Mechanikos inžinieriai – kokia šių specialistų ateitis?

Reklama publikuota: 2021-06-08
svg svg

Kasdien susiduriame su įvairiomis mechaninėmis sistemomis: mašinomis, energetikos įrenginiais, transporto, statybos, naudojamės buitiniais prietaisais. Tačiau ar susimąstome, kad šių išradimų, palengvinančių kasdienes veiklas neturėtume, jeigu ne mechanikos inžinieriai?

Mechanikos inžinerija – viena seniausių ir plačiausių inžinerijos šakų, apimanti daugybę skirtingų mokslo sričių. Jos atstovai praktikoje naudojasi judesio, jėgos ir energijos principais, taip užtikrindami saugią mechaninių sistemų veiklą, efektyvumą ir patikimumą. Mechanikos inžinieriai taip pat atsižvelgia ir į dar vieną svarbų kriterijų – stengiasi projektus įgyvendinti mažiausiomis projektavimo, gamybos ir eksploatavimo sąnaudomis.

Pastaraisiais metais vis garsiau kalbama apie mechanikos inžinerijos specialybę, šios srities specialistai tampa vis paklausesni, nes nuo jų darbo, galvose gimstančių genialių idėjų priklauso ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio  ekonominė raida bei pramonės ateities perspektyvos.

Kuo įdomi mechanikos inžinerijos specialybė?

Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Mechanikos fakulteto (MF) prodekanės doc. dr. Inos Tetsman, technologijų sritis reikalauja nuolatinio tobulėjimo, verčia ieškoti naujų atsakymų į klausimus, skatina nukreipti savo energiją  į ko nors naujo kūrimą, ragina galvoti apie ateities sprendimus.

nuotrauka::1 right

„Mechanikos inžinerijos studijos – tai nuolatinis kūrybinis mąstymas, drąsa priimti kitokius sprendimus. Šios studijos – tarpdisciplininės, leidžiančios judėti į priekį ir kitaip pažvelgti į naujų gaminių bei technologinės įrangos projektavimą, kitaip vykdyti gamybos technologinio paruošimą bei organizavimą“, – pasakoja doc. dr. I. Tetsman.

UAB „MK Technika“ technikos konsultanto Jono Mikalausko, teigimu, jaunuosius specialistus darbe labiausiai žavi įdomios ir kintančios darbo užduotys. Taip pat – nemonotoniškas darbas, kuriame itin reikalingas loginis mąstymas, nuovokumas ir net smalsumas.

„Daugeliui atrodo, kad, pavyzdžiui, tam tikra įmonė gamina lakštinio plieno detales ir gaminius. Bet iš tiesų už durų kuriami unikalūs ir sudėtingi produktai. Norint juos sukurti reikalingos inžinerinės krypties žinios“, – teigia UAB „MK Technika“ atstovas.

Anot jo, įmonė nuolatos ieško jaunųjų inžinerijos specialistų. Pavyzdžiui, atsiradus naujų gaminių grupei, ieškomi ir priimami nauji darbuotojai, kad nesustotų darbai, būtų įvykdyti metiniai planai.

UAB „MK Technika“ įvairiais būdais stengiasi į įmonę pritraukti jaunųjų specialistų. Vienas jų – vienkartinės stipendijos suteikimas studentui ar jų grupei už gaminio maketą ar pateiktus unikalius siūlymus konkrečiais klausimais.

„Mums aktualu ir naudinga bendradarbiauti su universitetais. Jų rengiami specialistai, įgytos žinios bei patirtis mokslo įstaigoje mums labai įdomi ir vertinga“, – pabrėžia J. Mikalauskas.

Mechanikos inžinieriaus darbas – koks jis?

Pirmiausia, darbas nėra monotoniškas, priešingai – įgyvendinami vis nauji projektai, stengiamasi sukurti prietaisus ir gaminius, padėsiančius žmonėms kasdienėse veiklose.

Mechanikos inžinieriai kuria, tobulina, tiria šiuolaikinius įrenginius, juos projektuoja bei vertina patikimumą. Taip pat – analizuoja mechanikos inžinerijos vystymosi tendencijas, nuolatos sprendžia netipines, neišsamiai apibrėžtas problemas.

nuotrauka::2 left

Anot J. Mikalausko, darbo diena jam – naujų produktų ir techninių dokumentų kūrimas, konsultacijos pardavimų skyriui įvairiais techniniais ir technologiniais klausimais. Taip pat – nuolatinis domėjimasis įvairiomis naujomis technologijomis tam, kad būtų sukurtas geresnis galutinis produktas, kad klientai būtų patenkinti nusipirkę gaminius.

Kuriant produktą būtina dirbti ir su išoriniu dizainu, apgalvoti,  koks jis bus vartotojo akimis, kaip jis juo naudosis, ar veikimas bus logiškas, tinkamas. Kurdamas inžinierius turi padaryti gražų, gerai veikiantį, lengvai aptarnaujamą, bet tuo pačiu ir mažiausiomis medžiagų sąnaudomis pasižymintį produktą.

„Praktiškai visada gaminiai turi būti testuojami ir bandomi: kaip jie veikia, ar teisingai dirba sukurtas veikimo algoritmas, ar detalės ir medžiagos tenkina nustatytus reikalavimus. Kai produktas turi standartus, reikia patikrinti ar atitinka visus reikalavimus, paruošti dokumentus, deklaracijas, bandymų protokolus, techninius duomenų lapus, instrukcijas vartotojui, instrukcijas aptarnavimui ir t.t.“, – vardija J. Mikalauskas.

UAB „MK Technika“ atstovo teigimu, mechanikos inžinierių darbo rinkoje visada reikės. Juk pramonė nuolat vystosi, statomos įvairios gamyklos, tad normalu, kad darbuotojų poreikis taip pat augs.

Studijų metu įgyjami ne tik inžinerijos pagrindai

VILNIUS TECH MF prodekanės I. Tetsman teigimu, pastaraisiais metais susidūrėme su neeiline situacija ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tačiau kūrybingiems žmonėms šis laikotarpis buvo itin naudingas ieškant naujų galimybių, idėjų, vertinant įmonių veiklos perspektyvas. Studijos atrado ir naujas mokymosi formas.

„Studentams siūlome intensyviųjų magistrantūros studijų programą – Mechanikos inžineriją, panaudojant tiek nuotolinių, tiek įprastų studijų elementus. Esame įsitikinę, kad šios studijos sudomins įmonių vadovus, kurie paskatins darbuotojus tobulėti kartu su VILNIUS TECH“, – teigia MF prodekanė.

Anot jos, studentų, baigusių šią studijų programą galimybės – itin plačios. Įgiję magistro laipsnį absolventai galės dirbti ne tik įmonės vadovo, technikos direktoriaus, renginių konstruktoriaus darbą, bet savo patirtimi dalintis ir su kitais – konsultuoti profesiniais klausimais, dėstyti universitetuose bei kolegijose ir pan.

Mechanikos inžinerijos magistro studijų programoje siūloma rinktis vieną iš dviejų specializacijų. Viena jų – Aplinkos apsaugos įrenginių projektavimas ir gamyba. Pasirinkę šią specializaciją studentai gilins mechanikos inžinerijos žinias apie naujas technologijas aplinkosauginiu požiūriu, sužinos apie naujus technologinius procesus, ekonomiškumo rodiklių optimizavimą ir pan.

Kita – Mechaninių sistemų projektavimas ir gamyba. Ji skirta supažinti su mechaninių sistemų struktūra, sudėtinėmis dalimis, sistemų mechaninės dalies įvertinimu ir mechaninių sistemų modeliavimo metodais ir pan.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Mechanikos inžinieriai – kokia šių specialistų ateitis? Verslo tribūna 2

Kasdien susiduriame su įvairiomis mechaninėmis sistemomis: mašinomis, energetikos įrenginiais, transporto,...

Kuriantiems rytojui
2021.06.08
Gamybos inžinieriaus darbas – ar plačios galimybės darbo rinkoje? Verslo tribūna

Pastaraisiais metais gamybos inžinieriai tampa vienais iš didžiausių pridėtinės vertės kūrėjų rinkoje. Šios...

Kuriantiems rytojui
2021.06.02
Vadovų trūkumo problemai spręsti – nauja Verslo administravimo (MBA) studijų programa Verslo tribūna

COVID-19 pandemija ir įvairios jos valdymo priemonės turėjo ne tik lemiamą reikšmę pasaulio ekonomikai, bet...

Kuriantiems rytojui
2021.05.31
VILNIUS TECH atsinaujina: parduodami pastatai Naujamiestyje ir Senamiestyje, o vietoj jų kyla nauji Saulėtekyje Verslo tribūna 4

2022 m. pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) pastatų kompleksas Saulėtekyje...

Statyba ir NT
2021.05.26
Vilniuje steigiamas Aerokosmoso duomenų centras Verslo tribūna

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Antano Gustaičio aviacijos institute (AGAI) kuriamas...

Inovacijos
2021.05.21
Ateities specialistų rengimui – universitetų ir verslo bendradarbiavimas Verslo tribūna

Pasaulį apėmusi pandemija parodė, kad visuomenėje trūksta medikų, švietimo srities specialistų. Jau dabar...

Vadyba
2021.05.12
Statoma nauja mokslo erdvė: vienas akcentas neleis suabejoti, kokios srities specialistams ji priklauso  Verslo tribūna 6

Realybe virsta daugiau nei prieš 5 metus sukurta vizija – Vilniuje, Linkmenų gatvėje, netrukus ims kilti...

Kuriantiems rytojui
2020.08.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku