Karaliaučiaus turistiniai perlai: nuo „Šokančio miško“ iki povandeninių laivų

Publikuota: 2019-07-22
VŽ koliažas
VŽ koliažas

Nuo liepos 1 d. pradėjus dalinti nemokamas e. vizas į Karaliaučių, ten plūstelėjo Lietuvos turistai. Kaliningrado turizmo ministras įvardija penkis įdomiausius Karaliaučiaus turistinius objektus, kuriuos būtina aplankyti kiekvienam keliauninkui.

Specialistų prognozės, jog e.viza duos puikų impulsą turizmui į Kaliningradą, pildosi.

„E. vizų poveikis turistų srautams pranoko lūkesčius. Tokio ažiotažo tikrai nesitikėjome“, – praėjusią savaitę Vilniuje surengtame Kaliningrado turizmo galimybių pristatyme džiaugėsi Andrejus Viktorovičius Jermakas, Kaliningrado srities Kultūros ir turizmo ministras.

Jo turimais duomenimis, bene daugiausiai e. vizų yra paprašę Lietuvos piliečiai. Vien per dvi pirmąsias liepos dienas paraiškas e.vizoms gauti pateikė maždaug 2.000 žmonių iš įvairių pasaulio valstybių. Iš jų didžiausią dalį – apie 1.000 arba 50% – sudarė mūsų tautiečiai.

Turistų srautas į šią labiausiai į Vakarus nutolusią Rusijos sritį auga ne dienomis, o valandomis.

Jau per pirmąją liepos savaitę turistai iš viso pasaulio pateikė 4.500 paraiškų e. vizoms gauti. Naujausiais, liepos 17 d. duomenimis, e.vizos jau buvo suteiktos 11.000 žmonių, o su jomis į Karaliaučiaus sritį spėjo įvažiuoti 3.000 užsieniečių, – daugiausiai Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečiai.

Ko ten važiuoti?

A. Jermakas kaip pagrindinį tikslą, dėl kurio verta vykti į Kalningrado sritį, minėjo šio krašto istorinį kultūrinį paveldą.

„Kaliningrado sritis įdomi tuo, kad čia susisluoksniavę iškart keli istoriniai periodai: senųjų prūsų, Teotonų ordino, Rytų Prūsijos, vokiškasis periodas, sovietinis ir pagaliau naujausiasis – šiuolaikinės Rusijos“, – kalbėjo jis.

„Kai manęs paprašo apibūdinti Kaliningrado sritį vienu žodžiu, aš sakau žodį „eklektika“, nes čia galite pamatyti visus šiuos laikotarpius iš karto ir vienoje kompaktiškoje teritorijoje“, – dėsto turizmo specialistas.

Su Karaliaučiumi susiję daug europiečiams svarbių istorinių faktų, vietų bei asmenybių.

Pavyzdžiui, Lietuvos gyventojams viena iš traukos vietų Karaliaučiaus srityje yra Tolminkiemis arba Čistyje Prudy, kur kunigavo ir yra palaidotas lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis.

Kai kurias sąsajas su šiuo kraštu daug europiečių jau yra primiršę.

A. Jermakas pasakojo, kad dažnas vokietis nustemba išgirdęs, jog iki šių dienų Vokietijoje dainuojama liaudies daina „Taravos Anikė“ “ (vok. Ännchen von Tharau) yra sukurta apie kadaise Karaliaučiaus krašte gyvenusią mergaitę.

Istorija byloja, kad vokiečių poetas Simonas Dachas poemą „Taravos Anikė“ 17 a. parašė Taravos (šalia Karaliaučiaus) klebono A. Neanderio dukters Onos jungtuvėms su Trempų klebonu Jonu Partatium.

„Tarava arba vokiškai Tharau, kur kadaise gyveno Anikė, yra Kaliningrado srities pietuose ir šiandien vadinasi Vladimirovas. Ir tokių istorinių įdomybių yra daug, tad Kaliningradas viena geriausių vietų per trumpą laiką pasinerti į bendraeuropinį istorinį-kultūrinį paveldą“, – tikino svečias iš Kaliningrado.

Penki turistiniai perlai

Ministras išvardijo penketą svarbiausių turistinių įdomybių, dėl kurių verta kilti kelionėn į Karaliaučiaus kraštą:

1. Kuršių nerija.

nuotrauka::1left

Beveik 100 km unikalaus kraštovaizdžio. Čia apsilankius tiesiog būtina pamatyti garsųjį „šokantį mišką“ su keistai susiraičiusiomis ir išsikraipiusiomis pušimis. Kodėl jos tokios – vieno paaiškinimo iki šiol nėra, tačiau šis keistas miškas – tikrai viena ypatingiausių Kaliningrado srityje esančios Kuršių nerijos vietų.

Turistus traukia ir aukščiausias Kaliningrado Kuršių nerijos taškas – „Efo“ kopa. Tai viena aukščiausių kopų Europoje (55 metrai), pavadinta žymaus miškininko Franco Efo, savo gyvenimą paskyrusio kopų slinkimui sulaikyti, vardu. Nuo apžvalginės aikštelės atsiveria nuostabus vaizdas į Kuršių įlanką, smėlio kopas ir mišką.

2. Gintaras.

nuotrauka::2right

Jis kasamas Baltijos jūros pakrantėje netoli Jantarno miesto, kur yra 90% visų pasaulio gintaro atsargų. Viešnagė Kaliningrade – proga aplankyti vienintelį Rusijoje gintaro muziejų, sužinoti apie gintaro gavybą ir jos istoriją, išbandyti gintaro SPA terapijos sveikatinantį poveikį.

3. Kaliningrado simbolis – Karaliaučiaus katedra.

nuotrauka::3nocrop

4. Pasaulinio garso vokiečių filosofo Imanuelio Kanto kapas.

nuotrauka::4nocrop

5. Pasaulinio vandenyno muziejus.

„Apsilankymas šiame muziejuje – bene vienintelė legali proga patekti į tikrą sovietinį povandeninį laivą, savo rankomis pasukioti periskopą, suprasti, kas yra torpedų paleidimo aparatai“, – intrigavo A. Jermakas.

Krantinėje prie muziejaus – žymių laivų alėja, kurioje eksponuojama daugybė garsių istorinių laivų, tarp jų, – ir mokslinių tyrimų laivas „Karžygys“ (Vytiaz), kuriuo buvo išmatuota giliausios Žemės vietos – Marianų įdubos gylis (11.022 m) ir surasta nauja gyvybės forma – vadinamieji „juodieji rūkaliai“ (vienas iš hidroterminių versmių tipų rastų vandenyno dugne).

Muziejaus lankutojų dėmesį traukia ir povandeninis laivas B-413 – vienintelis muziejus Rusijoje, įkurtas povandeniniame laive, pastatytame prieš atominių karinių laivų epochą. Tokių muziejų pasaulyje yra tik keletas.

„Tačiau viskas nublanksta prieš ten pat, Pasaulinio vandenyno muziejuje, eksponuojamus giliavandenius aparatus, kuriuos režisierius Džeimsas Kameronas naudojo filmuojant garsųjį „Titaniką“, – reklamos negailėjo A. Jermakas.

Keliauti kviečia ir virtualiai

Detalią turistinę informaciją, kaip atvykti į Kaliningradą, ką ten aplankyti, kur apsistoti, pavalgyti ir ką nuveikti, galima rasti tinklapyje visit-kaliningrad.ru.

Informacija čia surašyta keturiomis kalbomis, tarp jų angliškai.

Pasižvalgyti po Kaliningradą galima ir sėdint namie prie savo kompiuterio. Užėję į tinklapį kld-3d.ru galite sudalyvauti virtualioje ekskursijoje po šį kraštą, apžiūrėti turistinius objektus, juos priartinti ar atitolinti, ir išsirinkti tuos, kuriuos norėtumėte pamatyti tikrovėje. Tikrai pravers sudarinėjantiems būsimos kelionės į Kaliningradą maršrutą.

Kainos aspektas

nuotrauka::5left

Karaliaučius, kaip turistinė kryptis, pajamas eurais gaunatiems ES gyventojams patraukli ir tuo, kad kainos čia nesikandžioja.

Pasak A. Jermako, dėl Rusijos valiutos kursų pokyčių, dažną turistą iš Vakarų Kaliningrade labiausiai nustebina prieinamos paslaugų kainos.

„Daugiausiai turistai pas mus perka techniką, SPA, kirpyklų paslaugas, kosmetologines procedūras. Yra kelios klinikos, kurios specializuojasi atlikti plastines operacijas – jos populiarios tarp iš Maskvos atvykstančių turistų ir rusakalbių vokiečių“, – praktinius aspektus minėjo ministras.

Viešnagė Karaliaučiaus krašte – ir gera proga paskanauti rusiškos virtuvės pateikalų. Turistus Kalininigradas gundo pasivaišinti Baltijos jūros unguriais, Sibiro neima ir muksunu, Tolimųjų Rytų ikrais.

Ministras akcentavo ir gerą vietos paslaugų kainos kokybės santykį.

„Vietos viešbučių ir restoranų valdytojai dažnai keliauja svetur, tad stengiasi aptarnavimo kokybę kilstelėti link europinės“, – teigė jis.

Artimiausi renginiai

Besirengiantiems į Kaliningradą vykti dar šią vasarą, vietos turizmo specialistai rekomenduoja keletą čia vyksiančių įdomiausių renginių.

Pavyzdžiui, rugpjūčio 2-4 d. Kaliningrado mieste skambės muzikos festvalis „Kaliningrad City Jazz“.

Rugpjūčio 10, 17, 24 d. sporto arenos „Kaliningrad“ teritorijoje vyks IV pasaulinis fejerverkų čempionatas.

Rugsėjo 8 d. istorijos mylėtojus prie Gusevo rajono Lermontovo gyvenvietės sukvies gyvosios istorijos renginys – istorijos festivalis „Gumbinės mūšis“ (rus. Gumbinnenskoje sraženije), skirtas atvaizduoti 1914 m. Rytų Prūsijos karinės operacijos ir Pirmojo pasaulinio karo Rusijos karių herojiškumą.

Tą pačią dieną – rugsėjo 8 d. – Pasaulinio vandenyno muzaiejuje rengiamas jūros festivalis „Vandens asamblėja“. Jame bus galima išvysti ir istorinių laivų paradą, kuriame dalyvaus visa šio muziejaus mažoji flotilė.

Trumpai apie e.vizas

nuotrauka::6right

Jau daug rašyta, kad su nemokama e. viza Lietuvos ir dar 52 šalių piliečiai į Kaliningradą gali įvažiuoti nuo liepos 1 d. Vizos galiojimo terminas 30 dienų, su ja Kaliningrado srityje galima išbūti iki 8 dienų. Norint gauti vizą, tereikia užpildyti e. formą internete šiuo adresu. Viza išduodama ne vėliau kaip per 4 kalendorines dienas.

Svarbu žinoti, kad Lietuvos piliečiams įvažiuoti į Kaliningradą būtinas pasas. Beje, vairuojantiems lizingu įsigytą automobilį, būtina pasienyje pateikti patvirtinantį raštą iš lizingo bendrovės, tokio rašto neturintiems teks nuo pasienio grįžti namo.

Įvažiuoti į sritį galima pro vieną pasienio punktą, o grįžti pro kitą. Taip pat galima įvažiavus į Kaliningradą iš Lietuvos pusės išvykti iš jo per Kaliningrado ir Lenkijos pasienio punktą. Tačiau tokiu atveju paviešėję Lenkijoje atgal į Lietuvą per Kaliningrądą grįžti negalėsite, teks namo vykti per Lenkiją.

Su e. viza galima patekti tik į Kaliningrado sritį, į kitas Rusijos teritorijas į jas nebūsite įleisti.

Išryškėjo tik viena problema

A. Jermakas Vilniuje tikino, kad e.vizas praktikoje išbandžiusių turistų atsiliepimai apie e. vizų sistemos darbą yra palankūs – didelių problemų teikiant paraiškas vizai gauti ar pervažiuojant sieną užsieniečiams nekilo.

Tiesa, Rusijos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad tam tikrų nesklandumų užfiksuota dėl to, kad dalis vizos prašančių asmenų neteisingai įrašo į anketą savo duomenis.

„Labai svarbu, kad pase esantys duomenys – vardas, pavardė, sutaptų su tais duomenimis, kuriuos įrašėte į anketą. Dabar gi ne visada raidės e. anketoje ir pase sutampa, todėl pasieniečiai prašo turistus įdėmiai pildyti anketą. Pavardė anketoje turi būti parašyta taip pat, kaip pase“, – atkreipė dėmesį ministras.

Jis minėjo, kad jei netikslumai smulkūs, pasieniečiai stengiasi turistus praleisti, tačiau jei nesutapimai didžiuliai, tai gali tapti priežastimi, dėl kurios turistas gaus neigiamą atsakymą ir į Kaliningradą nebus įleistas.

„Tačiau mano žiniomis, kol kas dar niekas nuo sienos atgal namo sugrąžintas nebuvo“, – šypsojosi A. Jermakas.

Didžiuliai lūkesčiai

Kaliningradas su e. vizų įvedimu turi didžiulius lūkesčius. Pasak A. Jermako, Kaliningrade turizmas viena labiausiai augančių sričių, kasmet pasistiebianti 10-15%

Pernai šioje Rusijos srityje lankėsi ir bent vieną naktį nakvojo apie 1,52 mln. turistų, iš jų 172.000 sudarė užsienio turistai, – daugiausiai iš Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Tiesa, pernykščius užsienio turistų rodiklius aukštyn smagiai kilstelėjo Kaliningrade vykusios Pasaulio futbolo čempionato kovos, pritraukusios į regioną pulkus sirgalių – kroatų, belgų, britų.

2019 m. tikėtasi 8% sieksiančio turistų srauto augimo.

„Tačiau manome, kad dėka e. vizų sukelto ažiotažo jis bus gerokai spartesnis“, – kalbėjo ministras.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Dažniausios įmonių IT saugumo klaidos

Šiandien pranešimai apie didesnius ar mažesnius nusikaltimus elektroninėje erdvėje, kurių metų įmonės netenka...

Technologijos
2019.09.21
Medijoms skiriame daugiau laiko nei miegui

Vidutiniškai šalies gyventojai su medijomis per dieną praleidžia per 7 val., iš šio laiko beveik valandą...

Rinkodara
2019.09.21
Bene svarbiausia „iPhone 11“ inovacija – sena ryšio technologija  Premium 21

Prasidėjus išankstinei „iPhone 11“ prekybai, vėl atgijo diskusijos dėl šių įrenginių. Nuomonės, kaip įprasta,...

Technologijos
2019.09.21
Nors namų restoranai jau du, abu visų norinčių nepriima Premium 2

Pasaulyje populiarūs namų restoranai jau skinasi kelią ir Lietuvoje – šiuo metu tokių yra bent du. Nors jų...

Gazelė
2019.09.20
„Bankera“ pasiūlė paskolas su kriptovaliutų įkeitimu 15

Lietuvių įkurta bendrovė „Bankera“ pradeda dalinti paskolas su kriptovaliutų įkeitimu.

Rinkos
2019.09.20
Antrąjį ketvirtį su nakvyne keliavo 6,7% daugiau vietinių turistų

Lietuvoje antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2018-ųjų laikotarpiu, su viena ir daugiau...

Paslaugos
2019.09.20
Išmaniojo mokesčių administravimo „šešėliai“ 9

Jau daugiau nei 16 mln. eurų išleista išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) sukūrimui. Idėjos...

Verslo aplinka
2019.09.20
„Revolut” pristatė akcijų prekybą standartinių ir „Premium“ planų naudotojams 29

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų startuolis „Revolut“ pristatė galimybę prekiauti...

Rinkos
2019.09.20
„AAA Law“ turi naują partnerį, subūrė bankininkystės ir finansinių paslaugų profesionalų komandą Verslo tribūna 8

Šių metų vasaros pabaigoje prie advokatų profesinės bendrijos „AAA Law“ prisijungė asocijuotas partneris dr.

Finansai
2019.09.20
Kablelio galia – prievaizdo rankose 1

Bausti negalima pasigailėti“ – kur dėti kablelį, sprendžia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba...

Verslo aplinka
2019.09.20
Buvę „Ellex Valiunas“ partneriai įsteigė specializuotą advokatų kontorą Premium 16

Rugsėjį veiklą pradėjo nauja advokatų kontora „Milašauskas, Martinkutė, Smaliukas ir partneriai“, kurios...

Paslaugos
2019.09.19
„Vaikystės sodo“ ir Karalienės Mortos mokyklos įmonių valdymas perduodamas motininei įmonei 1

Privačių darželių tinklo UAB „Vaikystės Sodas“ ir UAB Karalienės Mortos mokykla valdymas – strateginiai,...

Paslaugos
2019.09.19
Nuo šiol Scania vilkikuose – dar galingesni ir degalus efektyviau taupantys varikliai Verslo tribūna

Šią vasarą pasaulio transporto rinkos milžinė Švedijos bendrovė Scania pristatė naują 540 arklių galios (AG)...

„Mediapark“ toliau superka mažas įmones, meta iššūkį NFQ ir „Telesoftui“ Premium 11

Povilo Redko ir UAB „Entra holdings“ (anksčiau „Civitta Holdings“) valdoma informacinių technologijų (IT)...

Technologijos
2019.09.19
Klaipėdiečiai sukūrė dizaino „daktarą“ – už mėnesio abonementą atliks neribotai darbų Premium 1

Skaitmeninės rinkodaros priemonėms užimant svarbią vietą reklamos ir komunikacijos strategijose, šios srities...

Gazelė
2019.09.19
Kauno mokslininkai sukūrė išmanų pakabuką, stebintį senjorų sveikatos būklę  11

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai vysto senyvo amžiaus žmonių stebėsenos sistemą, kuri...

Paslaugos
2019.09.18
D. Trumpas savo patarėju nacionalinio saugumo klausimais pasirinko Robertą O'Brieną

JAV prezidentas Donaldas Trumpas įvardijo naują patarėją nacionalinio saugumo klausimais. Robertas O'Brienas...

Verslo aplinka
2019.09.18
„Goopal Pay“ keičia pavadinimą į CBI 1

Kinijos kapitalo finansinių technologijų (fintech) įmonė „Goopal Pay“, kurios akcininkė yra Honkongo biržoje...

Rinkos
2019.09.18
Žmonių norą gauti prizų startuolis pavertė verslu Premium 15

Per trumpą laiką – net keli šimtai tūkstančių „Lympo“ programėlės, skatinančios kuo daugiau vaikščioti ar...

Gazelė
2019.09.17
Seime žlugo bandymai mažinti alkoholio suvaržymus parduotuvėms ir lauko kavinėms 21

Seimas atmetė siūlymą ilginti prekybos alkoholiu laiką sekmadienį. Taip pat nepritarta iniciatyvoms...

Paslaugos
2019.09.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau