„Caverion Lietuva“ ir Kauno „Akropolis“ partnerystę puoselėja 15 metų: svarbiausia – augti kartu

Ilgametė verslo partnerystė atseikėja dividendų abiem pusėms ir užsakovams, ir paslaugų teikėjams. Abipusė nauda didėja su kiekvienais metais, nes augantis pasitikėjimas ir darnus viena kitą suprantančių komandų bendradarbiavimas lemia puikius darbo rezultatus. Bendrovę Caverion Lietuva, jau penkiolika metų prižiūrinčią inžinerines sistemas Kauno Akropolyje, pastarojo valdytojai vadina strateginiu veiklos partneriu. Kai atėjo metas prekybos centro rekonstrukcijai, patikimam partneriui buvo patikėta ir generalinė darbų ranga.
Caverion Lietuva bendradarbiavimas su didžiausiu Kauno prekybos centru prasidėjo dar šiam tik kylant 1997 m. Bendrovė Kauno Akropoliui projektavo bei įrengė inžinerines sistemas, vėliau perėmė jų priežiūrą, kurią vykdo iki šiol. Valentinas Jasinevičius, Caverion Lietuva statinių ūkio valdymo paslaugų verslo direktorius, sako, kad po tiek darnaus darbo metų su Kauno Akropolio komanda sunku vienas kitą vadinti užsakovu ir klientu tik partneriais, o tokie ilgai besitęsiantys verslo santykiai ilgainiui atneša naudos abiem pusėms.
Inžinerinis know-how vienose rankose
Bendrovė prižiūri visas Kauno Akropolio inžinerines sistemas: šildymo, vėdinimo, vėsinimo, vandentiekio bei nuotekų, elektrotechnikos, gaisro signalizacijos, foninės muzikos, evakavimosi, vidaus dujotiekio bei kitas su pastato visaverčiu funkcionavimu susijusias sistemas. Tai, kad įmonė pati projektavo ir įrengė inžinerinių sistemų tinklą pridėtinė vertė, kelianti priežiūros paslaugų kokybės kartelę. Specialistai, rengę pastate inžinerines sistemas, vėliau perėmė jų priežiūros darbus, tad pažįsta visą objektą iki smulkmenų, o tai didelis privalumas kasdieniame jų darbe.
Tokių objektų kaip Kauno Akropolis ypatumas yra tas, kad tai labai gyvi centrai, kuriuose nuolat kažkas keičiasi. Vieni nuomininkai išsikelia, kiti plečiasi, atsiranda naujos veiklos, kurios kartais kardinaliai skiriasi nuo prieš tai vykdytos tose patalpose. Priežiūros įmonei tai reiškia, kad inžinerines sistemas reikia nuolat permontuoti, perplanuoti, perderinti. Kadangi nuo pat centro statybų pradžios dalyvavome inžinerinės dalies įrengime, mūsų žmonės detaliai žino, kas ir kokiu tikslu buvo įrengta, kokios yra plėtros galimybės, koks potencialas ir kitus panašius niuansus. Tai labai padeda, nes norint užtikrinti nepriekaištingą pastato priežiūrą, reikia labai gerai pažinoti ir suprasti visas jo sistemas, kuriomis rūpiniesi, dėsto V. Jasinevičius.
embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1451?placement=
Caverion teikia ir Kauno Akropolio konstrukcijų priežiūros paslaugas, o kai prieš trejus metus nuspręsta dalį prekybos centro iš pagrindų rekonstruoti, tapo ir statybos darbų generaliniu rangovu.
Profesionaliai atliekama priežiūra bei atsakingas partnerio požiūris leido 2019 m. vykdant trečio aukšto prekybos centro rekonstrukcijos projektą suvaldyti vykusius darbus bei rekonstrukciją baigti 2 mėnesiais anksčiau nei planuota, džiaugiasi Brigita Kuodytė, Kauno Akropolio valdytoja.
Statybų iššūkiai
Kauno Akropolio rekonstrukcija apėmė prekybos paskirties pastatų komplekso dalies (trečiojo aukšto) kapitalinį remontą bei dalies patalpų paskirties keitimo darbus. Buvo griaunami ir konstrukciniai, ir dekoratyviniai pastato elementai, erdvės valomos, performuojamos bei statomos iš naujo.
Remontuojamas plotas užėmė 10 360 kv.m.: vien griovimo darbai jame truko beveik 4 mėnesius, kelioms pamainoms nepertraukiamai dirbant visą parą. Rekonstrukcijos metu rangovui teko uždavinys užtikrinti, kad būtų išsaugoti vertingi 1912 m. ir 1938 m. statyti pastatai bei jų estetinė išvaizda.
Tačiau didžiausias šio projekto iššūkis neabejotinai buvo tas, kad darbai turėjo vykti pilnai funkcionuojančiame prekybos centre ir negalėjo trukdyti nei jo nuomininkams, nei lankytojams. Caverion Lietuva teko į pagalbą pasitelkti visą išmonę ieškant efektyvių bei nestandartinių sprendimų, daugelį darbų atlikti naktį arba anksti ryte, kai Kauno Akropolis dar miegodavo.
Remontuojama zona buvo paversta į didelę statybos aikštelę po stogu. Nuo veikiančios prekybos centro erdvės ją atskyrė laikina 8 metrų siena, pagaminta iš gipso kartono ir akmens vatos, kuri leido veikiančiai Kauno Akropolio daliai gyventi įprastą prekybos centro gyvenimą be dulkių ir čia pat vykstančių statybų garsų.
Statybines medžiagas į remontuojamą prekybos centro dalį kėlė bokštinis kranas per stoge atvertą angą. Tuo pat keliu iš statybvietės buvo išgabenamos statybinės atliekos: jų išvežta daugiau nei 10 000 tonų. Per viršų buvo keliama ir visa demontavimo bei statybos darbams reikalinga statybinė technika keltuvai, mini traktoriai ir ekskavatoriai.
Rekonstrukcijos metu teko perprojektuoti ir senąsias Kauno Akropolio inžinerines sistemas. Jos buvo išardytos ir sumontuotos naujai, pritaikant prie kitokios patalpų paskirties ir pobūdžio. Ką tai reiškia praktiškai, pasakoja statinių inžinerinių sistemų verslo direktorius Vytautas Vasiliauskas.
Tai didelis prekybos kompleksas, dauguma jo inžinerinių sistemų yra glaudžiai susijusios tarpusavyje ir bet kurią jų išardžius ar atjungus, poveikį gali pajusti niekuo dėtas nuomininkas. Turėjome užtikrinti, kad visos šalia remontuojamos zonos esančios parduotuvės, restoranai bei lankytojams skirtos bendrosios erdvės sklandžiai veiktų nepaisant remonto darbų. Todėl visus jautriausius darbus vykdėme naktimis, o ankstyvais rytais ir vėlyvais vakarais, kai prekybos centras nedirbdavo, analizuodavome sistemų veikimą, vykdėme galimybių studijas, prisimena jis. Darbus reikėjo atlikti greitai ir tuo pat metu lanksčiai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes, pavyzdžiui, kai vis dar remontuojamoje zonoje jau pradėjo kurtis nuomininkai.
Šeimininkiškas požiūris
Rekonstrukcija Kauno Akropolyje buvo unikali ne tik dėl darbų bei aplinkybių sudėtingumo. Tai pirmasis projektas, kuriame Caverion Lietuva ėmėsi pilnavertės generalinio rangovo rolės. O kartu ir naujas žingsnis bendrovės teikiamų paslaugų struktūroje, kuri vienintelė Lietuvoje aprėpia tokį platų inžinerinių paslaugų spektrą.
Kauno Akropolyje kasdien dirba septyni įmonės darbuotojai, kurie pamainomis užtikrina sklandų visų inžinerinių sistemų veikimą nuo šešių ryto iki dvyliktos nakties, o likusiu metu yra pasirengę nedelsdami atvykti į prekybos centrą, nutikus nenumatytiems incidentams. Pagrindinis jų darbas yra profilaktiškai prižiūrėti visus sistemų įrenginius, tačiau ten, kur didelis lankytojų srautas, visada atsiranda ir smulkių remonto darbų, kuriuos reikia sutvarkyti iš karto. Bendrovės specialistai vykdo ir energijos sąnaudų kontrolę bei pateikia Kauno Akropolio valdytojui energijos išteklių suvartojimo ataskaitas, kurių pagrindu formuojamos sąskaitos nuomininkams.
Bendrovė atvirai sako, kad savo prižiūrimuose objektuose elgiasi taip, kaip elgtųsi su nuosavu turtu. Taigi ne tik rūpinasi kasdiene priežiūra, keičia susidėvėjusias dalis, remontuoja gedimus, bet ir nuolat siūlo, ką galima būtų pagerinti, kad atnešama nauda būtų didesnė. Kauno Akropolyje neseniai atnaujinta apšvietimo koncepcija, o šiuo metu keičiami elektros varikliai į tvaresnius, naudojančius mažiau elektros energijos, tad paliekančius mažesnį anglies dvideginio pėdsaką, įrenginius.
Caverion Lietuva yra vienas iš strateginių partnerių visoje prekybos centro veikloje. Įmonė padeda užtikrinti ne tik sklandžią pastato inžinerinių sistemų veiklą, taikyti prevencines priemones bet ir diegti inovacijas sparčiai tobulėjant technologiniams sprendimams rinkoje. Vertiname šią ilgametę partnerystę, per kurią buvo įgyvendintas ne vienas sėkmingas projektas, apie partnerius atsiliepia B. Kuodytė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti