VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-07-13
Rūko instaliacija „SPOT!“ festivalyje. Edwinas van der Heidė (Nyderlandai). Rengėjų nuotr.
Rūko instaliacija „SPOT!“ festivalyje. Edwinas van der Heidė (Nyderlandai). Rengėjų nuotr.

Dauguma šio savaitgalio renginių vyksta gryname ore, skirti visoms amžiaus grupėms, yra edukaciniai ir nemokami. Tačiau dėl to – nė kiek ne mažiau vertingi. Priešingai.

Liepos 14–15 d. Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, vyks aviacijos šventė, skirta paminėti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 85-ąsias metines ir valstybės atkūrimo šimtmetį.

nuotrauka::1

Atidarant šventę į orą ketinama pakelti Lietuvos aviacijos muziejaus pasididžiavimą – legendinio lėktuvo „Lituanica“ kopiją, kurią prieš 35 m. sukurtam kino filmui „Skrydis per Atlantą“ atkūrė aviacijos sportininkas ir aviakonstruktorius Vladas Kensgaila. Šventės svečius džiugins daugybė aviacinių ir kultūrinių nemokamų renginių, jų programa skelbiama čia.

Liepos 14 d. 11–20 val. Vilniuje, Rotušės aikštėje, rengiamas pirmasis dizaino ir meno įvykis „Lokacija“.

Renginio organizatorė Erika Kielė sako, jog „Lokacija“ – tai aktyvi kūrybinė erdvė, kurioje veikia dizainui ir menui neabejingi žmonės, mėgėjai ir profesionalai.

Įvykio ašis – kūrybinės dirbtuvės. Jų tikslas – supažindinti publiką su kūrėjais ir jų darbais, kartu kurti ir patirti meną. Savo kūrybą „Lokacijoje“ interaktyviai pristatys apie 60 įvairių disciplinų menininkų, nuo oro akrobatų „Airdance Vilnius“ vizualaus meno projekto „Lifeforms“, iki burbulų pūtimo dirbtuvių.

Veiks „POP-UP“ parduotuvė, diskusijų klubas „Ką žmonės dirba visą dieną“, mažųjų interjero dizainerių dirbtuvės, bus kitų smagių dalykų.

Koncertuos Aurimas Bačinskas, Kristijonas Ribaitis ir „Strings of Earth Orchestra“. Renginys nemokamas.

Liepos 14 d. Klaipėdoje minima Tarptautinė aludarių diena.

Alaus kultūros populiarinimas, kokybiška lietuviška muzika bei geras maistas – trys pagrindiniai tradicinės Aludarių dienos komponentai, kuriuos puoselėja ir šių metų festivalis. Pasakojama, jog mintis švęsti Tarptautinę aludarių dieną kilo JAV žurnalistui Jay‘ui Brooksui. Pasigavęs jo idėją žurnalas „Beer & Brewer Magazine“ pradėjo rinkti geriausią vietos aludarį. Aludarių dienai minėti buvo pasirinkta liepos 18-oji – šv. Arnoldo vardadienis, nes šis šventasis minimas kaip aludarių globėjas. Alaus globėjais laikoma ir daugiau šventųjų: šv. Matas, šv. Augustinas iš Hipo, šv. Lukas gydytojas, šv. Armandas ir net šv. Nikolas (Kalėdų Senelis), mat jie prieš tapdami apaštalais buvo smuklininkai.

Šventės programa čia .

Liepos 13 d. 19 val. Pociūnų aerodrome (Kano apskritis, Prienų rajonas) – Pažaislio muzikos festivalio koncertas „Pašėlę saksofonai“.

„Blattwerk“ saksofonų kvartetas (Vokietija) atliks šmaikščių aranžuočių nuo J. S. Bacho iki Leonardo Bernsteino kūrinių. Kvartete groja – H. Salzmannas (sopraninis ir altinis saksofonai), T. Isakovas (altinis saksofonas, klarnetas), A. Hauseris (tenorinis saksofonas), B. Stichas (baritoninis saksofonas).

Liepos 13–15 d. Vilniuje „Menų spaustuvė“ pristato pirmąjį tarptautinį gatvės teatro festivalį „SPOT!“.

Festivalio programą papildo įspūdingos meninės instaliacijos. Antai liepos 14 ir 15 d. vidinis LR prezidentūros kiemas paskęs tikrame rūke, t. y. rūko ir garso instaliacijoje. Jos autoriaus – Edwinas van der Heidė (Nyderlandai).

Tomis pačiomis dienomis Bernardinų sode ir Odminių skvere italų „Stalker Teatro“ įkurdins interaktyvią instaliaciją „Steli“. Šį projektą autoriai vadina tiltu tarp šiuolaikinio meno ir performanso.

nuotrauka::2

Renginiai nemokami. Programa skelbiama čia.

Liepos 13–15 d. – baigiamieji „Kaunas Piano Fest“ festivalio koncertai Trakų Vokės dvare, Birštono Kurhauze ir Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje Kaune. Visi koncertai nemokami.

Liepos 13 d. 18 val. Trakų Vokėje, grafų Tiškevičių rezidencijoje, Aleksandra Mazurkevich (Vokietija) ir Alba Llorach Roca (Ispanija) atliks L.van Beethoveno, S.Prokofjevo, J. Haydno, F.Chopino, kitų kompozitorių kūrinius. Specialiai šiam koncertui žadama atgabenti „Grotrian-Steinweg“ koncertinį fortepijoną.

nuotrauka::3

Liepos 14 d. 19 val. Birštone, Kurhauzo salėje, Amelija Būrytė (Lietuva) ir Yukika Nishida (Japonija) atliks kompozitorių romantikų kūrinius. Koncerto puošmena rengėjai vadina F. Chopino Trečiąją sonatą h-moll.

Liepos 15 d. 18 val. Kaune, Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, koncertuos visi 10 festivalio ir meistriškumo kursų dalyvių, laureatą balsuodama išrinks publika.

Liepos 13–15 d. Anykščiuose vyksta metalo muzikos festivalis „Devilstone“.

Tai festivalis, išsklaidantis stereotipus apie metalo muziką ir jos gerbėjus. Visiems, kurie metalistus laiko su alaus bokalais nesiskiriančiais pilvočiais riebaluotais plaukais, apsilankius „Devilstone“ tenka pripažinti, kad nėra daug festivalių, kuriuose rinktųsi tokia inteligentiška ir draugiška publika. „Devilstone“ muzika skamba keturias dienas, penkiose scenose. Atlikėjų sąraše – per 50 grupių ir muzikinių projektų iš Europos šalių, tolimesnių pasaulio kraštų ir Lietuvos. Beje, „Devilstone“ jau senokai nėra vien metalo muzikos festivalis – jame kasmet pasirodo ir vis daugiau kitiems roko muzikos stiliams atstovaujančių atlikėjų. Programa čia.

Liepos 13–15 d. – Žagarės vyšnių festivalis.

Lietuvos ir Latvijos pasienyje įsikūręs Žagarės miestelis gali didžiuotis ne tik turtinga istorija, bet ir festivaliu, kurio scenoje kasmet pasirodo garsiausi mūsų atlikėjai. Festivalis tikrai nėra eilinė miestelio šventė, kokios vyksta daugybėje kitų vietų. Svečiai iš Lietuvos ir Latvijos čia važiuoja dėl amatininkų turgaus, įvairiausių iš vyšnių pagamintų patiekalų ir gėrimų bei, žinoma, muzikos. Šiemet čia koncertuos Marijonas Mikutavičius, „Naktinės personos“, „Lemon Joy“, kiti žinomi atlikėjai. Programa čia.

Kaune, galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27) veikia M-D Bidardo, Elisabeth Krotoff ir Bernardo Fabvre paroda „3 Kosmikomiksai“.

Parodą pristato „Meno parko“ partneriai iš Prancūzijos – galerija „4,Barbier“ (Nimas). „3 Kosmikomiksai“ yra trijų prancūzų menininkų taktiška nuoroda į nuostabaus italų autoriaus – magiškojo realizmo atstovo Italo Calvino kūrinį „Le cosmicomiche“.

Paroda veiks iki rugpjūčio 11 d.

Liepos 13 d. 18 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaromos dvi Lietuvos dizaino istorijai skirtos parodos – „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ ir „Lietuva. Londonas. 1968“.

Paroda „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ pristato modernios Lietuvos daiktų dizainą – nuo 1918 m. Trispalvės iki 2018 m. virtualios realybės sprendimų. Ją sudaro trys teminiai segmentai. Pirmajame, „Dizainas ir valstybė“, rodoma, kaip dizainas nuo XX a. trečiojo dešimtmečio tapo ir iki šiol yra vienas iš Lietuvos kūrybinio ir ekonominio potencialo įrodymų šalies viduje bei už jos ribų. Segmentas „Dizainas iki dizaino“ iliustruoja tarpukario amatininkystės virtimą dizainu ir jos transformaciją į „Dailės“ kombinatų industriją. Skyriuje „Dizaino paradoksai“ pristatoma kelios dešimtys buičiai sukurtų ir tebekuriamų lietuviško dizaino objektų ir jų istorijų, tarp kurių dulkių siurblys „Saturnas“, pirmasis „Snaigės“ šaldytuvas, nepakitusio dizaino gamybos rekordą pasiekusi bulvių tarkavimo mašinėlė, baldai.

Parodoje „Lietuva. Londonas. 1968. Lietuviško dizaino odisėja“ rekonstruojama vieno paviljono atsiradimo istorija. 1968 m. rugpjūtį Londone, legendiniame parodų centre „Earls Court“ buvo pristatytas Lietuvos paviljonas, supažindinęs su kultūros, meno, mokslo ir pramonės laimėjimais, ir tai buvo vienas iš moderniausių bei konceptualiausiai įgyvendintų Lietuvos prisistatymų Vakaruose sovietiniais metais. Projektas buvo skirtas eksportui, tad atgarsių apie jį beveik nebuvo. Parodos kuratoriai Karolina Jakaitė ir Julijus Balčikonis pirmą kartą po 50 m. įdėmiai pažvelgia į 1968-ųjų lietuviško dizaino odisėją.

Parodos veiks iki rugsėjo 30 d.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Grušas: turiu vilties, kad popiežius mus uždegs džiaugsmu ir viltimi 1

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas sako tikįs, kad į Lietuvą šeštadienį ilgai laukto vizito...

Laisvalaikis
2018.09.21
Popiežius Lietuvoje lankėsi prieš ketvirtį amžiaus – ar išgirdome jo žodžius Premium

1993 m. rugsėjį šv. Jonas Paulius II išlipęs iš lėktuvo pabučiavo Lietuvos žemę prabėgus vos kelioms dienoms,...

Verslo klasė
2018.09.21
Vilniuje atidengtas paminklinis akmuo žydų gelbėtojams 

Vilniuje penktadienį pagerbiant žydų gelbėtojų Lietuvoje atminimą atidengtas paminklinis akmuo.

Laisvalaikis
2018.09.21
Nidoje įamžintas prancūzų karių atminimas

Neringos kultūrinį kraštovaizdį papildė dar vienas meninis akcentas, kviečiantis atkreipti dėmesį į mažai...

Laisvalaikis
2018.09.21
Religinis turizmas – vien popiežiaus vizito gali nepakakti

Rengiantis popiežiaus Pranciškaus vizitui, susigriebta, kad religinio ir piligriminio turizmo niša mūsų...

Prezidentė popiežiui Pranciškui dovanos Laisvės varpą 3

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešėsiančiam popiežiui Pranciškui dovanos Laisvės varpą – Lietuvos...

Laisvalaikis
2018.09.21
Popiežius Baltijos šalyse žada pagerbti laisvės aukas ir siekti įkvėpti vilties

Popiežius Pranciškus sako, kad per vizitą Baltijos šalyse jis pagerbs laisvės aukas, ir sieks įkvėpti...

Laisvalaikis
2018.09.20
Vienas garsiausių Katalikų bažnyčios paveikslų saugomas Vilniuje

Į oficialius popiežiaus Pranciškaus, šį šeštadienį atvykstančio į Lietuvą, maršrutus Dievo gailestingumo...

Laisvalaikis
2018.09.20
Seniausiam pasaulyje piešiniui – 73.000 metų 1

Archeologai skelbia Pietų Afrikoje suradę seniausią pasaulyje meno kūrinį. Manoma, kad tai, kas panašu į mūsų...

Laisvalaikis
2018.09.19
Atradimai „Prospekto“ galerijoje

Kada paskutinį kartą buvote užsukę į gyvūnų iškamšų dirbtuvę, sandariame maišelyje nešini kokiu medžioklės...

Laisvalaikis
2018.09.19
Sigitas Tamkevičius: popiežiaus maršrute – ir buvęs KGB kalėjimas

1983 metais ilgus mėnesius tardomas KGB kalėjime Vilniaus centre tuometinis Kybartų klebonas Sigitas...

Laisvalaikis
2018.09.19
Laukiant popiežiaus, Vilniaus senamiestyje ir prieigose uždrausta statyti automobilius 8

Laukiant savaitgalį į Lietuvą atvykstančio popiežiaus Pranciškaus, visame Vilniaus senamiestyje ir dalyje jo...

Transportas
2018.09.19
Tyrimas rodo: kasdienė aspirino dozė naudos neduoda 2

Sveikata nesiskundžiantys vyresnio amžiaus žmonės neturėtų jos „gerinti“, kasdien išgerdami dozę aspirino,...

Laisvalaikis
2018.09.18
Pirmuoju „SpaceX“ kosmoso turistu taps milijardierius iš Japonijos

Milijardierius iš Japonijos Yusaku Maezawa (g. 1975 m.), taps pirmuoju bendrovės „Space Exploration...

Laisvalaikis
2018.09.18
Geriausi anglų kalbos kursai pradedantiesiems per vieną mėnesį Rėmėjo turinys

Dorota Dovda parašė knygas „Kova su Kalba “, „Mąstymo Metodika“ , „Mokymosi Strategijos“ Tai pirmos trys jos...

Vadyba
2018.09.18
Italijoje aptiktas aukso monetų lobis

Šiaurės Italijos Komo mieste, buvusio „Cressoni“ teatro rūsyje, archeologai patiko daugiau kaip 300 aukso...

Laisvalaikis
2018.09.17
2017-ieji žmonijai buvo rekordiškai sunkūs 1

2017 metai žmonijai buvo patys blogiausi per pastarąjį dešimtmetį. Taip teigia agentūra „Gallup“, atlikusi...

Laisvalaikis
2018.09.17
Mirė aktorė Nijolė Gelžinytė

Eidama 81-uosius Vilniuje mirė teatro ir kino aktorė Nijolė Gelžinytė (1938–2018).

Laisvalaikis
2018.09.17
Taifūno Filipinuose aukų skaičius pasiekė 28

Per Filiponus šeštadienį nusiaubusį taifūną „Mangkhut“ žuvo ne mažiau, kaip 28 žmonės, sekmadienį pranešė...

Laisvalaikis
2018.09.16
Skrudžo Makdako paieškos 2

Genialus šantažuotojas, žaidžiantis katę ir pelę su Vokietijos policija. Tikriausiai jis viską žino apie...

Laisvalaikis
2018.09.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau