VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-08-02
Kuršių marių regata. Aušros Barysienės nuotr.
Kuršių marių regata. Aušros Barysienės nuotr.

Pajūris išnaudoja likusius vasaros savaitgalius ir žeria šūsnį renginių. Nuo Kuršių marių regatos finalo ir LVIII-ojo Vilniaus aukciono iki „Nidos Jazz“ ir Lietuvos kamerinio orkestro „Nakties serenadų“ – rinktis yra iš ko.

Rugpjūčio 1-3 d. Nidoje prie švyturio vyksta festivalis „Nida Jazz Maratonas“ ir Teniso taurė.

Šiemet į festivalio koncertus kviečia atlikėjai iš Vokietijos, JAV, Ispanijos, Suomijos, Italijos ir Lietuvos. Penktadienį klausytojų laukia „The Good View“ – naujas būgnininko Peterio Weisso (Vokietija) projektas. Antrasis tądien scenoje pasirodo festivalio žvaigždė trimitininkas ir kompozitorius Theo Crokeris (JAV).

Šeštadienį, paskutinę festivalio dieną, flamenko ir džiazą sujungs „Antonio Lizana Group“ pasirodymas, o paskutinieji į festivalio sceną lips svečiai iš Suomijos „Jussi Fredriksson Trio“. Projekto pianistas ir kompozitorius J. Fredrikssonas yra vienas ryškiausių atlikėjų Suomijos džiazo padangėje.

Renginio metu tradiciškai vyks uždaras turnyras „Nida Jazz Tennis Cup 2019“, jis tęsis ir sekmadienį. Bardų skverelyje šalia maestro Vytauto Kernagio skulptūros bus įrengta laisvalaikio zona šeimoms.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Rugpjūčio 2 ir 3 d. Palangos gintaro muziejuje tęsiasi Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) koncertų ciklas „Nakties serenados.

Savaitgalį galima suspėti į du iš keturių Palangoje vykstančių šiųmečio festivalio koncertų atvirame ore.

Penktadienį 20 val. muziejaus terasoje LKO pasirodo su jaunosios kartos violančelininke Elena Daunyte. Programoje skambės Vienos klasikų J Haydno ir W. A. Mozarto bei rusų romantiko P. Čaikovskio kūriniai. Diriguoja Vokietijoje reziduojantis lietuvių maestro Vilmantas Kaliūnas.

Šeštadienį LKO, diriguojamas maestro Roberto Šerveniko, koncertuoja su smuikininku Romanu Kimu. Kazachstane gimęs, Vokietijoje gyvenantis atlikėjas garsėja inovatyviu grojimo stiliumi ir pomėgiu nuolat plėsti smuiko technikos ribas. Programoje – L. Boccherini, G Rossini kūriniai ir paties R. Kimo aranžuotė smuikui ir styginių orkestrui „I Brindisi“. Ją autorius apibūdina kaip introdukciją ir variacijas pagal „Libiamo ne’lieti calici“ temą iš G. Verdi operos „Traviata“.

Daugiau informacijos – čia.

Iki rugpjūčio 3 d. pajūryje vyksta tarptautinė Kuršių marių regata.

Liepos 27 d. prasidėjusi 52-oji regata savaitgalį finišuoja renginiais Nidoje. Penktadienį 9 val. startuoja žurnalistų ir rėmėjų regata, kurioje varžosi ne profesionalūs buriuotojai, o regatos draugų bei rėmėjų įgulos ir žurnalistų komandos.

Šeštadienį tuo pat metu Kuršių marių regatos dalyviai išplaukia į paskutinį ir lemiamą etapą, pavadintą „NE“ plastiko bangai“. Anot organizatorių, taip Lietuvos buriuotojai ir Neringos savivaldybė jungiasi prie pasaulinės iniciatyvos „Turn the tide on plastic“, kuria siekiama atkreipti dėmesį ir kovoti su ilgalaikių pasekmių turinčių vienkartiniu plastiko vartojimu.

Žadama, kad šurmulio netruks ne tik ant vandens, bet ir regatos miestelyje krante.

Iki rugpjūčio 3 d. Antano Mončio muziejuje Palangoje galima apžiūrėti LVIII Vilniaus aukciono ekspoziciją, čia 19 val. prasideda ir pats aukcionas.

Vilniaus aukciono kolekcija suskirstyta į šešias temas, o iš viso ją sudaro 155 lotai – tapybos ir grafikos kūriniai, skulptūros ir kt. Pirmoje, labdaringoje rubrikoje, kuri skirta A. Mončio namams–muziejui (S. Daukanto g. 16, Palanga) paremti, iš viso pristatoma 12 kūrinių, kurių autoriai – A. Mončys, Pranas Gailius (1928–2015 m.), Žibuntas Mikšys (1923–2013 m.), Nijolė Vedegytė–Palubinskienė, Romualdas Požerskis ir Benas Šarka. Kūrinius paramai dovanojo Vilniaus aukciono namai ir keletas minėtų autorių.

Be labdaringos rubrikos ir įprastų temų (Lietuvos dailė ir grafika, išeivijos dailė, kitų šalių menas), aukcione sukurta speciali rubrika „Marinistika, pajūris, prieplaukos“, kurios paveiksluose atspindėti Memelio uosto, Palangos peizažų, Baltijos jūros ir jos saulėlydžių, senosios Nidos, žvejų gyvenimo, jachtų ir uostų vaizdai.

Katalogą peržiūrėti ir užsiregistruoti aukcionui galima čia

Rugpjūčio 3 d. Vilniuje vyksta Užupio vasaros kultūros diena.

Bohemiškasis Užupis šeštadienį žada daug meno, muzikos ir gero maisto. Pasak organizatorių, į gatves išeis galerijos, juvelyrikos ir meno dirbinių krautuvėlės, kavinės, restoranai, muzikantai ir Vilniaus gyventojai. Kultūros dienoje dalyvauja VšĮ „Užupio meno inkubatorius“, restoranas „Kitsch“, kavos baras „Coffee1“, baras „Špunka Pub“, meno erdvė „GODO galerija“, „AP galerija“, atlikėja Gitana Makejevaitė, styginių kvartetas „4Strings“ ir kt.

Daugiau informacijos – čia

Rugpjūčio 3 d. 19 val. ir 4 d. 12 val. Marijampolėje, Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje, Grigališkojo choralo savaitės Marijampolėje dalyvių koncertas.

Grigališkojo choralo giesmes ir kūrinius vargonams atliks jungtinis Savaitės dalyvių choras „Cantores Montis Pacis“ ir vargonininkė Dovilė Savickaitė. Chorui diriguos vargonininkas, kompozitorius, dirigentas, grigališkojo choralo tyrinėtojas dr. Michal Slawecki (Lenkija).

Įėjimas laisvas. Daugiau informacijos apie Grigališkojo choralo savaitę ir koncertus skelbiama čia ir čia.

Rugpjūčio 3-4 d. Bistrampolio dvare švenčiama Bistrampolio diena.

Tradicinę Bistrampolio dieną vyksta konkūrų varžybos „Bistrampolio taurė“, kuriose tikimasi sulaukti 50 žirgų ir raitelių. Muzikinėje šventės dalyje dalyvauja du projektai: Anykščių kamerinis choras „Salve Kantus“ dainuos Antano Baranausko ir sukilėlių giesmes, o nuo 17 val. pasirodys Lietuvos trombonų projektas su Loreta Sungailiene.

Trečioji programos dalis – 1863-ųjų sukilimo liepos 31 d. mūšio rekonstrukcija. „Kauno pavieto laisvieji šauliai“ įkurs sukilėlių stovyklą jos istorinėje vietoje, o lankytojai galės papildyti laisvės kovotojų gretas: išmėginti jų ginklus, drabužius ir daugiau sužinoti apie vieną iš sukilimo vadų – kunigą Antaną Mackevičių.

Sekmadienį renginiai persikels į Palėvėnės bažnyčią, iš kurios prieš daugiau kaip 150 m. kunigas A. Mackevičius išėjo prisijungti prie sukilimo. Čia bus laikomos mišios, vėliau – rodomas filmas apie sukilimą, taip pat vyks sukilėlių pratybų rekonstrukcija.

Dvaras yra Kučių kaime, Panevėžio rajone. Daugiau informacijos apie renginius rasite čia.

Rugpjūčio 4 d. pajūryje prasideda XXI tarptautinis kamerinės muzikos vasaros festivalis „Kuršių nerija 2019“.

Renginio idėja – į pajūrį atvykstantiems poilsiautojams ir turistams pristatyti iškiliausius praeities epochų ir Baltijos regiono šiuolaikinių kompozitorių kūrinius. Šįmet festivalį koncertu „B-A-C-H“ pradeda „Musica Humana“ – 19 val. Nidos bendruomenės namuose skambės J. S. Bacho, T. Albinoni, A. Corelli, G. F. Handelio kūriniai.

Daugiau informacijos rasite čia.

Iki rugpjūčio 23 d. sostinės galerijoje „Arka“ veikia tarptautinė grynosios akvarelės paroda „LINK“, skirta Baltijos kelio 30-mečiui paminėti.

Prieš 30 metų Baltijos šalių vienybę įprasminanti idėja žaibiškai apskriejo visą regioną – į gyvą žmonių grandinę, kuri linkiais tęsėsi nuo Talino, per Rygą, iki Vilniaus, jungėsi vis daugiau piliečių. Tai buvo gestas, kuriuo koduota atvira ir taiki žinutė – siekis išsilaisvinti ir būti nepriklausomiems.

Šiandien komunikacija radikaliai pakito: skaitmenizavus informacijos sklaidą, tapo daug paprasčiau skleisti informacinius kodus – pakanka pasidalinti vadinamaisiais link‘ais (angl. link – nuoroda, ryšys, sąsaja, grandis).

Parodoje dalyvauja apie 40 Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkų, kuriančių akvarelės technika.

Daugiau apie parodą – čia.

Iki rugsėjo 22 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veikia paroda „Konstruoti Niujorką“.

Anot rengėjų, parodos pavadinimas pasiskolintas iš amerikiečių menininkės Barbaros Kasten kūrinių serijos. Jos 9-ojo dešimtmečio pradžioje sukurtas „Construct NYC“ darbų rinkinys susideda iš fotografijų, vaizduojančių skirtingas mažo mastelio architektūrines aplinkas, kruopščiai sukomponuotas B. Kasten studijoje.

Ši to paties pavadinimo paroda nagrinėja architektūrą ir kaip mąstymo procesą, ir kaip politinę praktiką, komunikacijos formą, kurią matome skverbiantis ir tempiantis skirtingomis kryptimis, kartu su nenutrūkstamu potraukiu konstruoti ir tuštumos artumu.

Menininkai parodoje: B. Kasten, Johnas Divola, Wei-Li-Yeh, Ulrichas Wustas, Marijonas Baranauskas, Romualdas Rakauskas, Itsuko Hasegawa.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Savaitgalio renginių ant vienos smilgos, kaip kokių žemuogių, nesuversi – jie per daug įvairūs ir išsiblaškę,...

Laisvalaikis
2019.08.16
Muzikos festivalis Latviją garsina tarptautinėje erdvėje Verslo tribūna

„Kas galėtų londonietį ar Berlyno gyventoją sudominti atvykti į Latviją?“ Atsakymo į šį klausimą paieškos...

Laisvalaikis
2019.08.16
„Hyundai i10“ ruošiasi rudeniniam debiutui

Artėjant rudeninei Frankfurto automobilių parodai, „Hyundai“ paviešino pirmąjį savo naujojo mažiausio modelio...

Laisvalaikis
2019.08.15
Palanga įsigijo mašiną paplūdimiams valyti 5

Palangos savivaldybė įsigijo mašiną, skirtą paplūdimių smėliui valyti, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Laisvalaikis
2019.08.14
Per Žolinę kviečia į atsinaujinusį Bitininkystės muziejų 4

Rugpjūčio 15-ąją, Žolinės dieną, Aukštaitijos nacionaliniame parke veikiančiame Senovinės bitininkystės...

Laisvalaikis
2019.08.13
Londone atidarytas viešbutis augalams

Atostogų sezonu su iššūkiais susiduria ne tik tie, kas namuose augina katę ar šunį, bet ir augalų mylėtojai,...

Laisvalaikis
2019.08.12
Iš mokyklos suolo – į golfo profesionalų kalvę Amerikoje Premium 5

„Man golfas reiškia gyvenimą: žaidžiu jau 12 metų ir be jo neįsivaizduoju nė dienos“, – sako Bitė Gilė...

Laisvalaikis
2019.08.11
Po visuomenės pasipiktinimo Didžioji Britanija lieka „Interrail“ sistemoje

Didžioji Britanija nepaliks „Interrail“ – dešimtmečius gyvuojančios bendros Europos geležinkelių sistemos,...

Laisvės paženklintas fotografas Rimantas Dichavičius Premium 2

Fotografas ir grafikas Rimantas Dichavičius nejaučia senatvės, nors jam jau virš 80-ies. Jis sako, kad senam...

Verslo klasė
2019.08.10
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Labiausiai VŽ rekomenduojamas savaitgalio ir viso šio mėnesio renginys būtų Edinburgo (Škotija) festivalis...

Laisvalaikis
2019.08.09
Dar vienas bandymas: plukdys keleivius iš Kauno iki Rusnės ir Nidos 4

Rugpjūčio 8 d. Kaune, prieplaukoje prie Vytauto bažnyčios, pristatytas laivas „Deima“, kuriuo bendrovė...

Laisvalaikis
2019.08.08
M. Lewinsky prodiusiuoja serialą apie B. Clintono apkaltą 1

JAV TV kanalas FX kuria serialą „Impeachment“ apie 42-ojo Amerikos prezidento Billo Clintono romaną su...

Laisvalaikis
2019.08.07
Rudens kino ekranuose – aštuoni lietuviški filmai 2

Panašu, kad lietuviškas kinas išgyvena renesansą: nuo rugpjūčio iki spalio į didžiuosius ekranus bus išleisti...

Laisvalaikis
2019.08.06
Vilniaus aukciono prognozės išsipildė

Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, savaitgalį vykusio LVIII Vilniaus aukciono (VA) brangiausiai...

Laisvalaikis
2019.08.05
Aukštaitijos siaurasis geležinkelis kenčia dėl finansinių sunkumų

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis 120-ąjį gimtadienį švenčia prislėgtas finansinių sunkumų, nuo 360.000 iki...

Laisvalaikis
2019.08.04
Dar vienas BMW su priekinių ratų pavara 2

Bavarijos automobilių gamintojas paviešino pirmąsias 2 serijos „Gran Coupe“ pavadinto modelio nuotraukas,...

Automobiliai
2019.08.04
Naujos knygos tikintiems patarimų galia

Saviugdos knygų banga pasaulyje neslūgsta, priešingai, kai kurių leidimai kartojami metai iš metų. Kelios...

Laisvalaikis
2019.08.04
„Kino pasakai“ nepavyksta inicijuoti tyrimo dėl Vilniaus savivaldybės paramos „Skalvijai“

Medijų ir skaitmeninio verslo bendrovės „Media bitės“ grupės viešajai įstaigai „Kino pasaka“, sostinėje...

Laisvalaikis
2019.08.04
„Audi Q3 Sportback“ užpildys spragą gamoje 2

„Audi“ nusprendė užpildyti nišą rinkos, kurioje iki šiol sėkmingai karaliavo „Mercedes-Benz GLC Coupe“ bei...

Laisvalaikis
2019.08.03
VŽ bando „Mazda MX-5“: kai pojūčiai svarbiau už skaičiavimus Premium 1

„Mazda MX-5“ į istoriją įėjo kaip populiariausias istorijoje sportiškas automobilis, dabar turintis tik...

Laisvalaikis
2019.08.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau