Italijos ūkininkai atrado kanapes: „Tai mus išgelbėjo“

Publikuota: 2018-09-08
Mohamed Azakir („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Mohamed Azakir („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Italijos ūkininkai, kenčiantys dėl žemų kviečių kainų, sauso dirvožemio bei stambių kompanijų, importuojančių didžiulius kiekius grūdų, atrado naują nišą – kanapes.

Ne medicinai skirtų kanapių, kuriose yra mažesnė kaip 0,2% psichotropinio komponento THC koncentracija, auginimas šalyje leidžiamas nuo 2016 m. Per kelerius metus kanapių plotai šalyje išaugo nuo 400 hektarų 2013 m. iki 4.000 hektarų šiandien.

Pluoštines kanapes Italijos ūkininkams leista auginti  siekiant paskatinti kanapių pluošto industriją. Ūkininkai, pasinaudoję šia proga, šiandien ne tik nuima kanapių derlių, bet ir gamina iš jų natūralias plytas, sūrį, makaronus bei sausainius.

„Kanapių produkcijos šuolis yra puikus pavyzdys, kaip žemės ūkis gali atrasti naujas verslo nišas“, - „The Guardian“ cituoja Roberto Moncalvo, Italijos ūkininkų asociacijos „Coldiretti“ vadovą.

Tai, kaip galima išsikapanoti iš krizės, galima pamatyti nedidelėje žalioje oazėje, įkurtoje sausringose Sicilijos apylinkėse. Čia, tarp molio laukų ir apleistų grūdų ryšulių, stovi vartai, ant kurių – iškaba su kanapės lapu.

Už šių vartų gyvena Salvo Scuderi, ūkininkų susivienijimo „Colli Erei“ prezidentas. Jis, kartu su dar 20 augintojų, siekiančių populiarinti pluoštines kanapes regione, kartu jau pagamino apie 150 t produkcijos.

„Kanapės mus išgelbėjo. Šiemet uždirbome 10 kartų daugiau nei gaudavome, kai auginome grūdus“, - teigia p. Scuderi.

Šiandien Italijos rinkoje iš vieno hektaro kviečių galima uždirbti apie 250 Eur, o pelnas iš kanapių čia siekia 2.500 Eur. Dėl šios priežasties nemažai Italijos ūkininkų, siekiančių pagerinti savo finansinę situaciją, įprastus žemės ūkio produktus ėmė keisti kanapėmis.

Catenanuova regionas Italijoje vasarą pasižymi itin aukštomis temperatūromis, tačiau žemdirbystę čia apsunkina ne tik klimato sąlygos.

„Problema yra tai, kad čia praktiškai nėra sėjomainos. Dėl tų pačių kultūrų auginimo dirva kenčia nuo erozijos ir gali tapti nederlinga“, - teigia Dario Giambalvo, Palermo universiteto agrarinių mokslų profesorius.

Jo teigimu, dėl šios priežasties kanapės yra puiki alternatyva tradiciniam žemės ūkiui.

„Kanapių auginimas yra puiki galimybė diversifikuoti savo veiklą ir būdas atgaivinti nualintą dirvą, o gal ir visą žemės ūkio sektorių Italijoje“, - sako p. Giambalvo.  

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau