„Technopelnas 2017“: beprotišką pokyčių tempą atlaikys tik sparčiausi
FOTOGALERIJA Konferencija Technopelnas 2017 (43 nuotr.)
2004 m., kai pradėjo populiarėti LCD ekranai, Panevėžio ekrano vadovas sakė: ramiai, dar turime bent 6-erius metus persiorientuoti. Po poros metų įmonė bankrutavo. Pavyzdį, kaip neįvertintas technologinių pokyčių tempas gali pražudyti įmonę, pateikia Linas Šneideris, profesinių verslo paslaugų bendrovės EY vyriausiasis darbo grupės vadovas.
Per kelis dešimtmečius pasaulis labai pasikeitė ir ėmė suktis sparčiau. 90% visų pasaulyje egzistuojančių duomenų sukurta per pastaruosius dvejus metus. 35 dienos tik tiek dabar reikia, kad nauja technologija ar paslauga pasiektų kritinę 50 mln. vartotojų masę. Puikus to pavyzdys yra Pokemon GO žaidimas, VŽ, kartu su Telia, Glimstedt, Infobalt ir Cio.lt organizuojamoje konferencijoje Tecnopelnas 2017 kalbėjo p. Šneideris.
Kitas pavyzdys, iliustruojantis spartėjantį verslo tempą, yra automobilių gamintojos Ford istorija.
Pono Šneiderio teigimu, dar prieš Henriui Fordui sukuriant konvejerį, surinkti Ford Model T (pirmąjį Ford automobilį), kurį sudarė 300 detalių, reikėdavo maždaug 12 val. Dabar automobiliai turi tūkstančius detalių ir jiems surinkti reikia ne ką daugiau laiko.
Pokyčiai lėmė visiškai naujų iššūkių ir lūkesčių rinkinio versle atsiradimą. Gyvename naujos ketvirtosios industrinės revoliucijos laikais. Pirmąją lėmė garas ir vanduo, antrąją elektra, trečiąją masinė gamyba. O skaitmenizavimas, įrengimų ir daiktų prijungimas prie interneto lėmė dabartinę skaitmeninę revoliuciją, sako p. Šneideris.
Su beprotišku greičiu besikeičiančiu pasauliu ne visi spėja žengti koja kojon. Pranešėjas pateikia jau klasika tapusį Kodak pavyzdį. Ši įmonė valdė apie 90% pasaulinės fotojuostų rinkos, turėjo tūkstančius darbuotojų ir per kelis metus sunyko, nes nesugebėjo ar nenorėjo prisitaikyti prie pokyčių. Panašus likimas ištiko Nokia mobiliųjų telefonų padalinį, lietuviškuosius One.lt, Klase.lt bei daugelį kitų įmonių.
Reikia mokytis iš svetimų klaidų
Geriau mokytis iš svetimų nei iš brangių savo klaidų. Yra kompanijų, taip pat ir Lietuvoje, kurios būtent taip ir padarė pasinaudojo skaitmeniniais pokyčiais ir iškilo, pasakoja pranešėjas.
Tarp svarbiausių šiandien verslą keičiančių technologijų, EY atstovas mini daiktų internetą. Anot jo, iki 2020 m. prie interneto bus prijungta per 50 mlrd. įvairiausių įrenginių, prietaisų ir daiktų.
Pavyzdžiui, draudimo kompanijos jau naudoja telematikos sistemas, skaičiuodamos riziką.
VŽ rašė, kad Jungtinėje Karalystėje draudikai siūlo jauniems vairuotojams apdrausti automobilį pigiau, jei jie sutinka į savo automobilį sumontuoti vadinamąją juodąją dėžę įtaisą, kuris stebi tokius parametrus kaip greitis, pagreitis, stabdymas ir kt. Pagal tai draudikai nustato, kaip žmogus vairuoja: saugiai ar ne.
Finansų institucijos ir kitos kompanijos kasdien naudoja ir duomenų analitikos sprendimus, pasitelkia dirbtinio intelekto algoritmus, ieškodami įžvalgų duomenyse, įsigali blockchain technologija ir t.t.
Technologijos keičia visus organizacijų veikimo modelius, pradedant nuo strategijos ir pardavimų, baigiant finansais. Kaip sakė buvęs General Electric vadovas: svarbiausia, kad pokyčiai organizacijos viduje vyktų ne lėčiau nei pokyčiai išorėje, kitaip viskas pabaiga jau arti, reziumuoja p. Šneideris.
Technopelnas 2017
Tai praktinė konferencija, skirta įmonių vadovams ir sprendimų priėmėjams, pasirengusiems didinti savo įmonių konkurencingumą ir pelningumą, pasitelkiant technologijas.
Čia diskutuojama apie technologijų potencialą ir ieškoma atsakymų į klausimus, kaip efektyviai ir mažiausiomis išlaidomis valdyti IT ūkį, kad jis duotų kuo didesnę naudą, kaip taupyti resursus, susidoroti su IT pirkimų, personalo ir kibernetinio saugumo sunkumais. Konferencijoje praktine patirtimi dalinasi pažangių Lietuvos įmonių atstovai, nuosekliai investuojantys į IRT sprendimus ir jau skaičiuojantys šių investicijų grąžą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti