„Syntropy“ kuria internetą 700 mlrd. USD problemai spręsti

Reklama publikuota: 2021-05-27
Iš kairės į dešinę: Domantas Jaškūnas, Jonas Simanavičius, Williamas B. Nortonas, Domas Povilauskas.
svg svg
Iš kairės į dešinę: Domantas Jaškūnas, Jonas Simanavičius, Williamas B. Nortonas, Domas Povilauskas.

Lietuviškas startuolis „Syntropy“, kuris ant esamų interneto tinklų kuria naujos kartos saugų, programuojamą ir orientuotą į vartotoją internetą, gimė kuriant skambučių centro programinės įrangos startuolį. Paaiškėjo, kad internetą kamuojantys trūkumai gali bloginti vartotojų patirtį naudojant startuolio sukurtą programą. Taip atsirado „Syntropy“, kuris sprendžia interneto problemas, su kuriomis ir šiandien susiduriame daugelis.

„Jau tuomet pradėjome gilintis į interneto veikimą, kaupti žinių bagažą, kaip jį tobulinti. Paaiškėjo, kad internetas turi daug įvairių problemų. Ir nieko nuostabaus, nes jis atsirado „netyčia“, sujungus JAV universitetų tinklą. Jis niekada nebuvo kurtas specialiai, tačiau dėl teikiamo patogumo raizgėsi po pasaulį milžiniškais tempais. Galiausia esame dabartinėje situacijoje, kai tenka patirti greičio, informacijos perdavimo „kamščių“, saugumo ir kitų problemų, – pasakoja Domantas Jaškūnas, „Syntropy“ bendraįkūrėjas ir operacijų vadovas. – Taigi, šiandien interneto struktūra ir technologijos ganėtinai primityvios, nes informacijos srautus tebereguliuoja kelerių dešimtmečių senumo protokolai, algoritmai ar technologijos. Šis mūsų „atradimas“ sutapo su blockchain ir kriptovaliutų technologijų bumu. Mes nusprendėme sujungti interneto ir blockchain pasaulius, kad galėtume panaudoti geriausias jų technologines savybes ir spręstume interneto problemas.“

Anot D. Jaškūno, 2018 m. imta galvoti, kaip turėtų atrodyti ir veikti internetas, jei jis būtų kuriamas šiandien nuo nulio. Tam buvo įkurtas startuolis „Syntropy“, kuriame naujos technologijos internetą dabar vysto beveik 100 specialistų visame pasaulyje. „Syntropy“ jau yra pritraukęs daugiau kaip 10 mln. USD. Paskutiniai 5 mln. USD pritraukti prieš kelis mėnesius.

Išmanusis internetas sudomino JAV kompanijas

„Reikia akcentuoti, kad mes nekuriame naujo interneto, o ant esamos jo infrastruktūros „uždedame“ išmanųjį įrankį. Tai ganėtinai sudėtingai paaiškinama technologija, bet suprantamesnis analogas būtų palyginimas su kelione automobiliu. Įsivaizduokite, kad turite nukeliauti iš taško A į tašką B ir naudojatės popieriniu žemėlapiu. Keliai matomi, bet kokia jų ir eismo būklė – visiškai nežinoma. O jei naudojatės šiuolaikinėmis priemonėmis išmaniajame įrenginyje gaunate ne tik alternatyvius pasiūlymus, kaip greičiau nukeliauti, bet ir naujienas apie situaciją keliuose, kaip išvengti transporto kamščių ar kelio remontų, apvažiuoti eismo įvykius ir kitos aktualios informacijos realiu laiku. Taip veikia ir mūsų intelektualus sprendimas – internetu keliaujančiai informacijai realiu laiku padeda pasirinkti saugiausią ir greičiausią kelią“, – pasakoja „Syntropy“ bendraįkūrėjas ir operacijų vadovas.

nuotrauka::1 left

Šis išmanusis internetas sudomino dideles kompanijas. Tyrimai rodo, kad vien JAV kompanijos dėl interneto saugumo, trikdžių ir kitų problemų per metus praranda apie 700 mlrd. USD. Tad lietuviško startuolio sprendimui, kuris didina interneto saugumą ir optimizuoja greitį, atsiveria milžiniška rinka. Šiuo metu pagrindinė startuolio rinka – JAV.

„Šios šalies rinka mūsų sprendimams – milžiniška. Be to, čia gyvena ir ją gerai išmano vienas iš „Syntropy“ įkūrėjų Williamas B. Nortonas, kuris laikomas vienu iš interneto tėvų. Jis prieš kelis dešimtmečius įkūrė kompaniją „Equinix“, kuri specializuojasi interneto ryšio ir duomenų centrų srityse. Šiandien pasaulyje ji pirmauja pagal duomenų centrų rinkos dalį, jos akcijomis prekiaujama NASDAQ biržoje, o metinės pajamos viršija 5,5 mlrd. USD. Jis ir kiti kolegos Amerikoje padeda atidaryti daug durų šios šalies kompanijose“, – teigia D. Jaškūnas.

Darbuotojus pritraukia kriptovaliuta

Prieš pora mėnesių prie „Syntropy“ komandos prisijungė dar du JAV žinomi telekomo veteranai: Shawnas Haklis, buvęs JAV bevielio tinklo operatoriaus „Verizon“ vyresnysis viceprezidentas, o šiuo metu „Microsoft“ partneris, ir Romanas Pacewiczius, dirbęs vyriausiuoju produktų vadovu didžiausioje pasaulyje telekomunikacijų kompanijoje AT&T. Beje, pastarojo kilmės šaknys randamos Lietuvoje.

Visi „Syntropy“ etatiniai darbuotojai, kurių yra apie 40, dirba nuotoliniu būdu iš įvairių šalių, pvz., Lietuvos, JAV, Jungtinių Arabų Emyratų, Kanados, Ukrainos. Dar apie 15 specialistų ar agentūrų samdoma konkretiems darbams atlikti, taip pat yra patarėjų ir ambasadorių komanda – iš viso projektą plėtoja beveik 100 specialistų. Darbuotojų gausėja sulig kompanijos plėtra: žmonių buvo priimta, kai išsikristalizavo idėja ir ją reikėjo pradėti įgyvendinti, sukūrus produktą ir atsiradus poreikiui jį parduoti – suburta pardavėjų komanda.

„Pritraukti aukščiausio rango specialistus padeda mūsų bendrovės veiklos unikali koncepcija. Vienas įdomesnių aspektų – esame išleidę savo kompanijos kriptovaliutą „Syntropy“ (NOIA), kuri atspindi viso projekto vertę. Kiekvienam, kuris prisideda prie mūsų projekto, skiriame savo kriptovaliutos – tai leidžia pasijausti bendrasavininkais, o ne dirbančiais samdomą darbą. Mano kaip operacijų vadovo vienas iš tikslų ir yra sukurti tokias sąlygas, kad kiekvienas kolega jaustųsi dirbantis kaip sau, o kompanijos sėkmės atveju uždirbtų žymiai daugiau nei bet kuriame kitame samdomame darbe“, – aiškina D. Jaškūnas.

Hakatone kviečia dalintis 150.000 USD

Jis taip pat akcentuoja, kad kompanija labai atvira, prie jos vystymo ir produktų tobulinimo gali prisidėti bet kas net neįsidarbinęs. Kompanijoje sukurta iniciatyva „Syntropy Builders“, kuriai skirta 1 mln. USD. Šie pinigai atitenka programuotojams, iš šalies atliekantiems užduotis, kurių sąrašą skelbia „Syntropy“. Sąraše dar yra užduočių, o fonde – apie 0,8 mln. USD.

„Syntropy“ birželio 7–21 d. organizuoja ir virtualų hakatoną, kurio dalyviai dėl 150.000 USD prizų fondo varžysis šešiose kategorijose: „Blockchain“, „Data Science“, „Design“, „Gaming“, IoT ir „Software“.

„Yra daugybė kompanijų, startuolių, pavienių profesionalų, kurie taip pat siekia tobulinti internetą, spręsti įvairias interneto problemas, pvz., greičio, saugumo, efektyvinimo. Hakatonu siekiame suburti panašiai mąstančius žmones ir pasiūlyti sukurti ką nors naudingo. Registruotis galima iki birželio 6 d., – virtualiame hakatone kviečia dalyvauti „Syntropy“ vienas iš bendraįkūrėjų. – Didžiuosius prizus išsidalins 12 komandų, dar 60 idėjų pasiūliusių dalyvių bus apdovanoti 250 USD prizais.“

Hakatono partneriai – „Oracle“, NFQ, Baltic Institute of Technology, „Turing“, „Lighthouse“. Hakatone teisėjaus solidi komanda: S. Haklis R. Pacewiczius, W. B. Nortonas, Meltema Demirorsa, vienos didžiausių kripto fondų „Coinshares“ vyriausioji strategijos vadovė, Joe Weinmanas, buvęs vadovas kompanijose HP, „Bell Labs“ ir AT&T.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Paslaugos“

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Birštone atidarytas SPA viešbutis už 8 mln. Eur – teiks paslaugas tik suaugusiems 5

Birštono kurorte ketvirtadienį oficialiai atidaromas viešbučio ir SPA kompleksas „Vytautas Ego SPA“, į kurį...

Paslaugos
2021.09.30
Lietuvos paslaugų eksportas augo mažiau nei importas

Lietuvos paslaugų eksportas antrąjį ketvirtį siekė 3,1 mlrd. Eur – 31% daugiau nei 2020 metų antrąjį...

Paslaugos
2021.09.30
„Siųsk pigiau“ švenčia dešimtmetį: sekasi, nes dirbame kaip komanda Verslo tribūna

Viena didžiausių siuntų siuntimo platformų internete „Siųsk pigiau“  šiais metais švenčia pirmąjį jubiliejų.

Paslaugos
2021.09.30
ES skaitmeninių paslaugų aktas: EP siekia neapkrauti smulkių įmonių ir apsaugoti vartotojus Verslo tribūna

Pernai Europos Komisijos pasiūlytas ES Skaitmeninių paslaugų aktas, kuris pirmą kartą nuo 2000-ųjų iš esmės...

Paslaugos
2021.09.30
Išvarginti logistikos chaoso, atidaro savas transporto linijas  Premium

Ieškodamos būdų ištrūkti iš užburto rato, logistikos, prekybos ir gamybos įmonės rizikuoja, pačios...

Logistika
2021.09.30
Slaptieji pirkėjai paskelbė, kuris prekybos tinklas aptarnauja geriausiai Premium 5

Slaptieji pirkėjai nustatė, kad aptarnavimo kokybė didžiuosiuose Lietuvos prekybos centruose per pastaruosius...

Paslaugos
2021.09.29
Maisto ir veterinarijos tarnyba ragina maitinimo verslus atsakingiau tikrinti galimybių pasus 1

Maisto ir veterinarijos tarnyba ragina maitinimo verslus atsakingiau tikrinti lankytojų galimybių pasus. Anot...

Pramonė
2021.09.28
Seimas imasi pataisų dėl notarų skaičiaus didinimo 4

Teritoriją, kur gyvena 7.000 -10.000 žmonių, nuo kitų metų liepos siūloma leisti aptarnauti bent vienam...

Paslaugos
2021.09.28
Pandemija laidojimo įmonių pajamas išaugino penktadaliu

Pandemija augino ritualinių paslaugų ir laidojimo verslą. Per pastaruosius metus laidojimo įmonių...

Paslaugos
2021.09.28
Septyniose šalyse gyvenęs ekspertas pristato 3 taisykles inovatyviam verslui Verslo tribūna

Naujosios kartos įmonių inovacijų ir verslumo ekspertas Slavo Tuleya per pastaruosius septynerius metus...

„Affidea Lietuva“ į naujas klinikas Šiauliuose ir Panevėžyje investavo 6 mln. Eur

Sveikatos priežiūros paslaugų įmonių grupė „Affidea Lietuva“, kuriai priklauso ir „Endemik“ medicinos centrų...

Paslaugos
2021.09.27
Dėl ugnikalnio išsiveržimo uždarytas La Palmos oro uostas

Ispanijos Kanarų salose suaktyvėjusiam Kumbre Vjechos ugnikalniui išspjovus pelenų penktadienį, praėjus...

Logistika
2021.09.25
Teismas apribojo kartelyje dalyvavusių vairavimo mokyklų vadovų veiklą

Kartelyje dalyvavusiems dešimties vairavimo mokyklų vadovams teismas apribojo teisę nuo vienerių iki trejų...

Paslaugos
2021.09.24
Lenkija pratęsė „Discovery“ valdomo naujienų kanalo licenciją, bet spaudimą išlaiko

Lenkijos transliavimo reguliuojančioji institucija trečiadienį paskutinę minutę pratęsė „Discovery Inc.“...

Rinkodara
2021.09.23
TOP 20 privačių mokyklų – pajamos augo dirbant ir per nuotolį Premium 2

Dauguma didžiausių privačių Lietuvos mokyklų 2020 m. išaugino pajamas. Tokiam pajamų spurtui turi paaiškinimą...

Paslaugos
2021.09.22
Prie „Ellex Valiunas“ jungiasi R. Pumputienės advokatų kontora

Nuo spalio 1 d. prie advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ prisijungia ir 20-ąja partnere tampa advokatės Rūtos...

Vadyba
2021.09.22
Lietuviškas virtualių aviacijos mokymų startuolis „Aeroclass“ pritraukė 1,2 mln. USD investiciją Verslo tribūna

Lietuvių įkurtas „Aeroclass“ pritraukė 1,2 mln. USD dydžio investiciją iš į aviacijos inovacijas orientuoto...

Verslo aplinka
2021.09.22
„Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas: šiandien iš mūsų tikimasi sprendimų su nuliu pasiteisinimų Verslo tribūna

Neseniai didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ pranešė apie sprendimą...

Paslaugos
2021.09.22
Regionų verslininkams – 225.000 Eur vertės akceleravimo programa

Verslas 13-oje miestų gali registruotis dalyvauti verslo akceleravimo programoje, kuri vyks bendradarbystės...

Gazelė
2021.09.21
Lietuvos gyventojai šalies viduje su nakvyne keliavo daugiau

Lietuvos gyventojų kelionių su nakvyne skaičius po šalį šių metų antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu...

Paslaugos
2021.09.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku