Simuliacijos padeda išmokti darbo rinkoje vertinamų įgūdžių

Tikriausiai atsimenate laikus, kai jūsų draugų sienos Facebook buvo pilnos prašymų padėti auginti jų simuliuojamą ūkį: padovanoti kviečių, surinkti obuolius. Nors nuo to laiko ūkio simuliacijos populiarumas socialiniame tinkle stipriai sumažėjo, gerosios pamokos liko. Šiuolaikinėse simuliacijoje jau galima ne tik rūpintis ūkiu, bet ir mokytis svarbių ateities kompetencijų: kritinio mąstymo, verslumo, kūrybiškumo ir kitų.
Vienas iš geriausiai šiuolaikinę darbo vietą apibrėžiančių žodžių dinamiškumas. Darbų maratone sunku atrasti laiko asmeniniam gyvenimui, jie dažnai keičiasi ir tampa nenuspėjami, tad norint kilti karjeros laiptais, išmokti dirbti tokioje aplinkoje itin svarbu. Verslo simuliacijos, kurios atitinka rinkos sąlygas, yra puiki žaidimų aikštelė atsparumo treniruotėms. Verslumo simuliacijose žaidėjai turi priimti daug investicinių, biudžeto valdymo sprendimų, o rinkos sąlygos kaskart keičiasi.
Priimant sprendimus sparčiai tobulėja ir kritinis žaidėjų mąstymas. Simuliacijoje, kai žaidėjai tampa verslo vadovais, jie be baimės gali išmokti mąstyti kaip įmonių direktoriai. Žaidėjai turi vertinti visos įmonės veiklą ir nuspręsti, kokia kryptimi auginti veiklą. Tai yra sudėtingas procesas, kurio metu žaidėjai privalo rimtai įvertinti, kokios galimybės yra realios, kurios atneš geriausią rezultatą.
Verslo simuliacijos dažniausiai žaidžiamos ne po vieną, o komandose. Bendravimas ir gebėjimas aiškiai iškomunikuoti tikslus yra viena svarbiausių vadovų savybių. Simuliacijos suteikia erdvę, kurioje žaidėjai yra atsakingi už skirtingas sritis, bet turi vieną tikslą tokioje aplinkoje komandos išmoksta bendrauti ir dirbti kartu. Jeigu simuliacija yra konkursas, kur svarbu, kurią vietą užims, atrasti visiems suprantamą kalbą komandos išmoksta dar greičiau.
Simuliacija suteikia saugią aplinką eksperimentuoti, sprendžiant tikras verslo problemas, ieškant joms sprendimo ir įvertinant pasėkmes. Tai yra puikus įrankis, skatinantis inovatyvumą, kritinį mąstymą ir mokymąsi iš klaidų. - teigia UAB Moodys Lietuvoje direktorius Mariano Andrade Gonzalez.
Moodys yra tarptautinė rizikų valdymo įmonė, kuri prie JA TITAN verslumo čempionato prisideda nuo 2019 metų lapkričio mėnesio, siekdama skatinti antreprenerystę ir verslo plėtrą Lietuvoje. Įmonė Lietuvoje veikia nuo 2019 balandžio mėnesio. Šiuo metu Vilniaus padalinyje dirba 182 darbuotojai, dirbantys įvairiose srityse: komunikacijoje, rinkodaroje, žmogiškuosiuose ištekliuose bei IT.
Verslumo simuliacijos veikia ir Lietuvos mokyklose
Lietuvos Junior Achievement kasmet vykdo JA TITAN kompiuterinės verslo valdymo simuliacijos programą daugelyje Lietuvos mokyklų. Organizatoriai pasakoja, kad programoje įprastai dalyvauja keli tūkstančiai mokinių.
JA TITAN verslumo simuliacija supažindina moksleivius su esminiais ekonomikos ir vadybos sprendimais interaktyvios simuliacijos pagalba. Mokinius kuruoja mokytojai,
Moody's Lietuvoje savanoriai, mentoriai veda papildomus webinarus jaunimui, skiria konsultacijas mokinių komandoms, įsitraukia į mokinių vertinimą konkurso metu.
Dirbdami komandoje moksleiviai valdo verslą ir sprendžia, kiek nori į jį investuoti, kokias produkto ar paslaugos kainas vertingiausia nustatyti, kokie rinkodaros veiksmai padidins įmonės pelną, kaip verslas vystysis toliau. Kiekvieno priimto sprendimo rezultatai skatina mokytis ir tobulėti tolimesniuose žingsniuose.
Programą veda apmokyti mokytojai, kurie padeda mokiniams įsijausti į verslininkų roles. Tam, kad paskatintume moksleivius kuo labiau įsigilinti į simuliaciją, taip pat organizuojame ir verslumo čempionatą, kur varžosi geriausios komandos iš visos šalies. Atrankiniuose etapuose komandos atlieka užduotis JA TITAN simuliacijoje bei kuria socialinio verslo idėjas, o finale pristato sukurtas idėjas ir dar kartą sužaidžia simuliacijos etapą, sako Andželika Rusteikienė, Lietuvos Junior Achievement vadovė.
JA TITAN čempionato laimėtojai laimėjo kelionę į World Expo 2020 Dubajuje
Geriausiai atrankos etapuose pasirodžiusios komandos buvo apdovanotos specialiais Moodys Lietuvoje prizais ir Lietuvos Junior Achievement valdybos pirmininko Vlado Lašo bei UPS inicijuotu prizu kelione į World Expo 2020 Dubajuje.
Trys geriausios komandos, kurių dvi yra iš Šiaulių Didždvario gimnazijos, bei Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos, kartu su lydinčiais mokytojais, jau pakėlė sparnus aplankyti World Expo 2020. Tikimės, kad ši edukacinė patirtis įkvėps mokinius siekti daugiau ir parodyti savo antrepreneriškus gebėjimus. Dėkojame mūsų poveikio investuotojams už indėlį stiprinant inovatyvų švietimą ir suteikiant apdovanojimus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, sako A.Rusteikienė.
Daugiau informacijos: lja.lt/titan
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti