„Syntropy“ kuria internetą 700 mlrd. USD problemai spręsti

Reklama publikuota: 2021-05-27
Iš kairės į dešinę: Domantas Jaškūnas, Jonas Simanavičius, Williamas B. Nortonas, Domas Povilauskas.
svg svg
Iš kairės į dešinę: Domantas Jaškūnas, Jonas Simanavičius, Williamas B. Nortonas, Domas Povilauskas.

Lietuviškas startuolis „Syntropy“, kuris ant esamų interneto tinklų kuria naujos kartos saugų, programuojamą ir orientuotą į vartotoją internetą, gimė kuriant skambučių centro programinės įrangos startuolį. Paaiškėjo, kad internetą kamuojantys trūkumai gali bloginti vartotojų patirtį naudojant startuolio sukurtą programą. Taip atsirado „Syntropy“, kuris sprendžia interneto problemas, su kuriomis ir šiandien susiduriame daugelis.

„Jau tuomet pradėjome gilintis į interneto veikimą, kaupti žinių bagažą, kaip jį tobulinti. Paaiškėjo, kad internetas turi daug įvairių problemų. Ir nieko nuostabaus, nes jis atsirado „netyčia“, sujungus JAV universitetų tinklą. Jis niekada nebuvo kurtas specialiai, tačiau dėl teikiamo patogumo raizgėsi po pasaulį milžiniškais tempais. Galiausia esame dabartinėje situacijoje, kai tenka patirti greičio, informacijos perdavimo „kamščių“, saugumo ir kitų problemų, – pasakoja Domantas Jaškūnas, „Syntropy“ bendraįkūrėjas ir operacijų vadovas. – Taigi, šiandien interneto struktūra ir technologijos ganėtinai primityvios, nes informacijos srautus tebereguliuoja kelerių dešimtmečių senumo protokolai, algoritmai ar technologijos. Šis mūsų „atradimas“ sutapo su blockchain ir kriptovaliutų technologijų bumu. Mes nusprendėme sujungti interneto ir blockchain pasaulius, kad galėtume panaudoti geriausias jų technologines savybes ir spręstume interneto problemas.“

Anot D. Jaškūno, 2018 m. imta galvoti, kaip turėtų atrodyti ir veikti internetas, jei jis būtų kuriamas šiandien nuo nulio. Tam buvo įkurtas startuolis „Syntropy“, kuriame naujos technologijos internetą dabar vysto beveik 100 specialistų visame pasaulyje. „Syntropy“ jau yra pritraukęs daugiau kaip 10 mln. USD. Paskutiniai 5 mln. USD pritraukti prieš kelis mėnesius.

Išmanusis internetas sudomino JAV kompanijas

„Reikia akcentuoti, kad mes nekuriame naujo interneto, o ant esamos jo infrastruktūros „uždedame“ išmanųjį įrankį. Tai ganėtinai sudėtingai paaiškinama technologija, bet suprantamesnis analogas būtų palyginimas su kelione automobiliu. Įsivaizduokite, kad turite nukeliauti iš taško A į tašką B ir naudojatės popieriniu žemėlapiu. Keliai matomi, bet kokia jų ir eismo būklė – visiškai nežinoma. O jei naudojatės šiuolaikinėmis priemonėmis išmaniajame įrenginyje gaunate ne tik alternatyvius pasiūlymus, kaip greičiau nukeliauti, bet ir naujienas apie situaciją keliuose, kaip išvengti transporto kamščių ar kelio remontų, apvažiuoti eismo įvykius ir kitos aktualios informacijos realiu laiku. Taip veikia ir mūsų intelektualus sprendimas – internetu keliaujančiai informacijai realiu laiku padeda pasirinkti saugiausią ir greičiausią kelią“, – pasakoja „Syntropy“ bendraįkūrėjas ir operacijų vadovas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka::1 left

Šis išmanusis internetas sudomino dideles kompanijas. Tyrimai rodo, kad vien JAV kompanijos dėl interneto saugumo, trikdžių ir kitų problemų per metus praranda apie 700 mlrd. USD. Tad lietuviško startuolio sprendimui, kuris didina interneto saugumą ir optimizuoja greitį, atsiveria milžiniška rinka. Šiuo metu pagrindinė startuolio rinka – JAV.

„Šios šalies rinka mūsų sprendimams – milžiniška. Be to, čia gyvena ir ją gerai išmano vienas iš „Syntropy“ įkūrėjų Williamas B. Nortonas, kuris laikomas vienu iš interneto tėvų. Jis prieš kelis dešimtmečius įkūrė kompaniją „Equinix“, kuri specializuojasi interneto ryšio ir duomenų centrų srityse. Šiandien pasaulyje ji pirmauja pagal duomenų centrų rinkos dalį, jos akcijomis prekiaujama NASDAQ biržoje, o metinės pajamos viršija 5,5 mlrd. USD. Jis ir kiti kolegos Amerikoje padeda atidaryti daug durų šios šalies kompanijose“, – teigia D. Jaškūnas.

Darbuotojus pritraukia kriptovaliuta

Prieš pora mėnesių prie „Syntropy“ komandos prisijungė dar du JAV žinomi telekomo veteranai: Shawnas Haklis, buvęs JAV bevielio tinklo operatoriaus „Verizon“ vyresnysis viceprezidentas, o šiuo metu „Microsoft“ partneris, ir Romanas Pacewiczius, dirbęs vyriausiuoju produktų vadovu didžiausioje pasaulyje telekomunikacijų kompanijoje AT&T. Beje, pastarojo kilmės šaknys randamos Lietuvoje.

Visi „Syntropy“ etatiniai darbuotojai, kurių yra apie 40, dirba nuotoliniu būdu iš įvairių šalių, pvz., Lietuvos, JAV, Jungtinių Arabų Emyratų, Kanados, Ukrainos. Dar apie 15 specialistų ar agentūrų samdoma konkretiems darbams atlikti, taip pat yra patarėjų ir ambasadorių komanda – iš viso projektą plėtoja beveik 100 specialistų. Darbuotojų gausėja sulig kompanijos plėtra: žmonių buvo priimta, kai išsikristalizavo idėja ir ją reikėjo pradėti įgyvendinti, sukūrus produktą ir atsiradus poreikiui jį parduoti – suburta pardavėjų komanda.

„Pritraukti aukščiausio rango specialistus padeda mūsų bendrovės veiklos unikali koncepcija. Vienas įdomesnių aspektų – esame išleidę savo kompanijos kriptovaliutą „Syntropy“ (NOIA), kuri atspindi viso projekto vertę. Kiekvienam, kuris prisideda prie mūsų projekto, skiriame savo kriptovaliutos – tai leidžia pasijausti bendrasavininkais, o ne dirbančiais samdomą darbą. Mano kaip operacijų vadovo vienas iš tikslų ir yra sukurti tokias sąlygas, kad kiekvienas kolega jaustųsi dirbantis kaip sau, o kompanijos sėkmės atveju uždirbtų žymiai daugiau nei bet kuriame kitame samdomame darbe“, – aiškina D. Jaškūnas.

Hakatone kviečia dalintis 150.000 USD

Jis taip pat akcentuoja, kad kompanija labai atvira, prie jos vystymo ir produktų tobulinimo gali prisidėti bet kas net neįsidarbinęs. Kompanijoje sukurta iniciatyva „Syntropy Builders“, kuriai skirta 1 mln. USD. Šie pinigai atitenka programuotojams, iš šalies atliekantiems užduotis, kurių sąrašą skelbia „Syntropy“. Sąraše dar yra užduočių, o fonde – apie 0,8 mln. USD.

„Syntropy“ birželio 7–21 d. organizuoja ir virtualų hakatoną, kurio dalyviai dėl 150.000 USD prizų fondo varžysis šešiose kategorijose: „Blockchain“, „Data Science“, „Design“, „Gaming“, IoT ir „Software“.

„Yra daugybė kompanijų, startuolių, pavienių profesionalų, kurie taip pat siekia tobulinti internetą, spręsti įvairias interneto problemas, pvz., greičio, saugumo, efektyvinimo. Hakatonu siekiame suburti panašiai mąstančius žmones ir pasiūlyti sukurti ką nors naudingo. Registruotis galima iki birželio 6 d., – virtualiame hakatone kviečia dalyvauti „Syntropy“ vienas iš bendraįkūrėjų. – Didžiuosius prizus išsidalins 12 komandų, dar 60 idėjų pasiūliusių dalyvių bus apdovanoti 250 USD prizais.“

Hakatono partneriai – „Oracle“, NFQ, Baltic Institute of Technology, „Turing“, „Lighthouse“. Hakatone teisėjaus solidi komanda: S. Haklis R. Pacewiczius, W. B. Nortonas, Meltema Demirorsa, vienos didžiausių kripto fondų „Coinshares“ vyriausioji strategijos vadovė, Joe Weinmanas, buvęs vadovas kompanijose HP, „Bell Labs“ ir AT&T.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Paslaugos“
M. Skuodis: leidinių pristatymo kainas reikia didinti, kartu keisti žiniasklaidos rėmimo modelį

Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos...

Rinkodara
2022.06.23
Pernai Lietuvoje kas aštunta žiniasklaidos priemonė buvo valdoma politikų 2

68 politikai, valstybės tarnautojai bei jų sutuoktiniai pernai Lietuvoje valdė 129 arba kas aštuntą...

Rinkodara
2022.06.23
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą turėtų pakeisti naujas Medijų rėmimo fondas

Kultūros ministerijos siūlomas steigti Medijų rėmimo fondas galės skirti paramą ne tik leidiniams, bet ir...

Rinkodara
2022.06.20
Lietuvos pašto viražai: kartais augančios pristatymo kainos – šantažas leidėjams Premium

Lietuvos paštas (LP) antrus metus iš eilės kelia leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose. Pernai...

Rinkodara
2022.06.20
„Google“ Rusijos padalinys pateikė teismui bankroto pareiškimą 1

JAV technologijų milžinės „Google“ antrinė įmonė Rusijoje Maskvoje arbitražo teismui pateikė bankroto...

Inovacijos
2022.06.17
Architektai darbų turi metams į priekį, bet ramybės nėra Premium

Architektų biurai užsakymų gauna tiek, kad nors vežimu vežk, o ir į vežimą ne visada telpa. Vis dėlto...

Statyba ir NT
2022.06.16
Tautinių bendrijų žiniasklaidai stiprinti skirta 500.000 Eur

Lietuvos informacinei erdvei ir tautinių bendrijų žiniasklaidai stiprinti skirta 500.000 Eur, trečiadienį...

Rinkodara
2022.06.15
Į LRT tarybą Seimas siūlo D. Jastramskį, R. Gudauską, L. Matjošaitytę ir J. Pabrėžą

Seimo Kultūros komitetas trečiadienį pritarė keturių naujų LRT tarybos narių kandidatūroms.

Rinkodara
2022.06.15
D. Radzevičius: žiniasklaida nemoka daryti verslo Premium 5

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius VŽ podkaste negaili kritikos žiniasklaidos...

Rinkodara
2022.06.15
„Disney+“ įžengė į Lietuvą 10

„Walt Disney Company“ priklausantis transliuotojas „Disney+“ pradeda transliacijas Lietuvoje. Standartinė...

Rinkodara
2022.06.14
Nepriklausoma Rusijos televizija „Dožd“ transliuos iš Rygos

Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba (NEPLP) pirmadienį nutarė suteikti licenciją...

Rinkodara
2022.06.06
„Bitės“ pelnas dvigubėjo, bet „Mezon“ kol kas nuostolingas Premium

UAB „Bitė Lietuva“ vertina, kad, nepaisant tebesitęsiančios pandemijos, pavyko pasiekti gerų rezultatų –...

Inovacijos
2022.06.03
Planeta Vilnius ieško Ryšių su žiniasklaida specialisto (-ės)! Verslo tribūna

Jei puikiai supranti žiniasklaidos pasaulį, žinai, kodėl žurnalistams svarbu atsakymus gauti greitai ir...

Rinkodara
2022.06.02
„Delfi“ perka Lietuvos naujienų agentūrą „Elta“

UAB „Delfi“, kurios 100% akcijų priklauso estų žiniasklaidos bendrovei „Ekspress Grupp“, perka naujienų...

Rinkodara
2022.05.31
Rusai prarado prieigą prie „Netflix“

„Netflix“ abonentai Rusijoje prarado prieigą prie srautinės televizijos, Vakarų bendrovei pasitraukus iš...

Verslo aplinka
2022.05.30
Geriausios reputacijos influenceriai „YouTube“ tinkle Premium 4

Visuomenės vertinimu, geriausią reputaciją socialiniame tinkle „YouTube“ turinčių nuomonės formuotojų...

Rinkodara
2022.05.29
„Lietuvos ryto“ grupės finansai: metus lydėjo ir nuostoliai, ir dividendai Premium

Žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ valdomų bendrovių konsoliduotos pajamos 2021 m. simboliškai sumenko, o...

Rinkodara
2022.05.24
Teismas neleido stabdyti prieigos prie „Russia Today“ portalų

Teismas gegužę neleido Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai stabdyti prieigos prie Rusijos valstybinės...

Rinkodara
2022.05.23
„YouTube“ ištrynė daugiau kaip 70.000 Kremliaus pasakojimų apie karą 6

„YouTube“ pašalino daugiau kaip 70.000 vaizdo įrašų ir 9.000 kanalų, susijusių su Rusijos karu Ukrainoje, nes...

Inovacijos
2022.05.22
Ministerija: didžiųjų pasaulio įmonių apmokestinimo naudos Lietuva sulauktų 2025-aisias

Lietuva palaiko globalaus pelno mokesčio tarptautinėms kompanijoms iniciatyvą įvedant jį nuo 2024-ųjų, o jo...

Finansai
2022.05.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku