Vokietijos BVP paaugo daugiausiai per 6 metus 

Publikuota: 2018-01-11
Matton nuotr.
Matton nuotr.

Vokietijos ekonomika žydi – statistikai paskelbė, kad šalies BVP pernai paaugo 2,2%, daugiausiai per pastaruosius šešerius metus.

Didžiausios Europos ekonomikos rodikliai džiugina, nors ir šiek tiek atsilieka nuo dar didesnį šuolį  žadėjusių prognozių. „Verslo žinios“ šiandien rašė, kad Bundesbank prognozavo 2,6% augimą. Įvairūs ekonomistai buvo kiek santūresni ir regėjo 2,3% šuolį, rašo „Handelsblatt“.

Vokietijos federalinis statistikos biuras ketvirtadienį paskelbė oficialius skaičius ir pastebėjo, kad, nors 2017 m. buvo mažiau darbo dienų nei 2016 m., pralenktas užperknykštis 1,9% augimas. 

Gerus statistinius duomenis nulėmė augantis vartojimas, kurį skatina augančios algos ir istoriškai žemas – 3,6% – nedarbas. „GfK“ vartotojų tyrimo duomenimis, Vokietijoje labai mažai daliai žmonių kyla nerimas dėl darbo. Gerėję užsienio prekybos rodikliai – vien lapkritį eksportas, palyginti su spaliu, augo 4,1%, importas – 2,3% – susiję su  išaugusia pasauline paklausa ir atsigavusia euro zona. Statybų bumą paskatino žemos palūkanos, ECB politika. Pernai drąsiau investavo ir apyvartas ir pelnus didinusios bendrovės. Tvirtu pakilimu praėjusius metus baigė Vokietijos pramonė – šis sektorius lapkritį, palyginti su ankstesnių metų lapkričiu, augo 5,6%, sparčiausiai nuo 2011-ųjų. Pagal apklausas, pasitikėjimas šalies ekonomika yra didelis.

Visgi rizikos išlieka. Eksportuotojams nerimą kelia Didžiosios Britanijos ir ES derybų dėl „Brexit“ eiga ir rezultatai, taip pat kiti geopolitiniai veiksniai, kaip konfliktas su Šiaurės Korėja, bei kiti prekybos ribojimus galintys nulemti konfliktai. VŽ rašė, kad pagrindinė problema, su kuria susiduria didžiausia euro zonos ekonomika, – kvalifikuotų darbuotojų stygius.

Tęsinys po grafiku

[infogram id="7f971a6a-27ea-4a77-b68b-174440f079e0" prefix="W2N" format="interactive" title="Copy: Vokietijos BVP pokyčio dinamika iki 2019"]

Ekonomikos klestėjimas atsiliepia ir valstybės biudžetui, kuris 2017 m. pasiekė rekordinį perviršį. Į federalinį, žemių, savivaldybių ir socialinio draudimo biudžetus pernai įplaukė 38,4 mlrd. Eur daugiau, nei buvo išleista. Tai yra 1,2% šalies BVP. Tai geriausias rodiklis nuo Vokietijos susivienijimo, įvykusio 1990 m. spalio 3 d.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Akcizu bus apmokestintas neapdorotas tabakas

Šių metų pabaigoje ketinama akcizu apmokestinti neapdoroto tabako gaminius. Akcizo tarifas bus tapatus...

Verslo aplinka
2019.04.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau