Neišnaudojamas automobilis gali tapti pajamų šaltiniu

Reklama publikuota: 2021-08-04
Justas Laževnikas, UAB „DK Investicijos“, valdančios „ADCRent“, vadovas.
svg svg
Justas Laževnikas, UAB „DK Investicijos“, valdančios „ADCRent“, vadovas.

Virtuali „Airbnb“ erdvė, įgalinanti dalintis būstu su trumpalaikės nuomos ieškančiais asmenimis, – jau bene visiems pažįstamas ir priimtas veiklos modelis. Dalijimosi nuosavu nekilnojamuoju turtu platforma leidžia lengvai užsidirbti iš nenaudojamo būsto, tad kyla klausimas – o jeigu galėtume įdarbinti ir kitą turtą – pavyzdžiui, kasdien neeksploatuojamą automobilį? Šiandien tai padaryti gali tiek fiziniai asmenys, tiek verslas vos keliais paprastais žingsniais, startuodami registracija automobilių dalijimosi platformoje „ADCRent“.

Pasak Justo Laževniko, UAB „DK Investicijos“, valdančios „ADCRent“, vadovo, nuomos platforma sukurta patogiai ir intuityviai, leidžianti be didelio vargo galėtų patalpinti savo automobilį ir imti iš jo uždirbti. Iš Lietuvos rinkoje jau veikiančių panašių nuomos sprendimų, „ADCRent“ išsiskiria aiškiu automobilio savininkui ir nuomininkui nuomos proceso organizavimu – sprendžia visus procedūros klausimus nuo sutarties pasirašymo, iki automobilio draudimo, grąžinimo, valymo bei sąskaitų. Vadovo teigimu, platformos atsiradimą paspartino įžvelgta individualių ir verslo automobilių eksploatacijos bei nuomos sezoniškumo problematika.

Automobiliai visuomenėje eksploatuojami išties gana neracionaliai – daugelis turi nuosavą automobilį, bet jį naudoja tik kelionėms į darbą arba tik savaitgaliais. Tačiau automobilio sąnaudos ir tokiu atveju niekur nedingsta – jis praranda savo vertę, reikalauja draudimo ir techninio aptarnavimo, – kalba J. Laževnikas. – Savo automobilių nuomos veikloje taip pat pastebime ir sezoniškumo problemą – vienais laikotarpiais itin išauga automobilių nuomos paklausa, kitais – sumažėja. Automobilių nuomos kompanijos negali patenkinti tokių staigių paklausos šuolių, nes tai reikštų, kad reikia didinti automobilių parką, kuris nesezoniniais laikotarpiais tiesiog būtų pilnai neišnaudojamas. Taigi automobilių nuomininkai palaiko optimalius automobilių kiekius ir didelės paklausos laikotarpiais tiesiog pakelia nuomos kainas. Rezultatas – norinčių išsinuomoti yra, bet automobilių pasiūloje nepakanka net ir palyginus už aukštą paslaugos kainą, o tuo tarpu nemaža dalis žmonių ir verslų automobilių stovi nenaudojami, nors galėtų jų savininkams generuoti papildomas pajamas.“ 

Arčiau tikslinių klientų

Pasak J. Laževniko, įdarbindami savo automobilius, jų savininkai gali tikrai nemažai uždirbti – sezoniniu laikotarpiu net ekonomiškiausios klasės automobiliai nuomojami už 50 eurų ir daugiau siekiančias kainas per parą. Išnuomojant automobilį vienam savaitgaliui jis gali bene padengti lizingo įmoką bankui už visą mėnesį. Vertinant J. Laževniko veiklos praktiką, nuomos poreikis matomas tiek savaitgalio kelionėms, tiek ilgesniam laikui. Vasaros metu ekonominės klasės automobilis gali sugeneruoti ir apie 1 tūkst. eurų (be mokesčių) per porą savaičių, ne sezono metu – gali būti išnaudojamas ir ilgalaikei nuomai už 400 eurų (be mokesčių) per mėnesį.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Automobilis „ADCRent“ platformoje registruojamas nemokamai. Neribojamas ir jų skaičius – galima nuomoti ir vieną automobilį, ir visą turimą automobilių parką. Automobilio savininkas sistemoje nurodo, kur nuomininkas gali atsiimti transporto priemonę bei už kokį mokestį tai padaryti, mokėjimai ir išdavimo procedūros taip pat vyksta per platformą. Savininkams, patalpinusiems savo automobilius „ADCRent“ sistemoje, juos išduoti bei priimti nemokamai galima netoli oro uosto esančioje „ADCParking“ (Rodūnios kl. 3, Vilnius) daugiaaukštėje aikštelėje ir, anot J. Laževniko, tokiu būdu gerokai pasididinti šansus surasti klientą, kadangi niekam ne paslaptis, kad viena iš vietų, kur telkiasi tikslinė, išsinuomoti automobilį siekianti auditorija, yra būtent oro uostas. 

Kuria patikimą nuomos aplinką

Pažymėtina, kad visų „ADCRent“ klientų dokumentai verifikuojami, prieš auto nuomą vairuotojams įšaldomas užstatas. Platformoje užsiregistravusi bendruomenė taip pat galės vertinti vienas kitą paliekant atsiliepimus. Taip bus užtikrinama, kad vartotojai neturėtų abejonių nei dėl automobilio kokybės, nei dėl nuomotojo patikimumo. 

„ADCRent“ sukurta atsiliepimų sistema, todėl savininkas remdamasis vairuotojo ankstesnių nuomų istorija gali nuspręsti nepatvirtinti rezervacijos konkrečiam vairuotojui, – aiškina J. Laževnikas. – Blogiausiu atveju iš nuomininko paimamas užstatas, kuris grąžinamas tik po savininko patvirtinimo, kad viskas su po nuomos grąžintu automobiliu yra gerai.“ 

Nuomojami automobiliai, papildo pašnekovas, savo ruožtu turi atitikti platformoje nurodytą būklę, taip pat rekomenduojama, kad būtų apdrausti kasko draudimu, siekiant išvengti neplanuotų kaštų autoįvykio atveju. Patarti ir padėti sudaryti automobilių savininkams palankias, nuo papildomų išlaidų apsaugančias, draudimo sutartis gali ir „ADCRent“ komanda. 

Užsiimti automobilių nuoma individualiai, anot pašnekovo, gana sudėtingas procesas – reikia surasti klientą naudojantis įvairiomis skelbimų platformomis, kuriose skelbimo patalpinimas kainuoja, bet negarantuoja nuomininko. Šiuo atveju „ADCRent“ automobilių savininkams nemokamai atveria duris į savo ilgamečių patikimų klientų ratą, o nuomos procesą automobilių savininkai – fiziniai ar juridiniai asmenys – gali įvertinti ir patys – sutartu vizito laiku pamatyti visą nuomos centro vidinę virtuvę. 

J. Laževnikas džiaugiasi, kad jau per pirmus 3 platformos gyvavimo mėnesinius, „ADCRent“ užsiregistravusių vairuotojų skaičius perkopė 1 tūkst. Visi jie, pasak jo, užsiregistruoja su konkrečiu tikslu – išsinuomoti automobilį. Tad, jeigu keliauji atostogauti ar turi didelį neišnaudojamą verslo automobilių parką, kodėl jo neįdarbinus?, retoriškai pokalbį baigia J. Laževnikas. 

UAB „DK Investicijos“ – automobilių stovėjimo aikštelių „ADCParking“ operatorė ir automobilių nuomos platformos „ADCRent“ savininkė. „ADCRent“ jau daugiau nei 13 metų užsiima automobilių nuoma Vilniaus oro uoste ir per paskutiniuosius 4 metus didžiausios pasaulyje automobilių nuomos užsakymų internetu platformos „Rentalcars.com“ net 3 kartus pripažinta mėgstamiausia klientų automobilių nuomos įmonė Vilniuje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Naujas „ADCRent“ pasiūlymas: pasirūpinsime jūsų automobilio nuoma nuo-iki Verslo tribūna

Kol nemaža dalis žmonių vis dar dirba iš namų, jų automobiliai stovi beveik nenaudojami. Tuo tarpu...

Lietuvių šįmet sukurta automobilių dalijimosi platforma auga ir plečia veiklą Verslo tribūna 1

Automobilių dalijimosi platforma, kurioje savo mašiną nesunkiai gali „įdarbinti“ tiek verslas, tiek fiziniai...

Neišnaudojamas automobilis gali tapti pajamų šaltiniu Verslo tribūna 16

Virtuali „Airbnb“ erdvė, įgalinanti dalintis būstu su trumpalaikės nuomos ieškančiais asmenimis, – jau bene...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku