„BNM Finance“ patirtis: automatizavimas tampa top finansų valdymo prioritetu

Reklama publikuota: 2022-03-29
„BNM Finance“ vadovė Simona Matiukienė.
svg svg
„BNM Finance“ vadovė Simona Matiukienė.

Buhalterinės apskaitos tvarkymo ir finansų valdymo tendencijos smarkiai kinta popandeminiame verslo pasaulyje. Įmonės finansinius rezultatus ir rodiklius stebėti yra gyvybiškai svarbu bet kuriai bendrovei, planuojančiai augti, o leisti sau neanalizuoti duomenų gali tik netrukus duris užverti ketinantys verslo subjektai. Tai tarsi automobilio valdymo skydelis, parodantis vadovui viską, kas vyksta jo vairuojamoje įmonėje – kada užpilti degalų, padidinti greitį ar sulėtinti apsukas. Nevaldydami situacijos, toli nuvažiuoti negalėsite arba užgesite pakelėje. Apie naujausias buhalterinės apskaitos tendencijas dalijasi vienos didžiausių finansų apskaitos, verslo analitikos ir finansų valdymo bendrovių Lietuvoje „BNM Finance“ vadovė Simona Matiukienė.

Pasiekta rinkos branda: rekordiškai auga finansų vadovų nuomos ir analitikos paslaugų paklausa

Verslo perkėlimas į internetinę erdvę nėra naujiena, tačiau žaidimo taisykles kardinaliai pakeitė pandemija. Pastaroji gerokai paspartino įmones veiklą perkelti į internetą, kas turėjo ženklią įtaką sujungimų su įvairiomis sistemomis poreikio augimą. „2021 m. apie 30 proc. mūsų naujų klientų sudarė bendrovės, kurių pagrindinė veikla yra e. prekyba arba viena iš skaitmeninių veiklos sričių. Tad išaugo mūsų, kaip buhalterinių paslaugų partnerio, dalyvavimo jungiant bei diegiant sistemas, kurios susijusios su įvairiais verslo procesais, poreikis. Vadovai pageidauja, kad įmonės valdymas būtų kuo efektyvesnis ir į šiuos procesus įtraukia apskaitos ir finansų srities ekspertus“, – rinkos pokytį pažymi S. Matiukienė.

Vadovai vis daugiau dėmesio skiria ir procesų skaitmenizavimui, kad visa informacija pasiektų buhalterinės apskaitos sistemas automatiškai iš visų kitų verslo valdymo sistemų taip siekiant  efektyviau priimti verslo sprendimus. „BNM Finance“ pajamos šioje srityje augo daugiau nei 330 proc. palyginti su praėjusiais metais. Taip pat pajutome itin didelį augimą finansų vadovų nuomos ir analitikos paslaugų srityse. Pajamos iš šių paslaugų augo daugiau nei 420 proc. ir 260 proc. atitinkamai, palyginti su 2020 metais. Tai puikiai atskleidžia vadovų sąmoningumą bei rinkos brandą buhalterinės apskaitos valdymo srityje. Galimai tam įtakos turėjo ir ekonominiai bei geopolitiniai pokyčiai pasaulyje“, – pažymi „BNM Finance“ vadovė.

Pokyčiams suvaldyti – pasiūlė integracijos ir automatizavimo paslaugas

Pastarųjų metų pokyčiai, kai dauguma verslų turėjo priprasti prie naujos realybės ir nuotolinio darbo, gerokai padidino poreikį sprendimams šiuos pasikeitimus suvaldyti. Finansų apskaitos paslaugas papildo integravimo ir automatizavo sprendimai, leidžiantys užtikrinti dar efektyvesnį finansų valdymą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

S. Matiukienė dalijasi, jog „reaguojant į tendencijas, įprastą apskaitos ir finansų ekspertų komandą papildėme integracijų padaliniu. Čia dirba žmonės, puikiai suprantantys duomenų judėjimą įmonės viduje ir tarp skirtingų sistemų. Galime konsultuoti tiek vadovus, tiek sistemų diegėjus, nes įmonės viduje turime programuotojus, kurie gali užtikrinti tinkamą dokumentų ir personalo valdymo sistemų integraciją su apskaitos sistema“.

Gerokai pakito ir darbuotojų mobilumas, todėl net ir mažose bendrovėse išryškėjo poreikis automatizuotiems dokumentų ir personalo valdymo įrankiams. Jie leidžia greitai sudaryti prašymus atostogoms, laisvadieniams, o komandiruočių valdymo sprendimas padeda ne tik įforminti, bet ir paprastai pateikti informaciją apie patirtas išlaidas. Tai ženkliai sumažina rankinio darbo krūvį bei leidžia vadovams vienoje sistemoje matyti informaciją apie planuotas ir faktines komandiruočių išlaidas.

Tokie įrankiai išlaisvina ir taupo laiką, nes įmonės visą dėmesį gali sutelkti stabiliam augimui bei procesų suvaldymui dar ankstyvoje stadijoje. Kuo bendrovė didesnė, tuo sudėtingiau keisti procesus, tad apie jų integraciją reikėtų galvoti kaip įmanoma anksčiau. Šie sprendimai sujungia visus įmonės grandinėje vykstančias operacijas, tad nebereikia nerimauti, ar ko nors nepateikėte buhalterijai. Apskaita tampa kur kas operatyvesnė ir kokybiškesnė.

Procesų optimizavimo sėkmė – individuali atvejo analizė

Svarbu suprasti, jog vienas standartizuotas automatizavimo sprendimas netiks visiems. Finansų valdymo ir buhalterinės apskaitos procesų automatizavimo sprendimų sėkmė smarkiai priklauso nuo detalios atvejo analizės. Tuo remiasi ir „BNM Finance“, kurdami skaitmeninius automatizavimo įrankius.

„Darbą visuomet pradedame sustyguodami įmonės finansų procesus. Tam turime savo metodiką, kurios progresyvumą patvirtina eilė klientų sėkmės istorijų. Taip pat ir savo patyrusią komandą – integracijų ekspertus, apskaitos specialistus, teisininkus ir programuotojus, kurie užtikrina, jog sukurta sistema idealiai tiktų konkretaus kliento situacijai. Pavyzdžiui, vienai pirmaujančių diagnostikos ir ambulatorinių paslaugų teikėjai, „Affidea Lietuva“, sukūrėme maksimaliai automatizuotą ir tikslią atlygio skaičiavimo sistemą, kuri individualizuota kiekvienam darbuotojui. Darbo užmokestis čia suskaičiuojamas greičiau nei per 4 dienas. Atsižvelgiant į darbuotojų skaičių ir sutarčių įvairovę tai yra labai greitas rezultatas, nes paprastai pagal tokį sudėtingą algoritmą skaičiuojant, specialistai užtruktų 7 ir daugiau dienų“, – patirtimi dalijasi S. Matiukienė.

„Affidea“ grupės įmonės Lietuvoje turi daugiau nei 800 darbuotojų, kurių 90 proc. dirba ne pagal standartinę darbo sutartį su fiksuotu darbo užmokesčiu, todėl kiekvienas darbuotojas apskaitomas individualiai. Tokie automatizavimo sprendimai leidžia maksimaliai optimizuoti procesus siekiant užtikrinti efektyvią buhalterinę apskaitą.

Augs poreikis dokumentų standartizavimui

Greta automatizuotų procesų labai sparčiai kinta ir dokumentų tvarkymo sistema. „Šiandien vis mažiau gauname ranka rašytų ar spausdintų dokumentų, o jau dabar apie 70 proc. mūsų klientų pereina prie elektroninių jų versijų. Tad ateityje įmonėse neišvengiamai bus sprendžiamas vieningo sąskaitos formato standartizavimo klausimas, nes tai dar labiau suefektyvintų buhalterinių dokumentų skaitmenizavimą“, ­– pažymi „BNM Finance“ vadovė.

Būtent skirtingi formatai trukdo diegti teksto atpažinimo programas (angl. OCR) arba pats procesas nėra labai efektyvus, koks galėtų būti, nes visa tai vis tiek turi prižiūrėti asmuo. Atsižvelgiant į augančius automatizavimo tempus ir skaitmeninių dokumentų augimą, greitu metu turėtų padidėti ir unifikuotų dokumentų poreikis.

Ateities planuose – dar daugiau dėmesio finansų analitikai

Skaitmenizacija paveiks ne tik pačius dokumentus, bet ir jų analitiką. Kaip pažymi Simona Matiukienė „šiais metais ir toliau vystysime vieną iš didžiausių pridėtinių verčių klientams kuriančių įrankių „Power BI“ – skaitmenintą analitikos sistemą, kuri leidžia patogiai ir greitai atvaizduoti įvairius duomenis, juos filtruoti, rūšiuoti bei lyginti su kitų periodų duomenimis. Sistema taip pat turi dirbtinio intelekto galimybes, leidžiančias daryti išvadas iš didelių, tarpusavyje tiesiogiai nesusijusių duomenų“. Vadovams tai leidžia atitinkamai strateguoti savo verslo sprendimus bei operatyviai sekti finansinius duomenis.

Visi paminėti sprendimai neabejotinai išlaisvina buhalterinės apskaitos specialistus nuo techninių darbų, tad gerokai daugiau dėmesio galime skirti aukštesnę pridėtinę vertę teikiančioms paslaugoms – konsultacijoms verslo, mokesčių ir optimizavimo klausimais.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Rašyti komentarą 0
Kaip 2022 m. prasidėjęs karas turi atsispindėti įmonės 2021 m. finansinėje ataskaitoje Premium

Karas Ukrainoje ir tarptautinės bendruomenės įvestos sankcijos Rusijai smarkiai keičia dalies Lietuvos įmonių...

Finansai
05:45
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Viešojo sektoriaus perteklius šiemet sudarė 0,4% prognozuojamo BVP

Centrinės valdžios perviršis šiemet sausį–vasarį siekė 223,6 mln. Eur ir sudarė 0,4% prognozuojamo šių metų...

Finansai
2022.03.31
H&M: neįskaitant Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos rinkų, pardavimai išaugo 11%

Švedijos drabužių milžinė H&M ketvirtadienį pranešė, kad jos pajamos pirmąjį ketvirtį išaugo, tačiau...

Finansai
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 1

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
Finansų ministerija: Lietuvos ekonomika šiemet augs 1,6%, kainos kils 9,8% 2

Šiemet Lietuvos ekonomikos augimas tęsis, tačiau dėl Rusijos karo Ukrainoje bendrojo vidaus produkto (BVP)...

Finansai
2022.03.31
Po perskaičiavimo Konkurencijos tarybos baudos „City Service“ įmonėms sumažėjo 5 kartus

Konkurencijos taryba pranešė perskaičiavusi baudas pastatų priežiūros grupės „City Service“ įmonėms, skirtas...

Statyba ir NT
2022.03.31
Infliacija ir karas skatina iš naujo įvertinti, kas yra bitkoinas Premium

Bitkoinas, šiemet nepasitarnavęs nei kaip apsauga nuo infliacijos, nei nuo turbulencijų rinkose, vis labiau...

Rinkos
2022.03.31
Ekonominių vertinimų rodiklis kovą sumažėjo iki -3,9%

Bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika, kovą,...

Finansai
2022.03.31
ECB vadovė: nėra požymių, kad Europą apima stagfliacija 4

Christine Lagarde, Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė, pareiškė, jog šiuo metu jokie duomenys nerodo, kad...

Rinkos
2022.03.31
Finansinių technologijų ekosistema: kas tai? Verslo tribūna

Lietuvos finansų rinkai bręstant, o reikalavimams licenciją norinčioms gauti finansų įstaigoms griežtėjant,...

Finansai
2022.03.31
Valstybės ir savivaldybių biudžeto pajamos šiemet augo 34,4% 1

Šiemet sausio–vasario mėnesiais valstybės ir savivaldybių biudžetai gavo 2,396 mlrd. Eur – 34,4% daugiau nei...

Finansai
2022.03.30
Estijos bankas pranašauja nedidelį BVP nuosmukį, Latvijos – mažesnį augimą

Estijos centrinis bankas, įvertinęs Rusijos karo Ukrainoje tarptautinį poveikį, pablogino šalies ekonomikos...

Finansai
2022.03.30
LB: nagrinėjant ginčus – rekordinis taikių susitarimų skaičius

Lietuvos bankas (LB) pernai išnagrinėjo 451 vartotojų skundą dėl ginčų su bankais, draudikais ir kitais...

Rinkos
2022.03.30
ECB vadovė: tęsiantis karui Ukrainoje europiečių pragyvenimo išlaidos augs

Christine Lagarde, Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė, trečiadienį perspėjo, kad dėl užsitęsusio konflikto...

Verslo aplinka
2022.03.30
Rusijos aliuminio milžinės „Rusal“ rezultatus gali paveikti Vakarų sankcijos

Rusijos aliuminio milžinė „Rusal“ trečiadienį pranešė apie didžiulį pelną 2021 metais, tačiau perspėjo, kad...

Pramonė
2022.03.30
Atpigo eksporto garantijos, bet joms gauti tenka brautis per brūzgynus Premium

Valstybinė verslo finansuotoja „Invega“ šią savaitę 30% sumažino eksporto kredito garantijų įkainius.

Finansai
2022.03.30
VK atstovė: biudžete brangioms antiinfliacinėms priemonėms vietos nėra

Šių metų valstybės biudžete erdvės brangioms antiinfliacinėms priemonėms nėra, įspėja Valstybės kontrolė (VK).

Finansai
2022.03.30
LB siūlo didinti paramą, NPD prilyginti MMA, kompensuoti už dujas, elektrą 8

Lietuvos bankas (LB) siūlo antiinfliacines priemones orientuoti į pagalbą žmonėms, kuriems kainų augimas yra...

Finansai
2022.03.30
Kovą infliacija Lietuvoje pakilo iki rekordinių 15,6% 87

Pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota metinė infliacija Lietuvoje kovą, palyginti su...

Finansai
2022.03.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku