„Lewben“ transformacija: iš šeimos biuro į universalų profesionalių paslaugų teikėją

Reklama publikuota: 2021-05-26
„Lewben“ valdybos pirmininkas, žinomas meno mecenatas Vilius Kavaliauskas.
svg svg
„Lewben“ valdybos pirmininkas, žinomas meno mecenatas Vilius Kavaliauskas.

2009 metais įkurtas „Lewben“ greičiausiai buvo pirmasis Lietuvoje vadinamojo multi-family tipo šeimos biuras, aptarnaujantis ne vieną turtingą šeimą ar individą, bet teikiantis profesionalias paslaugas visiems norintiems ir atitinkantiems šeimos biurų standartus asmenims ar šeimoms. Ir jiems gerai sekasi – nuo 2012 metų „Lewben“ buvo šešis kartus pripažinta geriausiu šeimos biuro paslaugų tiekėju Lietuvoje.

Diskretiška ir palyginti menkai pažįstama šeimos biurų rinka pastaraisiais metais išgyveno tikrą augimo šuolį, skaičiuojama, kad šiuo metu pasaulyje veikia apie 4000 šeimos biurų, kurių valdomo turto vertė siekia maždaug 6 trilijonus JAV dolerių.

Tačiau „Lewben“ eina kitu keliu. Prieš kelis metus pradėta pertvarka šiandien transformavo grupę į profesionalių paslaugų konglomeratą, kuriame šeimos biuro paslaugos liko, tačiau bendrame paslaugų krepšelyje užima vis mažiau vietos. „Lewben“ taip pat atsisakė plėtros užsienyje, apsiribodama Baltijos šalimis, prieš dvejus metus organizacijos viduje įdiegė partnerystės modelį, kuris leido subalansuoti atsakomybes ir paskatinti motyvaciją.

„Lewben“ valdybos pirmininkas, žinomas meno mecenatas Vilius Kavaliauskas sako, kad kai kurie pokyčiai buvo natūralūs, kai kam teko ryžtis ir priimti sudėtingus sprendimus.   

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pokyčiai daugeliui asocijuojasi su plėtra ir naujovėmis, užmirštant, kad norint gauti reikia ir duoti. Kaip yra iš tiesų?

Transformacija yra energijai imlus procesas, todėl nieko keisto, kad pakeliui reikia kažką įmesti į pokyčių krosnį. Mes – ne išimtis. 

Galiu pasakyti, kad šiandien mes savo paslaugų portfelyje visiškai nebeturime patikos paslaugų. Neseniai mūsų Kipro padalinio vadovų komanda išpirko šias paslaugas teikusios įmonės akcijas ir tuo padėjome tašką.

Kol kas atsisakėme planų plėstis į Azijos ir į JAV rinkas. Pabandėme, padarėme klaidų, jas pripažinome, nusprendėme, kad dar anksti. Kita vertus, patirtis niekur nedingo ir žinome, kad kitą kartą padarysim geriau.  

Iš šalies žvelgiant, toks elgesys versle nėra tipiškas?    

„Lewben“ komanda, matyt, tuo ir išsiskiria, kad sugeba ne tik judėti pirmyn, bet ir vertinti besikeičiančią situaciją, atsitraukti ir persigrupuoti. Kai kas tai laikytų pralaimėjimu, mums tai – rizikos valdymo strategija. Manau, kad tai labai gerai atspindi AGILE pricipus, kuriuos mes diegiame grupėje – būti ir dinamiška, ir stabilia struktūra.   

Savo laiku mūsų plėtra buvo gerai pagrįsta ir apgalvota, tačiau laiku pastebėjome, kad aplinka sparčiai keičiasi. Maža to, keitėsi ne tik reguliavimas, bet ir vienokios ar kitokios veiklos percepcija institucijų lygmenyje, medijose ar visuomenėje. Tai, kas buvo visiškai įprasta praktika prieš 10 metų, šiandien laikoma mažų mažiausiai abejotina veikla. Toks retrospektyvus vertinimas, mano galva, nėra teisingas, tačiau  jis vyrauja viešojoje erdvėje ir tenka rinktis – gintis ar keistis. Mes keičiamės.    

Esu tikras, kad ir šeimos biurų rinkos gerovė bei ramybė yra apgaulinga. Nesenas JAV veikusio šeimos biuro „Archegos“ skandalas, kai solidūs JAV ir Europos bankai prarado milijardus dolerių, nuskambėjo žadintuvo skambučiu svarbiausių pasaulio finansų centrų priežiūros institucijoms. Ir aš nė kiek neabejoju, kad šeimos biurų veikla bus kur kas griežčiau prižiūrima, čia tik laiko klausimas. 

Ar mus tai neramina? Nė kiek. Daugiau nei 90 procentų paslaugų, kurias teikiame „Lewben“ klientams, yra verslo konsultacijos arba konsultacijos verslų savininkams dėl jų verslo ir turto valdymo. Mes nesame rizikos žaidėjai, juolab jei kalbame apie klientų turtą. Vietoje rizikos mes siūlome vis daugiau paslaugų, kurios padeda auginti vertę.

„Lewben“ jau yra vieno langelio principu veikiantis profesionalių paslaugų verslui teikėjas ir dabar siekiame tapti geriausi rinkoje. Tie, kurių klientų patirtis yra geriausia.

Kokios naujos paslaugos tampa aktualiomis šiuo metu?

Kaip tik šiuo metu pradėjome dar vieną grupės plėtros etapą, kurio tikslas – naujų paslaugų diegimas ir atitinkamos komandos formavimas.  

Tarkime, vidaus audito paslaugos. Po to, kai Lietuvos banko valdyba priėmė nutarimą dėl privalomo elektroninių pinigų įstaigų ir mokėjimo įstaigų vidaus audito funkcijos vykdymo, „Lewben“ komanda besispecializuojanti finansų ir bankininkystės veikloje, paruošė paslaugų paketą kuris gali padengti visus „fintech“ organizacijos poreikius susijusius su naujomis taisyklėmis. Matome, kad viešojoje erdvėje daugėja skandalų, susijusių su „fintech“ rinka, todėl nė kiek neabejoju, kad tokios paslaugos aktualizuosis labai sparčiai. 

Kita nauja, tačiau labai aktuali sritis – tvarumas ir žaliasis kursas. Sakyčiau, kad visa ko žalinimo traukinys juda greitai, gal net per greitai, todėl verslas tiesiog nespėja susipažinti su naujais reikalavimais ir rekomendacijomis.  

Mes galime atlikti verslo poveikio aplinkai auditą, suformuluoti tikslus ir parengti strategiją tiems tikslams pasiekti. Naujame ES finansavimo periode galėsime padėti pritraukti verslui lėšas tvarioms investicijoms – nustatydami galimybes, parengdami tvarų verslo planą, ar esamo verslo modelio pritaikymą tvarioms investicijoms.

Tęsiame jau anksčiau pradėtą teisės paslaugų plėtrą ir komandos stiprinimą.

Šiek tiek primena audito bendrovių pokyčius, ar ne? Nesijaučiate lipantys į auditorių valtį?

Paklauskite, kokią dalį jų paslaugų portfelio šiuo metu sudaro audito paslaugos ir kaip paslaugų struktūra keičiasi. Taip, mes konkuruojame, tačiau nesame audito bendrovė ir nebūsime.  

Yra kitų sričių, tarkime, verslo procesų automatizavimo ir modernizavimo, kurios mums įdomios.

Tai nauja sritis, tačiau ji gana  natūraliai atsirado mūsų portfelyje įsiklausant į klientų norus ir lūkesčius.  

Iš esmės, mes esame modernizavimo ir automatizavimo procesų vykdytojas ir koordinatorius, kuriam labai svarbu įsigilinti į verslo bei veiklos specifiką, išsiaiškinti ir perprasti suinteresuotų verslo padalinių bei išorinių šalių poreikius.

Ir tai dar ne viskas. Turime planų ir gana tolimose nuo mūsų pagrindinės veiklos srityse. Tarkime, planuojame klientams pasiūlyti didžiųjų duomenų analitikos sprendimus.

Ar tokiems planams užteks organiškai augančios struktūros? Turiu galvoje, ar neketinate plėstis įsigyjant panašia veikla užsiimančias įmones.  

Šiam laikotarpiui turime planuotą paslaugų portfelį, dabar reikia stiprinti komandą tiek iš vidaus, tiek iš išorės. 

Manau, kad jau esame subrendę plėtrai per partnerystes ir įsigijimus. Kol kas įsigijimų dairomės Lietuvoje.

Be to, kaip jau minėjau, ankstesnės mūsų plėtros pamokos išmoktos, patirtis niekur nedingo, todėl į pokyčius mes žvelgiame ramiau. Maža to, jau apsisprendėme pradėti šį tą visiškai naujo, todėl netrukus turėsime daugiau naujienų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vidaus auditoriaus vaidmuo valdant įmonių rizikas Verslo tribūna

Besikeičianti verslo aplinka, globalios permainos ir neįprastos pandeminės aplinkybės įmonėms kelia naujų...

Lewben Akademija
2021.09.22
Atitiktis reguliavimui „fintech“ sektoriuje: į ką svarbiausia atsižvelgti Verslo tribūna

„Fintech“ sektorius – itin gyvybingas ir daug žadantis, bet, kaip rodo praktika, konkurencingi ir...

Lewben Akademija
2021.09.02
Asmens duomenų apsaugos pažeidimų grėsmės vykdant pinigų plovimo prevenciją Verslo tribūna

Šiuo metu jau nieko nestebina, kad, norint atidaryti banko sąskaitą ar atlikti pavedimus finansų įstaigose,...

Lewben Akademija
2021.08.31
Naujasis ES kriptorinkų reguliavimas – iššūkiai konkurencijai ir ES konkurencingumui Verslo tribūna

Kriptoturto rinkų reguliavimas – vienas iš skaitmeninių finansų darbotvarkės klausimų, keliančių karštas...

Lewben Akademija
2021.08.26
Tvarumo svarba šiandieniniame verslo pasaulyje Verslo tribūna

Šiemet kovą Europos Sąjungoje įsigaliojęs naujas reguliavimas dėl tvarumo keičia žaidimo taisykles finansų...

2021.08.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku