Kas tai? Veiklos sukaktis

Per 20 metų – iš prekybos į paslaugų įmonę

Publikuota: 2018-05-07
Anot UAB „Margūnas“ vadovų, stabilus ir motyvuotas kolektyvas stipriai prisideda prie įmonės sėkmės.
Anot UAB „Margūnas“ vadovų, stabilus ir motyvuotas kolektyvas stipriai prisideda prie įmonės sėkmės.

UAB „Margūnas“, prieš du dešimtmečius pradėjęs didmeninę ir mažmeninę prekybą cheminėmis medžiagomis, dabar – ir prekybos, ir paslaugų įmonė. Šių laikų klientas vertina ne tik įsigyjamo produkto kainą ir kokybę, bet ir specializuotus vertės sprendimus bei paslaugas: sandėliavimą, savalaikį aptarnavimą, finansavimą, aplinkosaugą bei logistiką su aukščiausia procesų kokybe ir patikimumu. 

Bendrovė, pradėjusi nuo kelių nepastovių pirkėjų Lietuvoje, dabar turi daugiau nei 1.200 klientų ir ne tik gimtinėje. Daugiau nei 50% apyvartos tenka pastoviems ilgalaikiams klientams, su kuriais nuosekliai ir nepertraukiamai bendradarbiaujama 10 metų ir ilgiau. „Per 20 metų esame dirbę su daugiau kaip 1.700 įmonių“, – skaičiuoja Vilius Milčius, bendrovės generalinis direktorius.

Akcentuodamas bendrovės progresą p. Milčius prisimena, kad Lietuvoje verslas prieš 20 metų iš esmės skyrėsi nuo šiandieninio: verslo aplinka, klientų suvokimu ir poreikiais, atsiskaitymo ir tiekimo mechanizmais. Per tuos metus išaugo ne tik „Margūnas“, bet ir bendrovės klientai, tiekėjai – ir pati Lietuva.

„Verslo pradžia buvo sudėtinga, klientus teko gaudyti, jie būdavo vienkartiniai – nupirkdavo produktą ir dingdavo. Tačiau rinka ir partneriai pasikeitė, pasikeitė pati valstybė, dauguma įgijo praktikos ir dabar turi aiškius reikalavimus bei darbo procesus, jis tapo sklandesnis“, – tvirtina vienas iš bendrovės įkūrėjų.

 Siūlo paslaugas 

Išskirtinė „Margūno“ specializacija – pramoninis cheminių medžiagų bei žaliavų tiekimas Baltijos šalims ir Centriniam bei Rytų Europos regionui (CEE). Čia bendrovės įdirbio rezultatas – plati bei ilgalaikė partnerystė regione ir atstovavimas grupei didžiausių chemijos gamintojų. Bendrovės tiekėjai yra daugelis Rusijos, Europos ir Azijos įmonių. Kadangi sėkmingas bendradarbiavimas tęsiasi daugelį metų ir „Margūnas“ įrodė savo, kaip gero verslo partnerio, patikimumą, bendrovė turi daugelio chemijos gamyklų oficialaus atstovo Baltijos ir Rytų Europos šalyse teises. „Margūno“ klientai yra didelės maisto, alaus, tekstilės, stiklo, naftos perdirbimo, chemijos, statybos, farmacijos ir kitų pramonės šakų bei žemės ūkio, vandens valymo įmonės. Bendrovės asortimentą sudaro įvairioms pramonės šakoms reikalingi kokybiški produktai, kurių turima sandėliuose, todėl klientai visados gauna prekes laiku.

„Pasirašiusi tiekimo sutartis su daugeliu Azijos, Rusijos ir Europos šalių gamintojais, teikianti tarpininkavimo, sandėliavimo, finansavimo ir logistikos paslaugas, įmonė tapo svarbiu tiltu tarp Rytų ir Vakarų“, – teigia Rolandas Zvicevičius, „Margūno“ komercijos direktorius.

Kiekvienam prekės pristatymo žingsniui atlikti reikalingas kruopštus specialistas, kuris užtikrina svarbius „Margūno“ klientų reikalavimus: punktualumą, kokybę ir saugą. Ponas Zvicevičius sako, kad pradėjęs nuo biuro, „Margūnas“ išaugo į didžiulę bazę ne tik su savo logistikos sandėliais, bet ir transportu. Šiandien Margūno sandėlių metinis produktyvumas siekia 80.000 tonų, įmonei priklauso geležinkelių parkas su 10 vagonų–cisternų, 18 vilkikų autocisternų.

„Ir tiekėjai, ir klientai įsitikino – šiandien mūsų galimybės išaugę. Tačiau nuolat siekiame tobulėti, pasirūpinti visomis detalėmis ir užtikrinti paslaugų kokybę bei stabilumą“, – teigia komercijos direktorius.

Žinomi Europoje 

„Margūnas“ atpažįstamas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Prie to prisidėjo ir 2011 m. įkurta „Ingmar Group“, vienijanti kompanijas penkiose valstybėse: Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje.

nuotrauka::1 right

„Dirbome, augome, Lietuvoje pasidarė ankšta, tad pradėjome dairytis toliau. Taip sujungėme aktyvus su estų kompanija. Buvome seniai pažįstami partneriai, mus siejo draugiški ryšiai, konkuravome vienas kitam nespęsdami spąstų. Ilgainiui įsitikinome, kad mūsų požiūris ir vertybės sutampa, todėl sujungėme jėgas ir nusprendėme dirbti kartu“, – „Ingmar Group“ atsiradimo istoriją atskleidžia p. Milčius.

Iki susijungimo „Margūnas“ turėjo tris antrines įmones: Latvijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje. Šiandien „Igmar Group“ Europoje dirba 150 specialistų.

Darbuotojas – pagrindinė vertybė 

Ponas Milčius sako, kad be atkaklių ir atsakingų įmonės darbuotojų tokių rezultatų per 20 m. bendrovė nebūtų pasiekusi.

„Mums augant natūraliai jungėsi daugiau žmonių, dauguma jų tebedirba ir šiandien“, – teigia generalinis direktorius.

Anot p. Milčiaus, darbuotojų ištikimybę lemia ne tik konkurencingas atlyginimas, bet ir geras mikroklimatas: „Nors įmonė ganėtinai brandi, mes bendraudami dar neišaugome iš paauglio amžiaus. Tarp visų darbuotojų vyrauja paprastas bendravimas, tarsi gerų draugų rate. Kai dirba protingi ir atsakingi žmonės, kuriuos galima vadinti bendraminčiais, tai ir atmosfera vyrauja puiki“.

Evaldas Deršonas, „Margūno“ finansų ir strategijos direktorius, prie bendrovės valdybos prisijungęs prieš pora metų, sako, kad tuo metu buvo maloniai nustebintas, jog vadovai su darbuotojais bendrauja kaip lygus su lygiu, o durys į generalinio direktoriaus kabinetą visada visiems atviros.

„Tai maži psichologiniai momentai, tačiau darbo aplinkoje jie labai svarbūs. Galimybė su aukščiausiais vadovais bendrauti laisvai atpalaiduoja darbuotojus, jie jaučiasi nesuvaržyti ir į darbą ateina laimingi. Kiekvienas jų žino savo užduotis, kada jos turi būti atliktos, tad nesvarbu kelintą valandą jie ateina į darbą, svarbiausia, kad darbus padaro laiku ir tinkamai“, – įspūdžiais dalijasi p. Deršonas.

„Mūsų darbuotojai – motyvuoti ir orientuoti į bendrą rezultatą. Darbas su pavojingomis cheminėmis medžiagomis reikalauja nemažai įgūdžių ir žinių. Bendrovėje ypatingas dėmesys skiriamas darbo kultūrai ir saugai. Kiekvienam darbuotojui yra suteikiama galimybė tobulėti ir mokytis, kelti kvalifikaciją, taip kartu keliama ir darbuotojo motyvacija. O draugiška atmosfera palaikoma bendrais renginiais, išvykomis, į kurias kolektyvas vyksta su šeimomis. Per 20 metų tapome tarsi šeima“, – šypsosi p. Milčius.

Planuose – plėtra ir gamyba 

Jis atskleidžia, kad pagrindiniai bendrovės planai siejami su „Ingmar Group“: „Vizija ir strategija dėliojama grupės mastu. Numatoma geografinė plėtra, netrukus turėtų atsirasti grupės atstovybės kitose šalyse: Skandinavijoje, Vakarų Europoje. Be to, rengiamės ir gaminti – siekiame, kad grupėje atsirastų ir gamybos įmonių.“

Nuoseklią ir kryptingą „Margūno“ veiklą atspindi finansiniai rezultatai: nuo 2015 m. bendrovės apyvarta augo 58% ir 2017 m. sudarė 42 mln. EUR, o bendrasis pelnas – 3 mln. EUR. Įmonės eksportas išaugo net 61%, iki 20,7 mln. EUR pernai. Bendrovė yra tarp 300 didžiausių Lietuvos mokesčių mokėtojų. Tai patvirtina „Ingmar Group“ ir „Margūno“ ilgalaikės verslo strategijos įgyvendinimo nuoseklumą.

Ponas Deršonas teigia, kad „Margūnas“ ir „Ingmar Group“ yra orientuoti į inovatyvius sprendimus.

„Esame smalsūs, remiamės ilgalaike strategija ir tikslais, todėl dinamiškoje verslo aplinkoje mums reikalingi ateities sprendimai šiandien, o ne rytoj. Domimės naujausiomis technologijomis ir bandome jas adaptuoti. Nuolat investuojame į verslo procesų vystymą ir automatizavimą bei verslo ir apskaitos sistemų tobulinimą, siekdami dar geresnės kokybės savo partneriams ir didesnio efektyvumo. Vienas iš trumpalaikių tikslų – tapti skaidrios įmonės pavyzdžiu, kad mūsų partneriai informaciją apie „Margūną“ galėtų gauti automatiškai prisijungę prie mūsų duomenų bazės“ ,– anot finansų ir strategijos direktoriaus, tokias darbais ir pavyzdžiais siekiama prisidėti ir didinant visos Lietuvos gerovę.

nuotrauka::2

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Migracijos politika turkmėniškai: iki 40 m. uždrausta išvykti iš šalies 14

Turkmėnija išsprendė migracijos problemą, uždrausdama gyventojams, nesulaukusiems 40 metų, išvykti iš šalies.

Pramonė
2018.06.30
Kova dėl medienos aštrės – „Kronospan“ Rygoje investuoja 100 mln. Eur

Tarptautinei medienos perdirbimo milžinei priklausanti „Kronospan Riga“ Latvijoje į medžio drožlių ir medžio...

Pramonė
2018.06.29
GPAIS rakštis – spręs, ar pratęsti pereinamąjį laikotarpį Premium 4

Birželio 30 d. baigiasi Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS), kuria...

„Intersurgical“ užims visą „Smart“ parką, per kelis etapus sukurs 1.500 darbo vietų Premium 7

Visagino taryba kitą savaitę ne aukciono tvarka perduos maždaug 8 ha žemės sklypą „Smart“ parke regioninės...

Pramonė
2018.06.29
Derybos su atliekų vežėjais dėl kainų didinimo – finišo tiesiojoje Premium

Atliekų vežėjams po nelengvų ir užsitęsusių derybų pavyko pasiekti, kad gamintojų organizacijos padidintų...

Austrų „Pago“ prieš „Gubernijos“ „Pago Pago ginger beer“ 1

Tarptautinės „Eckes-Granini Group“ valdoma austrų sulčių gamintoja „Pago International Gesellschaf“...

Pramonė
2018.06.28
„Vilniaus baldų“ grynasis pelnas sumažėjo 32%

Baldų gamybos AB „Vilniaus baldai“ 2018 m. finansinių metų devynių mėnesių pardavimo pajamos išaugo 7,8%,...

Pramonė
2018.06.27
Sabaliauskas: „Independence“ yra „boxeris“, bet už jį moka ne visi Premium 11

Verslininkai pasirengę mokėti už kovą su klimato kaita ir atsijungti nuo Maskvos valdomos elektros sistemos.

Energetika
2018.06.27
„BusinessEurope“: ES ekonomikos augimas pasiekė piką, po kurio ims lėtėti

Europos pramonės ir darbdavių organizacijas vienijančios verslo organizacijos „BusinessEurope” 2018 m.

Pramonė
2018.06.27
Kaip paveiktų Lietuvą visuotinis prekybos karas Premium

Jeigu prasidėjęs prekybos karas taptų visuotinis, pasaulio ekonomikos lauktų „užtemimas“, perspėja...

Verslo aplinka
2018.06.27
„Sicor Biotech“ konkurencija JAV apyvartą nusmukdė 21%, pelną – 61% Premium

Mažėjanti biotechnologinės farmacijos UAB „Sicor Biotech“ gaminamo produkto kaina ir įmonei nepalankus euro...

Pramonė
2018.06.27
Pirmąkart paskelbė „Chanel“ ataskaitą: apyvarta beveik 10 mlrd. USD

Per savo 108 metų istoriją mados namai „Chanel“ pirmąkart paskelbė metinę ataskaitą: per 2017 m. mados namų...

Pramonė
2018.06.26
Baltarusijoje – 615 lietuviško kapitalo įmonių 1

Baltarusijos statistikos tarnyba suskaičiavo užsienio investicijas šalyje: daugiausia įmonių įsteigta su...

Pramonė
2018.06.26
Šiaulių baldų gamintoja „Vilmers“ pirmoji pasaulyje išbando „Pramonė 4.0“ įrengimą Premium 2

Šiaulių minkštųjų baldų gamybos UAB „Vilmers“ pirmoji pasaulyje bando skaitmeninę baldinių audinių sukirpimo...

Pramonė
2018.06.26
Skelbiamas „Auditas pramonei LT“ kvietimas – galės pasinaudoti ir stambios įmonės 1

Skatindama įmones didinti energijos vartojimo efektyvumą, Ūkio ministerija skelbia kvietimą pasinaudoti...

Pramonė
2018.06.25
Lietuvos įmonė pradeda klinikinius tyrimus kovai su vėžiu 2

Biotechnologijų UAB „Froceth“, vienintelė Lietuvoje turinti leidimą gaminti pažangios terapijos vaistinius...

Pramonė
2018.06.25
Lietuvos bankas prognozuoja toliau augsiant algas, perspėja dėl prekybos karų

Nors Lietuvos ūkio augimas lėtėja, darbo užmokestis toliau auga dėl darbo rinkoje išliekančios įtampos.

Verslo aplinka
2018.06.25
Klaipėdos LEZ įmonių apyvarta pasiekė 1 mlrd. Eur

Klaipėdos LEZ praėjusiais metais fiksavo šuolį – pradėti 7 nauji investicijų bei plėtros projektai, LEZ...

Pramonė
2018.06.25
Kodėl švedų įmonių Lietuvoje dešimteriopai mažiau nei Estijoje Premium 3

Dvi iš trijų Lietuvoje veikiančių Švedijos kapitalo įmonių planuoja toliau investuoti Lietuvoje, tačiau...

Verslo aplinka
2018.06.25
Įvardijo, kokia dalis naftos gavybos padidėjimo teks Rusijai 4

Naftą eksportuojančių šalių organizacijos OPEC ir ne OPEC nariams sutarus nuo liepos naftos gavybą didinti 1...

Pramonė
2018.06.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau