2016-06-29 16:12

Gali pradėti strigti dideli ES projektai: laikas įvertinti investicijas

Jekaterina Rojaka, DNB vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims: „Tikėtina, kad naujų projektų finansavimas bus vertinamas po didinamuoju stiklu, tačiau „Brexit“ nereiškia, kad ilgai brandinti ir reikalingi projektai bus palaidoti.“ 
Juditos grigelytės (VŽ) nuotr.
Jekaterina Rojaka, DNB vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims: „Tikėtina, kad naujų projektų finansavimas bus vertinamas po didinamuoju stiklu, tačiau „Brexit“ nereiškia, kad ilgai brandinti ir reikalingi projektai bus palaidoti.“ Juditos grigelytės (VŽ) nuotr.
Didžiosios Britanijos išstojimas iš Europos Sąjungos gali sumažinti ES investicijas į didelius infrastruktūros projektus, tokius kaip „Rail Baltica“, giliavandenis uostas ar energetinės sistemos sinchronizavimas su Europos tinklais. Būtų pats laikas įvertinti, kaip panaudojami ES pinigai.

„Kai Jungtinė Karalystė (JK) informuos ES apie norą pasitraukti iš ES, bus pradėtos derybos dėl išstojimo. Jos turės būti baigtos per 2 metus. Per derybas šalis išliks visateisė narė su visomis teisėmis ir pareigomis. Tolesnes įmokas į ES biudžetą apspręs derybų rezultatai“, – informuoja Europos Komisijos (EK) atstovybė Lietuvoje.

Įmokos į ES biudžetą, primena EK atstovybė Lietuvoje, mokamos kas mėnesį.

52795
130817
52791