Išskirtiniame akceleratoriuje – sinergijos atradimai ir verslo gigantams

Priežasčių, kodėl startuoliai ieško galimybių patekti į verslo akceleratorius, galima suskaičiuotine vieną. O kokias naudas tokios sprendimų dirbtuvės gali atnešti didiesiems verslams? Pirmą kartą Lietuvoje startavusio tvarumo akceleratoriaus Rockit Impact partneriai didžiosios skirtingų industrijų Lietuvos bendrovės iš projekto tikisi išsinešti toli gražu ne vien pilotinius sprendimus. Visas jas jau vienija bendras vardiklis tvarumo inovacijų paieška.
Jaunas, startuojantis verslas neturi prabangos veikti lėtai. Dirbdami su juo ir mes galime užsikrėsti tuo greičiu, gauti naujų idėjų ir pačios geriausios motyvacijos skiepą. Tokiose programose gauni labai daug įkvėpimo, o čia dar atsiveria ir proga įtraukti kolegas, motyvuoti darbuotojus, stiprinti tvarumo bei inovacijų kultūrą visoje įmonėje, vieną iš labai svarbių, nors ir ne pagrindinių dalyvavimo Rockit Impact naudų vardija Jekaterina Bitus, Swedbank Lietuvoje Startuolių partnerystės vadovė.
Kovo 1 d. startavęs pirmasis tvarumo akceleratorius, kurį organizuoja finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras Rockit bei tvarių inovacijų akceleratorius ir fondas Katalista Ventures, iš viso pritraukė 5 didžiąsias įmones. Be Swedbank prie projekto taip pat prisijungė telekomunikacijų bendrovė Telia Lietuva, agrikultūros grupė Linas Agro, IT paslaugų bendrovė Telesoftas, energetikos bendrovė Elektrum Lietuva.
Kiekviena šių įmonių iškėlė tvarumo iššūkį savo segmente, o šiuos iššūkius spręsti padės 5 stipriausi startuoliai.
Tikslas sprendimas verslui
Pasak J. Bitus, su Swedbank iškeltu iššūkiu susiduria tikrai didelė dalis tvariau dirbti norinčio verslo bankas ieško sprendimo įvertinti verslo paliekamą anglies dvideginio (CO2) pėdsaką.
Tvarumas nėra kažkokia penkta koja, kurią reikia išsiauginti. Jis turi būti integruotas į visus veikiančius procesus. Norint išmatuoti poveikį bei pa liekamą CO2 pėdsaką taip pat reikia pakelti kiekvieną dokumentą, įvertinti kiekvieną veiksmą. Tai tikrai labai sudėtinga. Todėl ir nusprendėme, kad būtų naudinga pradėti ieškoti būtent tokio sprendimo, sako J. Bitus ir priduria, kad taršos pėdsako matavimai aktualūs vertinant visą banko investicijų portfelį, ypač didžiuosius nekilnojamojo turto ar transporto projektus.
Vien į Swedbank iškeltą tikslą atsiliepė 16 startuolių, iš kurių išsirinktas švedų Earthbanc pirmoji žaliosios skaitmeninės bankininkystės ir investicijų platforma pasaulyje.
Pasak J. Bitus, tikimasi, kad per keturis projekto mėnesius pavyks išsigryninti, koks pilotinis projektas, o gal net konkretus įrankis galėtų gimti. Kita vertus, mokymai, lektorių paskaitos ir tarpusavio bendradarbiavimas jau savaime yra apčiuopiama ir svari nauda.
Tvarumas suveda sinergijai
Yra penkių industrijų partneriai, tad akceleratoriaus metu gali gimti net penki sprendimai. Bet jau šiandien matome, kiek daug sinergijos mes visi, apskirtai, turime. Kiek daug įdomių dalykų gali gimti jungiant banko ir telekomunikacijų turimus duomenis. Mums aktualu ir saulės energija vartotojams, nes teikiame paskolas saulės jėgainėms, galimus tolimesnius naujus projektus su verslu čia pat Lietuvoje mato pašnekovė.
Naujų partnerysčių potencialą akceleratoriuje pastebi ir Šarūnė Smalakytė, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro Rockit vadovė. Partnerių dienoje atsiskleidė daug bendradarbiavimo potencialo, visi aktyviai dalinosi savo iššūkiais ir patys stebėjosi. Kadangi tvarumo problemos daug kur panašios, kilo minčių, kaip net ir labai skirtingi didieji rinkos žaidėjai gali veikti kartu, pasakoja Š. Smalakytė.
Ji pažymi, kad šis akceleratorius gerokai skiriasi nuo įprastų tokių projektų, nes ieškoma labai kompleksinių verslas verslui (B2B) sprendimų tvarumo tema. Be to, skirtingai nei įprasta, partneriai nepretenduoja į startuolių akcijų dalį.
Už keturių mėnesių aktyvų įsitraukimą akceleratoriuje visi startuoliai gauna po 10.000 Eur finansavimą, o didieji partneriai tikisi gauti idėjų ir, jei pasiseks, net potencialių įrankių iškeltoms problemoms spręsti.
Tikslingai atrinktas potencialas
Dažnai verslo akceleratoriuose pirmiausia ieškoma startuolių, iš kurių atsirenkami perspektyviausi, ir tik tuomet partneriai stebi, ar pavyks su jais atrasti tam tikros sinergijos. Mes ieškojome labai tikslingai. Žvalgėmės būtent tų startuolių, kurie sprendžia partnerių jau iškeltas problemas, dar vieną išskirtinumą pažymi Š. Smalakytė
Iš daugiau nei 200 potencialių startuolių Europoje ir už jos ribų į akceleratorių patenka 5 konkrečiose srityse įdirbio jau turinčios komandos iš Švedijos, Lenkijos, Lietuvos bei Šveicarijos. Tarp laimingųjų jau minėtas Earthbanc, iš Šveicarijos atvykę Elblox, kartu su Elektrum Lietuva padėsiantis privatiems namų ūkiams paprasčiau naudotis atsinaujinančia saulės energija. Su Linas Agro dirbs startuolis iš Lenkijos Digital Crops, kuriantis sensorius, kurie matuoja žemės derlingumą, drėgmę, temperatūrą bei kitus agrikultūros tvarumo sprendimams svarbius faktorius. O štai su Telesofto startuoliu dar derinamos sutarties detalės. Vienintelis startuolis iš Lietuvos Datahood dviejų architektų komanda, kuri kartu su Telia Lietuva kurs duomenų ir įžvalgų apie miestus platformą.
Iki liepos mėnesio, kiek truks Rockit Impact, kiekvieną savaitę akceleratoriaus dalyviai susitiks ne tik tarpusavyje, bet ir su tarptautiniais ekspertais bei mentoriais iš Silicio slėnio, Stokholmo atsparumo centro (Stockholm Resilience Center) Self Leaders ir kitų organizacijų. Iš viso dalyviai turės galimybę jungtis į mentorystės sesijas su daugiau nei 55 informacinių technologijų, dirbtinio intelekto, komunikacijos, tvarumo, investavimo ir kt. sričių specialistais.
[infogram id="946a8c33-9232-4488-b821-fd95f9d029b8" prefix="DiH" format="interactive" title="TR: Swedbank"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti