Visuomenė renka mėgstamiausią startuolį: tarp nominantų – ir inovatyvaus augintinių maisto, ir skaitmeninių sprendimų kūrėjai

Sparčiai artėjant metiniam Vilniaus startuolių bendruomenės renginiui Wrap Up of 2022 & Vilnius TechFusion Startup Awards, žodis suteikiamas visuomenei renkamas publikos numylėtinis. Publics Favourite nominacija skirta labiausiai visuomenėje žinomiems, vertinamiems ir mėgiamiems startuoliams, jų prekės ženklams ar veiklai. Šiemet tarp nominantų #walk15, Zenoo, Surfshark, Amlyze ir Airate. Laimėtoją iš pateiktų nominantų balsavimo būdu internete renka visuomenė Verslo žinių portale.
Publikos numylėtinio nominacija siekiama išgryninti startuolius, kurie vertinami ne tik profesionalų, startuolių ekosistemos narių ar ekspertų, tačiau ir bendrai Lietuvos piliečių, taip pat skatinti visuomenės susidomėjimą startuolių ekosistema. Wrap Up of 2022 & Vilnius TechFusion Startup Awards įvyks gruodžio 8 d., o Publics Favourite bus renkamas iki gruodžio 7 dienos.
Verslo žiniose kasdien pasakojame sėkmės istorijas ir didžiuojamės, kai lietuvių sukurtos idėjos veržiasi užkariauti pasaulį. Visiems potencialiems Vilniaus vienaragiams itin svarbus visuomenės palaikymas - tik vartotojai gali paskatinti augti, tobulėti ir užkariauti naujas rinkas. Tad kviečiu aktyviai palaikyti savo favoritus, - sako Verslo žinių vyr. redaktoriaus pavaduotoja Liucija Zubrutė.
Žingsnių iššūkiai įtraukia darbuotojus

#walk15 įmonių žingsnių iššūkių kūrimo platforma, kuria naudojasi daugiau nei 1000 tarptautinių įmonių. Vaikščiojimo platforma įmonėms bei organizacijoms padeda spręsti darbuotojų įsitraukimo į fizinę veiklą bei edukacijos apie tvarumą problemas.
,,Rinkoje trūko paprasto įrankio, kurį pasitelkus lengvai, neatimant daug laiko iš žmogiškųjų išteklių specialistų, galima įtraukti kolektyvą sveikatingumo ir tvarumo temomis. Susikūrus žingsnių iššūkį darbuotojai naudojasi #walk15 programėle, o savo žingsnius gali paversti valiuta, už kurią perka sveikus arba tvarius produktus, paslaugas. Džiaugiamės, kad sprendimą įvertino ne tik Lietuvos, bet ir Danijos bei Vokietijos įmonės, - teigia #walk15 įkūrėja Vlada Musvydaitė.
#walk15 programėlę galima parsisiųsti visame pasaulyje ir naudotis nemokamai. Lietuviškas startuolis kasdien skatina daugiau nei 420.000 programėlės vartotojų žingsniuoti ir keisti judėjimo įpročius į tvaresnius. Pavyzdys vienas iš klientų yra Eurolyga, kuri #walk15 žingsnių iššūkiu motyvavo krepšinio aistruolius eiti, o ne važiuoti iki arenų.
#walk15 pirmieji Lietuvoje suteikė galimybę iškeisti žingsnius į nuolaidas sveikiems ir tvariems pasirinkimams Žingsnių piniginėje: nuo nuolaidos traukinio bilietui, automobilių dalijimosi paslaugų iki sveikų produktų prekybos centre.
Prie #walk15 idėjos darbuojasi 15 žmonių. Lietuviškas startuolis šiuo metu mėgina pritraukti investicijų plėtrai į Vokietiją.
Kuria ir į namus pristato sveiką augintinių maistą
Zenoo naminių gyvūnų sveiko maisto koncepcija sukurta 2019 m., o įmonė įsteigta 2020 m.

Startuolis gimė itin neįprastomis aplinkybėmis gelbstint mano mylimo šunelio chihuahua Elly gyvybę. Priglaudus kalytę paaiškėjo, kad ji turi rimtų sveikatos problemų, specialistų prognozės buvo liūdnos. Nenorėjau taip lengvai pasiduoti, kreipiausi į KetoPet, NASA ketogeninės mitybos ekspertus ir Helsinkio universiteto mentorius. Išsiaiškinau, jog viena dažniausių priežasčių, kodėl gyvūnai serga, yra perteklinis cukraus kiekis maiste. Pradėjus Elly maitinti tik šviežiu neapdorotu maistu (žalia mėsa, daržovėmis, sveikaisiais riebalais, žuvimi ir pan.), augintinės sveikata pagerėjo. Suradusi būdą padėti Elly, supratau, kad noriu bei galiu padėti ir kitiems, pasakoja Agota Jakutytė-Kriščiūnienė, viena iš Zenoo įkūrėjų ir naminių gyvūnų mitybos specialistė.
Zenoo rinkai siūlomas naminių gyvūnėlių maistas gausus maistinių medžiagų ir vitaminų šaltinis, kadangi naudojama liofilizavimo technologija išsaugo 99% natūralios maistinės produkto vertės.
Zenoo teikia šunų maisto užsakymo paslaugą: užsakyti tereikia vieną kartą, o maistas klientui pristatomas kiekvieną mėnesį.
Gamindami savo produkciją, visų pirma paruošiame FEDIAF (European Pet Food Industry Federation) standartus atitinkančią formulę. Atrenkame ingredientus, kurie savo kokybe yra tinkami ir žmonių maistui, juos paruošiame ir liofilizuojame. Savo produkciją pristatome iki kliento durų. Kurdama šį maistą bei paslaugą galvojau ir apie gyvūnų sveikatą, ir apie jų šeimininkų patogumą, taigi Zenoo vienas patogiausių būdų maitinti augintinį raw maistu. Tiesa, Europoje liofilizuotas raw maistas tik įgauna pagreitį, o Jungtinėse Valstijose tai sparčiausiai auganti augintinių maisto šaka, pasakoja A. Jakutytė-Kriščiūnienė.
Be Lietuvos, kitos pagrindinės Zenoo rinkos yra Šveicarija ir Jungtinė Karalystė; nuolatinius užsakymus galima pateikti iš visos ES.
Kibernetinio saugumo sprendimai pripažinti pasaulyje
Surfshark Lietuvoje įkurta pasaulinė privatumo apsaugos sprendimų kompanija. Įmonės kuriamas virtualus privatus tinklas Surfshark VPN yra tarp trijų didžiausių pasaulyje ir vienas iš nedaugelio, kurį pripažįsta nepriklausomi saugumo ekspertai. Surfshark didelį dėmesį skiria tyrimams kibernetinio saugumo, interneto cenzūros ir privatumo srityse.

2021 m. Cybersecurity Excellence apdovanojimuose Surfshark laimėjo aukso medalį ir pelnė novatoriškiausios metų saugos tarnybos titulą. Šiemet kompanijos kuriamas produktas Surfshark Nexus organizacijos CyberSecurity Breakthrough pripažintas Metų VPN sprendimu.
Vos per 30 mėnesių pritraukusi pirmąjį milijoną už paslaugas mokančių vartotojų, šiandien Surfshark jų turi jau daugiau nei 150 pasaulio šalių. Šių metų balandį Surfshark sujungė jėgas su kibernetinio saugumo bendrove Nord Security ir taip kartu tapo antruoju oficialiu vienaragiu Lietuvoje.
Šiandien kompanijoje dirba daugiau nei 300 žmonių Surfshark biuruose Vilniuje, Kaune, ir neseniai duris atvėrusiame Varšuvos padalinyje. Įmonėje dirba IT, inžinerijos bei duomenų analitikos specialistai ir daugiau nei 90 žmonių rinkodaros komanda, kuriai vadovauja Regimantas Urbanas. Jį Lietuvos marketingo asociacija (LiMA) šiemet paskelbė Metų rinkodaros vadovu (Metų CMO22).
Automatizavo AML sprendimus
Amlyze nuo 2020 m. veikiantis RegTech (reguliacinių technologijų) startuolis, finansinių technologijų įmonėms teikiantis automatizuotus pinigų plovimo prevencijos sprendimus. Šie sprendimai finansinėms institucijoms padeda atitikti griežtus įstatyminius reikalavimus, didinti naudotojų sistemų saugumą ir užkirsti kelią finansiniams nusikaltimams. Dirbdamos su Amlyze, fintech įmonės gali naudotis automatizuota pinigų plovimo prevencijos (AML) platforma, kurios pagrindas monitoringo modulis.

Išmanius Amlyze technologinius sprendimus kuria ekspertų komanda. Tarp jų buvęs FNTT direktoriaus padėjėjas Mindaugas Petrauskas, buvusi Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos direktorė Jekaterina Govina, pinigų plovimo prevencijos ekspertas Alexandre Pinot, verslo plėtros specialistas Karolis Urbelionis bei bankinių technologijų ekspertai Gediminas Radikas ir Aleksandras Lazutkinas. Startuoliui vadovauja Gabrielius Erikas Bilkštys.
Šiuo metu Amlyze dalyvauja rizikos kapitalo fondo Firstpick akceleravimo programoje.
Artimiausi Amlyze ateities planai plėtra Lietuvoje ir Europoje. Per pastaruosius kelerius metus fintech rinka išaugo, o įstatyminiai įsipareigojimai šio sektoriams įmonėms griežtėjo. Tačiau dominuojantys įrankiai išliko įkvėpti tradicinės bankininkystės nepritaikyti prie fintech veiklos ir su ja susijusių rizikų. Todėl automatizuoti pinigų plovimo prevencijos įrankiai, kuriuos teikia Amlyze, tapo ypač svarbūs konkurencingumo siekiančioms finansinėms įstaigoms, sako G. E. Bilkštys.
Dirbtinis intelektas parenka vyną
Airate Vilniuje įkurtas startuolis, kuris pasitelkia dirbtinį intelektą parenkant tinkamiausią situacijai gėrimą: jis analizuoja vartotojo preferencijas, mėgstamus skonius ir buvusias patirtis, grupuoja galimus pasirinkimus pagal įvairius parametrus (kainą, reitingus, atsiliepimus ir charakteristikas) ir tuomet pasiūlo tinkamiausius variantus įvairiose kainų kategorijose.
Alexander Kashkarovo įkurtas startuolis vysto technologinį sprendimą ir turi savo parduotuvę Vilniuje. Šia technologija gali naudotis privačios vyninės ar vyno parduotuvės. Startuolis taip pat dirba su klientais Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir Švedijoje.
Kasmetinis startuolių ekosistemos renginys Wrap Up of 2022 & Vilnius TechFusion Startup Awards suvienijo du tradicinius startuolių ekosistemos renginius: Startup Lithuania aštuntus metus organizuojamą Wrap Up of The Year ir Go Vilnius jau ketvirtą kartą rengiamus startuolių apdovanojimus. Apjungta iniciatyva šiemet startuoja nauju pavadinimu, kuris vienija Vilniaus prioritetinių technologijų ekosistemą ,,Vilnius TechFusion. Renginys bus viešinamas virtualioje erdvėje, todėl pranešimus ir apdovanojimus bus galima stebėti tiesiogiai Verslo žinių portale. Daugiau informacijos apie renginį rasti ir į jį registruotis galite Startup Lithuania paskyroje Facebook.
Balsavimas vyko iki gruodžio 7 d. 24 val.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti