„Caverion Lietuva“ ir Kauno „Akropolis“ partnerystę puoselėja 15 metų: svarbiausia – augti kartu

Reklama publikuota: 2022-04-28
svg svg

Ilgametė verslo partnerystė atseikėja dividendų abiem pusėms – ir užsakovams, ir paslaugų teikėjams. Abipusė nauda didėja su kiekvienais metais, nes augantis pasitikėjimas ir darnus viena kitą suprantančių komandų bendradarbiavimas lemia puikius darbo rezultatus. Bendrovę „Caverion Lietuva“, jau penkiolika metų prižiūrinčią inžinerines sistemas Kauno „Akropolyje“, pastarojo valdytojai vadina strateginiu veiklos partneriu. Kai atėjo metas prekybos centro rekonstrukcijai, patikimam partneriui buvo patikėta ir generalinė darbų ranga.

„Caverion Lietuva“ bendradarbiavimas su didžiausiu Kauno prekybos centru prasidėjo dar šiam tik kylant 1997 m. Bendrovė Kauno „Akropoliui“ projektavo bei įrengė inžinerines sistemas, vėliau perėmė jų priežiūrą, kurią vykdo iki šiol. Valentinas Jasinevičius, „Caverion Lietuva“ statinių ūkio valdymo paslaugų verslo direktorius, sako, kad po tiek darnaus darbo metų su Kauno „Akropolio“ komanda sunku vienas kitą vadinti užsakovu ir klientu – tik partneriais, o tokie ilgai besitęsiantys verslo santykiai ilgainiui atneša naudos abiem pusėms.

Inžinerinis know-how vienose rankose

Bendrovė prižiūri visas Kauno „Akropolio“ inžinerines sistemas: šildymo, vėdinimo, vėsinimo, vandentiekio bei nuotekų, elektrotechnikos, gaisro signalizacijos, foninės muzikos, evakavimosi, vidaus dujotiekio bei kitas su pastato visaverčiu funkcionavimu susijusias sistemas. Tai, kad įmonė pati projektavo ir įrengė inžinerinių sistemų tinklą – pridėtinė vertė, kelianti priežiūros paslaugų kokybės kartelę. Specialistai, rengę pastate inžinerines sistemas, vėliau perėmė jų priežiūros darbus, tad pažįsta visą objektą iki smulkmenų, o tai – didelis privalumas kasdieniame jų darbe.

„Tokių objektų kaip Kauno „Akropolis“ ypatumas yra tas, kad tai labai „gyvi“ centrai, kuriuose nuolat kažkas keičiasi. Vieni nuomininkai išsikelia, kiti plečiasi, atsiranda naujos veiklos, kurios kartais kardinaliai skiriasi nuo prieš tai vykdytos tose patalpose. Priežiūros įmonei tai reiškia, kad inžinerines sistemas reikia nuolat permontuoti, perplanuoti, perderinti. Kadangi nuo pat centro statybų pradžios dalyvavome inžinerinės dalies įrengime, mūsų žmonės detaliai žino, kas ir kokiu tikslu buvo įrengta, kokios yra plėtros galimybės, koks potencialas ir kitus panašius niuansus. Tai labai padeda, nes norint užtikrinti nepriekaištingą pastato priežiūrą, reikia labai gerai pažinoti ir suprasti visas jo sistemas, kuriomis rūpiniesi“, – dėsto V. Jasinevičius.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1451?placement=

 „Caverion“ teikia ir Kauno „Akropolio“ konstrukcijų priežiūros paslaugas, o kai prieš trejus metus nuspręsta dalį prekybos centro iš pagrindų rekonstruoti, tapo ir statybos darbų generaliniu rangovu.

„Profesionaliai atliekama priežiūra bei atsakingas partnerio požiūris leido 2019 m. vykdant trečio aukšto prekybos centro rekonstrukcijos projektą suvaldyti vykusius darbus bei rekonstrukciją baigti 2 mėnesiais anksčiau nei planuota“, – džiaugiasi Brigita Kuodytė, Kauno „Akropolio“ valdytoja.

Statybų iššūkiai

Kauno „Akropolio“ rekonstrukcija apėmė prekybos paskirties pastatų komplekso dalies (trečiojo aukšto) kapitalinį remontą bei dalies patalpų paskirties keitimo darbus. Buvo griaunami ir konstrukciniai, ir dekoratyviniai pastato elementai, erdvės valomos, performuojamos bei statomos iš naujo.

Remontuojamas plotas užėmė 10 360 kv.m.: vien griovimo darbai jame truko beveik 4 mėnesius, kelioms pamainoms nepertraukiamai dirbant visą parą. Rekonstrukcijos metu rangovui teko uždavinys užtikrinti, kad būtų išsaugoti vertingi 1912 m. ir 1938 m. statyti pastatai bei jų estetinė išvaizda.

Tačiau didžiausias šio projekto iššūkis neabejotinai buvo tas, kad darbai turėjo vykti pilnai funkcionuojančiame prekybos centre ir negalėjo trukdyti nei jo nuomininkams, nei lankytojams. „Caverion Lietuva“ teko į pagalbą pasitelkti visą išmonę ieškant efektyvių bei nestandartinių sprendimų, daugelį darbų atlikti naktį arba anksti ryte, kai Kauno „Akropolis“ dar „miegodavo.“

Remontuojama zona buvo paversta į didelę statybos aikštelę po stogu. Nuo veikiančios prekybos centro erdvės ją atskyrė laikina 8 metrų siena, pagaminta iš gipso kartono ir akmens vatos, kuri leido veikiančiai Kauno „Akropolio“ daliai gyventi įprastą prekybos centro gyvenimą be dulkių ir čia pat vykstančių statybų garsų.

Statybines medžiagas į remontuojamą prekybos centro dalį kėlė bokštinis kranas per stoge atvertą angą. Tuo pat keliu iš statybvietės buvo išgabenamos statybinės atliekos: jų išvežta daugiau nei 10 000 tonų.  Per viršų buvo keliama ir visa demontavimo bei statybos darbams reikalinga statybinė technika – keltuvai, mini traktoriai ir ekskavatoriai.

Rekonstrukcijos metu teko perprojektuoti ir senąsias Kauno „Akropolio“ inžinerines sistemas. Jos buvo išardytos ir sumontuotos naujai, pritaikant prie kitokios patalpų paskirties ir pobūdžio. Ką tai reiškia praktiškai, pasakoja  statinių inžinerinių sistemų verslo direktorius Vytautas Vasiliauskas.

„Tai didelis prekybos kompleksas, dauguma jo inžinerinių sistemų yra glaudžiai susijusios tarpusavyje ir bet kurią jų išardžius ar atjungus, poveikį gali pajusti niekuo dėtas nuomininkas. Turėjome užtikrinti, kad visos šalia remontuojamos zonos esančios parduotuvės, restoranai bei lankytojams skirtos bendrosios erdvės sklandžiai veiktų nepaisant remonto darbų. Todėl visus jautriausius darbus vykdėme naktimis, o ankstyvais rytais ir vėlyvais vakarais, kai prekybos centras nedirbdavo, analizuodavome sistemų veikimą, vykdėme galimybių studijas, – prisimena jis. – Darbus reikėjo atlikti greitai ir tuo pat metu lanksčiai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes, pavyzdžiui,  kai vis dar remontuojamoje zonoje jau pradėjo kurtis nuomininkai.“

Šeimininkiškas požiūris

Rekonstrukcija Kauno „Akropolyje“ buvo unikali ne tik dėl darbų bei aplinkybių sudėtingumo. Tai – pirmasis projektas, kuriame „Caverion Lietuva“ ėmėsi pilnavertės generalinio rangovo rolės. O kartu ir naujas žingsnis bendrovės teikiamų paslaugų struktūroje, kuri vienintelė Lietuvoje aprėpia tokį platų inžinerinių paslaugų spektrą. 

Kauno „Akropolyje“ kasdien dirba septyni įmonės darbuotojai, kurie pamainomis užtikrina sklandų visų inžinerinių sistemų veikimą nuo šešių ryto iki dvyliktos nakties, o likusiu metu yra pasirengę nedelsdami atvykti į prekybos centrą, nutikus nenumatytiems incidentams. Pagrindinis jų darbas yra profilaktiškai prižiūrėti visus sistemų įrenginius, tačiau ten, kur didelis lankytojų srautas, visada atsiranda ir smulkių remonto darbų, kuriuos reikia sutvarkyti iš karto. Bendrovės specialistai vykdo ir energijos sąnaudų kontrolę bei pateikia Kauno „Akropolio“ valdytojui energijos išteklių suvartojimo ataskaitas, kurių pagrindu formuojamos sąskaitos nuomininkams. 

Bendrovė atvirai sako, kad savo prižiūrimuose objektuose elgiasi taip, kaip elgtųsi su nuosavu turtu. Taigi – ne tik rūpinasi kasdiene priežiūra, keičia susidėvėjusias dalis, remontuoja gedimus, bet ir nuolat siūlo, ką galima būtų pagerinti, kad atnešama nauda būtų didesnė. Kauno „Akropolyje“ neseniai atnaujinta apšvietimo koncepcija, o šiuo metu keičiami elektros varikliai – į tvaresnius, naudojančius mažiau elektros energijos, tad paliekančius mažesnį anglies dvideginio pėdsaką, įrenginius. 

„Caverion Lietuva“ yra vienas iš strateginių partnerių visoje prekybos centro veikloje. Įmonė padeda užtikrinti ne tik sklandžią pastato inžinerinių sistemų veiklą, taikyti prevencines priemones bet ir diegti inovacijas sparčiai tobulėjant technologiniams sprendimams rinkoje. Vertiname šią ilgametę partnerystę, per kurią buvo įgyvendintas ne vienas sėkmingas projektas“, – apie partnerius atsiliepia B. Kuodytė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Statyba ir NT“
Rašyti komentarą 0
Garbingiausią ES architektūros premiją laimėjo airių „Grafton Architects“

Dublino architektų biuro „Grafton Architects" projektas „Kingston Town House“ Londone laimėjo garbingiausią...

Laisvalaikis
2022.04.28
Klaipėdos taryba sutinka, kad „Grigeo Klaipėda“ mieste finansuotų paviršinių nuotekų valymo įrenginių statybas 1

Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį pritarė trišalei bendradarbiavimo sutarčiai, kurios pagrindu „Grigeo...

Pramonė
2022.04.28
Sutelktinio finansavimo platformose pirmasis ketvirtis skilo į dvi dalis Premium

Sutelktinio finansavimo platformose investuotojų skaičiaus augimo, finansuojamų sumų didėjimo ir grąžos...

Rinkos
2022.04.28
Statistikos departamentas: statybos per metus pabrango beveik 20%

Statybos kovą per metus pabrango 19,8%, per mėnesį – 4,2%, skelbia Statistikos departamentas.

Statyba ir NT
2022.04.28
90% plėtotojų investicijų neketina mažinti, daugiau nei pusė pirkėjų atidėjo sprendimą dėl buto

Beveik 90% didžiųjų šalies nekilnojamojo turto (NT) plėtotojų neketina mažinti investicijų apimčių, nepaisant...

Statyba ir NT
2022.04.28
D. Jacka ir jo tylusis partneris pastatų priežiūros verslą transformuoja į technologijų įmonę Premium

Visai neseniai prie jam priklausančios grupės „Civinity“ vairo stojęs Deividas Jacka strategiškai peržiūrėjo...

Statyba ir NT
2022.04.28
„Bolds Property Partners“ užbaigė prekybinių sandėlių statybas Vilniuje, planuoja dar

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Optimalus progresas“, veikianti su prekės ženklu „Bolds Property...

Statyba ir NT
2022.04.28
D. Libeskindo Vilniuje suprojektuotam „Artery“ verslo centrui sukurtos unikalios fasado konstrukcijos Verslo tribūna

Vilniaus finansinio rajono širdyje, Konstitucijos prospekte, vyksta intensyvūs statybų darbai. Čia kyla...

Statyba ir NT
2022.04.28
„Caverion Lietuva“ ir Kauno „Akropolis“ partnerystę puoselėja 15 metų: svarbiausia – augti kartu Verslo tribūna

Ilgametė verslo partnerystė atseikėja dividendų abiem pusėms – ir užsakovams, ir paslaugų teikėjams. Abipusė...

Statyba ir NT
2022.04.28
Vyriausybė patvirtino pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtros specialųjį planą

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtros, kuris vyks teritorijoje tarp...

Logistika
2022.04.27
Keičiasi „Latvijas tilti“ savininkai ir pavadinimas

Pasikeitus Latvijos statybos bendrovės „Latvijas tilti“ savininkams, ji vadinsis „LT betons“, skelbia...

Statyba ir NT
2022.04.27
„Montuotojas“ pasirinko naujus komunikacijos partnerius 4

Inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos, statybos ir montavimo bendrovė Baltijos šalyse UAB...

Rinkodara
2022.04.27
„Inreal“ grupės apyvarta augo 14%: metai buvo kontrastingi

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir paslaugų bendrovės „Inreal“ konsoliduotos pajamos 2021 m. augo 14% ir...

Statyba ir NT
2022.04.27
Už beveik 500.000 Eur rekonstravo „Moki veži“ parduotuvę 1

Statybos, remonto, apdailos ir sodo prekių parduotuvių tinklas „Moki veži“ tęsia parduotuvių atnaujinimus, po...

Prekyba
2022.04.27
Statybininkų problemos jau keliasi į teismus: „Conresta“ iš Kauno reikalauja 1 mln. Eur Premium 30

Statybų bendrovė „Conresta“ kreipėsi į teismą su 1 mln. Eur ieškiniu Kauno savivaldybei – tiek įmonė dar nuo...

Statyba ir NT
2022.04.27
Kompensacijos už visuomenės poreikiams paimtą turtą nebus apmokestinamos

Gyventojų gautos kompensacijos už visuomenės poreikiams paimtą jų nekilnojamąjį turtą (NT) arba žemę nuo kitų...

Statyba ir NT
2022.04.27
„Ramirent“ specialistai Lietuvoje: tokioje aplinkoje negali dirbti blogai Verslo tribūna

Didžiausios statybinės įrangos nuomos kompanijos Baltijos šalyse „Ramirent“ Vilniaus filialui suteiktas...

Statyba ir NT
2022.04.27
LAT įpareigojo nutraukti tunelio ties posūkiu į Tarandę rangovo konkursą

Automobilių tunelio ties posūkiu į Tarandę Vilniuje, magistralės Vilnius–Panevėžys pradžioje, statybos...

Logistika
2022.04.26
Teismas nagrinės iš naujo, ar Kauno oro uosto teritorija buvo išnuomota teisėtai

Teismas iš naujo turės aiškintis, ar valstybės įmonė Lietuvos oro uostai teisėtai daugiau nei prieš...

Logistika
2022.04.26
„Sirin Development“ Kauno rajone planuoja dar 60.000 kv. m sandėlių 2

Su „Girtekos“ grupe susijusi industrinio nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Sirin Development“ Kauno...

Statyba ir NT
2022.04.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku