„Telia“: pokytį lemia mokslu pagrįsti aplinkosaugos tikslai

Publikuota: 2021-01-27
Aurelija Žėkienė, „Telia“ kokybės, procesų, darbuotojų saugos ir aplinkosaugos komandos vadovė.  : „Stebint, kaip viskas aplinkui keičiasi, kiek tvarių sprendimų kuriama, galima numatyti, kad tai, kas šiandien atrodo ambicinga, po dešimtmečio taps savaime suprantama.“
svg svg
Aurelija Žėkienė, „Telia“ kokybės, procesų, darbuotojų saugos ir aplinkosaugos komandos vadovė. : „Stebint, kaip viskas aplinkui keičiasi, kiek tvarių sprendimų kuriama, galima numatyti, kad tai, kas šiandien atrodo ambicinga, po dešimtmečio taps savaime suprantama.“

Jau nuo 2020 m. gruodžio visų Baltijos ir Šiaurės šalyse veikiančių „Telia“ grupės įmonių veikla tapo klimatui neutrali. Pasiekti šį tikslą anksčiau planuoto laiko leido žalioji elektra ir pasitelkti anglies dioksido (CO2) kompensavimo mechanizmai. Tačiau vien kompensuoti jau paliktų CO2 pėdsakų neužtenka. „Telia“ dešimtmečio planuose – visos veiklos grandinės neutralumas aplinkai.

„Klimatui neutralia bendrove būtent savo veikloje planavome tapti 2022 metais. Bet pernai visu organizacijos mastu 100% pradėjome naudoti žaliąją elektros energiją. Kadangi elektros sunaudojame išties daug, tai tapo rimtu stimulu tikslų pasiekti greičiau. Supratome, kad puikus laikas panaudoti kompensavimo mechanizmus ir tapti neutraliais savo veikloje jau dabar“, – pasakoja Aurelija Žėkienė, „Telia“ kokybės, procesų, darbuotojų saugos ir aplinkosaugos komandos vadovė.  

Anglies dioksido kompensavimo (angl. carbon offsets) metodas suteikia galimybę bendrovės tiesioginėje veikloje išskiriamą CO2 neutralizuoti kompensuojant jį investicijomis į įvairius CO2 mažinimo bei pašalinimo projektus.. 2020 m. gruodį „Telia Company” investavo į dviejų tipų projektus: inovacijas, kurios CO2 iš aplinkos šalina pramoniniu būdu, ir biologinės įvairovės bei ekosistemos atkūrimą.

„Tai nereiškia, kad imamės tokių projektų, o mūsų pačios veikla liks nepakitusi, kad dirbsime, kaip dirbę. Mūsų pagrindinis tikslas – mažinti visos mūsų bendrovės ir veiklos grandinės išmetamą CO2, į tai nukreipti ir išsikelti drąsūs mūsų tikslai“, – pažymi A. Žėkienė.

Dešimtmečio plane – jokio teršimo

Strateginis grupės tikslas per artimiausią dešimtmetį iki 2030 m. visoje veikloje, įtraukiant tiekėjus, rangovus, partnerius bei 100% darbuotojų, pasiekti nulį išmetamų CO2 ir nulį atliekų, kitaip tariant klimatui neutralia paversti visą technologijų įmonių grupės veiklos grandinę.

Pusiaukele siekiant šių tikslų taps drąsus artimiausių penkerių metų užmojis, kurį grupei jau patvirtino ir Mokslu paremtų tikslų iniciatyvos (angl. SBTi, The Science Based Targets initiative) ekspertai. Iki 2025 m. „Telia Company“ įsipareigojo 50% sumažinti savo veiklos metu išmetamų CO2 emisijų kiekį, 29% sumažinti su parduodamų produktų naudojimu susijusių CO2 emisijų kiekį ir tiekėjai, kurių CO2 emisijos sudaro 72% visų tiekėjų išskirtų emisijų, turi pasitvirtinti mokslu paremtus aplinkosaugos tikslus.

Pasak A. Žėkienės, kad šie tikslai būtų įgyvendinti, jau numatytas ir visas priemonių planas, į kurį patenka tiek tolimesnis žaliosios elektros energijos naudojimas ar automobilių parko transformacija į elektra varomus automobilius, tiek ir energiją tausojančių prekių pasiūla ar didinami pernaudojamos įrangos kiekiai.

Veikia tik mokslu paremti tikslai

„Gali prisigalvoti įvairių tikslų, gal iš pažiūros atrodo, kad biure sunaudojate per daug popieriaus. Bet norint išsikelti mokslu paremtus tikslus, pirmiausia, reikia labai tiksliai įvertinti ir suskaičiuoti savo išmetamas CO2 emisijas, pamatyti, kur teršiama daugiausia, ir sugalvoti, kaip sumažinti tuos kiekius. Pradėti reikia nuo to, kas daro didžiausią įtaką“, – visiems, norintiems tapti aplinkai draugiškiems, pataria A. Žėkienė.

Pati bendrovė į SBTi kreipėsi ir mokslu paremtus tikslus kelti įsipareigojo dar 2018 m.  Norėdami, kad mūsų išsikelti tikslai darytų teigiamą įtaką aplinkai ir būtų patvirtinti SBTi organizacijos, turėjome suskaičiuoti mūsų CO2 emisijas. Toks skaičiavimas, pasak „Telia“ aplinkosaugos komandos vadovės, apima ne tik įprastus šildymo ar naudojamos elektros paliekamus pėdsakus. Į skaičiavimus patenka ir prekių pagaminimo, logistikos ar utilizavimo metu išskiriamas CO2 ar net darbuotojų kelionės į darbą ir iš darbo metu klimatui paliekamas pėdsakas.

„Visas procesas mums užtruko apie dvejus metus. 2020 m. rudenį pateikėme organizacijai mūsų jau išskirtus tikslus. Nepriklausomi jų ekspertai vertino, ar tai, ką mes įsipareigojame, telekomunikacijų sektoriuje yra svarbu, ar turėsime realią įtaką klimato kaitos mažinimui.  Mūsų tikslai buvo patvirtinti, taigi tai, ką darome, yra iš tiesų tvaru ir prisidės prie Paryžiaus klimato kaitos susitarimu įtvirtintų tikslų”, – sako A. Žėkienė.

Dabar ambicinga, bet taps būtinybe

„Telia“ išsikelti tikslai iš tiesų atrodo ambicingi.  Pasak A. Žėkienės, laukia didžiulis šuolis ir daug darbų, ypač su tiekėjais, kuriuos įmonė  įsipareigojo įtraukti į klimato kaitos pasekmių mažinimo procesus.

„Mes, visa „Telia Company“ suprantame, kad klimato atšilimas vyksta, bet galime padaryti įtaką, kad tą žalą aplinkai sumažintume. Mums tai yra svarbu.  Be to, mūsų tiekėjų rate yra ir „Apple“, „Microsoft“, kitos įmonės, kurių aplinkosaugos projektai ne mažiau ambicingi. Visi kartu galime padaryti tikrai didelę teigiamą įtaką aplinkai“, – susitelkimo naudą pabrėžia A. Žėkienė.

Pasak jos, dabar ambicingais atrodantys aplinkai draugiški sprendimai ateityje neabejotinai taps būtinybe. Jau ir dabar daugelis didžiųjų pasaulio bendrovių siekia būti ar net tapo klimatui neutraliomis savo veikloje. Paryžiaus klimato kaitos susitarimas, įtraukęs 196 valstybes, taip pat rodo, kad visos šios valstybės įsipareigojo ieškoti aplinkos neteršiančių sprendimų. Taigi, proveržis prasideda.

„Mes tikime tiekėjų ir partnerių galimybėmis. O stebint, kaip viskas aplinkui keičiasi, kiek tvarių sprendimų kuriama, galima numatyti, kad tai, kas šiandien atrodo ambicinga, po dešimtmečio taps savaime suprantama, – įsitikinusi A. Žėkienė.

[infogram id="e5958ec6-f066-4acb-afda-4faeae412909" prefix="50z" format="interactive" title="TR:Svyturys"]

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Tvari pakuotė skinasi kelią link standarto Verslo tribūna

Tvaraus vartojimo tendencija kasmet suburia vis didesnį sekėjų ratą. Rimtą žvilgsnį į plastiko atliekų augimą...

„Telia“: pokytį lemia mokslu pagrįsti aplinkosaugos tikslai Verslo tribūna

Jau nuo 2020 m. gruodžio visų Baltijos ir Šiaurės šalyse veikiančių „Telia“ grupės įmonių veikla tapo...

Tvarus verslas
2021.01.27
JAV grįžta prie klimato klausimų: žinia visam pasauliui, taip pat ir Lietuvai Verslo tribūna

46-ojo JAV prezidento Joe Bideno pažadas po rinkimų sugrąžinti šalį į Paryžiaus klimato kaitos susitarimą...

Tvarus verslas
2021.01.26
Sporto rėmimas duoda geruosius dividendus – „Švyturys-Utenos alus“ visuomenės pripažįstamas didžiausiu sporto rėmėju Verslo tribūna

Pandemijos akivaizdoje atšauktos svarbios rungtynės ir be minios sirgalių vykstančios varžybos sporto klubams...

Tvarus verslas
2021.01.22
Klimato kaitos stabdymui vien deklaracijų ir sertifikatų neužteks Verslo tribūna

Apie klimato kaitos sukeltas pasekmes garsiai kalbama visame pasaulyje, tačiau net ir išskirtiniai didžiųjų...

Tvarus verslas
2021.01.21
Įmonių perėjimui prie atsinaujinančios energijos – nauji projektai ir palankesnis finansavimas Verslo tribūna

Visos Europos ir Lietuvos užsibrėžti tikslai mažinant klimato kaitą skamba ne tik ambicingai, bet ir išties...

Tvarus verslas
2021.01.07
Sumažinti kuro sąnaudas „Kelių priežiūrai“ padės ekovairavimas Verslo tribūna 4

Bendrovėje „Kelių priežiūra“ pradedamas įgyvendinti naujas vidinis ekovairavimo projektas. Planuojama, kad...

Tvarus verslas
2020.12.09
„Maxima“ ir toliau investuoja į darbuotojų saugumą Verslo tribūna

Ne viena verslo teorija teigia, kad geriausi įmonės ambasadoriai yra jos darbuotojai, todėl į jų gerovę...

Tvarus verslas
2020.12.03
„Swedbank“ finansų vadovas: įmonių tvarumo ambicijas skatins investuotojų sentimentas ir nauji bankų reikalavimai Verslo tribūna 1

Investuotojų simpatijos vis dažniau krypsta į verslus, siekiančius minimizuoti savo veiklos neigiamą poveikį...

Tvarus verslas
2020.12.02
„Vilniaus vandenys“ sprendžia lietuvišką nuotekų galvosūkį Verslo tribūna 11

Šiais metais oficialiai pradėti didžiausios šalyje Vilniaus miesto nuotekų valyklos rekonstrukcijos darbai.

Tvarus verslas
2020.11.26
„Telia“: tvarumą kuria kolektyvai, o ne pavieniai žmonės Verslo tribūna

Tvarumas – kaip trikojė kėdė, kuri stabiliai stovi tik tuomet, kai tvirtos yra visos trys jos kojos –...

Tvarus verslas
2020.11.25
Vilniaus šilumos tinklų planuose – centralizuotas vėsinimas ir nepanaudotos šilumos surinkimas iš pastatų ir nuotekų Verslo tribūna 1

Didžiausia Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai investuoja į 4-tos...

Tvarus verslas
2020.11.23
Darbuotojų ir klientų saugumas išlieka svarbiausiu „Maximos“ prioritetu Verslo tribūna 1

Grėsmingai į viršų kylanti užsikrėtimų koronavirusu kreivė vėl koreguoja gyvenimo, vartojimo ir verslo...

Tvarus verslas
2020.11.05
„Neptūnas“: tvarumas padeda išvengti krizių ir joms ruoštis Verslo tribūna

„Pandemija akivaizdžiai išryškina, ar pakankamai daug dėmesio skiriame verslo tvarumo stiprinimui...

Tvarus verslas
2020.11.05
Iki Kalėdų „Telia“ taps klimatui neutralia bendrove Verslo tribūna 1

„Telia“ grupės įmonių veikla Baltijos ir Šiaurės šalyse iki šių metų pabaigos taps klimatui neutralia. Dalį...

Paslaugos
2020.10.29
„Telia“ komunikacija pandemijos metu – kalbėti atvirai ir nepalikti vietos gandams Verslo tribūna 3

Kai organizacija yra skaidri ir atvira, problemos sprendžiamos kur kas greičiau. Kalbėdama apie įmonės...

Tvarus verslas
2020.10.28
Nauja „Kelių priežiūros“ vadybos sistema augins ir darbų kokybę, ir saugumą Verslo tribūna 3

Veiklos efektyvinimą įvardinusi kaip strateginę bendrovės kryptį, AB „Kelių priežiūra“ šįmet pradėjo...

Tvarus verslas
2020.10.27
 „Vilniaus vandenys“: žalia šviesa žaliajai energijai Verslo tribūna 7

Aplinką tausojančią veiklą įvardinę kaip strateginę bendrovės kryptį, „Vilniaus vandenys“ vienu metu vysto...

Tvarus verslas
2020.10.22
AB „Kelių priežiūra“ vadovas R. Rutėnas: norime būti kilometru priekyje Verslo tribūna 6

Praėjusiais metais bendrovei „Kelių priežiūra“ atėjęs vadovauti Rolandas Rutėnas sako, kad metai buvo tokie...

Tvarus verslas
2020.10.14
 „Švyturys-Utenos alus“: ko reikia norint pasiekti „Ateities organizacijos 2020“ titulą? Verslo tribūna 1

Verslo sektoriaus atstovai nuolat varžosi dėl patrauklaus darbdavio įvaizdžio, o geriausiai įmonės vidinę...

Tvarus verslas
2020.10.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus