Demonstracinė mobilių robotų erdvė Vilniuje: nuo supažindinimo su robotikos sistemomis iki konkrečių problemų sprendimo

Reklama publikuota: 2022-09-15
Demonstracinėje erdvėje galima išbandyti konkrečių verslo problemų sprendimus įtraukiant robotus.
svg svg
Demonstracinėje erdvėje galima išbandyti konkrečių verslo problemų sprendimus įtraukiant robotus.

Robotizacijos plėtrą Lietuvos verslo įmonėse stabdanti pagrindinė priežastis – žinių apie automatizacijos procesus stoka, pastebi mobiliosios robotikos sprendimų kurėjai. Todėl, siekiant padrąsinti šalies įmones ir suteikti joms daugiau žinių, Vilniaus centre duris atveria Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centro (SIC) mobilių robotų demonstracinė erdvė. Čia lankytojai galės ne tik susipažinti su mobilių robotų darbo procesais, bet ir, esant poreikiui, išbandyti, kaip robotai galėtų išspręsti konkrečiai jų verslui aktualias problemas.

„Bendraudami su įvairiomis Lietuvos verslo įmonėmis pastebime, kad dažna jų yra mačiusi automatizuotus procesus iš arti, stebėjusi, kaip robotai veikia užsienio – JAV, Švedijos, ar kitų šalių – įmonėse, bet pačios imtis robotizacijos ryžtasi ne visuomet. Jas stabdo keli veiksniai. Pirma, klaidingai įsivaizduojama, ką gali ir ko negali robotai – neretai manoma, kad jie gali absoliučiai viską, o taip tikrai nėra. Antra, trūksta žinių, kaip įvertinti robotizacijos sėkmę ar nesėkmę – tai yra, ar toks sprendimas įmonei bus naudingas“, – pasakoja Gabrielė Oksaitė, SIC nario „R and R Technology“ verslo plėtros vadovė.

Siekiant geriau supažindinti verslo atstovus su automatizacijos sprendimų teikiamomis galimybėmis, išsklaidyti mitus ir atsakyti į aktualiausius klausimus, rugsėjį pačiame Vilniaus centre, Jasinskio g. 16 G, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko koordinuojamas Skaitmeninių inovacijų centras drauge su SIC nariu „R and R Technology“ atveria mobilių robotų demonstracinę erdvę.

„Investicijos į skaitmenizaciją didina įmonių darbo našumą, įgalina konkurencinį pranašumą. O dar labiau automatizacijos sprendimų verslui aktualumas išryškėjo pandemijos metu, susidūrus su išaugusiu darbo jėgos poreikiu“, – teigia Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko, koordinuojančio Skaitmeninių inovacijų centrą, vadovė dr. Laima Balčiūnė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Ir pristatyti sistemas, ir išbandyti problemų sprendimą

G. Oksaitė atkreipia dėmesį, kad demonstracinė erdvė yra aktuali net kelioms tikslinėms auditorijoms. Visų pirma – verslo atstovams, norintiems geriau suprasti bendrus mobilių robotų darbo procesus ir susipažinti su galimais sprendimais.

„Roboto integravimas į įmonės veiklą reikalauja ne tik nemažų finansinių investicijų, bet ir pasiryžimo jį priimti į kompaniją. Robotas parodo bet kokias įmonės procesų klaidas. Jei žmonės, aukodami darbo efektyvumą, gali kompensuoti kažkokius neatitikimus ir užmaskuoti proceso netobulumus, darbas su robotu visus netikslumus iškelia į paviršių. Robotai, jei ir klysta – itin retai. Tad tam, kad robotai iš tiesų neštų naudą įmonei, aplinka, kurioje jie veikia, irgi turi neklysti. Kitaip tariant, įmonei reikia noro pasitempti ir nušlifuoti vidinius procesus. Tam nusiteikti lengviau, jei prieš tai kompanija turi galimybę iš arti pamatyti dirbantį robotą“, – teigia pašnekovė.

Verslo plėtros vadovė tikina, kad ne mažiau svarbi ir dar viena klientų grupė. Tai – įmonės, kurios aktyviai svarsto apie robotų įsigijimą, tačiau prieš investuodamos nori pamatyti, kaip atrodytų įmonės procesai į juos įtraukus robotus ir įsitikinti būsima nauda.

„R and R Technology“ verslo plėtros vadovė Gabrielė Oksaitė.
„R and R Technology“ verslo plėtros vadovė Gabrielė Oksaitė.

„Kartais demonstracinė erdvė tai pat gali būti naudojama kaip konkrečios įmonės problemos sprendimų išbandymo vieta. Išanalizavę kliento situaciją, sumodeliuojame simuliaciją ir gyvai parodome, kaip atrodytų įmonės procesai įdiegus mobilių robotų sprendimus“, – sako G. Oksaitė ir priduria, kad demonstracinę erdvę išnaudoja ir patys įmonės atstovai kurdami inovacijas ir procesų prototipus.

Pašnekovė pažymi, kad į demonstracinę erdvę kviečiama ne tik verslo bendruomenė, bet ir švietimo įstaigos – taip siekiama kuo plačiau skleisti informaciją apie technologinę pažangą Lietuvoje ir kartu parodyti, kad robotai mūsų šalyje tampa natūralia rinkos dalimi.

Aktualu ne tik logistikos įmonėms

Šiuo metu demonstracinėje erdvėje galima pamatyti ne vieną robotizuotą intralogistikos automatizacijos sprendimą sandėliui. Tai – autonominė inventorizacija, palečių transportavimas ir sukrovimas bei automatinis prekių pristatymas į darbo stotelę.

G. Oksaitė atkreipia dėmesį, kad šie procesai akivaizdžiai aktualiausi gamybinėms ir sandėliavimo įmonėms, tačiau neretai juos galima adaptuoti pačių įvairiausių sektorių organizacijoms – nuo konferencijų centrų iki gydymo įstaigų.

„Nors turime nemažai patirties kurdami, diegdami ir aptarnaudami mobilius robotus įvairiose įmonėse, pasitaiko, kad klientai paprašo būti kūrybingiems ir sugalvoti sprendimą nestandartinei situacijai. Taip karantino metu atsirado dezinfekcinis robotas – sukūrėme mobilų robotą gydymo įstaigoms, kuris užtikrino paviršių ir patalpų dezinfekavimą be žmonių pagalbos. Todėl ir norime pabrėžti, kad šioje erdvėje, nepriklausomai nuo veiklos srities, laukiami visi, kuriuos domina robotiniai sprendimai“, – tikina pašnekovė.

Anot įmonės verslo plėtros vadovės, ekspozicinės erdvės turinį planuojama reguliariai atnaujinti. Jos teigimu, veikiant nuolat besikeičiančiame sektoriuje ir siekiant išlikti pilnaverčiu rinkos dalyviu, nuolat kurti inovacijas ir jas pristatyti rinkai yra tiesiog būtina: „Mūsų partneriai tikisi efektyviausių, naujausių ir būtent jiems labiausiai tinkamų sprendimų. Tad natūralu, kad ir savo demonstracinėje erdvėje ketiname nuolat atnaujinti robotų sprendimus.“

Darbus pristatys ir tarptautinei auditorijai

Dėl pandemijos pastaruosius kelerius metus vengusi aktyvaus keliavimo, šį rudenį „R and R Technology“ vėl plės bendradarbiavimą su užsienio partneriais. Spalio 4–7 dienomis įmonė savo sprendimus pristatys „Motek“ parodoje Vokietijoje, Štutgarte.

„Technologijų ir automatizacijos kompanijoms ši paroda yra svarbus įvykis. Be to, kad augina prekės ženklo žinomumą, ji atveria puikias galimybes susipažinti su įmonėmis, pamatyti jų siūlomus sprendimus ir praplėsti akiratį. Iš patirties žinome, kad čia susirenka labai koncentruota publika, įmonės, turinčios konkrečių tikslų – pirkti, parduoti ar ieškoti partnerių. Tad kontaktai tokioje vietoje įpučia daug naujų vėjų“, – įsitikinusi G. Oksaitė.

Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centro mobilių robotų demonstracinė erdvė įrengta įgyvendinant  projektą „Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centro veiklos ir paslaugų plėtra“. Projektas iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondų lėšomis pagal priemonę „Skaitmeniniai inovacijų centrai“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Demonstracinė mobilių robotų erdvė Vilniuje: nuo supažindinimo su robotikos sistemomis iki konkrečių problemų sprendimo Verslo tribūna

Robotizacijos plėtrą Lietuvos verslo įmonėse stabdanti pagrindinė priežastis – žinių apie automatizacijos...

Logistika 2023
2022.09.15
Sunkiojo transporto elektrifikacija: jau ne tendencija, o standartas Verslo tribūna

Darius Snieška, UAB „Scania Lietuva“ regiono vadovas, podkaste pirmiausia primena, kad garsaus Švedijos...

Logistika 2023
2022.08.23
Sunkiojo transporto ekspertai ragina susitelkti: metas ruoštis elektrifikacijai Verslo tribūna 2

Nei pasaulyje, nei mūsų regione nėra didelių ginčų, kaip transporto sektoriuje mažinti oro taršą ir siekti...

Logistika 2023
2022.08.09
O. Švitra – apie „cargoGO“ vidinę kultūrą: renginių neribojame, vadovams keliu tik tris sąlygas Verslo tribūna

„Kiekvienas departamento ar skyriaus vadovas turi įmonės korteles ir gali organizuoti komandos formavimo...

Logistika 2023
2022.07.12
Ekonominio ir saugesnio vairavimo sistema mažina sąnaudas ir didina vairuotojų motyvaciją Verslo tribūna

Logistikos įmonių grupės cargoGO specialistai svariai prisidėjo prie transporto telematikos bei valdymo...

Logistika 2023
2022.06.16
Robotai ir automatizacija: ką apie juos turėtų žinoti verslas Verslo tribūna

Automatizacija ir robotų diegimas iš verslo reikalauja ne tik finansinių investicijų, bet ir atidžiai...

Logistika 2023
2022.06.02
„R&R Technology“: vasarą verslą pakviesime įsitikinti mobiliųjų robotų galimybėmis Verslo tribūna 1

Paulius Rakauskas, mobiliosios robotikos srityje inovacijas kuriančios įmonės „R&R Technology“ atstovas,...

Logistika 2023
2022.05.26
cargoGO patirtis: kaip augant 5 kartus pritraukti, išlaikyti ir auginti darbuotojus Verslo tribūna

Kaip išsiskirti iš kitų darbdavių ir darbuotojams pasiūlyti būtent tai, kas labiausia atlieptų jų poreikius...

Logistika 2023
2022.05.05
Komercinio transporto ir logistikos sektorius. „Scania Lietuva“ Įžvalgos Verslo tribūna

Pokalbis su Dariumi Snieška, „SCANIA Lietuva“ Regiono vadovu – apie transporto industriją: geopolitinę...

Logistika 2023
2022.04.29
„Scania Lietuva“ vadovas: susitvarkykime savo kieme ir tarša sumažės Verslo tribūna

Lietuva Vakarų Europoje save pozicionuoja kaip šalis, kurioje puikiai išvystytas tolimųjų pervežimų...

Logistika 2023
2022.04.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku