VŽ rekomenduoja: ką veikti šventinį savaitgalį

Publikuota: 2018-03-30
Gabrielė Gervickaitė. Fotokoliažas. Galerija „Meno niša“, Vilnius.
Gabrielė Gervickaitė. Fotokoliažas. Galerija „Meno niša“, Vilnius.

Velykų savaitgalį labiausiai siautės Palanga – čia vyksta grandiozinė miesto šventė. Koncertų salėse vyraus ramybė. Bilietai į teatro spektaklius beveik išpirkti. Pakilusių nuo šventinio stalo lauks klubai, net su šokiais. Antrąją Velykų dieną tradiciškai kviečia Rumšiškės.

RENGINIAI

Nuo kovo 30 d. iki balandžio 5 d. pajūryje vyksta „Palangos dienos“.

Šventės trukmę riboja dvi datos – Palangos krašto prijungimas prie Lietuvos 1921 m. kovo 30-ąją ir miesto gimtadieniu vadinama balandžio 5-oji – šią dieną 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.

Ta proga visą savaitę kurorte vyksta įvairūs renginiai – sporto varžybos, spektakliai, parodos, koncertai ir kiti. Bene labiausiai palangiškiai džiaugiasi tradicine Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje.

Šventės programa – www.palanga.lt

Kovo 30 d. 17.30 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, – paskaita „Sodų kūrimo idėjos nuo antikos laikų iki XXI a.”

Vilniaus universiteto botanikos sodo vadovas dr. Audrius Skridaila žada atsakyti į klausimus, kai radosi sodų kūrimo idėja, kaip ji plėtojosi įvairiuose pasaulio kraštuose, kokios šiuolaikinės sodų kūrimo tendencijos tiek mūsų krašte, tiek kitose šalyse ir kitus.

Renginys nemokamas, be registracijos.

Kovo 31 d. 10 val. Kaune, Žalgirio arenoje, „Fashion bazaar“.

Mugės rengėjai tikina, jog „Fashion bazaar“ – tai didžiausia mados mugė Lietuvoje, turinti savitą koncepciją. Jos dalyviai yra kruopščiai atrenkami, o jų kūriniai – išskirtiniai ir originalūs.

Balandžio 1 d. 22 val. Vilniuje, Profsąjungų Rūmuose (V. Mykolaičio-Putino g. 5) – klubinio gyvenimo mėgėjų „Grand Velykos“.

„Grand Velykų“ rengėjai žada, jog bus „net 4 muzikos erdvės, pluoštas atlikėjų, kalnai švaraus ir kokybiško garso bei šviesų, naujausi vaizdo efektai, unikalios dekoracijos ir, žinoma, šventiška nuotaika“.

Balandžio 2 d., antrąją šv. Velykų dieną, švęsti ir džiaugtis kviečia Lietuvos liaudies buities muziejus.

Šventė Rumšiškėse prasidės 10 val. tautodailininkų dirbinių muge ir Velykų stalo parodomis skirtingų regionų sodybose, o nuo 12 val. prasidės tradicinės linksmybės – Gavėnios išvarymas, sūpuoklinės dainos, lalavimas, margučių ridenimas ir kitos linksmybės.

Programa – http://www.llbm.lt/

KONCERTAI

Kovo 31 d., Vilniaus Šventos Kotrynos bažnyčioje, – koncertas „Su gimtadieniu, sere Endriu“.

Palangos orkestras, vadovaujamas dirigento Vyganto Rekašiaus, atliks kūrinius iš Andrew Lloyd Webberio miuziklų.

Kovo 31 d. 21 val. Kaune, muzikos klube „Largo“, grupė „Garbanotas Bosistas“.

Naująjį albumą „Room For You“ pristačiusi grupė Didįjį šeštadienį skuba į Kauną parodyti, kaip naujausi kūriniai skamba gyvai. Nauja dokumentika, sustabdytas laikas ir daug įvairios mišrainės vinilo pavidalu.

Balandžio 1 d. 19 val. Palangoje, klube „Ramybė“, – multinstrumentalisto Sauliaus Petreikio ir grupės naujausio albumo „Negirdėta Lietuva“ pristatymo koncertas.

„Negirdėta Lietuva“ tai muzika, kuri skambėjo, kai mūsų dar nebuvo ir skambės, kai mūsų jau nebebus. Tai šimtmečius menančios istorijos. Pažintis su šia muzika prasidėjo Barstyčiuose, vieną pavasario rytą. Buvau visai dar mažas berniukas, gal ketverių metų, kai senolis išsuko pirmąją mano fleitą. Atrodo iš ievos, o gal karklo šakos vamzdelio skleidžiamas garsas mane lydi iki šiol“, – sako atlikėjas ir kompozitorius. Be naujausių kompozicijų, koncerte skambės publikai pažįstami kūriniai ir dainos.

Balanžio 2 d. 18.30 val. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, – melodijos su Migloko.

Skelbiama, jog Migloko atliks solinę programą: balsas + boomboxas: „Klausytojų laukia unikalus pasirodymas apie tai, kas gimsta iš vintažinių boomboxo garsų ir šviežių Migloko eksperimentų. Tai bus improvizacinė 3D muzikinė kelionė po naktinius džiazo klubus, elektronikos miestus, pas pirmykštes gentis ir bliuzo ugnikalnius. Migloko balsas – gilus, tikras ir labai vizualus, todėl jos atliekama muzika skirta ne tik klausyti, bet ir žiūrėti“.

SPEKTAKLIAI

Vilniuje, Valstybiniame jaunimo teatre, kovo 30 d. 12.30, 13, 15.30, 16.30 (šiomis valandomis dar yra bilietų) rodomas instaliacijų spektaklis šeimai „Apie baimes“.

„Auksiniiu scenos kržyžiumi“ šiemet apdovanoto spektaklio režisierė Olga Lapina su dailininke Renata Valčik iš aktorių vaikystės patirčių ir asmeninių istorijų sukūrė „baimių kambarių“ miestelį. Keliaudami po jį, suaugusieji ir vaikai atranda savo pačių patirtis ir gali jomis pasidalinti tarpusavyje. „Nebijok bijoti“, – sako spektaklio kūrėjai ir kviečia augti kartu su savo baimių patirtimis.

Iš karto po šv. Velykų, balandžio 3–4 d., Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – Nacionalinio Kauno dramos teatro spektakliai „Aš – Moljeras“ ir „Žydroji paukštė“.

Balandžio 3 d. LNDT salėje kauniečiai pristatys pagal Moljero komediją „Tariamas ligonis“ ir autoriaus biografijos motyvus sukurtą spektaklį „Aš – Moljeras“. Pagrindinį vaidmenį spektaklio režisierė Inesa Paliulytė patikėjo pačiam Moljerui.

Balandžio 4 d. – Vaidoto Martinaičio režisuota „Žydroji paukštė“, šiemet nominota „Auksiniam scenos kryžiui“ Teatro vaikams ir jaunimui kategorijoje. „Žydrojoje paukštėje“ sekama Nobelio literatūros premija apdovanoto belgų rašytojo M. Maeterlincko žymioji to paties pavadinimo pasaka. Jos centre – Tiltilis ir Mitilė – du vaikai, gavę užduotį surasti ir pagauti Žydrąją paukštę.

Balandžio 3 d. 18 val. Kauno dramos teatre – Valstybinio jaunimo teatro spektaklis „Cinkas“.

„Auksiniam scenos kryžiui“ geriausio režisieriaus kategorijoje nominuotas Eimuntas Nekrošius spektaklį „Cinkas“ statė remdamasis dviem dokumentinėmis Nobelio premijos laureatės, rašytojos Svetlanos Aleksijevič knygomis – „Cinko berniukai“ ir „Černobylio malda“, kuriose perteikiamos asmeninės žmonių patirtys Afganistano kare ir po Černobylio atominės elektrinės sprogimo. Tragiškas Istorijas režisierius pasakoja įvesdamas ir pačios rašytojos personažą, spektakliui tai suteikia dar daugiau asmeniškmo.

Balandžio 4, 5 d.19 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, – spektaklis-koncertas „Neišmoktos pamokos“.

Režisierius ir pjesės autorius – Aleksandr Špilevoj, gyva muzika – „Colors of Bubbles“.

PARODOS

Paskutinės minutės pasiūlymas: iki balandžio 1 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, veikia trys parodos.

Garsaus tailandiečių menininko Apichatpongo Weerasethakulo videoinstaliacijų parodą „Švytintys šešėliai“ verta pamatyti dėl ypatingos atmosferos, magijos ir žaismės kalbos.

Ispanų menininko Danielio Steegmanno Mangrané parodą „Fantomas“ sudaro du kūriniai, tarpusavyje sąveikaujanti instaliacija.

Trečioji – grupės menininkų paroda „Paauglės bitės pašaukimas vieną vasarą“, yra apie tai, kaip mes susiduriame su ženklais, kaip juos gaminame mums įprastų objektų ir įrankių apsuptyje, kaip mes priverčiame juos dirbti mums ir, savo ruožtu, gaminti naujus ženklus. Kaip mes naudojame juos tam, kad peržengtume nusistovėjusius visuomenės kodus. Kaip tai darome nepastebimai, tarsi nuklydusi nuo spiečiaus bitė.

Vilniuje, galerijoje „Meno niša“, atidaryta Gabrielės Gervickaitės paroda-tyrimas „03”.

Ši ekspozicija – tai kūrybinė sovietinio laikotarpio refleksija bei užmačia giliau suprasti, kokios galios sistemos veikia dabar, kaip sovietiniai vaizdiniai daro įtaką šiandienai.

Kaune, M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12), veikia Natalijos LL retrospektyvinė paroda „Sum ergo sum“.

Natalija Lach-Lachowicz – Natalia LL – viena svarbiausių XX a. antros pusės Lenkijos menininkių. Ši paroda – tai retrospektyva, apibendrinanti menininkės kūrybą nuo ankstyviausių – sukurtų 1960-aisiais, iki pačių naujausių – sukurtų nuo 2016 m., kūrinių. Be Lenkijos moderniojo meno kanonu tapusių kūrinių, tokių kaip „Consumer Art“ („Vartotojiškas menas“) ar „Post-Consumer Art“ (Povartotojiškas menas), parodoje yra ir visai nežinomų jos darbų.

Kaune, M. Žilinsko dailės galerijoje, veikia paroda „Spyruoklės laiku“.

Tai pasakojimas, suformuotas iš dailininkių darbų, esančių „Lewben Art Foundation“ kolekcijoje. Parodoje, kurią jos kuratorė Monika Krikštopaitytė siūlo suvokti kaip filmą, pristatomi per 20 įvairių kartų autorių iš Lietuvos ir užsienio kūriniai. Jų autorės – Kristina Ališauskaitė, Jurga Barilaitė, Ona Dokalskaitė-Paškevičienė, Indrė Ercmonaitė, Monika Furmanavičiūtė, Andrea Joyce, Patricija Jurkšaitytė ir kt.

Kaune, galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a.), veikia paroda „Esame čia“ iš kolekcininko Krzysztofo Musiało (Lenkija) rinkinių.

Krzysztofas Musiałas – sėkmingas verslininkas, aistringas meno projektų rėmėjęs, pelnęs Lenkijos „Kultūros mecenato“ titulą. Parodoje „Esame čia“ pristatomi lenkų darbai, sukurti po Antrojo pasaulinio karo iki šių dienų, atrinkti iš jo kolekcijos, vadinamos viena reikšmingiausių Lenkijoje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Žalgiris“ - „Fenerbahče“ 1:2 1

Kauno „Žalgiris“ antradienį Kaune prarado įgytą „namų aikštelės“ pranašumą „Eurolygos“ ketvirtfinalyje su...

Laisvalaikis
2019.04.23
P. Jurkevičius: Semiotikos pratybų – į spinteles ir šaldytuvą Premium 1

Negalėčiau garantuoti, kad Algirdas Julius Greimas būtų lindęs į šaldytuvą ieškoti semiotikos. Bet, tarkime,...

Verslo klasė
2019.04.22
„Eurovizija”: Pirmajam blynui – ketvirtis amžiaus

Balandžio 30-ąją sukaks lygiai 25 metai, kai Lietuva pirmą kartą dalyvavo „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Laisvalaikis
2019.04.21
Festivalyje „Kaunas Jazz“ – 20 nemokamų koncertų ir B. McFerrinas

Įsisiūbuoja balandžio 12 d. prasidėjęs 29-asis tarptautinis „Kaunas Jazz“. Po visą Lietuvą šiemet pasklidęs...

Laisvalaikis
2019.04.21
Druskininkuose diegia Vokietijos kurortuose nusižiūrėtą naujovę 6

Artėjančiam vasaros sezonui iš Lietuvos kurortų bene didžiausią pluoštą naujienų rengia Druskininkai.

Paslaugos
2019.04.20
„Sostų karai“ muša rekordus, HBO su baime laukia finalo 12

Retas atvejis, kad paskutiniojo serialo sezono gerbėjai lauktų taip pat arba net labiau nekantriai negu...

Laisvalaikis
2019.04.20
VŽ rekomenduoja: Velykų savaitgalio renginiai

Gražiausias ir smagiausias šio savaitgalio „renginys“ neabejotinai bus Velykos. Aplink jas bus ir kitokio...

Laisvalaikis
2019.04.19
Medžių lajų takas žada intrigą 4

2015-aisias Anykščių regioniniame parke atidarytas vienu iš įdomiausių Lietuvos turizmo objektų vadinamas...

Laisvalaikis
2019.04.18
Didžiausias Šiaurės Europos dviračių gamintojas pardavinėti mokosi iš smulkiųjų Premium 1

Gamintojų kooperacija ar skatinimas tą daryti – įprastas reiškinys, tačiau bendradarbiavimas neįpareigoja...

Gazelė
2019.04.18
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Ar taip tik atrodo, ar leidėjai mus tiesiog užvertė geromis knygomis? Bet kuriuo atveju, mėgstantiems...

Laisvalaikis
2019.04.15
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Vilniuje tęsiasi mados renginių maratonas – šį savaitgalį sostinę kaukolės ir žirklių logotipu 21-ąjį kartą...

Laisvalaikis
2019.04.12
Geriausias pasaulio oro uostas keleiviams pasiūlė dar vieną „saldainį“ 1

Singapūro Čiangio („Changi“) oro uostas, septintus metus paeiliui išrinktas geriausiu pasaulyje, atidaro...

Laisvalaikis
2019.04.12
Einame į kiną: „Rūgštus miškas“ 4

Po lietuviškosios premjeros „Kino pavasaryje“ į didžiuosius ekranus išleistas Rugilės Barzdžiukaitės...

Laisvalaikis
2019.04.11
Australija leido prekes pristatinėti dronais 2

Australija tapo pirmąja šalimi, kuri leido bepilotėmis skraidyklėmis pristatinėti užsakytas prekes...

Laisvalaikis
2019.04.11
Įdomi istorija, nevykęs pasakojimas: „Trys nepažįstami broliai“ Premium

Tarptautiniame „Kino pavasaryje“ parodytas dokumentinis filmas „Trys nepažįstami broliai“ („Three Identical...

Laisvalaikis
2019.04.07
6 dalykai, kuriuos savaitgaliais daro sėkmingi žmonės 10

Yra šimtai tūkstančių kasdienių įpročių, galinčių padėti tapti produktyvesniam, tačiau kaip nuspęsti, kuris...

Laisvalaikis
2019.04.07
Geriausios oro bendrovės pagal „TripAdvisor“ 5

Turizmo platformos „TripAdvisor“ vartotojai geriausia oro bendrove išrinko „Singapore Airlines“, o...

„Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė 2019“

Penktadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė“.

Paslaugos
2019.04.05
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį 2

Savaitgalį renginių pakaks visiems – ir mėgstantiems pasižvalgyti po parodas, ir sukišti rankas į žemę, ir...

Laisvalaikis
2019.04.05
Giliausias pasaulio baseinas atsidarys Lenkijoje 3

Lenkijos Mščonuvo mieste, netoli Varšuvos, šiemet pradės veikti giliausias pasaulyje baseinas. Planuojama,...

Laisvalaikis
2019.04.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau