„Revolut“ perkelia klientus į lietuvišką įmonę: vengiantys VMI nebepasislėps

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų startuolis Revolut savo klientus Lietuvoje, kurių iš viso yra daugiau nei 200.000, perkels į lietuvišką įmonę UAB Revolut Payments.
Maždaug prieš metus įsteigėme Revolut antrinę įmonę Lietuvoje ir Lietuvos bankas jai suteikė el. pinigų įstaigos licenciją. Šiandien mes tikrai džiaugiamės galėdami pranešti, kad pradėsime kelti klientus Lietuvoje į mūsų naują lietuvišką įmonę, skelbiama anglų ir lietuvių kalbomis Revolut klientams išplatintame laiške.
Teigiama, kad Revolut klientus Lietuvoje į naująją įmonę planuoja perkelti iki šių metų spalio pabaigos, jei JK paliks ES be jokio susitarimo, arba iki 2020 m. sausio pabaigos, esant bet kokioms kitoms aplinkybėms.
Iki šiol Revolut klientus Lietuvoje aptarnavo Jungtinės Karalystės įmonė Revolut Ltd.
Pasak Revolut pranešimo, esminis pokytis klientams Lietuvoje nuo šiol bus tas, kad jie savo skundus galės teikti Lietuvos bankui ir Lietuvos teismams, o ne Jungtinės Karalystės institucijoms, kaip buvo iki šiol.
Pokyčiai dėl VMI
Tačiau dar vienas pokytis, kuris lauks Revolut klientų Lietuvoje, yra tas, kad informacijos apie Revolut įmonėje turimas sąskaitas, lėšų likutį jose ir apyvartas taps nebeįmanoma nuslėpti nuo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI).
Iki šiol buvo vieša paslaptis, kad skolininkai Lietuvoje nuo VMI ar antstolių slėpdavosi tiesiog atsidarydami sąskaitas Revolut įmonėje. Šią bendrovę buvo pamėgę ir neapskaitytas pajamas gaunantys smulkieji verslininkai.
VŽ dar šiemet kovą rašė, kad britiška Revolut Ltd iki šiol buvo savotiška skylė informacijos apie sąskaitas apsikeitimo tinkle. Kitaip tariant, Revolut teikti duomenis apie sąskaitas VMI neprivalėjo ir to nedarė, nes užsienio įstaigoms netaikomas Lietuvos mokesčių administravimo įstatymas.
VMI Verslo žinioms antradienį patvirtino, kad el. pinigų įstaigos licenciją turinti UAB Revolut Payments pagal Lietuvos banko įstatymą yra laikoma prižiūrima finansų rinkos dalyviu, todėl pagal Mokesčių administravimo įstatymo 55 straipsnį VMI privalo teikti informaciją apie asmenų atidarytas ir uždarytas visų rūšių sąskaitas, taip pat sąskaitų likučius ir apyvartas.
Šiuo metu VMI jau gauna tokią informaciją iš UAB Revolut Payments apie esamų klientų sąskaitas. Revolut Ltd klientams perėjus į UAB Revolut Payments, informacija bus gaunama ir apie naujas sąskaitas, sako rasa Virvilienė, VMI Teisės departamento direktorė.
Beje, informaciją VMI turėtų teikti ir veiklos dar nepradėjusi specializuoto banko licenciją gavusi UAB Revolut Technologies.
Informaciją apie Revolut Ltd klientus VMI iki šiol galėjo gauti kreipdamasi į Jungtinės Karalystės mokesčių administratorių, tačiau prievolės teikti informaciją VMI apie atidarytas ir uždarytas sąskaitas Revolut Ltd teisės aktai nenumatė.
Jungsis prie KART ir PLAIS
Kitas Revolut klientų laukiantis pokytis bus tai, kad prie Revolut sąskaitų galės prieiti ir antstoliai ir kitos valstybinės institucijos. Šios iki šiol galėjo kreiptis tik į Lietuvoje registruotas įmones ar filialus, o naujos finansų technologijų kompanijos, tokios, kaip Revolut, dažniausiai veikia neįsteigusios filialo.
Anot Registrų centro, norint, kad kredito įstaigą per Registrų centro administruojamą sistemą PLAIS pasiektų nurodymas iš antstolių, VMI, Sodros ar Muitinės departamento, pirmiausiai reikia, kad ta kredito įstaiga būtų Lietuvos banko sistemos KART dalyvė.
Tapusios KART sistemos dalyvėmis, kredito įstaigos turi pasirašyti sutartį su VMI dėl informacijos į inspekciją teikimo apie klientams atidarytas ir uždarytas sąskaitas, o po to pasirašyti sutartį su Registrų centru dėl duomenų apsikeitimo su PLAIS sistema, teigiama Registrų centro VŽ pateiktame komentare.
Revolut atstovai VŽ informavo, kad UAB Revolut Payments kaip tik šiuo metu jungiasi prie Lietuvos banko sistemos KART.
Prisijungimas prie KART yra reikalingas tam, kad veiktų PLAIS, taigi, Revolut Payments, kaip rinkos dalyvis, jungiasi tiek prie KART, tiek prie PLAIS sistemų, teigiama Revolut komentare.
Lietuvos bankas VŽ informavo, kad šiai dienai KART sistemoje Revolut dar nėra registruota.
Be Revolut, Lietuvoje veikia ir daugiau nemokamas mokėjimo korteles ar sąskaitas siūlančių užsienio mokėjimo įstaigų, tokių, kaip Jungtinės Karalystės įmonė Monese (Jungtinės Karalystės bendrovė, bet šiuo metu klientai Lietuvoje perkeliami į įmonę Belgijoje), taip pat Latvijos Vialet. Anksčiau savo paslaugas Lietuvoje siūlė ir Vokietijos internetinis bankas N26.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti