Lietuvoje pripažinta atsiskaitymų kortelėmis sistema įvertinta ir užsienyje

Publikuota: 2018-10-09

20-metį švenčianti UAB „ASHBURN International“ šiandien žinoma kaip įmonė, viena pirmųjų pristačiusi unikalių naujovių Lietuvoje. Sukūrusi ir daugiau kaip prieš 15 m. šalyje įdiegusi GSM išankstinio sąskaitų papildymo kodų platinimo sistemą mobiliojo ryšio teikėjams, lojalumo programas prekybininkams, savo plėtojamą programinę įrangą įdiegusi į tūkstančius elektroninių kortelių skaitytuvų, bendrovė pastaraisiais metais aktyviai plėtė veiklą į kitus pasaulio regionus.

Baltijos šalys, Sakartvelas (Gruzija), Azerbaidžanas, Kazachstanas, Turkmėnistanas – tai tik kelios šalys, kuriose „Penkių kontinentų“ grupei priklausanti bendrovė vykdo savo projektus. Artimiausiuose 3–5 m. planuose yra ir Moldova, kelios didžiosios Azijos šalys, Vokietija bei Didžioji Britanija, žengiama ir į JAV bei Afrikos šalių rinkas. Pagrindinė bendrovės kryptis užsienyje – elektroninių kortelių skaitytuvų valdymo programinės įrangos pardavimas, nuoma ir priežiūra.

nuotrauka::1 left

„Šiandien pagrindinės mūsų elektroninių kortelių skaitytuvų tiekėjos – Vakarų šalys, o klientai – Rytų. Į Rytus programinę įrangą ir paslaugas eksportuojame todėl, kad ten yra didelis jų poreikis, dideli mastai, kuriuos mes galime patenkinti“, – aiškina Žoržas Šarafanovičius, bendrovės vykdomasis direktorius

„ASHBURN International“ pradeda įgyvendinti ir vieną didžiausių projektų įmonės istorijoje. Uzbekistane per „ASHBURN International“ plėtojamą programinę platformą „TransLink.iQ“ bus aptarnaujami 29 šalies bankai ir prijungta net 250 000 elektroninių kortelių skaitytuvų, generuojančių iki 4 000 finansinių operacijų per minutę srautą. Kad šie skaičiai – neįtikėtinai dideli, galima suprasti palyginus su Lietuva: Uzbekistane per mėnesį elektroniniais kortelių skaitytuvais atliekama tiek operacijų, kiek Lietuvoje per visus metus.

„Nuolat investuojame ir geriname programinės įrangos funkcionalumą, tobuliname produktą. Nors „TransLink.iQ“ gali būti pritaikoma bet kurioje pasaulio šalyje, šioje industrijoje svarbūs kiekiai ir mastas, todėl natūralu, kad besiplėsdami didžiausią dėmesį skiriame šalims, kuriose yra daug gyventojų, bankų ir didelis atliekamų operacijų skaičius“, – pasakoja Ž. Šarafanovičius.

Pradžia – su žymiais klientais

„ASHBURN International“ sėkmės istoriją Lietuvoje pradėjo įdiegusi išankstinio sąskaitų papildymo (GSM) kodų įsigijimo elektroniniais kanalais sistemą. Pirmasis ja susidomėjo „Bitės“ tinklas. Šiuos kodus 2002 m. vasarį ėmėsi platinti UAB „Palink“ parduotuvių tinklas „Iki“, o po kelių mėnesių ir UAB „Statoil Lietuva“ degalinės, šiandien žinomos „Circle K“ vardu.

„Dabar elektroninis GSM sąskaitų papildymas – nebe naujiena ir ne strateginė mūsų kryptis, bet tai padėjo mums įsitvirtinti rinkoje. Kokybiškomis paslaugomis suviliojome stambius klientus, jų parodytas pasitikėjimas mumis įrodė, jog savo darbą atliekame gerai, kad mumis galima pasitikėti“, – pasakoja Ž. Šarafanovičius.

2003 m. įmonė pradėjo programinės įrangos kūrimo ir priežiūros veiklą, įdiegė pirmąją lojalumo programą „Iki Premija“, savo duomenų centre apdorodama visas „Palink“ tinkle atliekamas lojalumo kortelių operacijas. Vėliau ir daugiau prekybos tinklų susidomėjo lojalumo programų sistema. Šiuo metu bendrovės programinė įranga kas mėnesį apdoroja 5 mln. lojalumo operacijų.

nuotrauka::2 left

2012 m. buvo pristatytas ambicingas projektas – lojalumo programa „Mylimiausia“, sujungusi šešis savo sričių lyderius: UAB „Palink“, „Senukų“ prekybos centrą, „Čili Holdings“, „Gintarinę vaistinę“, „Statoil Lietuva“ (dabar „Circle K“) ir AB SEB banką.

„Mūsų paslaugomis nors kartą gyvenime yra pasinaudoję 9 iš 10 Lietuvos gyventojų – elektroniniais kortelių skaitytuvais, kuriais atsiskaitoma mokėjimo kortelėmis prekybos vietose, arba lojalumo programomis, leidžiančiomis gauti papildomos naudos apsiperkant. Mes užtikriname, kad šios sistemos nuolatos veiktų, o mūsų klientai nepatirtų nepatogumų“, – sako Ž. Šarafanovičius.

Šiandien „ASHBURN International“ pasikliauja didžiausi Lietuvos ir tarptautiniai bankai. Įmonė turi sertifikuotus bankinių kortelių operacijų perdavimo kanalus į didžiausius Lietuvos komercinius bankus ar jų autorizacijos centrus – AB SEB banką, „Swedbank“, „Luminor bank“ ir „Citadele“ bankus per UAB „Worldline Lietuva“. Tarp įmonės klientų yra ir tarptautiniai bankai: VTB, „PASHA Bank“, LHV, „Liberty Bank“ bei kt.

„ASHBURN International“ gali pasigirti ne vienu sėkmingai įgyvendintu projektu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Įmonė yra realizavusi stambų projektą Sakartvele (Gruzija), kurio metu vieno stambiausių šios šalies komercinių bankų beveik 13.000 elektroninių kortelių skaitytuvų tinklas buvo prijungtas prie programinės platformos „TransLink.iQ“. Netrukus analogiškas projektas bus pradėtas įgyvendinti ir Azerbaidžane  – čia bus prižiūrimas vienos iš stambiausių Azerbaidžano finansinių grupių valdomas elektroninių kortelių skaitytuvų tinklas.

Saugus ir unikalus produktas

„ASHBURN International“ sukurta programinė įranga „TransLink.iQ“ – vidurinė grandis tarp bankų ir prekybos vietų, kuriose atsiskaitoma bankų kortelėmis. Ši programinė įranga priima tarptautinių mokėjimo sistemų (VISA, „MasterCard“, „American Express“, „UnionPay“, „Diners Club“ ir kt.) bei vietinių mokėjimo kortelių atsiskaitymus, taip pat atpažįsta lojalumo korteles. Sprendimas yra universalus ir veikia su daugumos pasaulio gamintojų („Ingenico“, „Verifone“, PAX) kortelių skaitytuvais.

„Tai išskirtinis produktas, pritaikomas įvairiems bankiniams skaitytuvams, įvairioms mokėjimo sistemoms. Didžiuodamiesi galime teigti, kad tai vienas iš nedaugelio universalių sprendimų, kurie šiuo metu siūlomi pasaulinėje rinkoje. Nedaug gamintojų gali pasiūlyti tokį lankstų produktą, kurio funkcionalumą nuolatos galima plėsti. O verslui svarbiausia tai, kad jis padeda optimizuoti išlaidas“, – sako Ž. Šarafanovičius.

Dar vienas iš „TransLink.iQ“ privalumų – galimybė valdyti platų skaitytuvų tinklą nuotoliniu būdu. Tai padeda greitai ir be papildomų išlaidų atlikti atnaujinimus ir pašalinti didžiąją dalį gedimų, susijusių su programinėmis ir nustatymų klaidomis.

„Pavyzdžiui, vienas iš „MasterCard“ ir VISA reikalavimų – kasmet atnaujinti kriptavimo raktus. Apvažiuoti visus įrenginius ir atnaujinti raktus kainuoja didžiulius pinigus. Naudojantis mūsų sistema atnaujinti kriptavimo raktus galima per atstumą ir taip išvengti papildomų išlaidų. Nuotoliniu būdu galima atnaujinti ne tik raktus, bet ir programas, pakeisti parametrus, įdiegti naujas funkcijas ir kt.“ – aiškina Ž. Šarafanovičius.

„TransLink.iQ“ sistema ne tik funkcionali, bet ir visapusiškai saugi. Tai įrodo 2014 m. įgytas PA-DSS (angl. Payment Application Data Security Standard) sertifikatas, kuris patvirtina, kad įmonės kuriama programinė įranga atitinka aukštus tarptautinius saugumo standartus.

„ASHBURN International“ visuomet buvo svarbus saugumas. 2007 m. įmonė pirmą kartą sertifikuota pagal tarptautinį standartą „PCI DSS Level 1“, užtikrinantį aukščiausiojo lygio mokėjimo kortelių duomenų saugumą. Pagal šį standartą bendrovė sertifikuojama kasmet. Taip pat yra atlikusi VISA PIN atestacijos auditą ir gavo sertifikatą apdoroti PIN kodus.

Visi šie sertifikatai patvirtina, kad tiek pati įmonė, tiek jos kuriama skaitytuvo programinė įranga atitinka visus keliamus saugumo standartus, t. y. užtikrina banko kortelės ir atsiskaitymo duomenų saugumą pagal organizacijų VISA ir „MasterCard“ reikalavimus.

2017 m. pabaigoje bendrovė baigė savo valdomo elektroninių kortelių skaitytuvų tinklo atnaujinimą, į kurį buvo investuota daugiau kaip 1 mln. EUR. Klientams įrengti naujausius saugumo reikalavimus atitinkantys elektroniniai kortelių skaitytuvai.

Nenutrūkstama veikla

„ASHBURN International“ atlieka du konceptualius vaidmenis: kuria programinę įrangą ir užsiima jos pardavimu, nuoma bei nuolatine priežiūra. Anot Ž. Šarafanovičiaus, kaip PSP (angl. Payment Service Provider) įmonė, „ASHBURN International“ neparduoda į dėžę supakuotos prekės, kurią atėjus į saloną galima išsirinkti, sumokėti ir parsinešus namo iškart naudoti. Įmonė nuomoja ir parduoda nuolat veikiančią sistemą – paslaugų paketą.

Jis pasakoja, kad „TransLink.iQ“ ir elektroninių kortelių skaitytuvų nepakanka įdiegti ir prijungti prie sistemos. Pagrindinė įmonės užduotis – užtikrinti nepertraukiamą sistemos veikimą, stebėti tinklo veiklą, operatyviai šalinti gedimus, padėti ir konsultuoti klientus atsiskaitymo klausimais. Tai ilgalaikis procesas ir nuolatinis darbas su klientu, reikalaujantis profesionalios, visą parą dirbančios komandos.

„Ši infrastruktūra niekada negali nustoti veikti: nei pats skaitytuvas, nei juo atliekami atsiskaitymai. Mes turime užtikrinti, kad duomenų pristatymas iki duomenų apdorojimo centro, esančio banke arba išoriniame duomenų apdorojimo centre, būtų itin sklandus, be jokių trikdžių. Net ir kelių minučių sutrikimas yra didžiulis nuostolis klientui – to negalime leisti“, – sako „ASHBURN International“ vadovas.

Vykdys eksportą, didins funkcionalumą

Ateičiai bendrovė yra numačiusi ne vieną naujovę. Ž. Šarafanovičius pasakoja, jog įmonė planuoja didinti „TransLink.iQ“ kompleksiškumą ir funkcionalumą, kad užsakovai galėtų didesnę dalį veiklos, susijusios su mokėjimais ir finansinėmis operacijomis, vykdyti naudodamiesi šia programine įranga.

„Mes ne tik plečiamės užsienyje ir eksportuojame paslaugą, bet ir didiname produkto funkcionalumą. Norėdami išlikti svarbūs ne tik Lietuvos, bet ir pasaulinėje rinkoje, turime nuolat tobulinti produktą ir netgi bandyti nuspėti tam tikras ateities tendencijas, kad savo klientams bei jų vartotojams jau dabar galėtume pasiūlyti tinkamą sprendimą ir juo garsinti Lietuvą“, – teigia Ž. Šarafanovičius.

nuotrauka::3

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Sodra“ atnaujino pensijų skaičiuoklę – grąžos iki 8% 4

„Sodra“ pristato skaičiuoklę, kuri padės apsispręsti, ar dalyvauti antroje pensijų kaupimo pakopoje ir kokiu...

Finansai
12:31
Visi 2019 m. pajamų mokesčio tarifai – vienoje vietoje

Nuo 2019 m. su darbo santykiais susijusios pajamos apmokestinamos 20% arba 27% tarifu, o dividendų ir...

Finansai
11:47
Mokestiniai ginčai dėl „Metrail“ virsta Damoklo kardu įmonėms Premium

Nenorėdamos mokėti dėl „Metrail“ istorijos priskaičiuotų baudų, vis daugiau įmonių kreipiasi į teismus...

Išsamiai: kiek kam didėja pajamos 2019 m.

Mokesčių ir pensijų reforma labiausiai padidins tokių darbuotojų pajamas po mokesčių, kurie pasirinks...

Finansai
2019.01.01
Ekonomistai: mokesčių pakeitimai padidins pajamas, bet būtinos reformos 22

Dauguma ekonomistų sako, kad sausį įsigaliojantys mokesčių pakeitimai pagerins žmonių gyvenimą, nes padidins...

Finansai
2018.12.31
Suomių mokesčių administratorius: ir Kalėdų seneliai turi mokėti mokesčius 1

Prieš prasidedant kalėdiniam šurmuliui Suomijos mokesčių administratorius įspėjo, kad laisvai samdomi Kalėdų...

Verslo aplinka
2018.12.30
Ekspertų apklausa: kurie 2018 m. ekonomikos įvykiai buvo svarbiausi 5

Svarbiausias 2018-ųjų Lietuvos ekonominis įvykis buvo šalies tapimas Ekonominio bendradarbiavimo o ir plėtros...

Verslo aplinka
2018.12.28
11 mėnesių centrinės valdžios perviršis – 377 mln. Eur

Finansų ministerijos duomenimis, 2018 metų sausio-lapkričio mėnesių centrinės valdžios perviršis buvo 377,3...

Finansai
2018.12.28
II pensijų pakopoje galima kaupti ir didesnėmis sumomis 7

Antroje pensijų pakopoje galima kaupti ir didesnėmis sumomis nei 3% nuo atlyginimo – 3% viršijančioms įmokoms...

Finansai
2018.12.28
Iki, 2018 metai, sveiki, dar įdomesni 2019 metai! 1

Devynerius metus iš eilės auganti Lietuvos ekonomika įpratino mus prie tokių teigiamų žodžių kaip „augti“,...

Finansai
2018.12.28
ES direktyvoje – baigtinis įrodymų sąrašas taikant 0% PVM Premium

Europos Sąjungos Taryba patvirtino „greitus“ PVM direktyvos pataisymus, kurie palengvins verslui 0% PVM...

Finansai
2018.12.28
2019 m. laukia 30 mokesčių pakeitimų, amnestija ir gėdos stulpas 15

Kitais metais laukia mažesnė mokesčių našta darbo užmokesčiui, kitokių pajamų mokesčių lengvatų. Taip pat bus...

Finansai
2018.12.28
„Sodra“ vaiko priežiūros išmokas už gruodį išmoka anksčiau 2

Tėvams „Sodra“ nusprendė anksčiau išmokėti vaiko priežiūros išmokas už gruodį, todėl šį mėnesį šeimos išmokų...

Finansai
2018.12.27
Tarp Baltijos šalių daugiausiai būstui planuoja skolintis Lietuvoje 3

Lietuviai palankiausiai iš Baltijos šalių gyventojų žiūri į skolinimąsi ir planuoja daugiausiai skolintis...

Finansai
2018.12.27
Didžiausia algų mediana Lietuvoje lapkritį – virš 10.000 Eur

Nauji „Sodros“ duomenys parodo, kuriose įmonėse vyravo didžiausios atlyginimų medianos lapkritį.

Vadyba
2018.12.27
Mokesčių amnestija galios ne visiems 3

Pirmąjį kitų metų pusmetį gyventojai ir įmonės galės nebaudžiami deklaruoti pamirštus sumokėti ar nuslėptus...

Finansai
2018.12.27
Svarbiausi mokesčių pokyčiai: prekybos sektoriui 2019 m. bus sunkūs Premium 1

Ateinančiais metais prekybos sektoriuje bus labai daug pasikeitimų, verslui tai bus sunkus laikas. Vien jau...

„Sodra“ prašo pranešimus apie darbo pradžią pateikti anksčiau 3

„Sodra“ rengiasi įmokų ir pensijų socialinio draudimo pokyčiams kitų metų pradžioje ir informacinėse...

Finansai
2018.12.21
Traukiasi Vilniaus apskrities VMI viršininkė

Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Edita Glumbakienė savo noru pasitraukė iš...

Finansai
2018.12.21
Suraskite save: 1-ojo, 1.000-ojo, 500.000-ojo gyventojo pajamos 36

Gyventojų apmokestinamųjų pajamų pjūvis rodo, kad pirmieji dešimt gyventojų per metus gavo virš 1 mln. Eur...

Finansai
2018.12.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau