Dovanoti sveikatą – ir madinga, ir naudinga

Artėjant didžiosioms metų šventėms visi ieško originalių idėjų, kaip parodyti padėką savo darbuotojams. Tinkamai parinkus dovaną, ji gali būti ne tik maloni staigmena, bet ir tapti motyvacinės sistemos dalimi bei padidinti lojalumą.
Motyvuoti žmonės ir komandos dirba efektyviau, yra kur kas produktyvesni. Šia paprasta tiesa neabejoja niekas, tačiau veiksmingai motyvuoti žmones nėra lengva. Paslaptis slypi tame, kad motyvuoti save įmanoma tik pačiam kito žmogaus mes nepaveiksime, galime tik sukurti tokią aplinką ir sąlygas, kurioje žmogaus motyvacija augs. O norint rasti raktą į žmogaus vidinę motyvaciją, reikia pasiūlyti tai, kas jam išties bus svarbu ir vertinga.
Produktyvumą lemia ir savijauta
Vieni džiaugiasi dovanomis, nuolaidomis, kuponais, kitiems itin svarbi darbo aplinka ir jos patogumai, trečius veža galimybė tobulėti, jaustis svarbiam, o tretiems patraukliausios ilgalaikės naudos, tokios, kaip kaupimas pensijai ir panašiai. Pakankama motyvacija lemia didesnį darbuotojo įsitraukimą, o šis, savo ruožtu didesnį lojalumą. Jei žmonės jaučiasi neįvertinami, nesvarbūs ir neįsitraukę, tėra laiko klausimas, kada jie pradės žvalgytis kitos kompanijos, kurioje jausis reikalingi.
Vis dėlto kuriant individualias motyvacines sistemas reikia nepamiršti pamatinių dalykų. Frederickas Herzbergas, dviejų veiksnių motyvacinės teorijos kūrėjas teigia, kad žmonių produktyvumą veikia higieniniai faktoriai, tokie kaip atlyginimas, darbo sąlygos, organizacinė kultūra, ir tikrieji motyvatoriai: atsakomybė, laimėjimai, augimo galimybės ir jausmas, kad esi vertinamas. Higieniai faktoriai patys savaime nemotyvuoja, tačiau jeigu jie nepakankami, gali sumenkinti darbuotojo norą dirbti. Taigi teisingas ir konkurencingas atlygis yra pirmasis žingsnis kuriant darbuotojų lojalumą.
Kitas svarbus aspektas darbuotojų fizinė savijauta. Ekspertai sutartinai teigia, kad nuo darbuotojo emocinės ir fizinės sveikatos tiesiogiai priklauso jo darbo rezultatai. Vis daugiau įmonių rūpinasi, kad darbuotojai daugiau sportuotų, turėtų galimybių kokybiškai atsipūsti darbo metu, sveikiau maitintųsi. Suprantama kad darbuotojai imtųsi iniciatyvos ir būtų motyvuoti, reikia, kad jie jaustųsi saugiai ir gerai, tad būtina rūpintis jų materialine, fizine ir emocine gerove.
Lietuvoje jau yra pavyzdžių, kai bendrovės savo darbuotojus, nusprendusius mesti rūkyti, skatina papildomais laisvadieniais. Sveikata ir gera savijauta yra brangiausias turtas ne tik kiekvienam asmeniškai tai didžiausia vertybė ir kompanijoms, nenorinčioms skaičiuoti praradimų dėl sergančių darbuotojų. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad bet kokios papildomos naudos veiks efektyviai tik tada, kai bus užtikrinamas motyvacijos pagrindas: pakankamas atlyginimas, geros darbo sąlygos ir palanki atmosfera įmonėje.
Atgauti jėgas reikia visiems
Šiandien, kai fizinis aktyvumas, sveikas maistas ir įsiklausymas į savo kūną ir psichoemocinę savijautą tampa vis natūralesne gyvenimo dalimi, kaip niekada palankus metas dovanoti savo komandos nariams sveikatą. Sveikas gyvenimo būdas populiarėja lyg ant mielių, jis aktualus ne tik vyresnei kartai, jau turinčiai sveikatos negalavimų, bet ir jaunimui, suprantančiam gyvenimo ir darbo balanso svarbą. Kita vertus, ieškoti sveikatinimosi būdų verčia ir gyvenimo tempas, stresas, sėdimas darbas ir kiti XXI a. žmogų veikiantys veiksniai.
Net ir pastebimų sveikatos bėdų neturintis žmogus labai dažnai kenčia nuo nuovargio, nesveikų patalpų sindromo, sumažėjusio darbingumo ir slogios nuotaikos. Todėl šiandien sanatorijų koridoriuose kur kas dažniau galima sutikti ne ligonius, o tuos, kurie atvyksta atgauti jėgų, perkrauti organizmą ir sustiprinti tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą, tikina Arvydas Balčius, Eglės sanatorijos direktorius medicinai. Sunku būtų įsivaizduoti žmogų, kuris nenorėtų praleisti keleto dienų Druskininkuose ar Birštone, pasimėgauti naudingomis ir maloniomis sveikatinimo procedūromis ir grįžti į darbą kupinas naujų jėgų.
nuotrauka::1 right
Šiuolaikinė sanatorija apima ne tik naujausias diagnostikos, gydymo metodikas, sveikatingumo programas ir kvalifikuotus specialistus, bet ir aplinką, tenkinančią kiekvieno žmogaus norus ir poreikius. Jaukūs kambariai, greta ošiantis pušynas, baseinai, masažai, grožio procedūros, mineralinis vanduo ir kurortinė ramybė visa tai leidžia pailsėti nuo rutinos ir atgauti jėgas. Sveikatinimo savaitgalis sanatorijoje komforto lygiu nebenusileidžia poilsiui viešbutyje arba SPA, tik turi dar vieną didelį privalumą gydomąsias procedūras, pritaikytas individualaus žmogaus poreikiams.
Ugdykite savo darbuotojus, kad jie būtų geidžiami specialistai bet kurioje bendrovėje. Ir elkitės su jais taip, kad į kitas bendroves nesidairytų, yra sakęs žymusis verslininkas Ričardas Bransonas. Kaip? Jei norite, kad geriausi žmonės įmonėje dirbtų ilgai, suteikite jiems priežastį ir ne vieną čia pasilikti. Apdovanokite darbuotoją. Už pastangas, už rezultatą, už nuoseklų puikų darbą už bet ką, kas įmonei atrodo svarbu. Ir nepamirškite paprastos taisyklės mažos dovanėlės stiprina draugystę, o per Kalėdas dovanų tikisi visi.
Geriausi, išskirtiniai, sveikatos kupini dovanų pasiūlymai Eglės sanatorijoje el. paštu verslas@sanatorija.lt
FOTOGALERIJA Dovanoti sveikatą ir madinga, ir naudinga (3 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti