Prokurorai randa aplinkosaugos kontrolės spragų
Klaipėdos prokuratūra, atlikdama tyrimą dėl nemalonių kvapų, tikrino, kaip atsakingos institucijos vykdė Klaipėdoje veikiančių įmonių priežiūrą ir nustatė, kad be rezonansinio „Grigeo Klaipėda“ atvejo taršos leidimo sąlygų pažeidimai buvo užfiksuoti ir AB „Klaipėdos vanduo“, tačiau Aplinkos apsaugos agentūrai tai nebuvo pranešta, nors privalėjo būti padaryta nedelsiant.
„Tikrinant visas kitas įmones nustatyta dar viena įmonė – „Klaipėdos vanduo“. Departamentas, kaip kontroliuojanti institucija, nustatė tam tikrus pažeidimus, taršos leidimo sąlygų neatitikimus, tačiau mes konstatuojame, kad ilgą laiką delsė pranešti Aplinkos apsaugos agentūrai“, – radijo stočiai „Laluna“ penktadienį sakė viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Kornelija Rušinaitė.
„Nebuvo priemonių imtasi, kad šis pažeidimas būtų pašalintas“, – sakė prokurorė.
Aplinkos apsaugos departamento direktorius atskiru prokuroro nutarimu įspėtas nedaryti teisės pažeidimų aplinkos apsaugos kontrolės srityje ir įpareigotas užtikrinti tikrinamų bendrovių leidimo sąlygų laikymosi kontrolę.
„Buvo leidžiamos nuotekos, tarša tam tikra buvo leidžiama į Kuršių marias, neturint tam leidimo. Taršos normos kaip ir nebuvo viršytos, tačiau tos medžiagos – „Klaipėdos vanduo“ savo taršos leidime neturėjo tokios teisės išleisti šitų medžiagų į Kuršių marias“, – kalbėjo ji.
V. Laukys BNS sakė kol kas nesantis susipažinęs su informacija apie įspėjimą, todėl negalintis jo komentuoti.
Tikrintos Klaipėdos rajone, Dumpių kaime, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos teritorijoje bei Klaipėdos mieste veikiančios vienuolika įmonių bei jas prižiūrinčios institucijos. Anot prokuratūros, kitų devynių įmonių planiniai ir neplaniniai patikrinimai tinkamai atlikti.
Pranešimų apie galbūt viršytą taršą ir nemalonių kvapų prokuratūra gavo 2018 m. rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais.