VŽ rekomenduoja: ką veikti šventinį savaitgalį

Publikuota: 2018-03-30
Gabrielė Gervickaitė. Fotokoliažas. Galerija „Meno niša“, Vilnius.
Gabrielė Gervickaitė. Fotokoliažas. Galerija „Meno niša“, Vilnius.

Velykų savaitgalį labiausiai siautės Palanga – čia vyksta grandiozinė miesto šventė. Koncertų salėse vyraus ramybė. Bilietai į teatro spektaklius beveik išpirkti. Pakilusių nuo šventinio stalo lauks klubai, net su šokiais. Antrąją Velykų dieną tradiciškai kviečia Rumšiškės.

RENGINIAI

Nuo kovo 30 d. iki balandžio 5 d. pajūryje vyksta „Palangos dienos“.

Šventės trukmę riboja dvi datos – Palangos krašto prijungimas prie Lietuvos 1921 m. kovo 30-ąją ir miesto gimtadieniu vadinama balandžio 5-oji – šią dieną 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.

Ta proga visą savaitę kurorte vyksta įvairūs renginiai – sporto varžybos, spektakliai, parodos, koncertai ir kiti. Bene labiausiai palangiškiai džiaugiasi tradicine Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje.

Šventės programa – www.palanga.lt

Kovo 30 d. 17.30 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, – paskaita „Sodų kūrimo idėjos nuo antikos laikų iki XXI a.”

Vilniaus universiteto botanikos sodo vadovas dr. Audrius Skridaila žada atsakyti į klausimus, kai radosi sodų kūrimo idėja, kaip ji plėtojosi įvairiuose pasaulio kraštuose, kokios šiuolaikinės sodų kūrimo tendencijos tiek mūsų krašte, tiek kitose šalyse ir kitus.

Renginys nemokamas, be registracijos.

Kovo 31 d. 10 val. Kaune, Žalgirio arenoje, „Fashion bazaar“.

Mugės rengėjai tikina, jog „Fashion bazaar“ – tai didžiausia mados mugė Lietuvoje, turinti savitą koncepciją. Jos dalyviai yra kruopščiai atrenkami, o jų kūriniai – išskirtiniai ir originalūs.

Balandžio 1 d. 22 val. Vilniuje, Profsąjungų Rūmuose (V. Mykolaičio-Putino g. 5) – klubinio gyvenimo mėgėjų „Grand Velykos“.

„Grand Velykų“ rengėjai žada, jog bus „net 4 muzikos erdvės, pluoštas atlikėjų, kalnai švaraus ir kokybiško garso bei šviesų, naujausi vaizdo efektai, unikalios dekoracijos ir, žinoma, šventiška nuotaika“.

Balandžio 2 d., antrąją šv. Velykų dieną, švęsti ir džiaugtis kviečia Lietuvos liaudies buities muziejus.

Šventė Rumšiškėse prasidės 10 val. tautodailininkų dirbinių muge ir Velykų stalo parodomis skirtingų regionų sodybose, o nuo 12 val. prasidės tradicinės linksmybės – Gavėnios išvarymas, sūpuoklinės dainos, lalavimas, margučių ridenimas ir kitos linksmybės.

Programa – http://www.llbm.lt/

KONCERTAI

Kovo 31 d., Vilniaus Šventos Kotrynos bažnyčioje, – koncertas „Su gimtadieniu, sere Endriu“.

Palangos orkestras, vadovaujamas dirigento Vyganto Rekašiaus, atliks kūrinius iš Andrew Lloyd Webberio miuziklų.

Kovo 31 d. 21 val. Kaune, muzikos klube „Largo“, grupė „Garbanotas Bosistas“.

Naująjį albumą „Room For You“ pristačiusi grupė Didįjį šeštadienį skuba į Kauną parodyti, kaip naujausi kūriniai skamba gyvai. Nauja dokumentika, sustabdytas laikas ir daug įvairios mišrainės vinilo pavidalu.

Balandžio 1 d. 19 val. Palangoje, klube „Ramybė“, – multinstrumentalisto Sauliaus Petreikio ir grupės naujausio albumo „Negirdėta Lietuva“ pristatymo koncertas.

„Negirdėta Lietuva“ tai muzika, kuri skambėjo, kai mūsų dar nebuvo ir skambės, kai mūsų jau nebebus. Tai šimtmečius menančios istorijos. Pažintis su šia muzika prasidėjo Barstyčiuose, vieną pavasario rytą. Buvau visai dar mažas berniukas, gal ketverių metų, kai senolis išsuko pirmąją mano fleitą. Atrodo iš ievos, o gal karklo šakos vamzdelio skleidžiamas garsas mane lydi iki šiol“, – sako atlikėjas ir kompozitorius. Be naujausių kompozicijų, koncerte skambės publikai pažįstami kūriniai ir dainos.

Balanžio 2 d. 18.30 val. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, – melodijos su Migloko.

Skelbiama, jog Migloko atliks solinę programą: balsas + boomboxas: „Klausytojų laukia unikalus pasirodymas apie tai, kas gimsta iš vintažinių boomboxo garsų ir šviežių Migloko eksperimentų. Tai bus improvizacinė 3D muzikinė kelionė po naktinius džiazo klubus, elektronikos miestus, pas pirmykštes gentis ir bliuzo ugnikalnius. Migloko balsas – gilus, tikras ir labai vizualus, todėl jos atliekama muzika skirta ne tik klausyti, bet ir žiūrėti“.

SPEKTAKLIAI

Vilniuje, Valstybiniame jaunimo teatre, kovo 30 d. 12.30, 13, 15.30, 16.30 (šiomis valandomis dar yra bilietų) rodomas instaliacijų spektaklis šeimai „Apie baimes“.

„Auksiniiu scenos kržyžiumi“ šiemet apdovanoto spektaklio režisierė Olga Lapina su dailininke Renata Valčik iš aktorių vaikystės patirčių ir asmeninių istorijų sukūrė „baimių kambarių“ miestelį. Keliaudami po jį, suaugusieji ir vaikai atranda savo pačių patirtis ir gali jomis pasidalinti tarpusavyje. „Nebijok bijoti“, – sako spektaklio kūrėjai ir kviečia augti kartu su savo baimių patirtimis.

Iš karto po šv. Velykų, balandžio 3–4 d., Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – Nacionalinio Kauno dramos teatro spektakliai „Aš – Moljeras“ ir „Žydroji paukštė“.

Balandžio 3 d. LNDT salėje kauniečiai pristatys pagal Moljero komediją „Tariamas ligonis“ ir autoriaus biografijos motyvus sukurtą spektaklį „Aš – Moljeras“. Pagrindinį vaidmenį spektaklio režisierė Inesa Paliulytė patikėjo pačiam Moljerui.

Balandžio 4 d. – Vaidoto Martinaičio režisuota „Žydroji paukštė“, šiemet nominota „Auksiniam scenos kryžiui“ Teatro vaikams ir jaunimui kategorijoje. „Žydrojoje paukštėje“ sekama Nobelio literatūros premija apdovanoto belgų rašytojo M. Maeterlincko žymioji to paties pavadinimo pasaka. Jos centre – Tiltilis ir Mitilė – du vaikai, gavę užduotį surasti ir pagauti Žydrąją paukštę.

Balandžio 3 d. 18 val. Kauno dramos teatre – Valstybinio jaunimo teatro spektaklis „Cinkas“.

„Auksiniam scenos kryžiui“ geriausio režisieriaus kategorijoje nominuotas Eimuntas Nekrošius spektaklį „Cinkas“ statė remdamasis dviem dokumentinėmis Nobelio premijos laureatės, rašytojos Svetlanos Aleksijevič knygomis – „Cinko berniukai“ ir „Černobylio malda“, kuriose perteikiamos asmeninės žmonių patirtys Afganistano kare ir po Černobylio atominės elektrinės sprogimo. Tragiškas Istorijas režisierius pasakoja įvesdamas ir pačios rašytojos personažą, spektakliui tai suteikia dar daugiau asmeniškmo.

Balandžio 4, 5 d.19 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, – spektaklis-koncertas „Neišmoktos pamokos“.

Režisierius ir pjesės autorius – Aleksandr Špilevoj, gyva muzika – „Colors of Bubbles“.

PARODOS

Paskutinės minutės pasiūlymas: iki balandžio 1 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, veikia trys parodos.

Garsaus tailandiečių menininko Apichatpongo Weerasethakulo videoinstaliacijų parodą „Švytintys šešėliai“ verta pamatyti dėl ypatingos atmosferos, magijos ir žaismės kalbos.

Ispanų menininko Danielio Steegmanno Mangrané parodą „Fantomas“ sudaro du kūriniai, tarpusavyje sąveikaujanti instaliacija.

Trečioji – grupės menininkų paroda „Paauglės bitės pašaukimas vieną vasarą“, yra apie tai, kaip mes susiduriame su ženklais, kaip juos gaminame mums įprastų objektų ir įrankių apsuptyje, kaip mes priverčiame juos dirbti mums ir, savo ruožtu, gaminti naujus ženklus. Kaip mes naudojame juos tam, kad peržengtume nusistovėjusius visuomenės kodus. Kaip tai darome nepastebimai, tarsi nuklydusi nuo spiečiaus bitė.

Vilniuje, galerijoje „Meno niša“, atidaryta Gabrielės Gervickaitės paroda-tyrimas „03”.

Ši ekspozicija – tai kūrybinė sovietinio laikotarpio refleksija bei užmačia giliau suprasti, kokios galios sistemos veikia dabar, kaip sovietiniai vaizdiniai daro įtaką šiandienai.

Kaune, M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12), veikia Natalijos LL retrospektyvinė paroda „Sum ergo sum“.

Natalija Lach-Lachowicz – Natalia LL – viena svarbiausių XX a. antros pusės Lenkijos menininkių. Ši paroda – tai retrospektyva, apibendrinanti menininkės kūrybą nuo ankstyviausių – sukurtų 1960-aisiais, iki pačių naujausių – sukurtų nuo 2016 m., kūrinių. Be Lenkijos moderniojo meno kanonu tapusių kūrinių, tokių kaip „Consumer Art“ („Vartotojiškas menas“) ar „Post-Consumer Art“ (Povartotojiškas menas), parodoje yra ir visai nežinomų jos darbų.

Kaune, M. Žilinsko dailės galerijoje, veikia paroda „Spyruoklės laiku“.

Tai pasakojimas, suformuotas iš dailininkių darbų, esančių „Lewben Art Foundation“ kolekcijoje. Parodoje, kurią jos kuratorė Monika Krikštopaitytė siūlo suvokti kaip filmą, pristatomi per 20 įvairių kartų autorių iš Lietuvos ir užsienio kūriniai. Jų autorės – Kristina Ališauskaitė, Jurga Barilaitė, Ona Dokalskaitė-Paškevičienė, Indrė Ercmonaitė, Monika Furmanavičiūtė, Andrea Joyce, Patricija Jurkšaitytė ir kt.

Kaune, galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a.), veikia paroda „Esame čia“ iš kolekcininko Krzysztofo Musiało (Lenkija) rinkinių.

Krzysztofas Musiałas – sėkmingas verslininkas, aistringas meno projektų rėmėjęs, pelnęs Lenkijos „Kultūros mecenato“ titulą. Parodoje „Esame čia“ pristatomi lenkų darbai, sukurti po Antrojo pasaulinio karo iki šių dienų, atrinkti iš jo kolekcijos, vadinamos viena reikšmingiausių Lenkijoje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Prie Vilniaus įrengta dar viena vieta kultūringam poilsiui

Vilniaus pašonėje, šalia baltuoju moliu garsaus Gėlos ežero, esančio Nemenčinės girininkijoje, įrengta dar...

Laisvalaikis
2018.09.18
70-ąjį kartą išdalintos „Emmy“ statulėlės

Pirmadienio vakarą Los Andžele išdalinti JAV televizijos akademijos apdovanojimai „Emmy“. Daugiausia jų...

Laisvalaikis
2018.09.18
Sanatorija „Gradiali“ baigė 7,5 mln. Eur kainavusią rekonstrukciją Premium 2

Palangoje esanti sanatorija „Gradiali“ skelbia baigusi pirmąjį rekonstrukcijos etapą. Jo metu į sanatorijos...

Krepšinio komandos bosas, kurio tikslas buvo tapti turtingu

„Mano prioritetas visuomet buvo tapti turtingu, kad galėčiau nedirbti“, – sako JAV verslininkas ir NBA lygoje...

Laisvalaikis
2018.09.16
Masonai stato knygų sienas 6

Laisvieji mūrininkai, arba masonai, kartais painiojami su tais, kurie mūrija tikras sienas. Tikėtina, kad...

Laisvalaikis
2018.09.16
Lietuvos irkluotojoms - pasaulio čempionato auksas

Plovdive (Bulgarijoje) vykstančio pasaulio irklavimo čempionato porinių dviviečių finale sekmadienį Lietuvos...

Laisvalaikis
2018.09.16
Anglijos futbolo klubų vadovai nebenori mokėti milijonų agentams

20 Anglijos futbolo klubų išreiškė nusivylimą vadinamąja dvigubo atstovavimo taisykle, pagal kurią futbolo...

Laisvalaikis
2018.09.16
Vilnius siūlo pasivaikščioti piligrimų keliu

Vilnius pristato naują kelionių maršrutą „Patirk savąją piligrimystės istoriją“, skirtą piligrimams, ir...

Laisvalaikis
2018.09.15
Po 6 metų Egipte į futbolo rungtynes vėl įleidžiami žiūrovai 1

Rugpjūčio pabaigoje Egipto futbolo čempionate rungtynėse tarp „Zamalek FC“ ir ENPPI klubų 16.000 vietų...

Laisvalaikis
2018.09.14
Krepšininkai Ballai trumpam sugrįš į Lietuvą 6

Krepšininkai Ballai trumpam sugrįš į Lietuvą – jų tėvas rengia turą po pasaulį, į jį įtraukta Lietuva, taip...

Laisvalaikis
2018.09.14
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių 3

Sezonui prasidėjus, kultūrinis ir pramoginis vyksmas tampa vis intensyvesnis. Šįsyk VŽ akiratyje – renginiai...

Laisvalaikis
2018.09.14
Nacionaliniame muziejuje – advokato J. Gumbio kolekcionuojamų knygų paroda

Lietuvos nacionaliniame muziejuje ketvirtadienį, rugsėjo 13 d., atidaroma senų ir retų knygų paroda paroda...

Laisvalaikis
2018.09.13
Andresas Iniesta Japonijos futbolą traukia iš Kinijos šešėlio

Nuo 2011 m. karjerą baigiančias pasaulines futbolo žvaigždes pradėję pirkti Kinijos klubai savo šalies...

Laisvalaikis
2018.09.12
Golfo čempionė apgynė savo titulą 2

Europos centro golfo klube, Vilniaus rajone, vykusiame šeštajame „West Express“ golfo turnyre pernai metų...

Laisvalaikis
2018.09.12
Čempionų ir Europos lygas UEFA papildys nauju turnyru

Nuo 2021-2022 m. sezono UEFA pradės rengti dar vieną tarptautinį klubinio futbolo turnyrą, kuris papildys...

Laisvalaikis
2018.09.11
Nacionaliniai kultūrinio gyvenimo ypatumai: sezono pradžia uždarytose salėse

Koncertų ir teatrų organizacijos pristato naujojo sezono renginius. Žadama, jog jis bus ne mažiau įdomus, nei...

Laisvalaikis
2018.09.11
Teniso kortuose – N. Džokovičiaus atgimimas 2

Serbų tenisininkas Novakas Džokovičius „US Open“ turnyro finale rezultatu 6-3, 7-6 (7-4), 6-3 įveikė...

Laisvalaikis
2018.09.10
Niujorko viešoji biblioteka knygas siūlo skaityti „Instagram“ paskyroje

Niujorko viešoji biblioteka mėgina sudominti socialinių tinklų kartą – nuo šiol atrinktus klasikinės...

Laisvalaikis
2018.09.10
Melomanams – išskirtinis dizainas ir aukščiausios klasės garsas Rėmėjo turinys 4

Šiandien, melomanų aukso amžiuje, kai kokybiška muzika prieinama nebrangiai čia ir dabar, svarbi ir aukštos...

Laisvalaikis
2018.09.10
Maratono bėgikų laiką fiksuoja mikroschemos 4

Į sostinės gatves nuo 9 val. ryto pasipylė 15-ojo „Danske Bank Vilniaus maratonas“ dalyviai. Skaičiuojama,...

Laisvalaikis
2018.09.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau