Klientai grįžta bumerangu

  Publikuota: 2013-05-04
  Atnaujinta 2015-06-01 19:05
  Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
  „Verslo žinios“

  Kiekvienai prekei galima rasti pirkėją – tą galėtų patvirtinti vilnietis Nemunas Pakalnis, bumerangų gamintojas. Jis rado verslo nišą – originalių verslo dovanų ieškantiems klientams siūlo įsigyti bumerangų.

  „Pirmiausia bumerangais ir jų gamyba susidomėjo mano tėtis. Studijuodamas pradėjau kurti internetinius puslapius. Sukūriau tinklalapį  „bumerangai.lt“ ir sugalvojau, kad vertėtų juos pardavinėti. Planavau, kad tėtis bumerangus gamins, o aš juos pardavinėsiu“, – apie verslą planą pasakoja Nemunas Pakalnis, bumerangų gamintojas.Kad reikia rimtai imtis verslo, p. Pakalnis suprato, kai viena įmonė užsakė 100 bumerangų. Tiesa, teko pačiam pasiraitoti rankoves ir mokytis gaminti bumerangus, nes tėtis tokiam kiekiui pagaminti paprasčiausiai neturėjo laiko.Nors daug kartų p. Pakalnis matė, kaip tėvas gamina bumerangus, vis dėlto pačiam ne iš karto pavyko pagaminti įnagį.„Pirmieji mano bumerangai neskrido, turbūt sugadinau penkis, kol pagaminau tinkamai“, – prisimena pašnekovas.

  Klientų grupės

  Kokybiškai pagaminti bumerangą reikia laiko, be to, jo puošyba irgi užtrunka. Padaugėjus užsakymų, bumerangų puošyba pasirūpina p. Nemuno draugai.

  „Per dieną galiu pagaminti 1–2 bumerangus. Užtrunka, kol tinkamai nušlifuoji formą, reikia suderinti bumerangą, kad jis tiksliai grįžtų, dar reikia impregnuoti, nulakuoti, išpiešti“, – pasakoja p. Pakalnis, bumerangus pardavinėjantis pagal verslo liudijimą.
  Lėšų rinkodarai ar klientų paieškai verslininkas neskyrė, bet išnaudojo šiuolaikines technologijas.
  „Kadangi jau turėjau sukūręs tinklalapį, tai padariau taip, kad jei į paieškos sistemą įvedi žodį „bumerangai“, tada sistema vieną pirmųjų parodo mano tinklalapį. Taigi taip mane surado pirmieji klientai. Aišku, kai jau pardaviau keletą bumerangų, tada prisidėjo reklama „iš lūpų į lūpas“, – sako p. Nemunas.
  Ponas Pakalnis išskiria dvi savo klientų grupes. Vieni nori įdomesnės, kai kam dar neįprastos pramogos. Kitas segmentas, beje, duodantis daugiausia pajamų, – verslo klientai, kurie bumerangus perka kaip dovanas.
  „Manau, kad įdomių verslo dovanų niša nėra užpildyta. Juk dažnas suka galvą, ką padovanoti, kad būtų ir gražu, ir naudinga.  Pavyzdžiui, jei žmogui dovanoja įrėmintą bumerangą, tai galima ir sieną papuošti, ir, kai norisi, pamėtyti“, – apie dovanos funkcionalumą kalba p. Nemunas.

  Žvalgosi į užsienį

  Ponui Pakalniui bumerangų gaminimas ir prekyba – tik pelningas užsiėmimas šalia tiesioginio darbo. Vis dėlto jei pavyktų išplėtoti prekybą bumerangais, pašnekovas norėtų šį verslą paversti pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu.Nemažas viltis verslininkas sieja su prekyba užsienyje. Keliuose užsienio interneto puslapiuose, skirtuose rankdarbiais prekiaujantiems žmonėms, yra susikūręs savo paskyras ir pardavinėja bumerangus. Taip pat lietuvio gaminamų bumerangų galima įsigyti ir Švedijoje.Ponas Nemunas turi idėją gaminti gintarinius bumerangus. Vieną tokį jau yra sukūręs ir jo nuotrauką įkėlęs į tinklalapį, sako, kad toks įnagis kelia potencialių pirkėjų susidomėjimą.„Tai medinis bumerangas, padengtas gintarinėmis plokštelėmis. Jis ne tik suvenyras, jį galima naudoti pagal paskirtį – mėtyti ir bumerangas grįš. Įnagis kainuoja 800 Lt“, – pasakoja pašnekovas ir tikisi, kad ši naujovė turėtų sudominti verslo klientus.Bumerangų prekybai įtakos tiri sezoniškumas. Paklausa padidėja šiltuoju metų laiku ir prieš Kalėdas, kai įmonės ieško originalių dovanų.„Būna, įmonės užsako 20 bumerangų, tada tenka dirbti kasdien. Ypač toks užsakymų padaugėjimas juntamas kalėdiniu laikotarpiu. Žiemą susidomėjusių mažiau, tačiau, vos atšyla, padaugėja aktyviai laisvalaikį mėgstančių leisti pirkėjų“, – kalba p. Pakalnis.Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

  Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

  Verslo žinių pasiūlymai