„Atticae“ išskirtinį sėkmės žemėlapį nupiešti padėjo INVEGA

Reklama publikuota: 2020-10-23
UAB „Atticae“ direktorė Virginija Ragauskienė teigė, jog viena didžiausių stiprybių yra tai, kad įmonės į personalo atrankas žiūrima iš verslo vystytojo perspektyvos.
svg svg
UAB „Atticae“ direktorė Virginija Ragauskienė teigė, jog viena didžiausių stiprybių yra tai, kad įmonės į personalo atrankas žiūrima iš verslo vystytojo perspektyvos.

Lietuvoje veikia nemažai talentų paieškos ir atrankos įmonių, šios paslaugos rinka šalyje yra perpildyta. Vis dėlto prieš pustrečių metų Virginija Ragauskienė ir Jurgita Kemežienė ryžosi įkurti personalo atrankų įmonę „Atticae“.

„Vadovavomės posakiu: „Bijai vilko, neik į mišką“. Esu tikra, kad kiekvienas šioje rinkoje galime atrasti sau vietą. Mudvi su partnere ekspertines patirtis sukaupėme dirbdamos kitoje barikadų pusėje – versle. Viena iš didžiausių mūsų stiprybių – į personalo atrankas žiūrime iš verslo vystytojo perspektyvos. Geras verslo supratimas ir jo giluminis procesų išmanymas bei visos verslo aplinkos suvokimas padeda sėkmingai atrinkti tinkamiausius specialistus bei vadovus klientams. Turime išskirtinumų, nebūdingų kitoms įmonėms, dėl to klientai pasirenka darbą su mūsų kompanija. Nuo įmonės įkūrimo 2018 metų kovo 1 dieną apie 85 proc. mūsų klientų tapo ilgalaikiais partneriais“, – sakė UAB „Atticae“ direktorė V. Ragauskienė.

 Personalo atrankų įmonės vadovei teko dirbti finansų, personalo ir įmonių procesų valdymo srityse, žemės ūkio, gamybinėse, statybinėse, prekybinėse bei paslaugų įmonėse. „Tad ši veikla išsiplėtojo ir peraugo į savo verslo sukūrimą labai natūraliai – iš sukauptų patirčių, siekiant maksimaliai išnaudoti sukauptas žinias ir visą potencialą“, – tvirtino verslininkė.

O štai J. Kemežienės stipriausi profesiniai įgūdžiai – Darbo teisė ir personalo atranka. Įvairiapusė praktinė patirtis suformavo Jurgitos įgūdį aiškiai identifikuoti abipusį suderinamumą tarp darbdavio ir kandidato bei pateikti optimalų individualiai pritaikytą sprendimą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka::1 left

Covid-19 pakeitė įmonės darbo būdą

Verslo partnerės neslėpė, jog Covid-19 sukėlė netikrumą ir pakeitė įmonės darbo būdą bei pagalbą ieškantiems darbo. „Mūsų atveju karantino metu aktyvesnės buvo IT kompanijos, joms buvo aktuali naujų darbuotojų  paieška. Tačiau dalis klientų vis dėlto laikinai pristabdė personalo atrankų procesą, keitė strategiją. Šiuo metu rinka aktyvėja ir klientai atnaujina bendradarbiavimą.

O kandidatai tapo atsargesni, labiau apsvarstantys, ar tinkamas metas pokyčiams“,  – pasakojo UAB „Atticae“ direktorė.

V. Ragauskienės žodžiais,  tiek ieškantys darbo, tiek pasyvūs kandidatai gavę pasiūlymą, domisi, kaip įmonė elgėsi su darbuotojais  karantino metu, kokius sprendimus priėmė: ar buvo atleidžiami darbuotojai, ar kaip tik įmonė įdėjo daug pastangų, kad išsaugotų visą komandą. „Tik išsianalizavę situaciją, kandidatai apsisprendžia, ar dalyvauti atrankos procese, ar ne“, – pokyčius vardijo įmonės vadovė.

Pasauliniame ekonomikos forume verslo lyderiai didžiausia grėsme per artimiausią dešimtmetį įvardino nedarbą ir infliaciją. Dėl nesibaigiančios pandemijos visame pasaulyje šoktelėjo nedarbo lygis, tas aktualu ir Lietuvos rinkai. „Tačiau didelius pokyčius lydi ir galimybės, o talentai yra paklausūs visada“, – neabejojo V. Ragauskienė.

Padeda įsitvirtinti rinkoje

UAB „Atticae“ verslui vystyti pasinaudojo lengvatine paskola, teikiama pagal priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020“ .  „Ši finansinė priemonė mums suteikė daugiau galimybių plėtoti verslą, įsigijome naujus kompiuterius ir kitą būtiną techniką. Didžiausią dalį paskolos panaudojome pardavimams skatinti, duomenų bazėms kurti. Pradedančioms mažoms kompanijoms lengvatinė paskola yra labai reikalinga pagalba“, – tvirtino V. Ragauskienė.

Išties, paskola pagal priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020“ skirta labai mažoms, mažoms įmonės ar fiziniams asmenims, ketinantiems pradėti verslą arba jau veikiantiems verslams  iki 1 metų nuo įmonės įregistravimo datos.

Pasak Nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), atsakingos už priemonės įgyvendinimą, vyresniosios projektų vadovės Rūtos Kiuberytės, besinaudojančiųjų „Verslumo skatinimo fondo 2014-2020“ galimybėmis veiklų ir produktų spektras – labai platus.

„Tai ir maži šeimos verslai, tokie kaip kepyklėlės, siuvyklos, juvelyrikos dirbtuvės,  taip pat gausu odontologijos, grožio, įvairių maitinimo paslaugų teikėjų, nestokojame ir inovatyvių, netradicinių verslų, atradusių nišą rinkoje“, – sakė R. Kiuberytė. Anot specialistės, kiekvienas karjeros ar verslo kelias yra unikalus, todėl pradedantys verslininkai gali kreiptis į arčiausiai esančias kredito unijas, kurios ir teikia „Verslumo skatinimo fondo 2014-2020“ paskolas, ir gauti konsultacijas bei pagalbą sudarant verslo planą. Taip, bendromis pastangomis, galima nupiešti išskirtinį pradedančių verslininkų sėkmės žemėlapį.

Iki šių metų spalio  1 d. suteiktos „Verslumo skatinimo fondo 2014-2020“  paskolos daugiau nei 1000 įmonių ir fizinių asmenų, dirbantiems pagal verslo liudijimą arba užsiimantiems individualia veikla. Iš viso priemonei numatyta skirti apie 22,8 mln. eurų Europos socialinio fondo lėšų.

INVEGA atstovė pabrėžė, jog „Verslumo skatinimo fondo 2014-2020“   paskola patraukli ne vien tik dėl mažų palūkanų. „Lengvatinė paskola leidžia paprasčiau pradėti savo verslą ir greičiau sukaupti nuosavų lėšų tolesnei jo plėtrai. Be to, sykiu galima pasinaudoti kompensavimo priemone „Subsidijos verslo pradžiai“ ir gauti dalies darbo užmokesčio kompensaciją, o tai didelė paspirtis ir pagalba pradedančiajam verslui įsitvirtinti rinkoje“, – teigė vyresnioji projektų vadovė.

Pasak R.Kiuberytės, „Verslumo skatinimo fondo 2014-2020“ paskola gali būti derinama ir su kitomis INVEGOS administruojamomis priemonėmis. Pavyzdžiui, pritrūkus įkeičiamo turto, kredito unija gali kreiptis į INVEGĄ bei paprašyti individualios garantijos už išduodamą paskolą, o paskolos gavėjai gali gauti iki 95 proc. paskolų palūkanų kompensaciją.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku