Išskirtiniame akceleratoriuje – sinergijos atradimai ir verslo gigantams

Reklama publikuota: 2021-03-10
Šarūnė Smalakytė, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovė (kairėje), ir Jekaterina Bitus, „Swedbank“ Lietuvoje Startuolių partnerystės vadovė, pažymi, kad didžiosioms įmonėms ir startuoliams rasti bendrą kalbą ne visada lengva, tačiau tvarumo inovacijos yra puikus vienijantis visų interesas. „ROCKIT“ NUOTR.
svg svg
Šarūnė Smalakytė, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovė (kairėje), ir Jekaterina Bitus, „Swedbank“ Lietuvoje Startuolių partnerystės vadovė, pažymi, kad didžiosioms įmonėms ir startuoliams rasti bendrą kalbą ne visada lengva, tačiau tvarumo inovacijos yra puikus vienijantis visų interesas. „ROCKIT“ NUOTR.

Priežasčių, kodėl startuoliai ieško galimybių patekti į verslo akceleratorius, galima suskaičiuotine vieną. O kokias naudas tokios sprendimų dirbtuvės gali atnešti didiesiems verslams? Pirmą kartą Lietuvoje startavusio tvarumo akceleratoriaus „Rockit Impact“ partneriai – didžiosios skirtingų industrijų Lietuvos bendrovės – iš projekto tikisi išsinešti toli gražu ne vien pilotinius sprendimus. Visas jas jau vienija bendras vardiklis – tvarumo inovacijų paieška.

„Jaunas, startuojantis verslas neturi prabangos veikti lėtai. Dirbdami su juo ir mes galime užsikrėsti tuo greičiu, gauti naujų idėjų ir pačios geriausios motyvacijos skiepą. Tokiose programose gauni labai daug įkvėpimo, o čia dar atsiveria ir proga įtraukti kolegas, motyvuoti darbuotojus, stiprinti tvarumo bei inovacijų kultūrą visoje įmonėje“, – vieną iš labai svarbių, nors ir ne pagrindinių dalyvavimo „Rockit Impact“ naudų vardija Jekaterina Bitus, „Swedbank“ Lietuvoje Startuolių partnerystės vadovė.

Kovo 1 d. startavęs pirmasis tvarumo akceleratorius, kurį organizuoja finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ bei tvarių inovacijų akceleratorius ir fondas „Katalista Ventures“, iš viso pritraukė 5 didžiąsias įmones. Be „Swedbank“ prie projekto taip pat prisijungė telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“, agrikultūros grupė „Linas Agro“, IT paslaugų bendrovė „Telesoftas“, energetikos bendrovė „Elektrum Lietuva“.

Kiekviena šių įmonių iškėlė tvarumo iššūkį savo segmente, o šiuos iššūkius spręsti padės 5 stipriausi startuoliai.

Tikslas – sprendimas verslui

Pasak J. Bitus, su „Swedbank“ iškeltu iššūkiu susiduria tikrai didelė dalis tvariau dirbti norinčio verslo – bankas ieško sprendimo įvertinti verslo paliekamą anglies dvideginio (CO2) pėdsaką.

„Tvarumas nėra kažkokia penkta koja, kurią reikia išsiauginti. Jis turi būti integruotas į visus veikiančius procesus. Norint išmatuoti poveikį bei pa liekamą CO2 pėdsaką taip pat reikia pakelti kiekvieną dokumentą, įvertinti kiekvieną veiksmą. Tai tikrai labai sudėtinga. Todėl ir nusprendėme, kad būtų naudinga pradėti ieškoti būtent tokio sprendimo“, – sako J. Bitus ir priduria, kad taršos pėdsako matavimai aktualūs vertinant visą banko investicijų portfelį, ypač didžiuosius nekilnojamojo turto ar transporto projektus.

Vien į „Swedbank“ iškeltą tikslą atsiliepė 16 startuolių, iš kurių išsirinktas švedų „Earthbanc“ – pirmoji žaliosios skaitmeninės bankininkystės ir investicijų platforma pasaulyje.

Pasak J. Bitus, tikimasi, kad per keturis projekto mėnesius pavyks išsigryninti, koks pilotinis projektas, o gal net konkretus įrankis galėtų gimti. Kita vertus, mokymai, lektorių paskaitos ir tarpusavio bendradarbiavimas jau savaime yra apčiuopiama ir svari nauda.

Tvarumas suveda sinergijai

„Yra penkių industrijų partneriai, tad akceleratoriaus metu gali gimti net penki sprendimai. Bet jau šiandien matome, kiek daug sinergijos mes visi, apskirtai, turime. Kiek daug įdomių dalykų gali gimti jungiant banko ir telekomunikacijų turimus duomenis. Mums aktualu ir saulės energija vartotojams, nes teikiame paskolas saulės jėgainėms“, – galimus tolimesnius naujus projektus su verslu čia pat Lietuvoje mato pašnekovė.

Naujų partnerysčių potencialą akceleratoriuje pastebi ir Šarūnė Smalakytė, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovė. „Partnerių dienoje atsiskleidė daug bendradarbiavimo potencialo, visi aktyviai dalinosi savo iššūkiais ir patys stebėjosi. Kadangi tvarumo problemos daug kur panašios, kilo minčių, kaip net ir labai skirtingi didieji rinkos žaidėjai gali veikti kartu“, – pasakoja Š. Smalakytė.

Ji pažymi, kad šis akceleratorius gerokai skiriasi nuo įprastų tokių projektų, nes ieškoma labai kompleksinių verslas verslui (B2B) sprendimų tvarumo tema. Be to, skirtingai nei įprasta, partneriai nepretenduoja į startuolių akcijų dalį.

Už keturių mėnesių aktyvų įsitraukimą akceleratoriuje visi startuoliai gauna po 10.000 Eur finansavimą, o didieji partneriai tikisi gauti idėjų ir, jei pasiseks, net potencialių įrankių iškeltoms problemoms spręsti.

Tikslingai atrinktas potencialas

„Dažnai verslo akceleratoriuose pirmiausia ieškoma startuolių, iš kurių atsirenkami perspektyviausi, ir tik tuomet partneriai stebi, ar pavyks su jais atrasti tam tikros sinergijos. Mes ieškojome labai tikslingai. Žvalgėmės būtent tų startuolių, kurie sprendžia partnerių jau iškeltas problemas“, – dar vieną išskirtinumą pažymi Š. Smalakytė

Iš daugiau nei 200 potencialių startuolių Europoje ir už jos ribų į akceleratorių patenka 5 konkrečiose srityse įdirbio jau turinčios komandos iš Švedijos, Lenkijos, Lietuvos bei Šveicarijos. Tarp laimingųjų – jau minėtas „Earthbanc“, iš Šveicarijos atvykę „Elblox“, kartu su „Elektrum Lietuva“ padėsiantis privatiems namų ūkiams paprasčiau naudotis atsinaujinančia saulės energija. Su „Linas Agro“ dirbs startuolis iš Lenkijos „Digital Crops“, kuriantis sensorius, kurie matuoja žemės derlingumą, drėgmę, temperatūrą bei kitus agrikultūros tvarumo sprendimams svarbius faktorius. O štai su „Telesofto“ startuoliu dar derinamos sutarties detalės. Vienintelis startuolis iš Lietuvos – „Datahood“ – dviejų architektų komanda, kuri kartu su „Telia Lietuva“ kurs duomenų ir įžvalgų apie miestus platformą.

Iki liepos mėnesio, kiek truks „Rockit Impact“, kiekvieną savaitę akceleratoriaus dalyviai susitiks ne tik tarpusavyje, bet ir su tarptautiniais ekspertais bei mentoriais iš Silicio slėnio, Stokholmo atsparumo centro (Stockholm Resilience Center) „Self Leaders“ ir kitų organizacijų. Iš viso dalyviai turės galimybę jungtis į mentorystės sesijas su daugiau nei 55 informacinių technologijų, dirbtinio intelekto, komunikacijos, tvarumo, investavimo ir kt. sričių specialistais.

[infogram id="946a8c33-9232-4488-b821-fd95f9d029b8" prefix="DiH" format="interactive" title="TR: Swedbank"]

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Telia“: tvarumas ateis su 5G ryšiu Verslo tribūna 2

Išmaniosios sistemos ir patikimas ryšys gali užtikrinti ne tik patogesnį ar sveikesnį gyvenimą, bet ir padėti...

Tvarus verslas
2021.03.31
Prieš gamtą ir visuomenę – be pasiteisinimų   Verslo tribūna

Pirmajam metų ketvirčiui einant į pabaigą, įmonės įsivertina ne tik bendrus finansinius rezultatus, bet ir...

Tvarus verslas
2021.03.29
„Rail Baltica“ tiesia naujas galimybes laisvosioms ekonominėms zonoms Verslo tribūna 2

Geležinkelis „Rail Baltica“ suteiks naujų galimybių laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) veikiančioms ar dar...

Tvarus verslas
2021.03.24
„Antalio“ vadovas E. Ramanauskas: tvarumas neišvengiamai taps rinkos prioritetu Verslo tribūna

Atsakingas visuomenei ir aplinkai verslas, realizuojantis tvarumo politiką – ES ambicija, palaipsniui...

Tvarus verslas
2021.03.18
5 žingsniai link tvaresnės mokesčių sistemos Verslo tribūna 1

Kad ir kiek daug kalbėtume apie verslo, organizacijų ir visos ekonomikos tvarumą, net ir gražiausius siekius...

Tvarus verslas
2021.03.17
Išskirtiniame akceleratoriuje – sinergijos atradimai ir verslo gigantams Verslo tribūna

Priežasčių, kodėl startuoliai ieško galimybių patekti į verslo akceleratorius, galima suskaičiuotine vieną. O...

Tvarus verslas
2021.03.10
Europinis geležinkelis „Rail Baltica“ – reikšmė Lietuvai ir regionui Verslo tribūna

Istoriškai susiklostė, kad Lietuvoje buvo nutiesta ir naudojama plačioji 1520 mm pločio geležinkelio vėžė.

Tvarus verslas
2021.03.03
Tvarumas plinta lyg banga – keistis jau skatina ir verslas verslą Verslo tribūna

Šio teksto antraštė gali pasirodyti dar per daug optimistinė, išreiškianti labiau viltį ar prognozę, nei...

Tvarus verslas
2021.02.25
„Biržų duonos“ vadovas: kiekvieno indėlis į aplinką yra svarbus Verslo tribūna 1

Andrius Kurganovas, bendrovės „Biržų duona“ vykdomasis direktorius, įsitikinęs, kad tvarią aplinką kuria visa...

Tvarus verslas
2021.02.24
„Švyturys“ tiesia pagalbos ranką medikams: dovanoja gyvybiškai svarbią įrangą Verslo tribūna

Kasdien žūtbūtinėje akistatoje su COVID-19 virusu susiduriantys šalies medikai pagalbos sulaukia ne tik iš...

Tvarus verslas
2021.02.24
Tvarus požiūris – svertas talentų medžioklėje Verslo tribūna

Socialinė atsakomybė ir tvarumas šiandien svarbus ne tik rinkodaros skyriaus komandai. Ieškantiems geriausių...

Tvarus verslas
2021.02.19
„Swedbank“: tvarumas jau tapo neatsiejama investicijų dalimi Verslo tribūna 4

2020-ieji pelnytai laikomi tvarių investicijų lūžio metais. Pernai ta pačia – žalumo ir tvarumo – kryptimi...

Tvarus verslas
2021.02.15
„Maxima“ pereina į naują brandos lygį - SAP vidinė kultūra leis ugdyti vadovus įmonės viduje Verslo tribūna 13

Pandemija perstumdė įmonių strategijas ir išryškino prioritetus. Jolanta Bivainytė, didžiausio Lietuvoje...

Tvarus verslas
2021.02.11
Maisto atliekos: išmesti negalima, panaudoti Verslo tribūna 6

O kur kablelį dėtumėte jūs? Didelio pasirinkimo neturime – Europos Sąjunga (ES) numatė, kad pramokę rūšiuoti...

Tvarus verslas
2021.02.10
Verslo sėkmės dėlionė: finansiniai rezultatai – tik viena paveikslo dalis Verslo tribūna

Metų pradžia – finansinių rezultatų skelbimo laikas, kai įmonės apžvelgia praėjusio laikotarpio pasiekimus ir...

Tvarus verslas
2021.02.04
„Neste“ pripažinta viena tvariausių įmonių pasaulyje Verslo tribūna 6

Jau penkioliktus metus iš eilės Suomijos dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja „Neste“ įvertinama...

Tvarus verslas
2021.02.01
„Švyturys“ Vyriausybės pagalbos nelaukia: patys amortizuoja COVID-19 grėsmes ir testuoja darbuotojus Verslo tribūna

Kone metus koronaviruso keliami iššūkiai ne tik stabdo verslo veiklos procesus, bet ir kelia pavojų...

Tvarus verslas
2021.01.29
Tvari pakuotė skinasi kelią link standarto Verslo tribūna 1

Tvaraus vartojimo tendencija kasmet suburia vis didesnį sekėjų ratą. Rimtą žvilgsnį į plastiko atliekų augimą...

Tvarus verslas
2021.01.28
„Telia“: pokytį lemia mokslu pagrįsti aplinkosaugos tikslai Verslo tribūna 1

Jau nuo 2020 m. gruodžio visų Baltijos ir Šiaurės šalyse veikiančių „Telia“ grupės įmonių veikla tapo...

Tvarus verslas
2021.01.27
JAV grįžta prie klimato klausimų: žinia visam pasauliui, taip pat ir Lietuvai Verslo tribūna 1

46-ojo JAV prezidento Joe Bideno pažadas po rinkimų sugrąžinti šalį į Paryžiaus klimato kaitos susitarimą...

Tvarus verslas
2021.01.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku