VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-08-02
Kuršių marių regata. Aušros Barysienės nuotr.
Kuršių marių regata. Aušros Barysienės nuotr.

Pajūris išnaudoja likusius vasaros savaitgalius ir žeria šūsnį renginių. Nuo Kuršių marių regatos finalo ir LVIII-ojo Vilniaus aukciono iki „Nidos Jazz“ ir Lietuvos kamerinio orkestro „Nakties serenadų“ – rinktis yra iš ko.

Rugpjūčio 1-3 d. Nidoje prie švyturio vyksta festivalis „Nida Jazz Maratonas“ ir Teniso taurė.

Šiemet į festivalio koncertus kviečia atlikėjai iš Vokietijos, JAV, Ispanijos, Suomijos, Italijos ir Lietuvos. Penktadienį klausytojų laukia „The Good View“ – naujas būgnininko Peterio Weisso (Vokietija) projektas. Antrasis tądien scenoje pasirodo festivalio žvaigždė trimitininkas ir kompozitorius Theo Crokeris (JAV).

Šeštadienį, paskutinę festivalio dieną, flamenko ir džiazą sujungs „Antonio Lizana Group“ pasirodymas, o paskutinieji į festivalio sceną lips svečiai iš Suomijos „Jussi Fredriksson Trio“. Projekto pianistas ir kompozitorius J. Fredrikssonas yra vienas ryškiausių atlikėjų Suomijos džiazo padangėje.

Renginio metu tradiciškai vyks uždaras turnyras „Nida Jazz Tennis Cup 2019“, jis tęsis ir sekmadienį. Bardų skverelyje šalia maestro Vytauto Kernagio skulptūros bus įrengta laisvalaikio zona šeimoms.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Rugpjūčio 2 ir 3 d. Palangos gintaro muziejuje tęsiasi Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) koncertų ciklas „Nakties serenados.

Savaitgalį galima suspėti į du iš keturių Palangoje vykstančių šiųmečio festivalio koncertų atvirame ore.

Penktadienį 20 val. muziejaus terasoje LKO pasirodo su jaunosios kartos violančelininke Elena Daunyte. Programoje skambės Vienos klasikų J Haydno ir W. A. Mozarto bei rusų romantiko P. Čaikovskio kūriniai. Diriguoja Vokietijoje reziduojantis lietuvių maestro Vilmantas Kaliūnas.

Šeštadienį LKO, diriguojamas maestro Roberto Šerveniko, koncertuoja su smuikininku Romanu Kimu. Kazachstane gimęs, Vokietijoje gyvenantis atlikėjas garsėja inovatyviu grojimo stiliumi ir pomėgiu nuolat plėsti smuiko technikos ribas. Programoje – L. Boccherini, G Rossini kūriniai ir paties R. Kimo aranžuotė smuikui ir styginių orkestrui „I Brindisi“. Ją autorius apibūdina kaip introdukciją ir variacijas pagal „Libiamo ne’lieti calici“ temą iš G. Verdi operos „Traviata“.

Daugiau informacijos – čia.

Iki rugpjūčio 3 d. pajūryje vyksta tarptautinė Kuršių marių regata.

Liepos 27 d. prasidėjusi 52-oji regata savaitgalį finišuoja renginiais Nidoje. Penktadienį 9 val. startuoja žurnalistų ir rėmėjų regata, kurioje varžosi ne profesionalūs buriuotojai, o regatos draugų bei rėmėjų įgulos ir žurnalistų komandos.

Šeštadienį tuo pat metu Kuršių marių regatos dalyviai išplaukia į paskutinį ir lemiamą etapą, pavadintą „NE“ plastiko bangai“. Anot organizatorių, taip Lietuvos buriuotojai ir Neringos savivaldybė jungiasi prie pasaulinės iniciatyvos „Turn the tide on plastic“, kuria siekiama atkreipti dėmesį ir kovoti su ilgalaikių pasekmių turinčių vienkartiniu plastiko vartojimu.

Žadama, kad šurmulio netruks ne tik ant vandens, bet ir regatos miestelyje krante.

Iki rugpjūčio 3 d. Antano Mončio muziejuje Palangoje galima apžiūrėti LVIII Vilniaus aukciono ekspoziciją, čia 19 val. prasideda ir pats aukcionas.

Vilniaus aukciono kolekcija suskirstyta į šešias temas, o iš viso ją sudaro 155 lotai – tapybos ir grafikos kūriniai, skulptūros ir kt. Pirmoje, labdaringoje rubrikoje, kuri skirta A. Mončio namams–muziejui (S. Daukanto g. 16, Palanga) paremti, iš viso pristatoma 12 kūrinių, kurių autoriai – A. Mončys, Pranas Gailius (1928–2015 m.), Žibuntas Mikšys (1923–2013 m.), Nijolė Vedegytė–Palubinskienė, Romualdas Požerskis ir Benas Šarka. Kūrinius paramai dovanojo Vilniaus aukciono namai ir keletas minėtų autorių.

Be labdaringos rubrikos ir įprastų temų (Lietuvos dailė ir grafika, išeivijos dailė, kitų šalių menas), aukcione sukurta speciali rubrika „Marinistika, pajūris, prieplaukos“, kurios paveiksluose atspindėti Memelio uosto, Palangos peizažų, Baltijos jūros ir jos saulėlydžių, senosios Nidos, žvejų gyvenimo, jachtų ir uostų vaizdai.

Katalogą peržiūrėti ir užsiregistruoti aukcionui galima čia

Rugpjūčio 3 d. Vilniuje vyksta Užupio vasaros kultūros diena.

Bohemiškasis Užupis šeštadienį žada daug meno, muzikos ir gero maisto. Pasak organizatorių, į gatves išeis galerijos, juvelyrikos ir meno dirbinių krautuvėlės, kavinės, restoranai, muzikantai ir Vilniaus gyventojai. Kultūros dienoje dalyvauja VšĮ „Užupio meno inkubatorius“, restoranas „Kitsch“, kavos baras „Coffee1“, baras „Špunka Pub“, meno erdvė „GODO galerija“, „AP galerija“, atlikėja Gitana Makejevaitė, styginių kvartetas „4Strings“ ir kt.

Daugiau informacijos – čia

Rugpjūčio 3 d. 19 val. ir 4 d. 12 val. Marijampolėje, Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje, Grigališkojo choralo savaitės Marijampolėje dalyvių koncertas.

Grigališkojo choralo giesmes ir kūrinius vargonams atliks jungtinis Savaitės dalyvių choras „Cantores Montis Pacis“ ir vargonininkė Dovilė Savickaitė. Chorui diriguos vargonininkas, kompozitorius, dirigentas, grigališkojo choralo tyrinėtojas dr. Michal Slawecki (Lenkija).

Įėjimas laisvas. Daugiau informacijos apie Grigališkojo choralo savaitę ir koncertus skelbiama čia ir čia.

Rugpjūčio 3-4 d. Bistrampolio dvare švenčiama Bistrampolio diena.

Tradicinę Bistrampolio dieną vyksta konkūrų varžybos „Bistrampolio taurė“, kuriose tikimasi sulaukti 50 žirgų ir raitelių. Muzikinėje šventės dalyje dalyvauja du projektai: Anykščių kamerinis choras „Salve Kantus“ dainuos Antano Baranausko ir sukilėlių giesmes, o nuo 17 val. pasirodys Lietuvos trombonų projektas su Loreta Sungailiene.

Trečioji programos dalis – 1863-ųjų sukilimo liepos 31 d. mūšio rekonstrukcija. „Kauno pavieto laisvieji šauliai“ įkurs sukilėlių stovyklą jos istorinėje vietoje, o lankytojai galės papildyti laisvės kovotojų gretas: išmėginti jų ginklus, drabužius ir daugiau sužinoti apie vieną iš sukilimo vadų – kunigą Antaną Mackevičių.

Sekmadienį renginiai persikels į Palėvėnės bažnyčią, iš kurios prieš daugiau kaip 150 m. kunigas A. Mackevičius išėjo prisijungti prie sukilimo. Čia bus laikomos mišios, vėliau – rodomas filmas apie sukilimą, taip pat vyks sukilėlių pratybų rekonstrukcija.

Dvaras yra Kučių kaime, Panevėžio rajone. Daugiau informacijos apie renginius rasite čia.

Rugpjūčio 4 d. pajūryje prasideda XXI tarptautinis kamerinės muzikos vasaros festivalis „Kuršių nerija 2019“.

Renginio idėja – į pajūrį atvykstantiems poilsiautojams ir turistams pristatyti iškiliausius praeities epochų ir Baltijos regiono šiuolaikinių kompozitorių kūrinius. Šįmet festivalį koncertu „B-A-C-H“ pradeda „Musica Humana“ – 19 val. Nidos bendruomenės namuose skambės J. S. Bacho, T. Albinoni, A. Corelli, G. F. Handelio kūriniai.

Daugiau informacijos rasite čia.

Iki rugpjūčio 23 d. sostinės galerijoje „Arka“ veikia tarptautinė grynosios akvarelės paroda „LINK“, skirta Baltijos kelio 30-mečiui paminėti.

Prieš 30 metų Baltijos šalių vienybę įprasminanti idėja žaibiškai apskriejo visą regioną – į gyvą žmonių grandinę, kuri linkiais tęsėsi nuo Talino, per Rygą, iki Vilniaus, jungėsi vis daugiau piliečių. Tai buvo gestas, kuriuo koduota atvira ir taiki žinutė – siekis išsilaisvinti ir būti nepriklausomiems.

Šiandien komunikacija radikaliai pakito: skaitmenizavus informacijos sklaidą, tapo daug paprasčiau skleisti informacinius kodus – pakanka pasidalinti vadinamaisiais link‘ais (angl. link – nuoroda, ryšys, sąsaja, grandis).

Parodoje dalyvauja apie 40 Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkų, kuriančių akvarelės technika.

Daugiau apie parodą – čia.

Iki rugsėjo 22 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veikia paroda „Konstruoti Niujorką“.

Anot rengėjų, parodos pavadinimas pasiskolintas iš amerikiečių menininkės Barbaros Kasten kūrinių serijos. Jos 9-ojo dešimtmečio pradžioje sukurtas „Construct NYC“ darbų rinkinys susideda iš fotografijų, vaizduojančių skirtingas mažo mastelio architektūrines aplinkas, kruopščiai sukomponuotas B. Kasten studijoje.

Ši to paties pavadinimo paroda nagrinėja architektūrą ir kaip mąstymo procesą, ir kaip politinę praktiką, komunikacijos formą, kurią matome skverbiantis ir tempiantis skirtingomis kryptimis, kartu su nenutrūkstamu potraukiu konstruoti ir tuštumos artumu.

Menininkai parodoje: B. Kasten, Johnas Divola, Wei-Li-Yeh, Ulrichas Wustas, Marijonas Baranauskas, Romualdas Rakauskas, Itsuko Hasegawa.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Buvusioje XIX a. areštinėje atidaryta sukilėliams skirta paroda

Lietuvos nacionalinis muziejus parengė parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“. Ji...

Laisvalaikis
2019.11.20
„Džokeris“ jau užsidirbo 1 mlrd. USD

Gerą mėnesį pasaulio kino teatruose rodomas „Džokeris“ tapo pirmuoju riboto turinio filmu, uždirbusiu 1 mlrd.

Laisvalaikis
2019.11.19
Turkija įvedė pagalvės mokestį turistams 1

Turkijos parlamentas pritarė įstatymo projektui, numatančiam viešbučiuose apsistojusius turistus nuo 2020 m.

Paslaugos
2019.11.19
Italai ruošia daugiau mokesčių turistams

Nuo 2020 m. liepos 1 d. atvykusiems į Veneciją teks mokėti miesto lankymo mokestį. Rinkliavą už dieną...

Laisvalaikis
2019.11.18
Knygos: nepatiklus flirtas su „Slaptąja pasaulio istorija“ Premium

Skaitytojo flirtas su knygomis, kalbančiomis apie slaptus dalykus, yra žaidimas su ugnimi. Jos pašildo...

Verslo klasė
2019.11.16
Dėl kelialapio į olimpiadą Lietuvos krepšininkai rungsis Kaune 1

Pasaulio krepšinio asociacijos FIBA vykdomasis komitetas penktadienį nusprendė, kad vienas atrankos į Tokijo...

Laisvalaikis
2019.11.15
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį kino festivalis „Scanorama“ baigiasi Vilniuje ir veža gerus filmus į kitus šalies miestus. Be...

Laisvalaikis
2019.11.15
Festivalyje – džiazo legendų intriga

Įsisiūbuojančio „Vilnius Mama jazz“ festivalio rengėjai viena iš galimų kulminacijų vadina šeštadienį,...

Laisvalaikis
2019.11.14
Norvegai stato įspūdingą banginių stebėjimo centrą 

2022 m. Andojos (Andoya) saloje Šiaurės Norvegijoje iškilsiantis banginių stebėjimo centras, panašu, taps...

Laisvalaikis
2019.11.12
„Vilnius Mama Jazz“ – nuo pašėlusių belgų iki lietuvių legendų

Lapkričio 13 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), prasideda 18-asis tarptautinis festivalis „Vilnius...

Laisvalaikis
2019.11.12
Nemunu planuoja paleisti turistinius laivus tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities 3

Lietuvos ir Kaliningrado srities atstovai planuoja atgaivinti turistinę laivybą pasienio upe Nemunu, praneša...

Paslaugos
2019.11.12
Vyrų krepšinio rinktinei vadovaus D. Maskoliūnas 1

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei vadovaus Darius Maskoliūnas, pakeisiantis atsistatydinusį Dainių Adomaitį.

Laisvalaikis
2019.11.12
Išrinkti geriausi šių metų pasaulio laikrodžiai

Savaitgalis pažėrė naujienų besidomintiems laikrodžių industrija. Šveicarijoje, Ženevoje, paskelbi laikrodžių...

Laisvalaikis
2019.11.11
Kinas: Vasarą jau beveik išgyvenome, kaip išgyventi toliau?

Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ skambiai pristatomas kaip įvairių tarptautinių kino festivalių...

Verslo klasė
2019.11.10
Kelionių atradimai: Kjodža – žvejų miestas šalia Venecijos Premium

Ilgo savaitgalio kelionių maršrutus dažnai diktuoja tiesioginių skrydžių kryptys. Patogu, taupai laiką,...

Laisvalaikis
2019.11.10
Pokalbis be alaus su A. Kaušpėdu 1

„Rašydamas dainų tekstus jaučiuosi tarsi matematikas, ieškantis teisingos formulės, o prozoje viskas kitaip –...

Laisvalaikis
2019.11.09
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Vilniuje jau prasidėjęs, o ateinančią savaitę ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose startuosiantis kino...

Laisvalaikis
2019.11.08
Ką ir kodėl žiūrėti šių metų „Scanoramoje“

Kino festivaliai iš elitinės institucijos į paralelinį kino teatrams filmų sklaidos kanalą mutavo jau prieš...

Laisvalaikis
2019.11.07
Tyrimas: pabėgti nuo ankstyvos mirties padės bėgimas 2

Naujo mokslinio tyrimo duomenimis, bet koks bėgiojimas – greičiau ar lėtai, trumpomis ar ilgomis...

Laisvalaikis
2019.11.07
HBO kurs serialą apie „Sostų karų“ priešistorę

„Sostų karus“, vienu sėkmingiausiu televizijos istorijoje vadinamą serialą, kūrusi HBO nenori prarasti savo...

Laisvalaikis
2019.11.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau