Vandeninės metalo dangos – tvarumo siekiančiam verslui

Reklama publikuota: 2021-03-30
Tikkurila nuotr.
svg svg
Tikkurila nuotr.

Pasirinkę vandenines metalo dangas galite padaryti savo verslą tvaresnį neaukodami kokybės.

Metalo dangos – tai dažai, skirti apsaugoti metalo paviršiui ir užkirsti kelią korozijai, kad metalas ilgiau tarnautų. Trumpai tariant, visi dažai yra dangos, tačiau ne visos dangos yra dažai. Dangą gali sudaryti keli dažų sluoksniai, ji yra galutinis dengimo proceso rezultatas. 

Ar vandeninės pramoninės metalo dangos yra tinkamas pasirinkimas Jūsų verslui?

Nors daug įmonių metalui dengti renkasi vandenines dangas, jos mažiau populiarios nei tirpiklinės metalo dangos. Apie vandenines metalo dangas yra daug klaidingų nuomonių, todėl dažnai abejojama, ar tai tinkamas pasirinkimas konkrečiam verslui.

Taigi į ką reikėtų atsižvelgti renkantis metalo dangas? Atsakykite į šiuos penkis klausimus, kad būtų aiškiau, ar vandeninės metalo dangos yra tinkamas pasirinkimas Jūsų įmonei.

1. Kokie Jūsų tikslai siekiant tvarumo?

Įmonės siekia, kad jų verslas būtų tvarus, todėl išaugo veiksmingai nuo korozijos saugančių ir mažesnį lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekį turinčių dangų paklausa. Taigi kurdami vandenines dangas pirmiausia norėjome, kad jas būtų galima dengti tiesiai ant metalo, o LOJ kiekis būtų mažesnis.

Mažiau aplinką veikiančių dangų naudojimas – konkretus būdas siekti tvarumo. Vandeninės dangos gali žymiai sumažinti Jūsų LOJ emisiją. Džiūstant vandeninėms metalo dangoms, kitaip nei tirpiklinėms, į aplinką išsiskiria beveik vien vanduo. Naudodami vandenines metalo dangas galite padidinti savo verslo tvarumą neaukodami kokybės. Tai viena svarbiausių priežasčių, kodėl daugelis įmonių renkasi vandenines dangas. 

Kompanija „Tikkurila“ aktyviai kuria ir propaguoja vandenines dangas, darančias kuo mažesnį poveikį aplinkai. Žemiau esančioje lentelėje pateiktas metalo dengimo palyginimas naudojant tirpiklinę alkidinę dangą ir vandeninę akrilinę dangą. Pateiktas pavyzdys rodo, kad naudojant tirpiklinę dangą ir valiklį LOJ kiekis yra 17 674 kg didesnis nei naudojant vandeninę dangą. Pateiktas pavyzdys rodo, kad naudojant tirpiklinę dangą ir valiklį LOJ kiekis yra 17 674 kg didesnis nei naudojant vandeninę dangą ir dažymo įrangą plaunant tiesiog vandeniu. Taigi vandeninės dangos labiau tausoja aplinką ir leidžia sutaupyti, nes sumažėja išlaidos valikliams.

nuotrauka::1 nocrop

nuotrauka::2 nocrop

2. Ar esate pasirengę griežtesniems reikalavimams?

Griežtesni LOJ emisijos ir saugos reikalavimai – dar viena priežastis, skatinanti rinktis vandenines dangas. Daugelis Europos šalių ruošiasi priimti teisės aktus, draudžiančius naudoti tirpiklinius gaminius. Vandeniniai gaminiai visiškai atitinka naujausius aplinkosaugos reikalavimus ir pramonės kokybės standartus. Be to, tai saugesnis pasirinkimas ne tik dėl mažesnio poveikio aplinkai, bet ir dažytojų sveikatai.

Nors dengiant vandenines dangas rekomenduojama neįkvėpti jų garų, jie yra mažiau pavojingi nei tirpiklinių dangų garai, nes džiūstant vandeninėms dangoms garuoja ne tirpikliai, bet vanduo. Naudojant vandenines dangas dėl mažesnės emisijos patalpų oro kokybė yra geresnė, o alergijos tikimybė – mažesnė.

3. Kokiomis sąlygomis dirbate?

Ar aplinka, kurioje dengiate, yra drėgna? Jei taip, turėkite omenyje, kad vandeninėse dangose esantis vanduo ypač drėgnoje aplinkoje negali tinkamai išgaruoti, todėl jų džiūvimo trukmė bus ilgesnė. 

Metalo dangas geriausia dengti kontroliuojamoje aplinkoje, pvz., dažykloje, kur galima palaikyti reikiamą oro drėgnį. Gamyklose, kurios neturi modernių dažyklų, vasarą aplinkos temperatūra gali būti didesnė nei 30 °C, o žiemą – mažesnė nei 10 °C. Esant aukštesnei temperatūrai dangos džiūsta greičiau, naudojant vandenines metalo dangas santykinis oro drėgnis turėtų būti 20–70 proc.

nuotrauka::3

4. Kokius metalinius paviršius dengiate? 

Kur bus naudojamas Jūsų dengiamas metalas – patalpose ar lauke? Kiek ilgai danga turėtų išsilaikyti ant metalo? 

Naujos patobulintos sudėties vandeninės dangos gali apsaugoti daugelį metalinių paviršių – netgi nepalankiausiomis aplinkos sąlygomis. Lyginant skirtingų rūšių metalo dangas kartais nerimaujama, kad vandeninės dangos mažiau atsparios atmosferos poveikiui, tačiau jų atsparumas toks pat, kaip ir kitų rūšių dangų. Tiesą sakant, kai kurios vandeninės dangos, pvz., akrilinės, netgi atsparesnės atmosferos poveikiui nei kai kurios tirpiklinės dangos ir ypač gerai išlaiko spalvą bei blizgesį.

Svarbu pažymėti, kad vandeninės dangos nėra tinkamos mirkstančioms ar žemėje esančioms konstrukcijoms, nes jų atsparumas dar nėra pakankamas.

Priklausomai nuo rišiklio rūšies, vandeninės dangos gerai sukimba su įprastu įvairių rūšių metalu, pvz., ketumi, aliuminiu ir cinkuotu plienu, tad puikiai tinka tokio metalo apsaugai ir dekorui.

5. Koks Jūsų biudžetas?

Vandeninės metalo dangos reikalauja didesnių pradinių investicijų, nes dėl brangesnių žaliavų jų kaina šiek tiek didesnė. Teks investuoti ir į įrangos bei gamybos procesų pritaikymą, tačiau Jūsų investicijos atsipirks.

Vandeninės dangos nėra degios, joms transportuoti nereikia specialiai paruoštų darbuotojų. Kadangi neišdžiūvusias vandenines dangas galima valyti vandeniu, taip pat galite sutaupyti naudodami mažiau valiklių.

Svarstydami savo biudžetą atsižvelkite ir į savo įmonės prioritetus. Jei siekiate, kad Jūsų verslas būtų tvaresnis, norite sumažinti aplinkai daromą poveikį ir užtikrinti saugesnes dažytojų darbo sąlygas, verta investuoti į vandenines dangas.

Ar kompanijos „Tikkurila“ pramoninės dangos yra tinkamai išbandytos ir atitinka pramonės standartus?

Visos mūsų metalo dangos ir dengimo sistemos atitinka pasaulinį apsaugos nuo korozijos standartą ISO 12944. Šio standarto 5 skirsnis nustato, kokios apsauginių dangų dengimo sistemos turi būti naudojamos esant aplinkos koroziškumo kategorijoms C2, C3, C4 ir C5. Šis standartas taip pat nustato patvarumo kategorijas L, M, H ir VH, kurios apibrėžia, kada dangą reikia atnaujinti. Mes taip pat turime dengimo sistemų, atitinkančių kitus standartus, įskaitant Norvegijos standartą NORSOK, Suomijos standartą SILKO ir Rusijos standartą GOST.

nuotrauka::4

Metalo dangų standartai – ką reikia žinoti

Renkantis metalo dangas būtina atsižvelgti į tam tikrus šios pramonės srities standartus ir reglamentus. Visi metalo dangas sudarantys gaminiai ir dengimo sistemos turi atitikti tarptautinį apsaugos nuo korozijos standartą ISO 12944 arba kitus Jūsų klientų naudojamus standartus. Taigi, trumpai tariant, visos dengimo sistemos turi būti tinkamai išbandytos ir turi būti patvirtinta jų atitiktis šiems standartams. 

Jei Jums sunku apsispręsti, ar vandeninės metalo dangos yra tinkamas pasirinkimas Jūsų verslui, susisiekite su mumis tel. 8 620 71 100 arba el. paštu info.lt@tikkurila.com. Mes mielai padėsime Jums priimti konstruktyvų sprendimą!

Žiūrėti vadovą>>

Taip pat parengėme išsamų pramoninių metalo dangų vadovą – jame yra bene viskas, ką turėtumėte žinoti apie metalo dangas:

  • Metalo dangų paskirtis

  • Metalo dangų rūšys
  • Kaip išsirinkti tinkamas metalo dangas
  • Metalo dangų standartai
  • Specialistų patarimai, kaip dirbti su metalo dangomis

Kompanijos „Tikkurila“ vizija – kurti tvarią ateitį užtikrinančius gaminius. Nuo 1862 m. veikianti kompanija nuolat tobulina savo gaminius, meistriškai išlaikydama vis griežtėjančių aplinkosaugos reikalavimų ir aukštų šiaurietiškų kokybės standartų pusiausvyrą. Jos gaminiai vertinami dėl ilgaamžiškumo, patikimumo ir aplinką bei dažytojų sveikatą tausojančios sudėties.

Jau daugiau nei 25 metus šiam pramoninių dangų gamintojui Lietuvoje atstovauja UAB „Tikkurila“.

Tiekdama rinkai tvariai gaminamus ilgaamžius aukštos kokybės gaminius ir paklausias paslaugas įmonė ypatingą dėmesį skiria klientų poreikiams, pažangioms naujovėms ir aplinkosaugai, taip pat užsiima edukacine veikla. „Tikkurila“ akademija organizuoja įvairius nemokamus dažymo seminarus ir visiems norintiesiems suteikia galimybę įgyti teorinių bei praktinių žinių.

Metalo dangų poreikis Lietuvoje nuolat auga – per ketverius metus jų parduota apie 30 proc. daugiau. Dažniausiai metalo dažai ir dangos Lietuvoje naudojamos naujų metalinių konstrukcijų apsaugai nuo korozijos arba senų metalinių konstrukcijų dangai atnaujinti bei apsaugai nuo korozijos, taip pat žemės ūkio technikai, tiltams, uostų, energetikos bei telekomunikacijų infrastruktūrai ir geležinkelio transporto priemonėms

Tikkurila.lt

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium 2

Kovą Vilniuje pradėti statyti penki visiškai nauji daugiabučių projektai, mokslinių tyrimų bei automobilių...

Statyba ir NT
2021.03.31
Nepaisant prieštaravimų, Seime žadama kurti darbo grupę dėl žiniasklaidos savireguliacijos 1

Nepaisant dalies žiniasklaidos atstovų nepritarimo, Seimo Kultūros komitetas planuoja sudaryti darbo grupę...

Rinkodara
2021.03.31
Maisto tiekėjų ir pirkėjų reguliavimo įstatymų projektai – Seimo rankose

Vyriausybė trečiadienį patvirtino įstatymų projektus, reglamentuosiančius griežtesnę prekybos žemės ūkio ir...

Prekyba
2021.03.31
R. Štaras: gamintojai ir tiekėjai kelia kainas, jos augs ir mažmenoje Premium 1

Elektronikos ir buitinės technikos prekybos tinklo „Topo centras“ vadybininkai beveik visose kategorijose...

Prekyba
2021.03.31
„Influenceriai.lt“ apyvarta pernai augo 71%

Specializuota influencerių rinkodaros agentūra „Influenceriai.lt“ (UAB „Nuomonės lyderiai“) minėdama...

Rinkodara
2021.03.31
D. Liulys: lieku „Pigu“ akcininkas, labai tikiu šiuo verslu  Premium 1

E. parduotuvės „Pigu“ kontroliniam akcijų paketui perėjus iš Lenkijos fondo MCI į kito investuotojo „Mid...

Prekyba
2021.03.31
37 mln. Eur sandoris: „Pigu“ keliauja į naujo akcininko rankas, jungiasi su kita platforma Premium 10

Vieno didžiausių Centrinėje ir Rytų Europoje Lenkijos fondo MCI tikslas parduoti jam priklausančios e.

Prekyba
2021.03.31
Keičiasi TV3 komunikacijos vadovė

„TV3 grupės“ komunikacijos vadove nuo balandžio 1 d. tampa Justė Razbadauskytė. Ji keičia pastaruosius...

Rinkodara
2021.03.31
E.prekyba. Kaip sugauti sėkmės paukštę? Premium

Pandemijos metu vis daugiau įmonių savo paslaugas pristato internete, todėl natūraliai didėja konkurencija.

Tinklalaidės
2021.03.31
Tiekimas trūkinėja: vieni susirinko konkurentų paliktus dviračius, kiti – bent jų grandines Premium

Kovą ištikęs dviračių pirkimas beveik deja vu – per pastaruosius metus dviračių pardavėjai nebe pirmą kartą...

Gazelė
2021.03.31
Dėl vartotojų teisių pažeidimų „Kesko Senukams Digital“ – bauda 7

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo skundus dėl UAB „Kesko Senukai Digital“ pažeidimų ir...

Prekyba
2021.03.30
 Vandeninės metalo dangos – tvarumo siekiančiam verslui Verslo tribūna

Pasirinkę vandenines metalo dangas galite padaryti savo verslą tvaresnį neaukodami kokybės.

Prekyba
2021.03.30
Kovą – 1% išankstinė mėnesio infliacija

Lietuvoje kovą, išankstiniais vertinimais, mėnesio infliacija, apskaičiuota pagal su kitomis Europos Sąjungos...

Prekyba
2021.03.30
„Telia“ pradeda prekybą naudotais ir atnaujintais telefonais

„Telia“ Lietuvoje pradeda prekiauti atnaujintais (angl. refurbished) telefonais. Šie mažai naudoti išmanieji,...

Technologijos
2021.03.30
Agentūra „FCR Media Lietuva“ keičia pavadinimą

Skaitmeninės rinkodaros agentūra „FCR Media Lietuva“ keičia pavadinimą ir tampa „We deliver“.

Rinkodara
2021.03.30
Elektromobilių prekybos startuolis „eDow“ pritraukė 250.000 Eur investiciją 6

Elektromobilių prekybos startuolis „eDOW“ pritraukė 250.000 Eur investiciją. Už šią sumą privatus...

Automobiliai
2021.03.30
Kinija įspėjo H&M, kad ji neuždirbs šalyje nė cento, jei boikotuos Sindziango medvilnę 11

Kinijos valdžia perspėjo Švedijos drabužių gamintoją H&M, kad ji šioje šalyje neuždirbs nė cento, jei...

Prekyba
2021.03.30
Kaip pakeisti prekės ženklą kone per naktį, kad ryte neištiktų chaosas Premium

Verslininkai, nusprendę atnaujinti įmonės įvaizdį ir pakeisti prekės ženklą, dažnai visas jėgas meta...

Gazelė
2021.03.30
Plūduriuojantys partneriai – signalas suklusti 4

Paslaugų ir mažmeninės prekybos sektoriuose, kuriems per pandemiją dėl karantinų teko užverti duris, yra...

Verslo aplinka
2021.03.30
„LPP Lithuania“ 2020 m. išlaikė augimą ir per pandemiją Premium

Lenkijos drabužių prekybos bendrovė „LPP Lithuania“, kurios pagrindiniai prekės ženklai yra „Reserved“,...

Prekyba
2021.03.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku