VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-07-13
Rūko instaliacija „SPOT!“ festivalyje. Edwinas van der Heidė (Nyderlandai). Rengėjų nuotr.
Rūko instaliacija „SPOT!“ festivalyje. Edwinas van der Heidė (Nyderlandai). Rengėjų nuotr.

Dauguma šio savaitgalio renginių vyksta gryname ore, skirti visoms amžiaus grupėms, yra edukaciniai ir nemokami. Tačiau dėl to – nė kiek ne mažiau vertingi. Priešingai.

Liepos 14–15 d. Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, vyks aviacijos šventė, skirta paminėti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 85-ąsias metines ir valstybės atkūrimo šimtmetį.

nuotrauka::1

Atidarant šventę į orą ketinama pakelti Lietuvos aviacijos muziejaus pasididžiavimą – legendinio lėktuvo „Lituanica“ kopiją, kurią prieš 35 m. sukurtam kino filmui „Skrydis per Atlantą“ atkūrė aviacijos sportininkas ir aviakonstruktorius Vladas Kensgaila. Šventės svečius džiugins daugybė aviacinių ir kultūrinių nemokamų renginių, jų programa skelbiama čia.

Liepos 14 d. 11–20 val. Vilniuje, Rotušės aikštėje, rengiamas pirmasis dizaino ir meno įvykis „Lokacija“.

Renginio organizatorė Erika Kielė sako, jog „Lokacija“ – tai aktyvi kūrybinė erdvė, kurioje veikia dizainui ir menui neabejingi žmonės, mėgėjai ir profesionalai.

Įvykio ašis – kūrybinės dirbtuvės. Jų tikslas – supažindinti publiką su kūrėjais ir jų darbais, kartu kurti ir patirti meną. Savo kūrybą „Lokacijoje“ interaktyviai pristatys apie 60 įvairių disciplinų menininkų, nuo oro akrobatų „Airdance Vilnius“ vizualaus meno projekto „Lifeforms“, iki burbulų pūtimo dirbtuvių.

Veiks „POP-UP“ parduotuvė, diskusijų klubas „Ką žmonės dirba visą dieną“, mažųjų interjero dizainerių dirbtuvės, bus kitų smagių dalykų.

Koncertuos Aurimas Bačinskas, Kristijonas Ribaitis ir „Strings of Earth Orchestra“. Renginys nemokamas.

Liepos 14 d. Klaipėdoje minima Tarptautinė aludarių diena.

Alaus kultūros populiarinimas, kokybiška lietuviška muzika bei geras maistas – trys pagrindiniai tradicinės Aludarių dienos komponentai, kuriuos puoselėja ir šių metų festivalis. Pasakojama, jog mintis švęsti Tarptautinę aludarių dieną kilo JAV žurnalistui Jay‘ui Brooksui. Pasigavęs jo idėją žurnalas „Beer & Brewer Magazine“ pradėjo rinkti geriausią vietos aludarį. Aludarių dienai minėti buvo pasirinkta liepos 18-oji – šv. Arnoldo vardadienis, nes šis šventasis minimas kaip aludarių globėjas. Alaus globėjais laikoma ir daugiau šventųjų: šv. Matas, šv. Augustinas iš Hipo, šv. Lukas gydytojas, šv. Armandas ir net šv. Nikolas (Kalėdų Senelis), mat jie prieš tapdami apaštalais buvo smuklininkai.

Šventės programa čia .

Liepos 13 d. 19 val. Pociūnų aerodrome (Kano apskritis, Prienų rajonas) – Pažaislio muzikos festivalio koncertas „Pašėlę saksofonai“.

„Blattwerk“ saksofonų kvartetas (Vokietija) atliks šmaikščių aranžuočių nuo J. S. Bacho iki Leonardo Bernsteino kūrinių. Kvartete groja – H. Salzmannas (sopraninis ir altinis saksofonai), T. Isakovas (altinis saksofonas, klarnetas), A. Hauseris (tenorinis saksofonas), B. Stichas (baritoninis saksofonas).

Liepos 13–15 d. Vilniuje „Menų spaustuvė“ pristato pirmąjį tarptautinį gatvės teatro festivalį „SPOT!“.

Festivalio programą papildo įspūdingos meninės instaliacijos. Antai liepos 14 ir 15 d. vidinis LR prezidentūros kiemas paskęs tikrame rūke, t. y. rūko ir garso instaliacijoje. Jos autoriaus – Edwinas van der Heidė (Nyderlandai).

Tomis pačiomis dienomis Bernardinų sode ir Odminių skvere italų „Stalker Teatro“ įkurdins interaktyvią instaliaciją „Steli“. Šį projektą autoriai vadina tiltu tarp šiuolaikinio meno ir performanso.

nuotrauka::2

Renginiai nemokami. Programa skelbiama čia.

Liepos 13–15 d. – baigiamieji „Kaunas Piano Fest“ festivalio koncertai Trakų Vokės dvare, Birštono Kurhauze ir Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje Kaune. Visi koncertai nemokami.

Liepos 13 d. 18 val. Trakų Vokėje, grafų Tiškevičių rezidencijoje, Aleksandra Mazurkevich (Vokietija) ir Alba Llorach Roca (Ispanija) atliks L.van Beethoveno, S.Prokofjevo, J. Haydno, F.Chopino, kitų kompozitorių kūrinius. Specialiai šiam koncertui žadama atgabenti „Grotrian-Steinweg“ koncertinį fortepijoną.

nuotrauka::3

Liepos 14 d. 19 val. Birštone, Kurhauzo salėje, Amelija Būrytė (Lietuva) ir Yukika Nishida (Japonija) atliks kompozitorių romantikų kūrinius. Koncerto puošmena rengėjai vadina F. Chopino Trečiąją sonatą h-moll.

Liepos 15 d. 18 val. Kaune, Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, koncertuos visi 10 festivalio ir meistriškumo kursų dalyvių, laureatą balsuodama išrinks publika.

Liepos 13–15 d. Anykščiuose vyksta metalo muzikos festivalis „Devilstone“.

Tai festivalis, išsklaidantis stereotipus apie metalo muziką ir jos gerbėjus. Visiems, kurie metalistus laiko su alaus bokalais nesiskiriančiais pilvočiais riebaluotais plaukais, apsilankius „Devilstone“ tenka pripažinti, kad nėra daug festivalių, kuriuose rinktųsi tokia inteligentiška ir draugiška publika. „Devilstone“ muzika skamba keturias dienas, penkiose scenose. Atlikėjų sąraše – per 50 grupių ir muzikinių projektų iš Europos šalių, tolimesnių pasaulio kraštų ir Lietuvos. Beje, „Devilstone“ jau senokai nėra vien metalo muzikos festivalis – jame kasmet pasirodo ir vis daugiau kitiems roko muzikos stiliams atstovaujančių atlikėjų. Programa čia.

Liepos 13–15 d. – Žagarės vyšnių festivalis.

Lietuvos ir Latvijos pasienyje įsikūręs Žagarės miestelis gali didžiuotis ne tik turtinga istorija, bet ir festivaliu, kurio scenoje kasmet pasirodo garsiausi mūsų atlikėjai. Festivalis tikrai nėra eilinė miestelio šventė, kokios vyksta daugybėje kitų vietų. Svečiai iš Lietuvos ir Latvijos čia važiuoja dėl amatininkų turgaus, įvairiausių iš vyšnių pagamintų patiekalų ir gėrimų bei, žinoma, muzikos. Šiemet čia koncertuos Marijonas Mikutavičius, „Naktinės personos“, „Lemon Joy“, kiti žinomi atlikėjai. Programa čia.

Kaune, galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27) veikia M-D Bidardo, Elisabeth Krotoff ir Bernardo Fabvre paroda „3 Kosmikomiksai“.

Parodą pristato „Meno parko“ partneriai iš Prancūzijos – galerija „4,Barbier“ (Nimas). „3 Kosmikomiksai“ yra trijų prancūzų menininkų taktiška nuoroda į nuostabaus italų autoriaus – magiškojo realizmo atstovo Italo Calvino kūrinį „Le cosmicomiche“.

Paroda veiks iki rugpjūčio 11 d.

Liepos 13 d. 18 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaromos dvi Lietuvos dizaino istorijai skirtos parodos – „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ ir „Lietuva. Londonas. 1968“.

Paroda „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ pristato modernios Lietuvos daiktų dizainą – nuo 1918 m. Trispalvės iki 2018 m. virtualios realybės sprendimų. Ją sudaro trys teminiai segmentai. Pirmajame, „Dizainas ir valstybė“, rodoma, kaip dizainas nuo XX a. trečiojo dešimtmečio tapo ir iki šiol yra vienas iš Lietuvos kūrybinio ir ekonominio potencialo įrodymų šalies viduje bei už jos ribų. Segmentas „Dizainas iki dizaino“ iliustruoja tarpukario amatininkystės virtimą dizainu ir jos transformaciją į „Dailės“ kombinatų industriją. Skyriuje „Dizaino paradoksai“ pristatoma kelios dešimtys buičiai sukurtų ir tebekuriamų lietuviško dizaino objektų ir jų istorijų, tarp kurių dulkių siurblys „Saturnas“, pirmasis „Snaigės“ šaldytuvas, nepakitusio dizaino gamybos rekordą pasiekusi bulvių tarkavimo mašinėlė, baldai.

Parodoje „Lietuva. Londonas. 1968. Lietuviško dizaino odisėja“ rekonstruojama vieno paviljono atsiradimo istorija. 1968 m. rugpjūtį Londone, legendiniame parodų centre „Earls Court“ buvo pristatytas Lietuvos paviljonas, supažindinęs su kultūros, meno, mokslo ir pramonės laimėjimais, ir tai buvo vienas iš moderniausių bei konceptualiausiai įgyvendintų Lietuvos prisistatymų Vakaruose sovietiniais metais. Projektas buvo skirtas eksportui, tad atgarsių apie jį beveik nebuvo. Parodos kuratoriai Karolina Jakaitė ir Julijus Balčikonis pirmą kartą po 50 m. įdėmiai pažvelgia į 1968-ųjų lietuviško dizaino odisėją.

Parodos veiks iki rugsėjo 30 d.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kokios savybės reikalingos lyderiui: jas galite turėti ir jūs Premium 1

Kam yra skirtas šitas žurnalas, kurį laikote rankose? Lyderiams. Kas yra pagrindiniai šio žurnalo herojai?...

Britų „Morrisons“ parduotuvėse – specialios „tylos valandos“ pirkėjams autistams 1

Jungtinės Karalystės prekybos tinklas „Morrisons“ paskelbė įvedantis specialias „tylos valandas“ klientams,...

Laisvalaikis
18:31
Moksliniams tyrimams naudojama mažiausiai gyvūnų per 10 metų

Mokslinių tyrimų su gyvūnais Didžiojoje Britanijoje atliekama mažiausiai nuo 2010-ųjų. Tačiau aktyvistai...

Laisvalaikis
09:34
100 metų nuo caro mirties: paskutinės Nikolajaus II šeimos valandos 11

Revoliucijos vadas Vladimiras Leninas nori, kad nuverstasis Rusijos imperatorius ir caras Nikolajus II už...

Nobelio premijos laureatas Mario Vargasas Llosa: meilės nebūna už dyką Premium 1

„Būti gyvam, bet negyventi – blogiausia, kas gali nutikti, nors taip atsitinka daugeliui žmonių“, – sako...

Laisvalaikis
2018.07.20
Futbolo čempionatą stebėjo daugiau nei pusė Lietuvos 1

Sekmadienį pasibaigęs Pasaulio futbolo čempionatas prie TV ekranų sutraukė daugiau kaip pusę šalies gyventojų...

Rinkodara
2018.07.18
Prezidentė išlydėdama „Misiją Sibiras“ linkėjo įveikti iššūkius

Su 17-osios „Misija Sibiras“ dalyviais susitikusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad jokios kliūtys...

Laisvalaikis
2018.07.18
Per pirmąją dieną parduota per 520.000 marškinėlių su Ronaldo vardu 1

Italijos futbolo klubas „Juventus“, paklojęs rekordinę 105 mln. Eur išpirką už portugalą Cristiano Ronaldo,...

Rinkodara
2018.07.17
Adamas Michnikas: Lenkijos valdžios istorijos politika – melo politika

Iki liepos 22-osios vakaro Nidoje tęsiasi 22-asis tarptautinis Thomo Manno festivalis. Įpusėjusio renginio...

Laisvalaikis
2018.07.17
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadove paskirta Laima Vilimienė

Kultūros ministerijoje vykusį Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo konkursą 5-erių metų kadencijai...

Laisvalaikis
2018.07.17
Kauniečiai dėl krematoriumo neapsisprendė 3

Savaitę trukusi apklausa dėl galimybės Kauno miesto teritorijoje statyti krematoriumą apčiuopiamų rezultatų...

Laisvalaikis
2018.07.16
Du brangiausi pasaulio miestai – Šveicarijoje

Brangiausių pasaulio miestų sąrašo viršuje – Ciurichas ir Ženeva. Tokį vertinimą kasmetinėje kainų ir pajamų...

Laisvalaikis
2018.07.15
Iliustruotoji istorija: paskutinė kelionė

Kremavimas, laidojimas, mumifikavimas, lavono valgymas. Žmonėms niekada netrūko išmonės atsikratant mirusiais...

Laisvalaikis
2018.07.15
Verta aplankyti: Lietuvos dizaino šimtmetis 1

Liepos 13-ą Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaryta valstybės šimtmečiui skirta paroda „Daiktų...

Laisvalaikis
2018.07.15
Mirė rašytoja, poetė, signatarė Vidmantė Jasukaitytė 2

Šeštadienio rytą Klaipėdos ligoninėje mirė rašytoja, poetė, Kovo 11-osios akto signatarė Vidmantė...

Laisvalaikis
2018.07.14
Mokslininkai perrašinėja žmonijos kilmės teoriją 7

Visuotinai priimta teorija skelbė, kad šiuolaikinis žmogus kilo iš nedidelės teritorijos Rytų Afrikoje.

Laisvalaikis
2018.07.14
Knyga iš Žygimanto Augusto kolekcijos parduota už 45.000 Eur 4

Liepos 10 d. Anglijos aukcionų namuose „Forum Auctions“, kurio specializacija – antikvarinės knygos,...

Laisvalaikis
2018.07.13
Festivalis svarstys ir Lietuvos valstybės atkūrimo klausimus

Liepos 14–21 d. Nidoje vyks XXII tarptautinis Thomo Manno festivalis, kasmet Nidą savaitei paverčiantis...

Laisvalaikis
2018.07.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių 1

Dauguma šio savaitgalio renginių vyksta gryname ore, skirti visoms amžiaus grupėms, yra edukaciniai ir...

Laisvalaikis
2018.07.13
„Deeper“ inovacijų vadovo portretas: kaip pomėgis virto profesija, atvedusia į verslą 8

„Nesu plakatinis patriotas, apsiavęs vyžomis ir apsirengęs tautiniu kostiumu nevaikštau“, – sako bendrovės...

Laisvalaikis
2018.07.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau