VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-07-13
Rūko instaliacija „SPOT!“ festivalyje. Edwinas van der Heidė (Nyderlandai). Rengėjų nuotr.
Rūko instaliacija „SPOT!“ festivalyje. Edwinas van der Heidė (Nyderlandai). Rengėjų nuotr.

Dauguma šio savaitgalio renginių vyksta gryname ore, skirti visoms amžiaus grupėms, yra edukaciniai ir nemokami. Tačiau dėl to – nė kiek ne mažiau vertingi. Priešingai.

Liepos 14–15 d. Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, vyks aviacijos šventė, skirta paminėti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 85-ąsias metines ir valstybės atkūrimo šimtmetį.

nuotrauka::1

Atidarant šventę į orą ketinama pakelti Lietuvos aviacijos muziejaus pasididžiavimą – legendinio lėktuvo „Lituanica“ kopiją, kurią prieš 35 m. sukurtam kino filmui „Skrydis per Atlantą“ atkūrė aviacijos sportininkas ir aviakonstruktorius Vladas Kensgaila. Šventės svečius džiugins daugybė aviacinių ir kultūrinių nemokamų renginių, jų programa skelbiama čia.

Liepos 14 d. 11–20 val. Vilniuje, Rotušės aikštėje, rengiamas pirmasis dizaino ir meno įvykis „Lokacija“.

Renginio organizatorė Erika Kielė sako, jog „Lokacija“ – tai aktyvi kūrybinė erdvė, kurioje veikia dizainui ir menui neabejingi žmonės, mėgėjai ir profesionalai.

Įvykio ašis – kūrybinės dirbtuvės. Jų tikslas – supažindinti publiką su kūrėjais ir jų darbais, kartu kurti ir patirti meną. Savo kūrybą „Lokacijoje“ interaktyviai pristatys apie 60 įvairių disciplinų menininkų, nuo oro akrobatų „Airdance Vilnius“ vizualaus meno projekto „Lifeforms“, iki burbulų pūtimo dirbtuvių.

Veiks „POP-UP“ parduotuvė, diskusijų klubas „Ką žmonės dirba visą dieną“, mažųjų interjero dizainerių dirbtuvės, bus kitų smagių dalykų.

Koncertuos Aurimas Bačinskas, Kristijonas Ribaitis ir „Strings of Earth Orchestra“. Renginys nemokamas.

Liepos 14 d. Klaipėdoje minima Tarptautinė aludarių diena.

Alaus kultūros populiarinimas, kokybiška lietuviška muzika bei geras maistas – trys pagrindiniai tradicinės Aludarių dienos komponentai, kuriuos puoselėja ir šių metų festivalis. Pasakojama, jog mintis švęsti Tarptautinę aludarių dieną kilo JAV žurnalistui Jay‘ui Brooksui. Pasigavęs jo idėją žurnalas „Beer & Brewer Magazine“ pradėjo rinkti geriausią vietos aludarį. Aludarių dienai minėti buvo pasirinkta liepos 18-oji – šv. Arnoldo vardadienis, nes šis šventasis minimas kaip aludarių globėjas. Alaus globėjais laikoma ir daugiau šventųjų: šv. Matas, šv. Augustinas iš Hipo, šv. Lukas gydytojas, šv. Armandas ir net šv. Nikolas (Kalėdų Senelis), mat jie prieš tapdami apaštalais buvo smuklininkai.

Šventės programa čia .

Liepos 13 d. 19 val. Pociūnų aerodrome (Kano apskritis, Prienų rajonas) – Pažaislio muzikos festivalio koncertas „Pašėlę saksofonai“.

„Blattwerk“ saksofonų kvartetas (Vokietija) atliks šmaikščių aranžuočių nuo J. S. Bacho iki Leonardo Bernsteino kūrinių. Kvartete groja – H. Salzmannas (sopraninis ir altinis saksofonai), T. Isakovas (altinis saksofonas, klarnetas), A. Hauseris (tenorinis saksofonas), B. Stichas (baritoninis saksofonas).

Liepos 13–15 d. Vilniuje „Menų spaustuvė“ pristato pirmąjį tarptautinį gatvės teatro festivalį „SPOT!“.

Festivalio programą papildo įspūdingos meninės instaliacijos. Antai liepos 14 ir 15 d. vidinis LR prezidentūros kiemas paskęs tikrame rūke, t. y. rūko ir garso instaliacijoje. Jos autoriaus – Edwinas van der Heidė (Nyderlandai).

Tomis pačiomis dienomis Bernardinų sode ir Odminių skvere italų „Stalker Teatro“ įkurdins interaktyvią instaliaciją „Steli“. Šį projektą autoriai vadina tiltu tarp šiuolaikinio meno ir performanso.

nuotrauka::2

Renginiai nemokami. Programa skelbiama čia.

Liepos 13–15 d. – baigiamieji „Kaunas Piano Fest“ festivalio koncertai Trakų Vokės dvare, Birštono Kurhauze ir Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje Kaune. Visi koncertai nemokami.

Liepos 13 d. 18 val. Trakų Vokėje, grafų Tiškevičių rezidencijoje, Aleksandra Mazurkevich (Vokietija) ir Alba Llorach Roca (Ispanija) atliks L.van Beethoveno, S.Prokofjevo, J. Haydno, F.Chopino, kitų kompozitorių kūrinius. Specialiai šiam koncertui žadama atgabenti „Grotrian-Steinweg“ koncertinį fortepijoną.

nuotrauka::3

Liepos 14 d. 19 val. Birštone, Kurhauzo salėje, Amelija Būrytė (Lietuva) ir Yukika Nishida (Japonija) atliks kompozitorių romantikų kūrinius. Koncerto puošmena rengėjai vadina F. Chopino Trečiąją sonatą h-moll.

Liepos 15 d. 18 val. Kaune, Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, koncertuos visi 10 festivalio ir meistriškumo kursų dalyvių, laureatą balsuodama išrinks publika.

Liepos 13–15 d. Anykščiuose vyksta metalo muzikos festivalis „Devilstone“.

Tai festivalis, išsklaidantis stereotipus apie metalo muziką ir jos gerbėjus. Visiems, kurie metalistus laiko su alaus bokalais nesiskiriančiais pilvočiais riebaluotais plaukais, apsilankius „Devilstone“ tenka pripažinti, kad nėra daug festivalių, kuriuose rinktųsi tokia inteligentiška ir draugiška publika. „Devilstone“ muzika skamba keturias dienas, penkiose scenose. Atlikėjų sąraše – per 50 grupių ir muzikinių projektų iš Europos šalių, tolimesnių pasaulio kraštų ir Lietuvos. Beje, „Devilstone“ jau senokai nėra vien metalo muzikos festivalis – jame kasmet pasirodo ir vis daugiau kitiems roko muzikos stiliams atstovaujančių atlikėjų. Programa čia.

Liepos 13–15 d. – Žagarės vyšnių festivalis.

Lietuvos ir Latvijos pasienyje įsikūręs Žagarės miestelis gali didžiuotis ne tik turtinga istorija, bet ir festivaliu, kurio scenoje kasmet pasirodo garsiausi mūsų atlikėjai. Festivalis tikrai nėra eilinė miestelio šventė, kokios vyksta daugybėje kitų vietų. Svečiai iš Lietuvos ir Latvijos čia važiuoja dėl amatininkų turgaus, įvairiausių iš vyšnių pagamintų patiekalų ir gėrimų bei, žinoma, muzikos. Šiemet čia koncertuos Marijonas Mikutavičius, „Naktinės personos“, „Lemon Joy“, kiti žinomi atlikėjai. Programa čia.

Kaune, galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27) veikia M-D Bidardo, Elisabeth Krotoff ir Bernardo Fabvre paroda „3 Kosmikomiksai“.

Parodą pristato „Meno parko“ partneriai iš Prancūzijos – galerija „4,Barbier“ (Nimas). „3 Kosmikomiksai“ yra trijų prancūzų menininkų taktiška nuoroda į nuostabaus italų autoriaus – magiškojo realizmo atstovo Italo Calvino kūrinį „Le cosmicomiche“.

Paroda veiks iki rugpjūčio 11 d.

Liepos 13 d. 18 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaromos dvi Lietuvos dizaino istorijai skirtos parodos – „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ ir „Lietuva. Londonas. 1968“.

Paroda „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ pristato modernios Lietuvos daiktų dizainą – nuo 1918 m. Trispalvės iki 2018 m. virtualios realybės sprendimų. Ją sudaro trys teminiai segmentai. Pirmajame, „Dizainas ir valstybė“, rodoma, kaip dizainas nuo XX a. trečiojo dešimtmečio tapo ir iki šiol yra vienas iš Lietuvos kūrybinio ir ekonominio potencialo įrodymų šalies viduje bei už jos ribų. Segmentas „Dizainas iki dizaino“ iliustruoja tarpukario amatininkystės virtimą dizainu ir jos transformaciją į „Dailės“ kombinatų industriją. Skyriuje „Dizaino paradoksai“ pristatoma kelios dešimtys buičiai sukurtų ir tebekuriamų lietuviško dizaino objektų ir jų istorijų, tarp kurių dulkių siurblys „Saturnas“, pirmasis „Snaigės“ šaldytuvas, nepakitusio dizaino gamybos rekordą pasiekusi bulvių tarkavimo mašinėlė, baldai.

Parodoje „Lietuva. Londonas. 1968. Lietuviško dizaino odisėja“ rekonstruojama vieno paviljono atsiradimo istorija. 1968 m. rugpjūtį Londone, legendiniame parodų centre „Earls Court“ buvo pristatytas Lietuvos paviljonas, supažindinęs su kultūros, meno, mokslo ir pramonės laimėjimais, ir tai buvo vienas iš moderniausių bei konceptualiausiai įgyvendintų Lietuvos prisistatymų Vakaruose sovietiniais metais. Projektas buvo skirtas eksportui, tad atgarsių apie jį beveik nebuvo. Parodos kuratoriai Karolina Jakaitė ir Julijus Balčikonis pirmą kartą po 50 m. įdėmiai pažvelgia į 1968-ųjų lietuviško dizaino odisėją.

Parodos veiks iki rugsėjo 30 d.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Kaunas mene: arti ar toli

Iki lapkričio 25 d. Kaune vyksta tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis „Kaunas mene. Taip arti, taip...

Laisvalaikis
2018.11.18
Turizmas: pasaulinei lyderei Prancūzijai pirštinę meta Kinija

Prancūzija jau daugiau kaip 20 metų yra daugiausiai turistų pritraukianti pasaulio valstybė. Prognozuojama,...

Su šimtmečiu, Latvija!

Šiandien Latvija švenčia Nepriklausomybės dieną, kaimyninė valstybė buvo sukurta lygiai prieš šimtą metų,...

Laisvalaikis
2018.11.18
Italijos miestelis siūlo išsinuomoti pilį šventei už 100 Eur

Tuštėjančių Italijos miestelių merai ieško būdų, kaip pagyvinti  vietos ekonomiką. Roccascalegna siūlo...

Vadyba
2018.11.17
Iš tikinčiųjų aukso nukaldinta karūna papuoš Aušros Vartų Mariją 6

Šį sekmadienį, pagrindinę Aušros Vartų Gailestingumo Motinos atlaidų dieną, garsusis Gailestingumo Motinos...

Laisvalaikis
2018.11.16
Į Valdovų rūmus atgabentas unikalus Aristotelio biustas 1

Sutapimas ar ne, kad lapkričio 15-ąją, Pasaulinę filosofijos dieną, LDK Valdovų rūmų muziejų pasiekė didžiojo...

Laisvalaikis
2018.11.15
Pagrindinis latvių kino apdovanojimas – A. Stonio filmui

Lapkričio 12 d. Rygos Nacionaliniuose latvių kino apdovanojimuose „Didysis Kristupas“ režisieriaus Audriaus...

Laisvalaikis
2018.11.13
Rudy Giuliani – nuo gerbiamo Niujorko mero iki Trumpo klouno 14

Donaldo Trumpo advokatas Rudy Giuliani pastaruoju metu nenustoja varstyti teismo salės durų. Jis ne tik...

Laisvalaikis
2018.11.12
Kolekcijos. Logiški Jolantos Kyzikaitės atsitiktinumai 2

„Lewben Art Foundation“ projekte „Savas kambarys“, atidžiau įsižiūrinčiame į moterų dailininkių kūrybą, –...

Laisvalaikis
2018.11.12
Skandalingoji sostinės reklama taikosi į Kanų „liūtą“: kampanijos sėkmė skaičiais Premium 13

Šios vasaros pabaigoje užsienio rinkose akį traukusi ir skirtingų vertinimų sulaukusi reklamos kampanija...

Rinkodara
2018.11.12
XXI amžiaus rykštė: bakterijos pergudrauja antibiotikus

Antibiotikams atsparios bakterijos kasmet pražudo 33.000 europiečių. Ligų prevencijos ekspertai skelbia, kad...

Laisvalaikis
2018.11.11
Tadas Ivanauskas – pasirinkęs dirbti Lietuvai 3

Legendiniu vadinamo akademiko Tado Ivanausko (1882–1970 m.) reikšmingų darbų Lietuvai sąrašas nepaprastai...

Laisvalaikis
2018.11.11
Vidurio ir Rytų Europos regione laurai – Slovėnijai ir Estijai 4

Lenkijos šalies prekės ženklas yra vertingiausias tarp Centrinės ir Rytų Europos valstybių, Slovėnijos –...

Rinkodara
2018.11.11
Kodėl mums nerūpi Pirmasis pasaulinis karas 4

Šiomis dienomis pasaulis mini 100 metų sukaktį nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Lietuva mini tyliai,...

Laisvalaikis
2018.11.11
Jūsų namai toli nuo namų (III) Premium

(Tęsinys. Pradžia – „Verslo klasė“ 2018 m. Nr. 9)

Verslo klasė
2018.11.10
Popiežius patvirtino M. Giedraitį palaimintuoju

XVI a. pradėtas baltųjų augustinų ordino pasauliečio Mykolo Giedraičio beatifikacijos procesas daugiau nei po...

Laisvalaikis
2018.11.09
Kristina Dryža – futurologė, kuriai ateitis neegzistuoja

Australijos lietuvę Kristiną Dryžą vadina viena įtakingiausių pasaulio futurologių, tačiau ji sako, kad...

Laisvalaikis
2018.11.09
Lietuvos šalies ženklo vertę augino ryškioji reklama ir popiežiaus vizitas Premium 1

Lietuvos šalies prekės ženklo vertė per 2018 m. fiksuoja nemenką šuolį – 25%. Vertingiausių pasaulio...

Rinkodara
2018.11.09
„Vilniaus lapai“ pristato Lietuvos ir pasaulio literatūros žvaigždes

Lapkričio 8 d. Vilniuje, geležinkelio stoties perone veikiančiame bare „Peronas“, „apšildomuoju“ renginiu...

Laisvalaikis
2018.11.08
Lietuvos kūrėjai džiaugiasi pergale prieš interneto vagis 5

Seimas priėmė Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisas, kuriomis siekiama numatyti naujas teisių...

Rinkodara
2018.11.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau