Išskirtiniame akceleratoriuje – sinergijos atradimai ir verslo gigantams

Reklama publikuota: 2021-03-10
Šarūnė Smalakytė, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovė (kairėje), ir Jekaterina Bitus, „Swedbank“ Lietuvoje Startuolių partnerystės vadovė, pažymi, kad didžiosioms įmonėms ir startuoliams rasti bendrą kalbą ne visada lengva, tačiau tvarumo inovacijos yra puikus vienijantis visų interesas. „ROCKIT“ NUOTR.
svg svg
Šarūnė Smalakytė, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovė (kairėje), ir Jekaterina Bitus, „Swedbank“ Lietuvoje Startuolių partnerystės vadovė, pažymi, kad didžiosioms įmonėms ir startuoliams rasti bendrą kalbą ne visada lengva, tačiau tvarumo inovacijos yra puikus vienijantis visų interesas. „ROCKIT“ NUOTR.

Priežasčių, kodėl startuoliai ieško galimybių patekti į verslo akceleratorius, galima suskaičiuotine vieną. O kokias naudas tokios sprendimų dirbtuvės gali atnešti didiesiems verslams? Pirmą kartą Lietuvoje startavusio tvarumo akceleratoriaus „Rockit Impact“ partneriai – didžiosios skirtingų industrijų Lietuvos bendrovės – iš projekto tikisi išsinešti toli gražu ne vien pilotinius sprendimus. Visas jas jau vienija bendras vardiklis – tvarumo inovacijų paieška.

„Jaunas, startuojantis verslas neturi prabangos veikti lėtai. Dirbdami su juo ir mes galime užsikrėsti tuo greičiu, gauti naujų idėjų ir pačios geriausios motyvacijos skiepą. Tokiose programose gauni labai daug įkvėpimo, o čia dar atsiveria ir proga įtraukti kolegas, motyvuoti darbuotojus, stiprinti tvarumo bei inovacijų kultūrą visoje įmonėje“, – vieną iš labai svarbių, nors ir ne pagrindinių dalyvavimo „Rockit Impact“ naudų vardija Jekaterina Bitus, „Swedbank“ Lietuvoje Startuolių partnerystės vadovė.

Kovo 1 d. startavęs pirmasis tvarumo akceleratorius, kurį organizuoja finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ bei tvarių inovacijų akceleratorius ir fondas „Katalista Ventures“, iš viso pritraukė 5 didžiąsias įmones. Be „Swedbank“ prie projekto taip pat prisijungė telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“, agrikultūros grupė „Linas Agro“, IT paslaugų bendrovė „Telesoftas“, energetikos bendrovė „Elektrum Lietuva“.

Kiekviena šių įmonių iškėlė tvarumo iššūkį savo segmente, o šiuos iššūkius spręsti padės 5 stipriausi startuoliai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Tikslas – sprendimas verslui

Pasak J. Bitus, su „Swedbank“ iškeltu iššūkiu susiduria tikrai didelė dalis tvariau dirbti norinčio verslo – bankas ieško sprendimo įvertinti verslo paliekamą anglies dvideginio (CO2) pėdsaką.

„Tvarumas nėra kažkokia penkta koja, kurią reikia išsiauginti. Jis turi būti integruotas į visus veikiančius procesus. Norint išmatuoti poveikį bei pa liekamą CO2 pėdsaką taip pat reikia pakelti kiekvieną dokumentą, įvertinti kiekvieną veiksmą. Tai tikrai labai sudėtinga. Todėl ir nusprendėme, kad būtų naudinga pradėti ieškoti būtent tokio sprendimo“, – sako J. Bitus ir priduria, kad taršos pėdsako matavimai aktualūs vertinant visą banko investicijų portfelį, ypač didžiuosius nekilnojamojo turto ar transporto projektus.

Vien į „Swedbank“ iškeltą tikslą atsiliepė 16 startuolių, iš kurių išsirinktas švedų „Earthbanc“ – pirmoji žaliosios skaitmeninės bankininkystės ir investicijų platforma pasaulyje.

Pasak J. Bitus, tikimasi, kad per keturis projekto mėnesius pavyks išsigryninti, koks pilotinis projektas, o gal net konkretus įrankis galėtų gimti. Kita vertus, mokymai, lektorių paskaitos ir tarpusavio bendradarbiavimas jau savaime yra apčiuopiama ir svari nauda.

Tvarumas suveda sinergijai

„Yra penkių industrijų partneriai, tad akceleratoriaus metu gali gimti net penki sprendimai. Bet jau šiandien matome, kiek daug sinergijos mes visi, apskirtai, turime. Kiek daug įdomių dalykų gali gimti jungiant banko ir telekomunikacijų turimus duomenis. Mums aktualu ir saulės energija vartotojams, nes teikiame paskolas saulės jėgainėms“, – galimus tolimesnius naujus projektus su verslu čia pat Lietuvoje mato pašnekovė.

Naujų partnerysčių potencialą akceleratoriuje pastebi ir Šarūnė Smalakytė, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovė. „Partnerių dienoje atsiskleidė daug bendradarbiavimo potencialo, visi aktyviai dalinosi savo iššūkiais ir patys stebėjosi. Kadangi tvarumo problemos daug kur panašios, kilo minčių, kaip net ir labai skirtingi didieji rinkos žaidėjai gali veikti kartu“, – pasakoja Š. Smalakytė.

Ji pažymi, kad šis akceleratorius gerokai skiriasi nuo įprastų tokių projektų, nes ieškoma labai kompleksinių verslas verslui (B2B) sprendimų tvarumo tema. Be to, skirtingai nei įprasta, partneriai nepretenduoja į startuolių akcijų dalį.

Už keturių mėnesių aktyvų įsitraukimą akceleratoriuje visi startuoliai gauna po 10.000 Eur finansavimą, o didieji partneriai tikisi gauti idėjų ir, jei pasiseks, net potencialių įrankių iškeltoms problemoms spręsti.

Tikslingai atrinktas potencialas

„Dažnai verslo akceleratoriuose pirmiausia ieškoma startuolių, iš kurių atsirenkami perspektyviausi, ir tik tuomet partneriai stebi, ar pavyks su jais atrasti tam tikros sinergijos. Mes ieškojome labai tikslingai. Žvalgėmės būtent tų startuolių, kurie sprendžia partnerių jau iškeltas problemas“, – dar vieną išskirtinumą pažymi Š. Smalakytė

Iš daugiau nei 200 potencialių startuolių Europoje ir už jos ribų į akceleratorių patenka 5 konkrečiose srityse įdirbio jau turinčios komandos iš Švedijos, Lenkijos, Lietuvos bei Šveicarijos. Tarp laimingųjų – jau minėtas „Earthbanc“, iš Šveicarijos atvykę „Elblox“, kartu su „Elektrum Lietuva“ padėsiantis privatiems namų ūkiams paprasčiau naudotis atsinaujinančia saulės energija. Su „Linas Agro“ dirbs startuolis iš Lenkijos „Digital Crops“, kuriantis sensorius, kurie matuoja žemės derlingumą, drėgmę, temperatūrą bei kitus agrikultūros tvarumo sprendimams svarbius faktorius. O štai su „Telesofto“ startuoliu dar derinamos sutarties detalės. Vienintelis startuolis iš Lietuvos – „Datahood“ – dviejų architektų komanda, kuri kartu su „Telia Lietuva“ kurs duomenų ir įžvalgų apie miestus platformą.

Iki liepos mėnesio, kiek truks „Rockit Impact“, kiekvieną savaitę akceleratoriaus dalyviai susitiks ne tik tarpusavyje, bet ir su tarptautiniais ekspertais bei mentoriais iš Silicio slėnio, Stokholmo atsparumo centro (Stockholm Resilience Center) „Self Leaders“ ir kitų organizacijų. Iš viso dalyviai turės galimybę jungtis į mentorystės sesijas su daugiau nei 55 informacinių technologijų, dirbtinio intelekto, komunikacijos, tvarumo, investavimo ir kt. sričių specialistais.

[infogram id="946a8c33-9232-4488-b821-fd95f9d029b8" prefix="DiH" format="interactive" title="TR: Swedbank"]

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: naujos mados ir žaliasis smegenų plovimas Verslo tribūna

Visuomenės dėmesys tvarumo temoms nuosekliai auga, o ir įstatymų leidėjai vis griežčiau rūpinasi ne tik...

Tvarus verslas
2022.06.28
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: koją kiša nepamatuoti sprendimai Verslo tribūna

Prekės ženklai vis aktyviau tobulina savo pakuotes: keičia medžiagas, edukuoja vartotojus, dalyvauja...

Tvarus verslas
2022.06.22
Maisto pramonės įmonėse populiarėja darbo drabužių nuoma: tvaru ir ekonomiška Verslo tribūna

Pasaulyje kasmet sunegaluoja dešimtys milijonai žmonių, paragavusių užteršto maisto. Ir nors uniformos bei...

Tvarus verslas
2022.06.21
Mėsos analogai – vis dažnesni visavalgių lietuvių krepšeliuose Verslo tribūna

Iš augalinių žaliavų pagaminti mėsos pakaitalai – viena svarbiausių pastarojo meto maisto pramonės inovacijų,...

Tvarus verslas
2022.06.16
„Pon Holdings“ duetas su „Porsche“: bendroje įmonėje gamins „Porsche“ dviračius Premium

Kėdainiuose dviračių gamyklą statanti Nyderlandų transporto milžinė „Pon Holdings“ naujos kartos elektrinių...

Pramonė
2022.06.12
Už ESG etiketės kliūva visi: ir bankai, ir Baltijos šalių finansų rinka Premium

Europos perėjimui link netaršios ekonomikos prireiks daug investicijų, tikimasi gausaus privataus sektoriaus...

Rinkos
2022.06.09
„Kalnapilio-Tauro grupė“ imasi pokyčių: į energetinį tvarumą investuos daugiau nei 5 mln. Eur Verslo tribūna 2

Viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“ pradėjo įgyvendinti...

Tvarus verslas
2022.06.08
Tvarios sunkiosios transporto priemonės: pasiūlos yra, bet infrastruktūra buksuoja Premium

Europai vis drąsiau žygiuojant Žaliuoju kursu, tvarius sprendimus siūlo ir sunkiojo transporto gamintojai.

Logistika
2022.05.26
„Dadu“ tvarumo patirtis: per metus – 15 tonų mažiau plastiko Verslo tribūna

Tvarumas Lietuvoje su kiekviena diena įgauna vis didesnę svarbą. Tačiau maisto pramonėje tvarumo tikslai...

Tvarus verslas
2022.05.19
Vienas iš variantų – tekstilės atliekų perdirbimo fabrikas Šiauliuose Premium

ES teisės aktai ir vartotojų spaudimas privers tekstilės gamintojus arba ieškoti Europoje fabrikų, kurie...

Pramonė
2022.05.17
Tvarumo kodavimas NT versle – daug neatsakytų klausimų ir įtaka pelno eilutėms Premium

Nekilnojamojo turto (NT) sektoriaus bendrovės jau aktyviau į savo strategijas įtraukia kompleksinio tvarumo...

Tvarus verslas
2022.05.16
Ateina šeštoji pramonės revoliucija Premium 3

Lietuvos gamybos, kaip ir visos Europos bei pažangaus pasaulio pramonės, netrukus laukia milžiniška...

Pramonė
2022.05.07
„Maxima LT“ apžvelgia 2021-uosius: dėmesys tvarumo įsipareigojimams ir bendruomenėms Verslo tribūna

Organizacijos poveikio aplinkai valdymas, socialinės iniciatyvos ir vietos bendruomenių palaikymas – į šias...

Tvarus verslas
2022.05.04
„Maxima“ papildomų naudų darbuotojams paketą padidino triskart Verslo tribūna 2

Daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų vienijantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais net 3...

Tvarus verslas
2022.04.21
Nematoma karo žaizda: Ukrainoje formuojasi ekologinės krizės židiniai Verslo tribūna

Kol pasaulis susitelkęs į kovą už laisvę ir humanitarinę krizę Ukrainoje, specialistai neramiai stebi ir...

Tvarus verslas
2022.03.31
„Maxima“ plečia skaitmenizavimo sprendimus: atsisako ir įprastų popierinių dokumentų, ir pirkimo kvitų Verslo tribūna 7

Apsipirkinėjantys lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ nuo šiol patys gali nuspręsti, ar spausdinti...

Tvarus verslas
2022.03.31
Pasirašytas vienas didžiausių istorijoje tvaraus aviacinio kuro sandorių Verslo tribūna

Logistikos bendrovė „DHL Express“ ir Suomijos degalų gamintoja „Neste“ pasirašė vieną didžiausių susitarimų...

Tvarus verslas
2022.03.30
„Kalnapilio-Tauro grupė“ įgyvendindama tvarumo strategiją plastikinius butelius keičia į 100% perdirbto plastiko butelius Verslo tribūna 2

Viena iš Lietuvos gėrimų gamybos lyderių „Kalnapilio-Tauro grupė“ ėmė naudoti perdirbto plastiko rPET (angl.

Tvarus verslas
2022.03.28
„Neste“ tvarių partnerysčių vadove Baltijos šalyse tapo Jone Sestakauskaite Verslo tribūna 1

Suomijos tinklo „Neste“ tvarių partnerysčių vadovės Baltijos šalyse pareigas pradėjo eiti Jone...

Tvarus verslas
2022.03.25
Tvarumo vadovų užduotys: nuo darbdavio įvaizdžio iki pakuočių poveikio vertinimo Verslo tribūna

Tvarumo specialisto pozicija, nors dar gana nauja, jau sparčiai populiarėja. Tik darbų laukas šioje...

Tvarus verslas
2022.02.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku