Lietuvoje pripažinta atsiskaitymų kortelėmis sistema įvertinta ir užsienyje

Reklama publikuota: 2018-10-09
svg svg

20-metį švenčianti UAB „ASHBURN International“ šiandien žinoma kaip įmonė, viena pirmųjų pristačiusi unikalių naujovių Lietuvoje. Sukūrusi ir daugiau kaip prieš 15 m. šalyje įdiegusi GSM išankstinio sąskaitų papildymo kodų platinimo sistemą mobiliojo ryšio teikėjams, lojalumo programas prekybininkams, savo plėtojamą programinę įrangą įdiegusi į tūkstančius elektroninių kortelių skaitytuvų, bendrovė pastaraisiais metais aktyviai plėtė veiklą į kitus pasaulio regionus.

Baltijos šalys, Sakartvelas (Gruzija), Azerbaidžanas, Kazachstanas, Turkmėnistanas – tai tik kelios šalys, kuriose „Penkių kontinentų“ grupei priklausanti bendrovė vykdo savo projektus. Artimiausiuose 3–5 m. planuose yra ir Moldova, kelios didžiosios Azijos šalys, Vokietija bei Didžioji Britanija, žengiama ir į JAV bei Afrikos šalių rinkas. Pagrindinė bendrovės kryptis užsienyje – elektroninių kortelių skaitytuvų valdymo programinės įrangos pardavimas, nuoma ir priežiūra.

nuotrauka::1 left

„Šiandien pagrindinės mūsų elektroninių kortelių skaitytuvų tiekėjos – Vakarų šalys, o klientai – Rytų. Į Rytus programinę įrangą ir paslaugas eksportuojame todėl, kad ten yra didelis jų poreikis, dideli mastai, kuriuos mes galime patenkinti“, – aiškina Žoržas Šarafanovičius, bendrovės vykdomasis direktorius

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„ASHBURN International“ pradeda įgyvendinti ir vieną didžiausių projektų įmonės istorijoje. Uzbekistane per „ASHBURN International“ plėtojamą programinę platformą „TransLink.iQ“ bus aptarnaujami 29 šalies bankai ir prijungta net 250 000 elektroninių kortelių skaitytuvų, generuojančių iki 4 000 finansinių operacijų per minutę srautą. Kad šie skaičiai – neįtikėtinai dideli, galima suprasti palyginus su Lietuva: Uzbekistane per mėnesį elektroniniais kortelių skaitytuvais atliekama tiek operacijų, kiek Lietuvoje per visus metus.

„Nuolat investuojame ir geriname programinės įrangos funkcionalumą, tobuliname produktą. Nors „TransLink.iQ“ gali būti pritaikoma bet kurioje pasaulio šalyje, šioje industrijoje svarbūs kiekiai ir mastas, todėl natūralu, kad besiplėsdami didžiausią dėmesį skiriame šalims, kuriose yra daug gyventojų, bankų ir didelis atliekamų operacijų skaičius“, – pasakoja Ž. Šarafanovičius.

Pradžia – su žymiais klientais

„ASHBURN International“ sėkmės istoriją Lietuvoje pradėjo įdiegusi išankstinio sąskaitų papildymo (GSM) kodų įsigijimo elektroniniais kanalais sistemą. Pirmasis ja susidomėjo „Bitės“ tinklas. Šiuos kodus 2002 m. vasarį ėmėsi platinti UAB „Palink“ parduotuvių tinklas „Iki“, o po kelių mėnesių ir UAB „Statoil Lietuva“ degalinės, šiandien žinomos „Circle K“ vardu.

„Dabar elektroninis GSM sąskaitų papildymas – nebe naujiena ir ne strateginė mūsų kryptis, bet tai padėjo mums įsitvirtinti rinkoje. Kokybiškomis paslaugomis suviliojome stambius klientus, jų parodytas pasitikėjimas mumis įrodė, jog savo darbą atliekame gerai, kad mumis galima pasitikėti“, – pasakoja Ž. Šarafanovičius.

2003 m. įmonė pradėjo programinės įrangos kūrimo ir priežiūros veiklą, įdiegė pirmąją lojalumo programą „Iki Premija“, savo duomenų centre apdorodama visas „Palink“ tinkle atliekamas lojalumo kortelių operacijas. Vėliau ir daugiau prekybos tinklų susidomėjo lojalumo programų sistema. Šiuo metu bendrovės programinė įranga kas mėnesį apdoroja 5 mln. lojalumo operacijų.

nuotrauka::2 left

2012 m. buvo pristatytas ambicingas projektas – lojalumo programa „Mylimiausia“, sujungusi šešis savo sričių lyderius: UAB „Palink“, „Senukų“ prekybos centrą, „Čili Holdings“, „Gintarinę vaistinę“, „Statoil Lietuva“ (dabar „Circle K“) ir AB SEB banką.

„Mūsų paslaugomis nors kartą gyvenime yra pasinaudoję 9 iš 10 Lietuvos gyventojų – elektroniniais kortelių skaitytuvais, kuriais atsiskaitoma mokėjimo kortelėmis prekybos vietose, arba lojalumo programomis, leidžiančiomis gauti papildomos naudos apsiperkant. Mes užtikriname, kad šios sistemos nuolatos veiktų, o mūsų klientai nepatirtų nepatogumų“, – sako Ž. Šarafanovičius.

Šiandien „ASHBURN International“ pasikliauja didžiausi Lietuvos ir tarptautiniai bankai. Įmonė turi sertifikuotus bankinių kortelių operacijų perdavimo kanalus į didžiausius Lietuvos komercinius bankus ar jų autorizacijos centrus – AB SEB banką, „Swedbank“, „Luminor bank“ ir „Citadele“ bankus per UAB „Worldline Lietuva“. Tarp įmonės klientų yra ir tarptautiniai bankai: VTB, „PASHA Bank“, LHV, „Liberty Bank“ bei kt.

„ASHBURN International“ gali pasigirti ne vienu sėkmingai įgyvendintu projektu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Įmonė yra realizavusi stambų projektą Sakartvele (Gruzija), kurio metu vieno stambiausių šios šalies komercinių bankų beveik 13.000 elektroninių kortelių skaitytuvų tinklas buvo prijungtas prie programinės platformos „TransLink.iQ“. Netrukus analogiškas projektas bus pradėtas įgyvendinti ir Azerbaidžane  – čia bus prižiūrimas vienos iš stambiausių Azerbaidžano finansinių grupių valdomas elektroninių kortelių skaitytuvų tinklas.

Saugus ir unikalus produktas

„ASHBURN International“ sukurta programinė įranga „TransLink.iQ“ – vidurinė grandis tarp bankų ir prekybos vietų, kuriose atsiskaitoma bankų kortelėmis. Ši programinė įranga priima tarptautinių mokėjimo sistemų (VISA, „MasterCard“, „American Express“, „UnionPay“, „Diners Club“ ir kt.) bei vietinių mokėjimo kortelių atsiskaitymus, taip pat atpažįsta lojalumo korteles. Sprendimas yra universalus ir veikia su daugumos pasaulio gamintojų („Ingenico“, „Verifone“, PAX) kortelių skaitytuvais.

„Tai išskirtinis produktas, pritaikomas įvairiems bankiniams skaitytuvams, įvairioms mokėjimo sistemoms. Didžiuodamiesi galime teigti, kad tai vienas iš nedaugelio universalių sprendimų, kurie šiuo metu siūlomi pasaulinėje rinkoje. Nedaug gamintojų gali pasiūlyti tokį lankstų produktą, kurio funkcionalumą nuolatos galima plėsti. O verslui svarbiausia tai, kad jis padeda optimizuoti išlaidas“, – sako Ž. Šarafanovičius.

Dar vienas iš „TransLink.iQ“ privalumų – galimybė valdyti platų skaitytuvų tinklą nuotoliniu būdu. Tai padeda greitai ir be papildomų išlaidų atlikti atnaujinimus ir pašalinti didžiąją dalį gedimų, susijusių su programinėmis ir nustatymų klaidomis.

„Pavyzdžiui, vienas iš „MasterCard“ ir VISA reikalavimų – kasmet atnaujinti kriptavimo raktus. Apvažiuoti visus įrenginius ir atnaujinti raktus kainuoja didžiulius pinigus. Naudojantis mūsų sistema atnaujinti kriptavimo raktus galima per atstumą ir taip išvengti papildomų išlaidų. Nuotoliniu būdu galima atnaujinti ne tik raktus, bet ir programas, pakeisti parametrus, įdiegti naujas funkcijas ir kt.“ – aiškina Ž. Šarafanovičius.

„TransLink.iQ“ sistema ne tik funkcionali, bet ir visapusiškai saugi. Tai įrodo 2014 m. įgytas PA-DSS (angl. Payment Application Data Security Standard) sertifikatas, kuris patvirtina, kad įmonės kuriama programinė įranga atitinka aukštus tarptautinius saugumo standartus.

„ASHBURN International“ visuomet buvo svarbus saugumas. 2007 m. įmonė pirmą kartą sertifikuota pagal tarptautinį standartą „PCI DSS Level 1“, užtikrinantį aukščiausiojo lygio mokėjimo kortelių duomenų saugumą. Pagal šį standartą bendrovė sertifikuojama kasmet. Taip pat yra atlikusi VISA PIN atestacijos auditą ir gavo sertifikatą apdoroti PIN kodus.

Visi šie sertifikatai patvirtina, kad tiek pati įmonė, tiek jos kuriama skaitytuvo programinė įranga atitinka visus keliamus saugumo standartus, t. y. užtikrina banko kortelės ir atsiskaitymo duomenų saugumą pagal organizacijų VISA ir „MasterCard“ reikalavimus.

2017 m. pabaigoje bendrovė baigė savo valdomo elektroninių kortelių skaitytuvų tinklo atnaujinimą, į kurį buvo investuota daugiau kaip 1 mln. EUR. Klientams įrengti naujausius saugumo reikalavimus atitinkantys elektroniniai kortelių skaitytuvai.

Nenutrūkstama veikla

„ASHBURN International“ atlieka du konceptualius vaidmenis: kuria programinę įrangą ir užsiima jos pardavimu, nuoma bei nuolatine priežiūra. Anot Ž. Šarafanovičiaus, kaip PSP (angl. Payment Service Provider) įmonė, „ASHBURN International“ neparduoda į dėžę supakuotos prekės, kurią atėjus į saloną galima išsirinkti, sumokėti ir parsinešus namo iškart naudoti. Įmonė nuomoja ir parduoda nuolat veikiančią sistemą – paslaugų paketą.

Jis pasakoja, kad „TransLink.iQ“ ir elektroninių kortelių skaitytuvų nepakanka įdiegti ir prijungti prie sistemos. Pagrindinė įmonės užduotis – užtikrinti nepertraukiamą sistemos veikimą, stebėti tinklo veiklą, operatyviai šalinti gedimus, padėti ir konsultuoti klientus atsiskaitymo klausimais. Tai ilgalaikis procesas ir nuolatinis darbas su klientu, reikalaujantis profesionalios, visą parą dirbančios komandos.

„Ši infrastruktūra niekada negali nustoti veikti: nei pats skaitytuvas, nei juo atliekami atsiskaitymai. Mes turime užtikrinti, kad duomenų pristatymas iki duomenų apdorojimo centro, esančio banke arba išoriniame duomenų apdorojimo centre, būtų itin sklandus, be jokių trikdžių. Net ir kelių minučių sutrikimas yra didžiulis nuostolis klientui – to negalime leisti“, – sako „ASHBURN International“ vadovas.

Vykdys eksportą, didins funkcionalumą

Ateičiai bendrovė yra numačiusi ne vieną naujovę. Ž. Šarafanovičius pasakoja, jog įmonė planuoja didinti „TransLink.iQ“ kompleksiškumą ir funkcionalumą, kad užsakovai galėtų didesnę dalį veiklos, susijusios su mokėjimais ir finansinėmis operacijomis, vykdyti naudodamiesi šia programine įranga.

„Mes ne tik plečiamės užsienyje ir eksportuojame paslaugą, bet ir didiname produkto funkcionalumą. Norėdami išlikti svarbūs ne tik Lietuvos, bet ir pasaulinėje rinkoje, turime nuolat tobulinti produktą ir netgi bandyti nuspėti tam tikras ateities tendencijas, kad savo klientams bei jų vartotojams jau dabar galėtume pasiūlyti tinkamą sprendimą ir juo garsinti Lietuvą“, – teigia Ž. Šarafanovičius.

nuotrauka::3

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Kurie Rusijos oligarchai išvengė Vakarų sankcijų ir kodėl Premium

Sankcijos dėl karo Ukrainoje yra pritaikytos tik daliai turtingiausių Rusijos žmonių. Nors vieša paslaptis,...

Finansai
2022.04.02
ES ir Kinijos prekybos apimtis pernai pasiekė rekordines aukštumas

Prekyba su Kinija, trečia pagal dydį Europos Sąjungos (ES) eksporto šalimi ir didžiausia importo partnere,...

Finansai
2022.04.02
EK siūlo 10.000 grivinų keisti pagal oficialų kursą ir be mokesčių

Europos Komisija (EK) siūlo karo pabėgėliams iš Ukrainos Europos Sąjungoje (ES) leisti iškeisti ribotą...

Rinkos
2022.04.01
Infliacija kovą euro zonoje pakilo iki 7,5%

Metinė infliacija kovą euro zonoje pakilo iki 7,5% nuo 5,9% vasarį, kai prieš metus ji siekė 1,3%,...

Finansai
2022.04.01
M. Dubnikovas: Vyriausybės planas amortizuos sparčiai augančias kainas 3

Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas, finansų analitikas Marius Dubnikovas sako, kad Vyriausybės 2...

Finansai
2022.04.01
Ekonomistai: skubiai įdarbintas antiinfliacinis ir investicijų planas padės išvengti nuosmukio 1

Penktadienį Vyriausybės rūmuose pristatytas 2,26 mlrd. Eur vertės antiinfliacinis paketas gyventojams ir...

Finansai
2022.04.01
„NEO Finance“ grynasis pelnas 2021 m. 117.000 Eur 2

Lietuvos finansų technologijų (fintech) startuolio „NEO Finance“ praėjusių metų grynasis pelnas siekia...

Finansai
2022.04.01
„Compensa“ valdybai vadovauja T. Milašius

Tomas Milašius perima vadovavimą Baltijos šalyse paslaugas teikiančiai gyvybės draudimo bendrovei „Compensa...

Vadyba
2022.04.01
Kremliaus propagandinių laidų vedėjui A. Šeininui Lietuva pritaikė finansines sankcijas 2

Rusijos propagandistui, televizijos laidų vedėjui Artiomui Šeininui Lietuvoje pritaikytos finansinės...

Verslo aplinka
2022.04.01
Milijardinis antiinfliacinis planas: kompensacijos, dotacijos, didesnis NPD 19

Itin didelio infliacijos šuolio amortizavimui Vyriausybė siūlo skirti daugiau kaip dviejų milijardų eurų...

Verslo aplinka
2022.04.01
Kaip 2022 m. prasidėjęs karas turi atsispindėti įmonės 2021 m. finansinėje ataskaitoje Premium

Karas Ukrainoje ir tarptautinės bendruomenės įvestos sankcijos Rusijai smarkiai keičia dalies Lietuvos įmonių...

Finansai
2022.04.01
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Viešojo sektoriaus perteklius šiemet sudarė 0,4% prognozuojamo BVP

Centrinės valdžios perviršis šiemet sausį–vasarį siekė 223,6 mln. Eur ir sudarė 0,4% prognozuojamo šių metų...

Finansai
2022.03.31
H&M: neįskaitant Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos rinkų, pardavimai išaugo 11%

Švedijos drabužių milžinė H&M ketvirtadienį pranešė, kad jos pajamos pirmąjį ketvirtį išaugo, tačiau...

Finansai
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 2

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
Finansų ministerija: Lietuvos ekonomika šiemet augs 1,6%, kainos kils 9,8% 4

Šiemet Lietuvos ekonomikos augimas tęsis, tačiau dėl Rusijos karo Ukrainoje bendrojo vidaus produkto (BVP)...

Finansai
2022.03.31
Po perskaičiavimo Konkurencijos tarybos baudos „City Service“ įmonėms sumažėjo 5 kartus 1

Konkurencijos taryba pranešė perskaičiavusi baudas pastatų priežiūros grupės „City Service“ įmonėms, skirtas...

Statyba ir NT
2022.03.31
Infliacija ir karas skatina iš naujo įvertinti, kas yra bitkoinas Premium

Bitkoinas, šiemet nepasitarnavęs nei kaip apsauga nuo infliacijos, nei nuo turbulencijų rinkose, vis labiau...

Rinkos
2022.03.31
Ekonominių vertinimų rodiklis kovą sumažėjo iki -3,9%

Bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika, kovą,...

Finansai
2022.03.31
ECB vadovė: nėra požymių, kad Europą apima stagfliacija 7

Christine Lagarde, Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė, pareiškė, jog šiuo metu jokie duomenys nerodo, kad...

Rinkos
2022.03.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku