kuusakoski“ valdybos narys ir pardavimų direktorius,...

Pramonė
2022.03.31
JAV ketina atverti strateginį rezervą ir paduoti į rinką rekordinį kiekį naftos

Baltųjų Rūmų ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad kiek vėliau šiandien JAV prezidentas...

Pramonė
2022.03.31
SkGD saugumo dedamoji Lietuvos dujų vartotojams mažės beveik 60%

Visi Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo naudotojai nuo gegužės už paslaugas mokės vienodą...

Pramonė
2022.03.31
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Kremlius nuo penktadienio reikalaus už dujas mokėti rubliais, grasina kontraktų nutraukimu 7

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo nurodoma, kad už dujų sandorius su šalies...

Pramonė
2022.03.31
„Lifosos“ sprendimas dėl darbuotojų prastovų po balandžio 10 d.

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų netiesioginiam savininkui Andrejui Melničenkai veiklą balandžio 10-ąją...

Pramonė
2022.03.31
Japonija palaiko sankcijas Rusijai, bet iš bendro naftos ir dujų projekto nesitraukia

Japonija neketina stabdyti savo dalyvavimo bendrame su Rusija naftos ir dujų projekte, nors ir prisijungė...

Pramonė
2022.03.31
ES pasiruošusi organizuoti greitojo tiekimo prekybos kelius į Ukrainą 1

Europos Komisija (EK) yra pasiruošusi suformuoti specialius prekybos kelius tarp Lenkijos ir Ukrainos, kurie...

Logistika
2022.03.31
Seimas leido prie buitinių priskirti nuotekas, susidarančias naudojant vandenį verslo darbuotojų poreikiams

Nuo šių metų gegužės griežtinamas nuotekų su pavojingais teršalais išleidimas į aplinką. Seimas priėmė tai...

Pramonė
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 2

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
V. Zelenskis ragina Nyderlandus boikotuoti rusišką energiją 1

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, ketvirtadienį sakydamas dar vieną kalbą užsienio valstybių...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Hella“ ir „Continental“ nekeičia planų Lietuvoje

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios Vokietijos automobilių komponentų gamintojos „Hella“ ir...

Pramonė
2022.03.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku