Kas tai? Veiklos sukaktis

Per 20 metų – iš prekybos į paslaugų įmonę

Publikuota: 2018-05-07
Anot UAB „Margūnas“ vadovų, stabilus ir motyvuotas kolektyvas stipriai prisideda prie įmonės sėkmės.
Anot UAB „Margūnas“ vadovų, stabilus ir motyvuotas kolektyvas stipriai prisideda prie įmonės sėkmės.

UAB „Margūnas“, prieš du dešimtmečius pradėjęs didmeninę ir mažmeninę prekybą cheminėmis medžiagomis, dabar – ir prekybos, ir paslaugų įmonė. Šių laikų klientas vertina ne tik įsigyjamo produkto kainą ir kokybę, bet ir specializuotus vertės sprendimus bei paslaugas: sandėliavimą, savalaikį aptarnavimą, finansavimą, aplinkosaugą bei logistiką su aukščiausia procesų kokybe ir patikimumu. 

Bendrovė, pradėjusi nuo kelių nepastovių pirkėjų Lietuvoje, dabar turi daugiau nei 1.200 klientų ir ne tik gimtinėje. Daugiau nei 50% apyvartos tenka pastoviems ilgalaikiams klientams, su kuriais nuosekliai ir nepertraukiamai bendradarbiaujama 10 metų ir ilgiau. „Per 20 metų esame dirbę su daugiau kaip 1.700 įmonių“, – skaičiuoja Vilius Milčius, bendrovės generalinis direktorius.

Akcentuodamas bendrovės progresą p. Milčius prisimena, kad Lietuvoje verslas prieš 20 metų iš esmės skyrėsi nuo šiandieninio: verslo aplinka, klientų suvokimu ir poreikiais, atsiskaitymo ir tiekimo mechanizmais. Per tuos metus išaugo ne tik „Margūnas“, bet ir bendrovės klientai, tiekėjai – ir pati Lietuva.

„Verslo pradžia buvo sudėtinga, klientus teko gaudyti, jie būdavo vienkartiniai – nupirkdavo produktą ir dingdavo. Tačiau rinka ir partneriai pasikeitė, pasikeitė pati valstybė, dauguma įgijo praktikos ir dabar turi aiškius reikalavimus bei darbo procesus, jis tapo sklandesnis“, – tvirtina vienas iš bendrovės įkūrėjų.

 Siūlo paslaugas 

Išskirtinė „Margūno“ specializacija – pramoninis cheminių medžiagų bei žaliavų tiekimas Baltijos šalims ir Centriniam bei Rytų Europos regionui (CEE). Čia bendrovės įdirbio rezultatas – plati bei ilgalaikė partnerystė regione ir atstovavimas grupei didžiausių chemijos gamintojų. Bendrovės tiekėjai yra daugelis Rusijos, Europos ir Azijos įmonių. Kadangi sėkmingas bendradarbiavimas tęsiasi daugelį metų ir „Margūnas“ įrodė savo, kaip gero verslo partnerio, patikimumą, bendrovė turi daugelio chemijos gamyklų oficialaus atstovo Baltijos ir Rytų Europos šalyse teises. „Margūno“ klientai yra didelės maisto, alaus, tekstilės, stiklo, naftos perdirbimo, chemijos, statybos, farmacijos ir kitų pramonės šakų bei žemės ūkio, vandens valymo įmonės. Bendrovės asortimentą sudaro įvairioms pramonės šakoms reikalingi kokybiški produktai, kurių turima sandėliuose, todėl klientai visados gauna prekes laiku.

„Pasirašiusi tiekimo sutartis su daugeliu Azijos, Rusijos ir Europos šalių gamintojais, teikianti tarpininkavimo, sandėliavimo, finansavimo ir logistikos paslaugas, įmonė tapo svarbiu tiltu tarp Rytų ir Vakarų“, – teigia Rolandas Zvicevičius, „Margūno“ komercijos direktorius.

Kiekvienam prekės pristatymo žingsniui atlikti reikalingas kruopštus specialistas, kuris užtikrina svarbius „Margūno“ klientų reikalavimus: punktualumą, kokybę ir saugą. Ponas Zvicevičius sako, kad pradėjęs nuo biuro, „Margūnas“ išaugo į didžiulę bazę ne tik su savo logistikos sandėliais, bet ir transportu. Šiandien Margūno sandėlių metinis produktyvumas siekia 80.000 tonų, įmonei priklauso geležinkelių parkas su 10 vagonų–cisternų, 18 vilkikų autocisternų.

„Ir tiekėjai, ir klientai įsitikino – šiandien mūsų galimybės išaugę. Tačiau nuolat siekiame tobulėti, pasirūpinti visomis detalėmis ir užtikrinti paslaugų kokybę bei stabilumą“, – teigia komercijos direktorius.

Žinomi Europoje 

„Margūnas“ atpažįstamas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Prie to prisidėjo ir 2011 m. įkurta „Ingmar Group“, vienijanti kompanijas penkiose valstybėse: Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje.

nuotrauka::1 right

„Dirbome, augome, Lietuvoje pasidarė ankšta, tad pradėjome dairytis toliau. Taip sujungėme aktyvus su estų kompanija. Buvome seniai pažįstami partneriai, mus siejo draugiški ryšiai, konkuravome vienas kitam nespęsdami spąstų. Ilgainiui įsitikinome, kad mūsų požiūris ir vertybės sutampa, todėl sujungėme jėgas ir nusprendėme dirbti kartu“, – „Ingmar Group“ atsiradimo istoriją atskleidžia p. Milčius.

Iki susijungimo „Margūnas“ turėjo tris antrines įmones: Latvijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje. Šiandien „Igmar Group“ Europoje dirba 150 specialistų.

Darbuotojas – pagrindinė vertybė 

Ponas Milčius sako, kad be atkaklių ir atsakingų įmonės darbuotojų tokių rezultatų per 20 m. bendrovė nebūtų pasiekusi.

„Mums augant natūraliai jungėsi daugiau žmonių, dauguma jų tebedirba ir šiandien“, – teigia generalinis direktorius.

Anot p. Milčiaus, darbuotojų ištikimybę lemia ne tik konkurencingas atlyginimas, bet ir geras mikroklimatas: „Nors įmonė ganėtinai brandi, mes bendraudami dar neišaugome iš paauglio amžiaus. Tarp visų darbuotojų vyrauja paprastas bendravimas, tarsi gerų draugų rate. Kai dirba protingi ir atsakingi žmonės, kuriuos galima vadinti bendraminčiais, tai ir atmosfera vyrauja puiki“.

Evaldas Deršonas, „Margūno“ finansų ir strategijos direktorius, prie bendrovės valdybos prisijungęs prieš pora metų, sako, kad tuo metu buvo maloniai nustebintas, jog vadovai su darbuotojais bendrauja kaip lygus su lygiu, o durys į generalinio direktoriaus kabinetą visada visiems atviros.

„Tai maži psichologiniai momentai, tačiau darbo aplinkoje jie labai svarbūs. Galimybė su aukščiausiais vadovais bendrauti laisvai atpalaiduoja darbuotojus, jie jaučiasi nesuvaržyti ir į darbą ateina laimingi. Kiekvienas jų žino savo užduotis, kada jos turi būti atliktos, tad nesvarbu kelintą valandą jie ateina į darbą, svarbiausia, kad darbus padaro laiku ir tinkamai“, – įspūdžiais dalijasi p. Deršonas.

„Mūsų darbuotojai – motyvuoti ir orientuoti į bendrą rezultatą. Darbas su pavojingomis cheminėmis medžiagomis reikalauja nemažai įgūdžių ir žinių. Bendrovėje ypatingas dėmesys skiriamas darbo kultūrai ir saugai. Kiekvienam darbuotojui yra suteikiama galimybė tobulėti ir mokytis, kelti kvalifikaciją, taip kartu keliama ir darbuotojo motyvacija. O draugiška atmosfera palaikoma bendrais renginiais, išvykomis, į kurias kolektyvas vyksta su šeimomis. Per 20 metų tapome tarsi šeima“, – šypsosi p. Milčius.

Planuose – plėtra ir gamyba 

Jis atskleidžia, kad pagrindiniai bendrovės planai siejami su „Ingmar Group“: „Vizija ir strategija dėliojama grupės mastu. Numatoma geografinė plėtra, netrukus turėtų atsirasti grupės atstovybės kitose šalyse: Skandinavijoje, Vakarų Europoje. Be to, rengiamės ir gaminti – siekiame, kad grupėje atsirastų ir gamybos įmonių.“

Nuoseklią ir kryptingą „Margūno“ veiklą atspindi finansiniai rezultatai: nuo 2015 m. bendrovės apyvarta augo 58% ir 2017 m. sudarė 42 mln. EUR, o bendrasis pelnas – 3 mln. EUR. Įmonės eksportas išaugo net 61%, iki 20,7 mln. EUR pernai. Bendrovė yra tarp 300 didžiausių Lietuvos mokesčių mokėtojų. Tai patvirtina „Ingmar Group“ ir „Margūno“ ilgalaikės verslo strategijos įgyvendinimo nuoseklumą.

Ponas Deršonas teigia, kad „Margūnas“ ir „Ingmar Group“ yra orientuoti į inovatyvius sprendimus.

„Esame smalsūs, remiamės ilgalaike strategija ir tikslais, todėl dinamiškoje verslo aplinkoje mums reikalingi ateities sprendimai šiandien, o ne rytoj. Domimės naujausiomis technologijomis ir bandome jas adaptuoti. Nuolat investuojame į verslo procesų vystymą ir automatizavimą bei verslo ir apskaitos sistemų tobulinimą, siekdami dar geresnės kokybės savo partneriams ir didesnio efektyvumo. Vienas iš trumpalaikių tikslų – tapti skaidrios įmonės pavyzdžiu, kad mūsų partneriai informaciją apie „Margūną“ galėtų gauti automatiškai prisijungę prie mūsų duomenų bazės“ ,– anot finansų ir strategijos direktoriaus, tokias darbais ir pavyzdžiais siekiama prisidėti ir didinant visos Lietuvos gerovę.

nuotrauka::2

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Metrail“ dilema įmonėms: sumokėti mokestį ar palūkėti 1

Kol Aplinkos ministerija svarsto, ar pasirašyti su verslu taikos sutartį ginče dėl „Metrail“, 1.800 įmonių...

Prasidėjo tikrinimai dėl „Metrail“: ką svarbu žinoti įmonėms

Aplinkos ministerija kol kas nepateikė atsakymo, ar ją tenkina gamintojų ir importuotojų pasiūlytas taikos...

„Grafobal Vilnius“: pakuočių užsakovais tampa nauji pramonės sektoriai Premium

AB „Grafobal Vilnius“, vienintelė iš maisto pramonei kartonines pakuotes gaminančių Lietuvos įmonių gavusi...

Pramonė
2018.05.07
Imasi kotedžų verslui – investuoja 3,2 mln. Eur

Populiarėjant bendradarbystės erdvių idėjai, panašių patalpų sugalvota pasiūlyti ir aukštą pridėtinę vertę...

Statyba ir NT
2018.05.07
Per 20 metų – iš prekybos į paslaugų įmonę Rėmėjo turinys

UAB „Margūnas“, prieš du dešimtmečius pradėjęs didmeninę ir mažmeninę prekybą cheminėmis medžiagomis, dabar –...

Pramonė
2018.05.07
Lietuvos potencialas dar neišnaudotas

Lietuva yra bendros ES rinkos dalis. Mūsų pramonė per pastaruosius 5-7 metus padarė milžinišką šuolį...

Pramonė
2018.05.06
Rusijoje bus paženklintas kiekvienas drabužis ir patalynės komplektas 8

Rusijos tabako, rūbų, avalynės, padangų, kvepalų, patalynės gamintojai nuo 2019 m. privalės kiekvieną tokią...

Pramonė
2018.05.05
Dunauskams už 40% „Gubernijos“ akcijų sumokėta 3 mln. Eur 4

Verslininko Dariaus Mockaus netiesiogiai valdoma alkoholio gamybos  grupė „MV Group Production“ už beveik 40%...

Pramonė
2018.05.04
SBA baldų kompanijos vadovu tapo Audrius Bendaravičius

Koncerno SBA valdomai UAB „SBA baldų kompanija“ pradėjo vadovauti buvęs vieno didžiausių šalies koncernų...

Vadyba
2018.05.04
Kretingos baldžiai vietoje specializacijos pasirinko gaminti viską Premium 1

Kai kurios įmonės pasirenka siaurą specializaciją – nedidelis asortimentas leidžia gaminti efektyviai.

Pramonė
2018.05.04
VMI tiria „Lifosos“ mokesčius 2

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) tiria Rusijos verslininko Andrejaus Melničenkos netiesiogiai...

Finansai
2018.05.04
V. Kučinskas: „Arvi“ perleidau dėl amžiaus, naujos šeimos ir mažų vaikų 1

„Arvi“ įmonių grupės įkūrėjas Vidmantas Kučinskas aiškina įmonę „Vyrja“, kuriai priklauso kontrolinis UAB...

Pramonė
2018.05.04
Investuoti Lietuvoje rimtai susidomėjusios 5 Kinijos įmonės 18

Lietuva per artimiausius porą metų tikisi investicijų iš Kinijos proveržio, o centrine ašimi galėtų tapti...

Verslo aplinka
2018.05.04
„Audimo“ pajamos pernai mažėjo 5% 2

Laisvalaikio ir sporto aprangos gamybos įmonės „Audimas“ praėjusių metų pajamos mažėjo 5%, o grynasis pelnas...

Pramonė
2018.05.04
Pramonei skaitmeninti skiriama 40,5 mln. Eur

Ūkio ministerija skelbia kvietimą teikti paraiškas pagal Europos Sąjungos investicijų priemonę „Pramonės...

Pramonė
2018.05.04
INHUS grupė įsikurs po vienu stogu – stato administracinį pastatą 4

Į naują administracinį pastatą Vilniuje UAB „Concretus grupė“ investuoja virš 5 mln. Eur. Po vienu stogu...

Pramonė
2018.05.04
200 mln. Eur investiciją paruošęs Bumelis: klaidos kaip su „Biotechpharma“ nekartosiu Premium 16

Biotechnologas prof. Vladas Bumelis tikisi, kad dar šiais metais jo inicijuotam 200 mln. Eur vertės...

Pramonė
2018.05.04
Su aukštųjų technologijų produktais integruojasi į Europos gamybos grandines Premium

Lietuviškų aukštųjų technologijų produktų eksportas pernai augo rekordiniu tempu. Jis neturėtų lėtėti ir...

Technologijos
2018.05.04
Naujos bėdos dėl „Metrail“ – VMI priskaičiavo delspinigius 1

Ar bus pasirašyta taikos sutartis ginče dėl „Metrail“, vis dar neaišku, tačiau aplinkosaugininkai jau tikrina...

„Juodeliai“ Molėtų rajone ketina investuoti 50 mln. Eur 8

Medienos apdirbimo UAB „Juodeliai“ Molėtų rajone į naujos gamyklos statybas ketina investuoti apie 50 mln.

Pramonė
2018.05.03

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau