VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-07-13
Rūko instaliacija „SPOT!“ festivalyje. Edwinas van der Heidė (Nyderlandai). Rengėjų nuotr.
Rūko instaliacija „SPOT!“ festivalyje. Edwinas van der Heidė (Nyderlandai). Rengėjų nuotr.

Dauguma šio savaitgalio renginių vyksta gryname ore, skirti visoms amžiaus grupėms, yra edukaciniai ir nemokami. Tačiau dėl to – nė kiek ne mažiau vertingi. Priešingai.

Liepos 14–15 d. Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, vyks aviacijos šventė, skirta paminėti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 85-ąsias metines ir valstybės atkūrimo šimtmetį.

nuotrauka::1

Atidarant šventę į orą ketinama pakelti Lietuvos aviacijos muziejaus pasididžiavimą – legendinio lėktuvo „Lituanica“ kopiją, kurią prieš 35 m. sukurtam kino filmui „Skrydis per Atlantą“ atkūrė aviacijos sportininkas ir aviakonstruktorius Vladas Kensgaila. Šventės svečius džiugins daugybė aviacinių ir kultūrinių nemokamų renginių, jų programa skelbiama čia.

Liepos 14 d. 11–20 val. Vilniuje, Rotušės aikštėje, rengiamas pirmasis dizaino ir meno įvykis „Lokacija“.

Renginio organizatorė Erika Kielė sako, jog „Lokacija“ – tai aktyvi kūrybinė erdvė, kurioje veikia dizainui ir menui neabejingi žmonės, mėgėjai ir profesionalai.

Įvykio ašis – kūrybinės dirbtuvės. Jų tikslas – supažindinti publiką su kūrėjais ir jų darbais, kartu kurti ir patirti meną. Savo kūrybą „Lokacijoje“ interaktyviai pristatys apie 60 įvairių disciplinų menininkų, nuo oro akrobatų „Airdance Vilnius“ vizualaus meno projekto „Lifeforms“, iki burbulų pūtimo dirbtuvių.

Veiks „POP-UP“ parduotuvė, diskusijų klubas „Ką žmonės dirba visą dieną“, mažųjų interjero dizainerių dirbtuvės, bus kitų smagių dalykų.

Koncertuos Aurimas Bačinskas, Kristijonas Ribaitis ir „Strings of Earth Orchestra“. Renginys nemokamas.

Liepos 14 d. Klaipėdoje minima Tarptautinė aludarių diena.

Alaus kultūros populiarinimas, kokybiška lietuviška muzika bei geras maistas – trys pagrindiniai tradicinės Aludarių dienos komponentai, kuriuos puoselėja ir šių metų festivalis. Pasakojama, jog mintis švęsti Tarptautinę aludarių dieną kilo JAV žurnalistui Jay‘ui Brooksui. Pasigavęs jo idėją žurnalas „Beer & Brewer Magazine“ pradėjo rinkti geriausią vietos aludarį. Aludarių dienai minėti buvo pasirinkta liepos 18-oji – šv. Arnoldo vardadienis, nes šis šventasis minimas kaip aludarių globėjas. Alaus globėjais laikoma ir daugiau šventųjų: šv. Matas, šv. Augustinas iš Hipo, šv. Lukas gydytojas, šv. Armandas ir net šv. Nikolas (Kalėdų Senelis), mat jie prieš tapdami apaštalais buvo smuklininkai.

Šventės programa čia .

Liepos 13 d. 19 val. Pociūnų aerodrome (Kano apskritis, Prienų rajonas) – Pažaislio muzikos festivalio koncertas „Pašėlę saksofonai“.

„Blattwerk“ saksofonų kvartetas (Vokietija) atliks šmaikščių aranžuočių nuo J. S. Bacho iki Leonardo Bernsteino kūrinių. Kvartete groja – H. Salzmannas (sopraninis ir altinis saksofonai), T. Isakovas (altinis saksofonas, klarnetas), A. Hauseris (tenorinis saksofonas), B. Stichas (baritoninis saksofonas).

Liepos 13–15 d. Vilniuje „Menų spaustuvė“ pristato pirmąjį tarptautinį gatvės teatro festivalį „SPOT!“.

Festivalio programą papildo įspūdingos meninės instaliacijos. Antai liepos 14 ir 15 d. vidinis LR prezidentūros kiemas paskęs tikrame rūke, t. y. rūko ir garso instaliacijoje. Jos autoriaus – Edwinas van der Heidė (Nyderlandai).

Tomis pačiomis dienomis Bernardinų sode ir Odminių skvere italų „Stalker Teatro“ įkurdins interaktyvią instaliaciją „Steli“. Šį projektą autoriai vadina tiltu tarp šiuolaikinio meno ir performanso.

nuotrauka::2

Renginiai nemokami. Programa skelbiama čia.

Liepos 13–15 d. – baigiamieji „Kaunas Piano Fest“ festivalio koncertai Trakų Vokės dvare, Birštono Kurhauze ir Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje Kaune. Visi koncertai nemokami.

Liepos 13 d. 18 val. Trakų Vokėje, grafų Tiškevičių rezidencijoje, Aleksandra Mazurkevich (Vokietija) ir Alba Llorach Roca (Ispanija) atliks L.van Beethoveno, S.Prokofjevo, J. Haydno, F.Chopino, kitų kompozitorių kūrinius. Specialiai šiam koncertui žadama atgabenti „Grotrian-Steinweg“ koncertinį fortepijoną.

nuotrauka::3

Liepos 14 d. 19 val. Birštone, Kurhauzo salėje, Amelija Būrytė (Lietuva) ir Yukika Nishida (Japonija) atliks kompozitorių romantikų kūrinius. Koncerto puošmena rengėjai vadina F. Chopino Trečiąją sonatą h-moll.

Liepos 15 d. 18 val. Kaune, Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, koncertuos visi 10 festivalio ir meistriškumo kursų dalyvių, laureatą balsuodama išrinks publika.

Liepos 13–15 d. Anykščiuose vyksta metalo muzikos festivalis „Devilstone“.

Tai festivalis, išsklaidantis stereotipus apie metalo muziką ir jos gerbėjus. Visiems, kurie metalistus laiko su alaus bokalais nesiskiriančiais pilvočiais riebaluotais plaukais, apsilankius „Devilstone“ tenka pripažinti, kad nėra daug festivalių, kuriuose rinktųsi tokia inteligentiška ir draugiška publika. „Devilstone“ muzika skamba keturias dienas, penkiose scenose. Atlikėjų sąraše – per 50 grupių ir muzikinių projektų iš Europos šalių, tolimesnių pasaulio kraštų ir Lietuvos. Beje, „Devilstone“ jau senokai nėra vien metalo muzikos festivalis – jame kasmet pasirodo ir vis daugiau kitiems roko muzikos stiliams atstovaujančių atlikėjų. Programa čia.

Liepos 13–15 d. – Žagarės vyšnių festivalis.

Lietuvos ir Latvijos pasienyje įsikūręs Žagarės miestelis gali didžiuotis ne tik turtinga istorija, bet ir festivaliu, kurio scenoje kasmet pasirodo garsiausi mūsų atlikėjai. Festivalis tikrai nėra eilinė miestelio šventė, kokios vyksta daugybėje kitų vietų. Svečiai iš Lietuvos ir Latvijos čia važiuoja dėl amatininkų turgaus, įvairiausių iš vyšnių pagamintų patiekalų ir gėrimų bei, žinoma, muzikos. Šiemet čia koncertuos Marijonas Mikutavičius, „Naktinės personos“, „Lemon Joy“, kiti žinomi atlikėjai. Programa čia.

Kaune, galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27) veikia M-D Bidardo, Elisabeth Krotoff ir Bernardo Fabvre paroda „3 Kosmikomiksai“.

Parodą pristato „Meno parko“ partneriai iš Prancūzijos – galerija „4,Barbier“ (Nimas). „3 Kosmikomiksai“ yra trijų prancūzų menininkų taktiška nuoroda į nuostabaus italų autoriaus – magiškojo realizmo atstovo Italo Calvino kūrinį „Le cosmicomiche“.

Paroda veiks iki rugpjūčio 11 d.

Liepos 13 d. 18 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaromos dvi Lietuvos dizaino istorijai skirtos parodos – „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ ir „Lietuva. Londonas. 1968“.

Paroda „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ pristato modernios Lietuvos daiktų dizainą – nuo 1918 m. Trispalvės iki 2018 m. virtualios realybės sprendimų. Ją sudaro trys teminiai segmentai. Pirmajame, „Dizainas ir valstybė“, rodoma, kaip dizainas nuo XX a. trečiojo dešimtmečio tapo ir iki šiol yra vienas iš Lietuvos kūrybinio ir ekonominio potencialo įrodymų šalies viduje bei už jos ribų. Segmentas „Dizainas iki dizaino“ iliustruoja tarpukario amatininkystės virtimą dizainu ir jos transformaciją į „Dailės“ kombinatų industriją. Skyriuje „Dizaino paradoksai“ pristatoma kelios dešimtys buičiai sukurtų ir tebekuriamų lietuviško dizaino objektų ir jų istorijų, tarp kurių dulkių siurblys „Saturnas“, pirmasis „Snaigės“ šaldytuvas, nepakitusio dizaino gamybos rekordą pasiekusi bulvių tarkavimo mašinėlė, baldai.

Parodoje „Lietuva. Londonas. 1968. Lietuviško dizaino odisėja“ rekonstruojama vieno paviljono atsiradimo istorija. 1968 m. rugpjūtį Londone, legendiniame parodų centre „Earls Court“ buvo pristatytas Lietuvos paviljonas, supažindinęs su kultūros, meno, mokslo ir pramonės laimėjimais, ir tai buvo vienas iš moderniausių bei konceptualiausiai įgyvendintų Lietuvos prisistatymų Vakaruose sovietiniais metais. Projektas buvo skirtas eksportui, tad atgarsių apie jį beveik nebuvo. Parodos kuratoriai Karolina Jakaitė ir Julijus Balčikonis pirmą kartą po 50 m. įdėmiai pažvelgia į 1968-ųjų lietuviško dizaino odisėją.

Parodos veiks iki rugsėjo 30 d.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kodėl „pelėdų“ gyvenimo kokybė prastesnė nei „vyturių“

Didžiosios Britanijos mokslininkai paskelbė atlikę tyrimą, įrodantį, jog anksti besikeliančių ir tų, kurie...

Laisvalaikis
2019.02.20
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Naujų knygų lentynos turinį trumpai apibūdinčiau taip: dienoraščiai. Tačiau neturėtų jų kratytis tie, kurie...

Laisvalaikis
2019.02.18
Žmonijos ateities variantų beieškant: kas svarbu Premium

2003 m. man buvo 29-eri, ir aš išleidau savo pirmąjį stambesnį kūrinį – futuristinį detektyvą „Genomas 3000“,...

Verslo klasė
2019.02.17
Kaip pavogti šimtą milijonų skaitant vogtus pranešimus žiniasklaidai? 3

Komunikacija yra labai vertinga. Laiku pavogta ji gali būti dar vertingesnė. Kūrybiškiausia visuomenės dalis...

Verslo klasė
2019.02.16
Politologas Antanas Kulakauskas: vienybės nebuvo nei tada, nei dabar 8

Kalendoriaus langelyje – vėl Vasario 16-oji. Apie tai, kur buvome ir kur esame, sulaukę 101-ųjų moderniosios...

Laisvalaikis
2019.02.16
Rotušėje Butkams įteiktos Vilniaus garbės piliečių regalijos 3

Vilniaus miesto rotušėje modernaus meno muziejaus MO įkūrėjams Viktorui ir Danguolei Butkams penktadienį...

Laisvalaikis
2019.02.15
Kariuomenės vadas: okupacijos nepripažinę partizanai leido egzistuoti Lietuvos valstybei  9

Sovietmečio okupacijos nepripažinę ir prieš ją kovoję Lietuvos partizanai, kol buvo gyvi, leido egzistuoti...

Verslo aplinka
2019.02.15
12 metų LEGO dirbanti D. Staneikaitė-Naldal – apie karjerą, inovacijas ir buriamą legomanų armiją Premium 3

Man visada atrodo šiek tiek magiškai, kai vizitinėje kortelėje perskaitau, kad žmogus kompanijoje yra...

Laisvalaikis
2019.02.15
„Login“ organizatoriai diskriminavo vyrus 6

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nusprendė, kad technologijų ir inovacijų festivalio „Login“ nemokamų...

Rinkodara
2019.02.15
700–jam Vilniaus gimtadieniui – jubiliejinis logotipas

700-ojo Vilniaus gimtadienio, kurį miestas švęs 2023 m., logotipo koncepcijos konkurse varžėsi 75 dalyviai.

Rinkodara
2019.02.15
Kokius tiltus architektai siūlo Vilniui 6

Paskelbusi pėsčiųjų tilto per Nerį prie „Litexpo“ architektūrinės idėjos konkursą, Vilniaus miesto...

Laisvalaikis
2019.02.14
Placido Domingo Kaune koncertuos su Violeta Urmana

Jau kuris laikas tarp melomanų sklandžiusias kalbas apie tai, kad vasario 16-ąją Kaune koncertuosiantis...

Laisvalaikis
2019.02.14
„Cirque du Soleil“ krepšelyje – dar vienas pirkinys už milijonus

Kanados gigantas „Cirque du Soleil Entertainment Group“ paskelbė įsigijęs „The Works Entertainment“...

Laisvalaikis
2019.02.13
„El Chapo“ Niujorke pripažintas kaltu 2

Joaquinas „El Chapo“ Guzmanas, Meksikos narkotikų kartelio Sinaloa vadas, antradienį...

Laisvalaikis
2019.02.12
Aukcione nepavyko parduoti A. Hitlerio paveikslų

Vokietijos aukcionų namams „Weidler“ nepavyko parduoti penkių paveikslų, kuriuos, kaip teigiama, nutapė nacių...

Laisvalaikis
2019.02.12
Vasario 16-ąją Birmingame – M. K. Čiurlionis virtualioje erdvėje

Lietuvos nepriklausomybės 101-ųjų metinių proga Birmingamo (Didžioji Britanija) koncertų salėje „Symphony...

Laisvalaikis
2019.02.12
20-etė Vilniaus knygų mugė kvies į 500 renginių

Vasario 21–24 d. vyks Tarptautinė Vilniaus knygų mugė (VKM). Savo bičiulius šiemet ji kviečia į pasimatymą...

Laisvalaikis
2019.02.12
Nevalstybinėms kultūros įstaigoms paskirstyta 200.000 Eur

Šešiolikos nevalstybinių teatrų ir koncertinių įstaigų veiklai 2019 metams paskirstyta 200.000 eurų, tiek...

Laisvalaikis
2019.02.12
„Barbie“ pardavimai perkopė 1 mlrd. USD 1

JAV žaislų gamintoja „Mattel“ paskelbė 2018 m. IV-ojo ketvirčio rezultatus ir nustebino kur kas prastesnių...

Laisvalaikis
2019.02.11
Kultūros ministro komandoje – nauja viceministrė

Pirmadienį darbą pradėjo ministro Mindaugo Kvietkausko paskirta kultūros viceministrė Regina Jaskelevičienė,...

Laisvalaikis
2019.02.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau