Nauja „Kelių priežiūros“ vadybos sistema augins ir darbų kokybę, ir saugumą

Publikuota: 2020-10-27
svg svg

Veiklos efektyvinimą įvardinusi kaip strateginę bendrovės kryptį, AB „Kelių priežiūra“ šįmet pradėjo įgyvendinti veiklos tobulinimo programą. Ilgainiui visą organizaciją apimsianti naujoji vadybos  sistema turėtų ženkliai padidinti bendrovės  efektyvumą ir užtikrinti aukštą vienodai atliekamų darbų kokybę visoje šalyje.

Vienas iš svarbiausių „Veiklos tobulinimo“ programos tikslų – surasti geriausius šiuo metu egzistuojančius metodus kiekvienam bendrovės darbui atlikti ir juos įtvirtinti visos organizacijos mastu, kitaip tariant, standartizuoti. Bendrovė siekia ne tik nustatyti bendrus darbo standartus bei veiklos rodiklius, bet ir įtvirtinti organizacijos kultūrą, kurioje darbuotojai aktyviai įsitrauktų į procesų gerinimą ir tobulinimą.

„Galutinis šios programos tikslas – pasikeitęs įmonės darbuotojų supratimas apie kasdienį veikimo būdą. Norime, kad visi šalies teritorijoje esantys padaliniai vienodai suvoktų, koks turi būti bet kurio mūsų atliekamo darbo rezultatas tiek kokybiniu, tiek kiekybiniu aspektu, bei jo siektų nustatytu būdu. Ir, kas labai svarbu – stebėtų ir pastebėtų problemas, trikdžius, juos eskaluotų ir siūlytų  sprendimus darbo metodų (standartų) tobulinimui“, – komentuoja Ruslanas Prokofjevas, AB „Kelių priežiūra“ Kokybės ir technologijų departamento direktorius.

nuotrauka::1 left

Geriausios metodikos – visai organizacijai

„Kelių priežiūros“ paslaugų krepšelyje – daugybė įvairių darbų: sniego valymas, kelių remontas, šienavimas, stotelių tvarkymas, kelio ženklų priežiūra ir kita. Kiekvienas jų turės būti atliekamas pačiu efektyviausiu būdu, kurį detaliai aprašius jis taps standartu 21 įmonės padaliniui.

Pavyzdžiui, jei šienaujama žolė kelkraščiuose, standartas numatys, kokiais peiliais turi būti aprūpinta žoliapjovė, kokiu tempu ji turi judėti, kiek ir kokių reikia resursų, kad būtų gautas pageidaujamas rezultatas – po pjovimo ne aukštesnė nei 7 cm žolė.

Darbų standartizavimas tampa atskaitos tašku veiklos planavimui – nustačius, kaip ir kokiais resursais turi būti atliktas darbas bei koks galutinis jo rezultatas, kiekvienam darbuotojui ar jų komandai apskaičiuojamas dienos darbų planas. Jame įvardinama aiški užduotis – tarkime, nupjauti 40 km žolės ruožą. Jei dienos pabaigoje visgi planas nebūtų įgyvendintas, darbuotojai kartu su darbų vadovu turės įvardyti aiškias kliūtis, kodėl.

R. Prokofjevas pabrėžia, kad suprasti, kodėl nepavyksta pasiekti norimo rezultato, būtina – tam, kad galima būtų spręsti problemas ir ateityje sukelti kuo mažiau trukdžių sklandžiam procesui.

Atliekamų darbų rezultatui  didelę įtaką turi naudojama technika.  AB „Kelių priežiūra“ savo autoparke turi daugiau kaip 2400 technikos vienetų, didžioji dalis darbų atliekama mechanizuotai. Būtent todėl į veiklos tobulinimo programą įtrauktas ir technikos priežiūros procesas, apimantis technikos priežiūros standartizavimą, gedimų prevenciją bei naujos, Bendrovės nustatytus standartus atitinkančios, technikos įsigijimą. Pasak pašnekovo, žinant, kokie parametrai reikšmingiausi kokybiškam darbui atlikti, galima labai tikslingai planuoti naujos technikos įsigijimą, pirmenybę teikiant ne kainai, o efektyvumo kriterijams.

Standartizuojant darbus ir rengiant darbų aprašymus, didelis dėmesys skiriamas darbus atliekančių darbuotojų saugumui. Todėl „Veiklos tobulinimo programoje“ darbų saugos klausimas išskirtas kaip atskira dalis.  Bendrovė pasiruošusi investuoti į geresnes kelyje dirbančių žmonių darbo sąlygas, aktyviai ieško inovatyvių sprendimų, padedančių vairuotojams laiku pastebėti kelio darbininkus ir išvengti incidentų.

R. Prokofjevas pabrėžia, kad aukštesni saugumo standartai kuriami bendrovės iniciatyva: „Norminiai aktai numato minimalius reikalavimus, pavyzdžiui, greičio ribojimo ženklus. Tačiau mes stebime, kad papildomos priemonės, tarkim, mirksinčios rodyklės ant „Kelių priežiūros“ automobilio, akivaizdžiai pagerina situaciją. Ieškome panašių  sprendimų ir darbuotojams. Galbūt tai bus ryškesnė apranga su integruotais LED žibintais ar kažkas panašaus – kai rasime geriausią variantą, jis taps standartu visiems mūsų kelių priežiūros ekipažams. Tai didins ne tik įmonės darbuotojų, bet ir visų eismo dalyvių saugumą.“

Gerindama vidinius procesus –  veiklos planavimą, darbų atlikimą, technikos priežiūrą bei stiprinant darbuotojų saugos užtikrinimą – bendrovė įgyvendina savo strateginę kryptį  dirbti kokybiškai ir didinti veiklos efektyvumą.

Efektyvi turi būti ir pokyčių sklaida

„Veiklos tobulinimo“ programa aktyviai vykdyti pradėta prieš pusę metų, kol kas ji įgyvendinama Vakarų regione. Ten bendrovės komandos, sudarytos iš įvairiausių visų grandžių specialistų – nuo vadovų iki inžinierių ir kelių tarnybos darbininkų – stebi atliekamą darbą, analizuoja kylančias problemas ir aiškinasi jų priežastis,  ieško aspektų, kuriuos pagerinus, darbo rezultatas būtų pasiekiamas efektyviau.

 „Tai jokiu būdu ne kritika darbuotojams – žmonės dirba gerai. Dažniausiai priežastys slypi pasirinktoje technikoje arba neefektyviame darbo metode“, – pabrėžia R. Prokofjevas.

Kiekvienas naujas darbo metodas išbandomas realiomis sąlygomis – validuojamas. Įsitikinus, kad naujasis veikimo būdas išties geresnis, jis įtvirtinamas kaip standartas, kuriuo vadovausis visi šalyje dirbantys „Kelių priežiūros“ padaliniai.

Kalbėdamas apie tai, kas sunkiausia įgyvendinat veiklos tobulinimo programą, Kokybės ir technologijų departamento vadovas akcentuoja, kad diegiama iš esmės nauja ir pakankamai griežtai apibrėžta vadybos sistema. Todėl didžiausi iššūkiai susiję su pokyčių valdymu: pradine neigiama žmonių reakcija, pasipriešinimu.

Sėkmingam pokyčių suvaldymui itin svarbi tinkama komunikacija įmonės viduje. Kaip suformuoti supratimą, kad tai iš tiesų veikia, kad naujas būdas – tinkamesnis, kad jis padės pasiekti geresnio rezultato patogesniu būdu?

„Tai susiję ir su žmonių mokymu, edukacija, bendro požiūrio keitimu. Galiausiai, pokyčio naudą turi atrasti kiekvienas asmeniškai – kol darbuotojas nepajaus, kad naujas metodas tikrai geriau veikia, o darbo krūvis iš esmės nekinta, tol nepadės jokios strategijos. Visam tam natūraliai reikia laiko. Žinoma, labai svarbi ir tinkama naujovių sklaida organizacijos viduje – kol kas dar ieškome geriausio būdo, kaip ją įgyvendinti“, – sako daugiau nei 2300 darbuotojų turinčios bendrovės atstovas.

Galutinis tikslas – pokyčiai visoje organizacijoje, susiję tiek su naujais darbo metodais, tiek su darbo kultūra, kurioje kiekvienas darbuotojas įsitrauktų į nuolatinį veiklos tobulinimo procesą.

Tęstinė iniciatyva

Bendri veiklos standartai – organizacijos efektyvinimo bei paslaugų kokybės strategijos dalis. AB „Kelių priežiūra“ atsirado 2017 m., į vieną organizaciją sujungus 11 regioninių kelių priežiūros įmonių. Natūralu, kad kiekviena jų turėjo savo požiūrį į procesus, savaip planuodavo ir organizuodavo darbus bei juos atlikdavo. Todėl, pasak R. Prokofjevo, ir buvo inicijuota programa, padėsianti surasti geriausius šiuo metu egzistuojančius metodus ir juos paversti vieningu organizacijos standartu.

Šią iniciatyvą bendrovė vadina ne projektu, o programa, nes tai tęstinis procesas, vadybos sistema, kurianti nuolatinę gerinimo, tobulinimo terpę, kurioje nuolat ieškoma geresnių, efektyvesnių veikimo būdų. Todėl ji, skirtingai nei projektai, neturi apibrėžto pabaigos termino.

„Standartas yra geriausias dabartinis darbo atlikimo būdas, kuris gali bet kada pasikeisti. Jį pagerinti gali naujas darbo metodas, našesnė technika, medžiagos, kitos inovacijos arba auganti žmonių kompetencija. Todėl procesas nėra baigtinis: nuolat stebėsime, kaip ir ką galime patobulinti, tikrinsime, ar tai veikia“, – sako R. Prokofjevas.

Jis atskleidžia, kad sukūrus veiklos tobulinimo sistemą ir užtikrinus jos veiksmingą funkcionavimą visoje organizacijoje, bus imamasi automatizavimo darbų. Skaitmenizuotą planavimo ir resursų valdymo sistemą organizacijoje numatyta sukurti 2021 m.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Iki Kalėdų „Telia“ taps klimatui neutralia bendrove Verslo tribūna

„Telia“ grupės įmonių veikla Baltijos ir Šiaurės šalyse iki šių metų pabaigos taps klimatui neutralia. Dalį...

Paslaugos
13:04
„Telia“ komunikacija pandemijos metu – kalbėti atvirai ir nepalikti vietos gandams Verslo tribūna 2

Kai organizacija yra skaidri ir atvira, problemos sprendžiamos kur kas greičiau. Kalbėdama apie įmonės...

Tvarus verslas
2020.10.28
Nauja „Kelių priežiūros“ vadybos sistema augins ir darbų kokybę, ir saugumą Verslo tribūna 3

Veiklos efektyvinimą įvardinusi kaip strateginę bendrovės kryptį, AB „Kelių priežiūra“ šįmet pradėjo...

Tvarus verslas
2020.10.27
 „Vilniaus vandenys“: žalia šviesa žaliajai energijai Verslo tribūna 7

Aplinką tausojančią veiklą įvardinę kaip strateginę bendrovės kryptį, „Vilniaus vandenys“ vienu metu vysto...

Tvarus verslas
2020.10.22
AB „Kelių priežiūra“ vadovas R. Rutėnas: norime būti kilometru priekyje Verslo tribūna 6

Praėjusiais metais bendrovei „Kelių priežiūra“ atėjęs vadovauti Rolandas Rutėnas sako, kad metai buvo tokie...

Tvarus verslas
2020.10.14
 „Švyturys-Utenos alus“: ko reikia norint pasiekti „Ateities organizacijos 2020“ titulą? Verslo tribūna 1

Verslo sektoriaus atstovai nuolat varžosi dėl patrauklaus darbdavio įvaizdžio, o geriausiai įmonės vidinę...

Tvarus verslas
2020.10.08
Drąsus „Telia“ dešimtmečio užmojis – tvariai veikiantis verslas Verslo tribūna 3

„Tik tvarus verslas turi ateitį“, – įsitikinusi „Telia“ aplinkosaugos komandos vadovė Aurelija Žėkienė.

Tvarus verslas
2020.10.07
„Maxima LT“: verslas turi būti ekologiškai sąmoningas Verslo tribūna 2

Didžioji dauguma šiuolaikinių įmonių į savo misiją įterpia tvarumo siekį, tačiau tik nedidelė dalis jų žino,...

Tvarus verslas
2020.10.01
„Vilniaus vandenys“ perdirbtą nuotekų dumblą naudoja miškų tręšimui Verslo tribūna 3

Valant miesto nuotekas, valymo įrenginiuose lieka nuotekų dumblo, kuris susidaro proceso metu. Įprastai ši...

Tvarus verslas
2020.09.30
Strateginiai „Švyturys – Utenos alus“ tvarumo sprendimai: pelnytas išskirtinis statusas – tik kelio pradžia Verslo tribūna

„Švyturys-Utenos alus“ yra pirmoji alaus darykla šalyje ir antroji visoje pasaulinėje „Carslberg“ grupėje,...

Tvarus verslas
2020.09.29
Tvarumas versle – nebe įvaizdžio, o verslo sėkmės klausimas Verslo tribūna

Dar neseniai kova su klimato kaita apsiribojo tokiais simboliniais veiksmais, kaip šviesos išjungimas vienai...

Tvarus verslas
2020.09.28
Kokios tvaraus valdymo praktikos gali prisidėti prie verslo sėkmės? Verslo tribūna 3

Remiantis naujausiais „Nasdaq European Data“ duomenimis, net 90 proc. šio naujojo šimtmečio kartos...

Tvarus verslas
2020.09.24
Tvarus verslo perdavimas: būtina gerai pasiruošti Verslo tribūna

Per du pastaruosius dešimtmečius Lietuvoje susikūrė daug sėkmingų verslų, kurių savininkai šiuo metu svarsto...

Tvarus verslas
2020.09.17
Daugiau nei 5 milijonai priežasčių kurti tvarų verslą  Verslo tribūna

Vis daugiau žmonių iš verslų reikalauja atsakingo požiūrio į aplinką ir planetą. „Harvard Business Review“...

Tvarus verslas
2020.09.15
Ateities lyderiai patirtį kaupia „Lietuvos geležinkeliuose“ Verslo tribūna 4

Pasaulio verslą užklupusi COVID-19 pandemija pakoregavo daugelio įmonių samdos planus. Tačiau „Lietuvos...

Tvarus verslas
2020.08.13
Septintoji „Klaipėdos švyturio ateities“ stipendija įteikta tvaraus katamarano kūrėjui  Verslo tribūna 1

Liepos 24-ąją Klaipėdoje finišavo „Klaipėdos švyturio ateities“ stipendijos konkursas. Jau septintą kartą...

Tvarus verslas
2020.07.30
J. Bivainytė: karantino metu daugiausia dėmesio skyrėme darbuotojų fiziniam ir finansiniam saugumui Verslo tribūna 1

„Klientas visada teisus“, — žino kiekvienas prekybininkas. Visgi, neprieštaraudamas šiai taisyklei,...

Tvarus verslas
2020.07.23
M. Bartuška: „Lietuvos geležinkeliai“ pasikeitė viduje. Metas keisti ir rūbą  Verslo tribūna 4

Prieš daugiau nei trejus metus, kai tapau „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) vadovu, neįsivaizdavau, kad jau...

Tvarus verslas
2020.07.09
Tvarios įmonės prioritetas - darbuotojai Verslo tribūna 4

COVID-19 visus darbdavius užklupo netikėtai ir tapo išbandymu ne tik įmonių finansiniam atsparumui, bet ir...

Tvarus verslas
2020.07.02
Plastiko naudojimą mažinanti inovacija – jau Lietuvoje Verslo tribūna 3

Pastaraisiais mėnesiais, Aplinkos ministerijos duomenimis, šalyje vyravęs karantinas smarkiai išaugino...

Tvarus verslas
2020.06.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus