Karaliaučiaus turistiniai perlai: nuo „Šokančio miško“ iki povandeninių laivų

Publikuota: 2019-07-22
VŽ koliažas
VŽ koliažas

Nuo liepos 1 d. pradėjus dalinti nemokamas e. vizas į Karaliaučių, ten plūstelėjo Lietuvos turistai. Kaliningrado turizmo ministras įvardija penkis įdomiausius Karaliaučiaus turistinius objektus, kuriuos būtina aplankyti kiekvienam keliauninkui.

Specialistų prognozės, jog e.viza duos puikų impulsą turizmui į Kaliningradą, pildosi.

„E. vizų poveikis turistų srautams pranoko lūkesčius. Tokio ažiotažo tikrai nesitikėjome“, – praėjusią savaitę Vilniuje surengtame Kaliningrado turizmo galimybių pristatyme džiaugėsi Andrejus Viktorovičius Jermakas, Kaliningrado srities Kultūros ir turizmo ministras.

Jo turimais duomenimis, bene daugiausiai e. vizų yra paprašę Lietuvos piliečiai. Vien per dvi pirmąsias liepos dienas paraiškas e.vizoms gauti pateikė maždaug 2.000 žmonių iš įvairių pasaulio valstybių. Iš jų didžiausią dalį – apie 1.000 arba 50% – sudarė mūsų tautiečiai.

Turistų srautas į šią labiausiai į Vakarus nutolusią Rusijos sritį auga ne dienomis, o valandomis.

Jau per pirmąją liepos savaitę turistai iš viso pasaulio pateikė 4.500 paraiškų e. vizoms gauti. Naujausiais, liepos 17 d. duomenimis, e.vizos jau buvo suteiktos 11.000 žmonių, o su jomis į Karaliaučiaus sritį spėjo įvažiuoti 3.000 užsieniečių, – daugiausiai Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečiai.

Ko ten važiuoti?

A. Jermakas kaip pagrindinį tikslą, dėl kurio verta vykti į Kalningrado sritį, minėjo šio krašto istorinį kultūrinį paveldą.

„Kaliningrado sritis įdomi tuo, kad čia susisluoksniavę iškart keli istoriniai periodai: senųjų prūsų, Teotonų ordino, Rytų Prūsijos, vokiškasis periodas, sovietinis ir pagaliau naujausiasis – šiuolaikinės Rusijos“, – kalbėjo jis.

„Kai manęs paprašo apibūdinti Kaliningrado sritį vienu žodžiu, aš sakau žodį „eklektika“, nes čia galite pamatyti visus šiuos laikotarpius iš karto ir vienoje kompaktiškoje teritorijoje“, – dėsto turizmo specialistas.

Su Karaliaučiumi susiję daug europiečiams svarbių istorinių faktų, vietų bei asmenybių.

Pavyzdžiui, Lietuvos gyventojams viena iš traukos vietų Karaliaučiaus srityje yra Tolminkiemis arba Čistyje Prudy, kur kunigavo ir yra palaidotas lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis.

Kai kurias sąsajas su šiuo kraštu daug europiečių jau yra primiršę.

A. Jermakas pasakojo, kad dažnas vokietis nustemba išgirdęs, jog iki šių dienų Vokietijoje dainuojama liaudies daina „Taravos Anikė“ “ (vok. Ännchen von Tharau) yra sukurta apie kadaise Karaliaučiaus krašte gyvenusią mergaitę.

Istorija byloja, kad vokiečių poetas Simonas Dachas poemą „Taravos Anikė“ 17 a. parašė Taravos (šalia Karaliaučiaus) klebono A. Neanderio dukters Onos jungtuvėms su Trempų klebonu Jonu Partatium.

„Tarava arba vokiškai Tharau, kur kadaise gyveno Anikė, yra Kaliningrado srities pietuose ir šiandien vadinasi Vladimirovas. Ir tokių istorinių įdomybių yra daug, tad Kaliningradas viena geriausių vietų per trumpą laiką pasinerti į bendraeuropinį istorinį-kultūrinį paveldą“, – tikino svečias iš Kaliningrado.

Penki turistiniai perlai

Ministras išvardijo penketą svarbiausių turistinių įdomybių, dėl kurių verta kilti kelionėn į Karaliaučiaus kraštą:

1. Kuršių nerija.

nuotrauka::1left

Beveik 100 km unikalaus kraštovaizdžio. Čia apsilankius tiesiog būtina pamatyti garsųjį „šokantį mišką“ su keistai susiraičiusiomis ir išsikraipiusiomis pušimis. Kodėl jos tokios – vieno paaiškinimo iki šiol nėra, tačiau šis keistas miškas – tikrai viena ypatingiausių Kaliningrado srityje esančios Kuršių nerijos vietų.

Turistus traukia ir aukščiausias Kaliningrado Kuršių nerijos taškas – „Efo“ kopa. Tai viena aukščiausių kopų Europoje (55 metrai), pavadinta žymaus miškininko Franco Efo, savo gyvenimą paskyrusio kopų slinkimui sulaikyti, vardu. Nuo apžvalginės aikštelės atsiveria nuostabus vaizdas į Kuršių įlanką, smėlio kopas ir mišką.

2. Gintaras.

nuotrauka::2right

Jis kasamas Baltijos jūros pakrantėje netoli Jantarno miesto, kur yra 90% visų pasaulio gintaro atsargų. Viešnagė Kaliningrade – proga aplankyti vienintelį Rusijoje gintaro muziejų, sužinoti apie gintaro gavybą ir jos istoriją, išbandyti gintaro SPA terapijos sveikatinantį poveikį.

3. Kaliningrado simbolis – Karaliaučiaus katedra.

nuotrauka::3nocrop

4. Pasaulinio garso vokiečių filosofo Imanuelio Kanto kapas.

nuotrauka::4nocrop

5. Pasaulinio vandenyno muziejus.

„Apsilankymas šiame muziejuje – bene vienintelė legali proga patekti į tikrą sovietinį povandeninį laivą, savo rankomis pasukioti periskopą, suprasti, kas yra torpedų paleidimo aparatai“, – intrigavo A. Jermakas.

Krantinėje prie muziejaus – žymių laivų alėja, kurioje eksponuojama daugybė garsių istorinių laivų, tarp jų, – ir mokslinių tyrimų laivas „Karžygys“ (Vytiaz), kuriuo buvo išmatuota giliausios Žemės vietos – Marianų įdubos gylis (11.022 m) ir surasta nauja gyvybės forma – vadinamieji „juodieji rūkaliai“ (vienas iš hidroterminių versmių tipų rastų vandenyno dugne).

Muziejaus lankutojų dėmesį traukia ir povandeninis laivas B-413 – vienintelis muziejus Rusijoje, įkurtas povandeniniame laive, pastatytame prieš atominių karinių laivų epochą. Tokių muziejų pasaulyje yra tik keletas.

„Tačiau viskas nublanksta prieš ten pat, Pasaulinio vandenyno muziejuje, eksponuojamus giliavandenius aparatus, kuriuos režisierius Džeimsas Kameronas naudojo filmuojant garsųjį „Titaniką“, – reklamos negailėjo A. Jermakas.

Keliauti kviečia ir virtualiai

Detalią turistinę informaciją, kaip atvykti į Kaliningradą, ką ten aplankyti, kur apsistoti, pavalgyti ir ką nuveikti, galima rasti tinklapyje visit-kaliningrad.ru.

Informacija čia surašyta keturiomis kalbomis, tarp jų angliškai.

Pasižvalgyti po Kaliningradą galima ir sėdint namie prie savo kompiuterio. Užėję į tinklapį kld-3d.ru galite sudalyvauti virtualioje ekskursijoje po šį kraštą, apžiūrėti turistinius objektus, juos priartinti ar atitolinti, ir išsirinkti tuos, kuriuos norėtumėte pamatyti tikrovėje. Tikrai pravers sudarinėjantiems būsimos kelionės į Kaliningradą maršrutą.

Kainos aspektas

nuotrauka::5left

Karaliaučius, kaip turistinė kryptis, pajamas eurais gaunatiems ES gyventojams patraukli ir tuo, kad kainos čia nesikandžioja.

Pasak A. Jermako, dėl Rusijos valiutos kursų pokyčių, dažną turistą iš Vakarų Kaliningrade labiausiai nustebina prieinamos paslaugų kainos.

„Daugiausiai turistai pas mus perka techniką, SPA, kirpyklų paslaugas, kosmetologines procedūras. Yra kelios klinikos, kurios specializuojasi atlikti plastines operacijas – jos populiarios tarp iš Maskvos atvykstančių turistų ir rusakalbių vokiečių“, – praktinius aspektus minėjo ministras.

Viešnagė Karaliaučiaus krašte – ir gera proga paskanauti rusiškos virtuvės pateikalų. Turistus Kalininigradas gundo pasivaišinti Baltijos jūros unguriais, Sibiro neima ir muksunu, Tolimųjų Rytų ikrais.

Ministras akcentavo ir gerą vietos paslaugų kainos kokybės santykį.

„Vietos viešbučių ir restoranų valdytojai dažnai keliauja svetur, tad stengiasi aptarnavimo kokybę kilstelėti link europinės“, – teigė jis.

Artimiausi renginiai

Besirengiantiems į Kaliningradą vykti dar šią vasarą, vietos turizmo specialistai rekomenduoja keletą čia vyksiančių įdomiausių renginių.

Pavyzdžiui, rugpjūčio 2-4 d. Kaliningrado mieste skambės muzikos festvalis „Kaliningrad City Jazz“.

Rugpjūčio 10, 17, 24 d. sporto arenos „Kaliningrad“ teritorijoje vyks IV pasaulinis fejerverkų čempionatas.

Rugsėjo 8 d. istorijos mylėtojus prie Gusevo rajono Lermontovo gyvenvietės sukvies gyvosios istorijos renginys – istorijos festivalis „Gumbinės mūšis“ (rus. Gumbinnenskoje sraženije), skirtas atvaizduoti 1914 m. Rytų Prūsijos karinės operacijos ir Pirmojo pasaulinio karo Rusijos karių herojiškumą.

Tą pačią dieną – rugsėjo 8 d. – Pasaulinio vandenyno muzaiejuje rengiamas jūros festivalis „Vandens asamblėja“. Jame bus galima išvysti ir istorinių laivų paradą, kuriame dalyvaus visa šio muziejaus mažoji flotilė.

Trumpai apie e.vizas

nuotrauka::6right

Jau daug rašyta, kad su nemokama e. viza Lietuvos ir dar 52 šalių piliečiai į Kaliningradą gali įvažiuoti nuo liepos 1 d. Vizos galiojimo terminas 30 dienų, su ja Kaliningrado srityje galima išbūti iki 8 dienų. Norint gauti vizą, tereikia užpildyti e. formą internete šiuo adresu. Viza išduodama ne vėliau kaip per 4 kalendorines dienas.

Svarbu žinoti, kad Lietuvos piliečiams įvažiuoti į Kaliningradą būtinas pasas. Beje, vairuojantiems lizingu įsigytą automobilį, būtina pasienyje pateikti patvirtinantį raštą iš lizingo bendrovės, tokio rašto neturintiems teks nuo pasienio grįžti namo.

Įvažiuoti į sritį galima pro vieną pasienio punktą, o grįžti pro kitą. Taip pat galima įvažiavus į Kaliningradą iš Lietuvos pusės išvykti iš jo per Kaliningrado ir Lenkijos pasienio punktą. Tačiau tokiu atveju paviešėję Lenkijoje atgal į Lietuvą per Kaliningrądą grįžti negalėsite, teks namo vykti per Lenkiją.

Su e. viza galima patekti tik į Kaliningrado sritį, į kitas Rusijos teritorijas į jas nebūsite įleisti.

Išryškėjo tik viena problema

A. Jermakas Vilniuje tikino, kad e.vizas praktikoje išbandžiusių turistų atsiliepimai apie e. vizų sistemos darbą yra palankūs – didelių problemų teikiant paraiškas vizai gauti ar pervažiuojant sieną užsieniečiams nekilo.

Tiesa, Rusijos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad tam tikrų nesklandumų užfiksuota dėl to, kad dalis vizos prašančių asmenų neteisingai įrašo į anketą savo duomenis.

„Labai svarbu, kad pase esantys duomenys – vardas, pavardė, sutaptų su tais duomenimis, kuriuos įrašėte į anketą. Dabar gi ne visada raidės e. anketoje ir pase sutampa, todėl pasieniečiai prašo turistus įdėmiai pildyti anketą. Pavardė anketoje turi būti parašyta taip pat, kaip pase“, – atkreipė dėmesį ministras.

Jis minėjo, kad jei netikslumai smulkūs, pasieniečiai stengiasi turistus praleisti, tačiau jei nesutapimai didžiuliai, tai gali tapti priežastimi, dėl kurios turistas gaus neigiamą atsakymą ir į Kaliningradą nebus įleistas.

„Tačiau mano žiniomis, kol kas dar niekas nuo sienos atgal namo sugrąžintas nebuvo“, – šypsojosi A. Jermakas.

Didžiuliai lūkesčiai

Kaliningradas su e. vizų įvedimu turi didžiulius lūkesčius. Pasak A. Jermako, Kaliningrade turizmas viena labiausiai augančių sričių, kasmet pasistiebianti 10-15%

Pernai šioje Rusijos srityje lankėsi ir bent vieną naktį nakvojo apie 1,52 mln. turistų, iš jų 172.000 sudarė užsienio turistai, – daugiausiai iš Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Tiesa, pernykščius užsienio turistų rodiklius aukštyn smagiai kilstelėjo Kaliningrade vykusios Pasaulio futbolo čempionato kovos, pritraukusios į regioną pulkus sirgalių – kroatų, belgų, britų.

2019 m. tikėtasi 8% sieksiančio turistų srauto augimo.

„Tačiau manome, kad dėka e. vizų sukelto ažiotažo jis bus gerokai spartesnis“, – kalbėjo ministras.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Advokatų bendrijai „Wint“ vadovaus J. Jazukevičienė

Buvusi „Citadele“ banko valdybos pirmininkė Jūratė Jazukevičienė tapo advokatų profesinės bendrijos „Wint“...

Paslaugos
11:55
„Komunikacijos amatininkai“ keičia pavadinimą

Skaitmeninės komunikacijos agentūra „Komunikacijos amatininkai“ keičia pavadinimą ir nuo šio vadinsis...

Rinkodara
10:27
„Starbucks“ į Baltijos šalis galėtų atvesti „Tallink“, teigia analitikai

Estijos keltų operatorė „Tallink Grupp“, į Baltijos šalis atvedanti greitojo maisto restoranų tinklą „Burger...

Rinkos
07:46
E. vizos turistų iš Lietuvos srautą Karaliaučiuje išaugino 107%

Šią vasarą įvestos elektroninės vizos į Kaliningrado sritį smarkiai išaugino Rusijon atvykstančių turistų iš...

Paslaugos
2019.11.12
Žalia šviesa „Telia“ pirkiniui – „Bonnier Broadcasting“

Europos Komisija patvirtino telekomunikacijų grupės „Telia Company“ sandorį, kuriuo ji iš Švedijos...

Rinkodara
2019.11.12
Lietuvių „carVertical“ – tarp penkių geriausių Senojo žemyno startuolių 2

Automobilių istorijos patikros platformą „carVertical“ Europos Komisijos Europos įmonių tinklas (Enterprise...

Paslaugos
2019.11.12
Lietuvoje įsikūrė „Burger King“ restoranų franšizės valdytoja

Tarptautinio greitojo maisto restoranų „Burger King“ franšizės valdytoja, didžiausia Estijos laivininkystės...

Paslaugos
2019.11.12
Nemunu planuoja paleisti turistinius laivus tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities 1

Lietuvos ir Kaliningrado srities atstovai planuoja atgaivinti turistinę laivybą pasienio upe Nemunu, praneša...

Paslaugos
2019.11.12
Apdovanojimas „Vilnius – Europos G taškas“ kampanijai vėl patraukė pasaulio dėmesį 2

Žinia, kad Vilniaus reklama „Vilnius – Europos G taškas“ buvo įvertinta auksu tarptautiniuose turizmo...

Rinkodara
2019.11.12
Registruoja A. Unikausko vardo kliniką, bet planų neatskleidžia 1

Valstybiniame patentų biure UAB „Viva Idea“ registruoja žodinį prekės ženklą „Daktaro Unikausko klinika.

Rinkodara
2019.11.12
Buvęs FED vadovas: centriniams bankams nėra tikslo leisti savo kriptovaliutų

Buvęs JAV Federalinio rezervų banko (FED) vadovas Alanas Greenspanas sako, kad pasaulio centriniams bankams...

Rinkos
2019.11.12
Kosminio tinklo pradžia: „SpaceX“ sėkmingai paleido pirmuosius 60 palydovų 1

„Falcon 9“ raketa pakilo iš Kanaveralo kyšulio Kalifornijoje 40 paleidimo aikštelės lapkričio 11 d. 9 val. 56...

Technologijos
2019.11.12
Vėsiname prieššventinę karštinę Verslo tribūna

Dovanos artimiesiems Kalėdų ir Naujųjų metų proga, Juodojo penktadienio nuolaidos – kalendorinių metų...

SEB banko klientai gali dar greičiau ir patogiau teikti faktoringo sąskaitas Verslo tribūna

Faktoringo paslaugomis besinaudojantys SEB banko klientai sąskaitas bankui nuo šiol gali teikti automatiškai...

Finansai
2019.11.12
„Altechna R&D“ vairą iš Alfredo Šlekio perima Martynas Mažeika

Lazerių bendrovė „Altechna R&D“, veikianti su prekės ženklu „Workshop of Photonics“, turi naują vadovą.

Paslaugos
2019.11.11
Viešas laiškas nuo akcinės bendrovės Lietuvos pašto nepriklausomų buvusios valdybos narių 3

Pranešame, kad šiandien, lapkričio 11 d., AB Lietuvos pašto nepriklausomi buvusios Valdybos nariai informavo...

Verslo aplinka
2019.11.11
„Baltic Ground Services“ į elektrinius autobusus investuoja 30 mln. Eur

Antžeminės orlaivių priežiūros bendrovė „Baltic Ground Services“ (BGS) investuoja 30 mln. Eur į elektrinius...

Medijos – ir streso, ir atsipalaidavimo šaltinis Premium

Šiandieniame technologijų pasaulyje medijomis naudojamės vis daugiau, o prekių ženklams tai atveria didesnių...

Rinkodara
2019.11.11
Aviacijos technologijų išradimai sudomino ir kariuomenę, ir verslą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) mokslininkai,...

Technologijos
2019.11.11
„Baltic Amadeus“ trijų ketvirčių rezultatai žada rekordines metų pajamas 1

Per tris šių metų ketvirčius IT sprendimų bendrovės „Baltic Amadeus“ pajamos perkopė 8 mln. Eur ir buvo 80%...

Paslaugos
2019.11.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau