„Limeta“ ir „Graina“ per dvejus metus laimėjo 1.700 pirkimų už 58 mln. Eur

Publikuota: 2021-03-04
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrime įtariamos įmonės „Limeta“ ir „Graina“ per pastaruosius dvejus metus laimėjo daugiau kaip 1.700 viešųjų pirkimų, kurių suma viršija 58 mln. Eur, rodo Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) duomenys.

VPT duomenimis, Kretingos rajono tarybos nario, buvusio parlamentaro socialdemokrato Virginijaus Domarko, kuriam šiame ikiteisminiame tyrime yra pateikti įtarimai, vadovaujama „Limeta“ 2019–2020 metais pasirašė 1.100 sutarčių už 20.577.000 Eur. Teisėsaugos akiratin pateko ir įtarimų taip pat sulaukęs „Limetos“ akcininkas Kęstutis Kutkauskas.

Kita tyrime minima įmonė „Graina“, per dvejus metus po laimėtų viešųjų pirkimų sudarė daugiau kaip 600 sutarčių už daugiau kaip 37 mln. Eur.

Viešųjų pirkimų duomenys rodo, jog „Graina“ medicininę įrangą tiekė įvairioms Lietuvos gydymo įstaigoms ir savivaldybėms. Pavyzdžiui, tarp didžiausios vertės pirkimų yra Klaipėdos miesto savivaldybės pernai įsigyta 1,3 mln. Eur vertė gama kamera, Kauno miesto poliklinika iš bendrovės taip pat pernai įsigijo du magnetinio rezonanso tomografus, kurių kiekvieno vertė siekia daugiau kaip 1,1 mln. Eur.

Tarp bendrovės klientų – tiek Santaros, tiek Kauno klinikos, Sveikatos apsaugos ministerija.

Šios įmonės valdybos pirmininkui bei akcininkui Erlandui Sudeikiui taip pat pareikšti įtarimai.

„Limetos“ sutarčių su tiriamomis įstaigomis – už 1,5 mln. Eur

Su ikiteisminiame tyrime figūruojančiomis gydymo įstaigomis „Limeta“ sudarė beveik pusšimtį sutarčių, vertų daugiau kaip 1,5 mln. Eur.

Su Vilniaus klinikine ligonine per dvejus metus sudarytos 26 sutartys už 813.000 Eur. Didžiausia jų – 583.000 Eur siekianti pernai vasario mėnesį sudaryta sutartis dėl „Medicinos įrangos techninės priežiūros ir remonto paslaugų, detalių pirkimo“.

Pernai gegužę Vilniaus klinikinė ligoninė sudarė 47.000 Eur sutartį dėl rentgeno aparato montavimo ir skaitmenizavimo, 2019-aisiais per du pirkimus išleista daugiau kaip 70.000 Eur medicininės įrangai.

13 sutarčių „Limeta“ sudarė su Kėdainių ligonine, jų vertė – daugiau kaip 340.000 Eur. Daugiau kaip pusę šių sutarčių vertės sudaro vienas – 199.000 Eur ligoninei kainavęs – pernai rugsėjį pasirašytas susitarimas dėl rentgeno aparatų pirkimo. Dar beveik 50.000 Eur ligoninė pernai gruodį sumokėjo už medicininių dujų sistemą ir jos įrengimą.

Plungės rajono savivaldybės ligoninė su „Limeta“ sudarė šešias sutartis už daugiau kaip 398.000 Eur. Beveik 200.000 Eur ši ligoninė pernai rugpjūtį taip pat sumokėjo už diagnostinį rentgeno aparatą, gruodį išleisti dar 149.000 Eur už diagnostinį endoskopinį aparatą.

Su Šeškinės poliklinika per dvejus metus sudarytos dvi sutartys, vertos maždaug 25.000 Eur, su Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinika – vienintelė 707 Eur vertės sutartis. Vieną panašios vertės – 724 Eur – sutartį sudarė ir Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centras.

Per dvejus metus „Limeta“ taip pat sudarė 2,6 mln. Eur vertės sutarčių su Respublikine Šiaulių ligonine, 720.000 Eur vertės sutarčių su Karoliniškių poliklinika, 950.000 Eur – su Santaros klinikomis, 11 sutarčių su Kretingos ligonine vertos beveik 565.000 Eur.

35 sutartys su „Graina“ – vertė daugiau kaip 2 mln. Eur

Su STT tyrime minimomis gydymo įstaigomis, kurių vadovams tyrime jau pateikti įtarimai, „Graina“ iš viso sudariusi 35 sutartis, kurių vertė siekia daugiau kaip 2 mln. 056 Eur.

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė iš bendrovės pernai įsigijo medicinos įrangos techninės priežiūros ir remonto paslaugas bei detalių, šio pirkimo vertė siekia 284.800 Eur. 2019 metais ligoninė iš „Grainos“ įsigijo diagnostikos reagentų su analizatorių panauda už 180.600 Eur.

Pernai iš bendrovės taip pat įsigyta 50.000 Eur vertės medicininės įrangos, 2019-aisiais vykdytas 29.400 Eur vertės medicininės įrangos pirkimas. 2019-aisiais bendrovė taip pat tiekė 20.500 dezinfekcijos priemonių, 8.200 Eur vertės medicinos įrangos remonto paslaugas.

Iš viso 11 sutarčių vertos per 585.000 Eur.

Šeškinės poliklinika iš „Grainos“ pernai už 210.000 Eur įsigijo rentgeno diagnostikos priemonių, o 2019 metais – 20.000 Eur vertės ultragarsinę sistemą. Trys jos sudarytos sutartys vertos 285.000 Eur.

Nemenčinės poliklinika pernai iš bendrovės už 199.800 Eur įsigijo rentgeno diagnostinę sistemą. Tokią sistemą maždaug puse mėnesio anksčiau už 199.700 Eur iš „Grainos“ įsigijo ir Plungės rajono savivaldybės ligoninė.

2019 metais Nemenčinės poliklinika iš „Grainos“ taip pat pirko 78.300 Eur vertės ultragarsinę diagnostinę įrangą. Pernai poliklinika už 51.000 Eur įsigijo dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų. Taip pat pernai įvyko du pirkimai, kur po 10.000 Eur įsigytas elektrokardiografas ir įranga kardiologinių tyrimų atlikimui.

Šios poliklinikos sudarytos penkios sutartys siekia beveik 350.000 Eur.

Kėdainių ligoninė iš viso su „Graina“ sudarė devynias sutartis už 336.000 Eur. Pernai ji už 129.800 Eur pirko įrangą endoskopijų kabinetui, už 105.800 Eur – mamografo skaitmenizavimo įrangą, 2019 metais lizingo būdu įsigijo 37.000 Eur vertės ultragarsinį aparatą, pernai – 21.600 Eur vertės echoskopinę įrangą.

Pernai taip pat įvyko du pirkimai, kiekvienas 11.900 Eur vertės, medicininės įrangos remontui ir kokybės kontrolei. Už 9.500 Eur pirktos rentgenografijos kasetės ir apsauginės priemonės.

Plungės rajono savivaldybės ligoninė su įtariama bendrove sudarė septynias sutartis už kiek daugiau nei 0,5 mln. Eur.

2019 metais ligoninė už 127.000 lizingo būdu įsigijo skaitmeninį rentgeno aparatą. Kitą rentgeno aparatą ligoninė tą pačią dieną įsigijo už 120.000 Eur. Tais pačiais metais ligoninė iš „Grainos“ už 35.900 Eur pirko laboratorinių reagentų, pernai už 18.700 Eur – medicininės įrangos techninės priežiūros ir remonto paslaugas. Taip pat vykdė du 4.000 Eur vertės pirkimus holterio monitoriams įsigyti.

Įtariamų gydymo įstaigų gali būti ir daugiau

Ketvirtadienį pranešusi apie atliekamą didelės apimties tyrimą dėl korupcijos sveikatos apsaugos sektoriaus viešuosiuose pirkimuose, teisėsauga teigė, kad įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 35 asmenims, keturi iš jų yra privačių įmonių vadovai ir šeši – gydymo įstaigų vadovai.

Teisėsauga patvirtino, kad tarp įtariamųjų yra Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius, Šeškinės poliklinikos direktorė Daiva Kanopienė, Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos vyriausiasis gydytojas Olegas Kačanas, Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas, Plungės rajono savivaldybės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius ir Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Irena Janušonienė.

Įtarimai taip pat buvo pareikšti ir „Limeta“ vadovui V. Domarkui, „Limetos NT“ vadovui, abiejų minėtų įmonių akcininkui K. Kutkauskui bei „Graina“ vadovui E. Sudeikiui.

Pasak Specialiųjų tyrimų tarnybos, tiriama daugiau kaip šimtas nusikalstamų veikų. Įtariama, kad į jas galėjo būti įtraukta daugiau kaip dešimt gydymo įstaigų iš skirtingų savivaldybių, jų vadovai ir kiti asmenys, atsakingi už viešuosius pirkimus.

Teisėsaugos teigimu, tiriamos tokios nusikalstamos veikos kaip piktnaudžiavimas, papirkimas, prekyba poveikiu, kyšininkavimas, taip pat – apgaulingos buhalterinės apskaitos vedimo, dokumentų klastojimo.

STT Centrinės tyrimų valdybos vadovas Darius Balčiūnas anksčiau ketvirtadienį sakė, jog apie 150 kratų metu rasta 270.000 grynųjų įvairia valiuta. Pasak jo, pareigūnai taip pat užfiksavo galimo kyšio perdavimo momentus.

Pasak prokuroro Žydrūno Radišausko, įstaigoms vykdant viešuosius pirkimus „buvo ribojama konkurencija, diskriminuojami kiti tiekėjai“, o sąlygos buvo suderintos taip, kad laimėtų tam tikros proteguotos įmonės.

Daugumai įtariamųjų paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Vienas įtariamasis – E. Sudeikis – suimtas. Prokuratūra prašė suimti ir V. Domarką bei K. Kutkauską, tačiau teismas šių prašymų netenkino.

Kėdainių ir Plungės ligoninių bei Šeškinės poliklinikos vadovai nušalinti nuo pareigų.

STT Centrinės tyrimų valdybos tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Atsivers visos parduotuvės, lauko kavinės, teatrai ir kino teatrai

Kitą savaitę darbą galės atnaujinti prekybos centruose esančios parduotuvės, taip pat lauko kavinės, teatrai...

Turkija: JAV kol kas atsisakė planų dislokuoti Juodojoje jūroje du karo laivus

Jungtinės Valstijos atsisakė planų šią savaitę dislokuoti du karo laivus Juodojoje jūroje, trečiadienį...

Ekonomikos institutai: Vokietijos BVP augimas šiais metais bus silpnesnis nei prognozuota

Vokietijos ekonomikos augimas 2021 metais bus silpnesnis, nei prognozuota anksčiau, ketvirtadienį pranešė...

Lietuva prašo Danijos „AstraZeneca“ vakcinos 3

Lietuva prašo Danijos perduoti jai „AstraZeneca“ koronaviruso vakcinas, pranešė premjerė Ingrida Šimonytė.

Testavimo kompensacijų gali tikėtis ir didelės įmonės

Didelės įmonės taip pat gali tikėtis kompensacijų už darbuotojų testavimą. Tačiau dar bus vertinama, kiek...

Žurnalistai galės neatlygintinai gauti duomenis iš valstybės registrų

Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriomis nuo liepos 1 d. nuspręsta sudaryti sąlygas...

Rinkodara
12:33
A. Stikliūnas. Keliautojai grįžta į oro uostus: kokius namų darbus paruošėme?

Pasaulinei pandemijai tęsiantis ilgiau negu metus, aviacijos, kaip vieno pagrindinių keliavimo būdų,...

JAV rengia naujų sankcijų Rusijos pareigūnams ir institucijoms

JAV prezidento Joe Bideno administracija ruošia daugiau sankcijų Rusijos pareigūnams ir institucijoms už...

Greitųjų testų atsiras parduotuvėse, informuoja SAM

Greituosius antigeno testus savikontrolei nuo šiol bus galima įsigyti įvairiose prekybos vietose,...

„Flo Health“ technologijų vadovas: sieksime padvigubinti IT inžinierių skaičių Premium

Baltarusių 2015 m. įkurtas ir Silicio slėnyje (JAV), Londone bei Kipre registruotas startuolis „Flo Health“,...

Inovacijos
10:10
Trečiadienį nustatyti 1.168 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni žmonės

Trečiadienį Lietuvoje nustatyti 1.168 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė devyni žmonės,...

G. Landsbergis su Latvijos ir Estijos UR ministrais vyksta į Ukrainą 3

Lietuvos užsienio reikalų ministras kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis išvyko solidarumo vizito į Ukrainą.

NATO pradeda išvesti pajėgas iš Afganistano gegužės 1 d.

NATO sąjungininkės trečiadienį sutarė iki gegužės 1-osios pradėti savo pajėgų išvedimą iš...

Statomas „Rail Baltica“ geležinkelis: Europai svarbus infrastruktūrinis objektas Verslo tribūna

Keturiose šalyse – Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje – statomas beveik 1.200 km „Rail Baltica“...

Svarbiausioji misija – sustabdyti karą 6

Per kelias pastarąsias savaites padėtis Ukrainos rytuose pablogėjo tiek, kad karo būsena iš esmės jau...

Mineapolyje juodaodį nušovusi policininkė bus apkaltinta nužudymu 1

Mineapolio priemiestyje 20-metį juodaodį Daunte'ą Wrightą nušovusiai policininkei, tikriausiai supainiojusiai...

Verslo aplinka
2021.04.14
Kijevas teigia, kad prie Ukrainos  sutelkta 110.000 Rusijos karių

Ukrainiečių gynybos ministerija trečiadienį išreiškė susirūpinimą, įvertinusi, kad Rusijos karių skaičius...

Verslo aplinka
2021.04.14
Lenkijoje atidaromas „Google“ debesijos centras, investicijos vertinamos 2 mlrd. USD 1

JAV technologijų milžinė „Google“ trečiadienį Varšuvoje atidarė naują regioninį debesijos centrą „Google...

Inovacijos
2021.04.14
 A. Dulkys: „AstraZeneca“ galima skiepyti sparčiau 21

Antrąja „AstraZeneca“ vakcinos doze žmones galima skiepyti ir anksčiau nei po 12 savaičių, sako sveikatos...

Verslo aplinka
2021.04.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku