Venesuelos pasienyje – susidūrimai dėl humanitarinės pagalbos

Publikuota: 2019-02-23
Rodrigo Abdo (AP / „Scanpix“) nuotr.
Rodrigo Abdo (AP / „Scanpix“) nuotr.

Humanitarinę, politinę ir ekonominę krizę išgyvenančios Venesuelos pasienyje įtampa šeštadienį išsiveržė susidūrimais tarp sieną užvėrusių pareigūnų ir gyventojų, siekiančių į per sieną pergabenti humanitarinę pagalbą.

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro pareiškė neįsileisiantis humanitarinės pagalbos maistu ir vaistais iš Kolumbijos ir ta dingstimi dalinai uždarantis Venesuelos ir Kolumbijos sieną. Anot p. Maduro, humanitarinė pagalba yra tik priedanga JAV kariams įžengti į šalį, o humanitarinės krizės šalyje nėra.

Tuo tarpu Juanas Guaido, prezidentu pasiskelbęs opozicijos lyderis, teigia, kad šeštadienį pagalbą į šalį per sieną atgabens šimtai pasiruošusių savanorių. Jis paragino sieną saugančius pareigūnus praleisti pagalbą į šalį ir „stoti į žmonių pusę“.

BBC praneša, kad žmonės bando įveikti riaušių tramdymo įranga apsiginklavusius pasienio pareigūnus prie Simono Bolivaro tilto. Prie Paula Santander tilto, Urena mieste, sieną uždarę pareigūnai sulaukė vietos gyventojų, dirbančių ir gyvenančių skirtingose sienos pusėse, pykčio.

„Norime dirbti“, – tokiomis skanduotėmis ir akmenimis gyventojai pasitiko sieną užkardžiusius pareigūnus. Pareigūnai į protestuotojų bandymus nugriauti sienos užkardas atsakė ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis.

Šiame sienos kirtimo taškė šeštadienį turėtų pasirodyti pats p. Guaido, kur jis mėgins padėti savanoriams pernešti apie 600 t maisto, higienos produktų ir vaistų per Kolumbijos – Venesuelos sieną.

Politinė krizė

VŽ jau rašė, kad staiga įsisiūbavus Venesuelos politinei krizei, didžiosios galios pasiskirstė į sau jau įprastas geopolitinę kryptį rodančias stovyklas. Rusija, Kinija, Iranas, Sirija ir Kuba stojo į dabartinio prezidento Maduro pusę, o JAV, Kanada, didžioji dalis Lotynų Amerikos šalių ir Vakarų Europa palaiko p. Guaido, opozicionierių, pasiskelbusį prezidentu. Ekspertai įspėja, jog egzistuoja rizika, kad didžiosios galios kaip Šaltojo karo laikais suskils į du polius ir situacija bus įšaldyta.

Lietuva, kaip ir Europos Parlamentas, daugelis Europos šalių, taip pat ir JAV pripažino p. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu. Jis mėgina priversti p. Maduro atsistatydinti, kad būtų galima sudaryti pereinamojo laikotarpio vyriausybę, o tada organizuoti naujus prezidento rinkimus. JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija penktadienį pagrasino papildomomis sankcijomis Venesuelai, jei pagalba nebus įleista per sieną.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Valstybė ir savivaldybės šiemet gavo 127 mln. eurų neplanuotų pajamų  1

Valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamos sausio–gegužės mėnesiais siekė 4,224 mlrd. Eur – 3,1% (127,3 mln.

Verslo aplinka
2019.06.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau