Simuliacijos padeda išmokti darbo rinkoje vertinamų įgūdžių

Reklama publikuota: 2022-03-18
svg svg

Tikriausiai atsimenate laikus, kai jūsų draugų sienos „Facebook“ buvo pilnos prašymų padėti auginti jų simuliuojamą ūkį: padovanoti kviečių, surinkti obuolius. Nors nuo to laiko ūkio simuliacijos populiarumas socialiniame tinkle stipriai sumažėjo, gerosios pamokos liko. Šiuolaikinėse simuliacijoje jau galima ne tik rūpintis ūkiu, bet ir mokytis svarbių ateities kompetencijų: kritinio mąstymo, verslumo, kūrybiškumo ir kitų.

Vienas iš geriausiai šiuolaikinę darbo vietą apibrėžiančių žodžių – dinamiškumas. Darbų maratone sunku atrasti laiko asmeniniam gyvenimui, jie dažnai keičiasi ir tampa nenuspėjami, tad norint kilti karjeros laiptais, išmokti dirbti tokioje aplinkoje itin svarbu. Verslo simuliacijos, kurios atitinka rinkos sąlygas, yra puiki žaidimų aikštelė atsparumo treniruotėms. Verslumo simuliacijose žaidėjai turi priimti daug investicinių, biudžeto valdymo sprendimų, o rinkos sąlygos kaskart keičiasi. 

Priimant sprendimus sparčiai tobulėja ir kritinis žaidėjų mąstymas. Simuliacijoje, kai žaidėjai tampa verslo vadovais, jie be baimės gali išmokti mąstyti kaip įmonių direktoriai. Žaidėjai turi vertinti visos įmonės veiklą ir nuspręsti, kokia kryptimi auginti veiklą. Tai yra sudėtingas procesas, kurio metu žaidėjai privalo rimtai įvertinti, kokios galimybės yra realios, kurios – atneš geriausią rezultatą. 

Verslo simuliacijos dažniausiai žaidžiamos ne po vieną, o komandose. Bendravimas ir gebėjimas aiškiai iškomunikuoti tikslus yra viena svarbiausių vadovų savybių. Simuliacijos suteikia erdvę, kurioje žaidėjai yra atsakingi už skirtingas sritis, bet turi vieną tikslą – tokioje aplinkoje komandos išmoksta bendrauti ir dirbti kartu. Jeigu simuliacija yra konkursas, kur svarbu, kurią vietą užims, atrasti visiems suprantamą kalbą komandos išmoksta dar greičiau. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Simuliacija suteikia saugią aplinką eksperimentuoti, sprendžiant tikras verslo problemas, ieškant joms sprendimo ir įvertinant pasėkmes. Tai yra puikus įrankis, skatinantis inovatyvumą, kritinį mąstymą ir mokymąsi iš klaidų.“ - teigia UAB „Moody’s“ Lietuvoje direktorius Mariano Andrade Gonzalez. 

„Moody’s“ yra tarptautinė rizikų valdymo įmonė, kuri prie „JA TITAN“ verslumo čempionato prisideda nuo 2019 metų lapkričio mėnesio, siekdama skatinti antreprenerystę ir verslo plėtrą Lietuvoje. Įmonė Lietuvoje veikia nuo 2019 balandžio mėnesio. Šiuo metu Vilniaus padalinyje dirba 182 darbuotojai, dirbantys įvairiose srityse: komunikacijoje, rinkodaroje, žmogiškuosiuose ištekliuose bei IT. 

Verslumo simuliacijos veikia ir Lietuvos mokyklose 

„Lietuvos Junior Achievement“ kasmet vykdo „JA TITAN“ kompiuterinės verslo valdymo simuliacijos programą daugelyje Lietuvos mokyklų. Organizatoriai pasakoja, kad programoje įprastai dalyvauja keli tūkstančiai mokinių. 

„JA TITAN“ verslumo simuliacija supažindina moksleivius su esminiais ekonomikos ir vadybos sprendimais interaktyvios simuliacijos pagalba. Mokinius kuruoja mokytojai,

„Moody's Lietuvoje“ savanoriai, mentoriai veda papildomus webinarus jaunimui, skiria konsultacijas mokinių komandoms, įsitraukia į mokinių vertinimą konkurso metu.

Dirbdami komandoje moksleiviai valdo verslą ir sprendžia, kiek nori į jį investuoti, kokias produkto ar paslaugos kainas vertingiausia nustatyti, kokie rinkodaros veiksmai padidins įmonės pelną, kaip verslas vystysis toliau. Kiekvieno priimto sprendimo rezultatai skatina mokytis ir tobulėti tolimesniuose žingsniuose. 

„Programą veda apmokyti mokytojai, kurie padeda mokiniams įsijausti į verslininkų roles. Tam, kad paskatintume moksleivius kuo labiau įsigilinti į simuliaciją, taip pat organizuojame ir verslumo čempionatą, kur varžosi geriausios komandos iš visos šalies. Atrankiniuose etapuose komandos atlieka užduotis „JA TITAN“ simuliacijoje bei kuria socialinio verslo idėjas, o finale – pristato sukurtas idėjas ir dar kartą sužaidžia simuliacijos etapą“, – sako Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė. 

„JA TITAN“ čempionato laimėtojai laimėjo kelionę į „World Expo 2020“ Dubajuje

Geriausiai atrankos etapuose pasirodžiusios komandos buvo apdovanotos specialiais „Moody’s Lietuvoje“ prizais ir „Lietuvos Junior Achievement“ valdybos pirmininko Vlado Lašo bei „UPS“ inicijuotu prizu – kelione į „World Expo 2020“ Dubajuje.

 Trys geriausios komandos, kurių dvi yra iš Šiaulių Didždvario gimnazijos, bei Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos, kartu su lydinčiais mokytojais, jau pakėlė sparnus aplankyti „World Expo 2020“. „Tikimės, kad ši edukacinė patirtis įkvėps mokinius siekti daugiau ir parodyti savo antrepreneriškus gebėjimus. Dėkojame mūsų poveikio investuotojams už indėlį stiprinant inovatyvų švietimą ir suteikiant apdovanojimus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – sako A.Rusteikienė. 

Daugiau informacijos: lja.lt/titan 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Simuliacijos padeda išmokti darbo rinkoje vertinamų įgūdžių Verslo tribūna

Tikriausiai atsimenate laikus, kai jūsų draugų sienos „Facebook“ buvo pilnos prašymų padėti auginti jų...

Rekordas: į mokinių verslus suinvestavo daugiau nei 6000 eurų Verslo tribūna

Neseniai pasibaigusi moksleivių kuriamų jaunųjų bendrovių – mokomųjų verslų – akcijų birža pritraukė daugiau...

Moksleivių verslų akcijų birža: sveikinimai skrieja net iš Niujorko Times'o aikštės Verslo tribūna 1

„Norime, kad Lietuvoje būtų tikras vienaragių ūkis“, sako jaunųjų bendrovių akcijų biržos investuotojai. Jie,...

Tiesiogiai: moksleiviai kviečia investuoti į jų verslus Verslo tribūna

„Accelerator_x“ antreprenerystės ugdymo programoje dalyvaujantys moksleiviai įtemptai ruošiasi vienam...

Andželika Rusteikienė: kas gi yra ta antreprenerystė? Verslo tribūna 2

Antrepreneris, antreprenerystė - vis daugiau mūsų kasdienybėje skambantis žodis. Žodis, pripažįstame, ne iš...

Nobelio taikos premijai nominuota Lietuvoje veikianti moksleivių verslumo ugdymo organizacija Verslo tribūna

Paskutinę sausio dieną baigėsi laikotarpis teikti nominacijas Nobelio taikos premijai. Vienas iš nominuotųjų...

Lietuviai pretenduoja tapti versliausiais Europos moksleiviais Verslo tribūna

Jau liepos 15 d. tiesioginėje geriausių Europos jaunimo verslų apdovanojimų transliacijoje paaiškės, kas taps...

Į Lietuvą atkeliauja tarptautinė verslo paroda: savo idėjas pristatys net 180 jaunųjų bendrovių Verslo tribūna

Birželio 29-ąją, nuo 10.30 iki 14 val., Lietuvoje virtualiai vyks didžiausia Europos moksleivių ir studentų...

2021.06.28
Gretą Thunberg per Atlantą plukdęs buriuotojas: tikiuosi, kad 2051-aisiais turėsime daug žaliosios energijos Verslo tribūna

„Kaip sumažinti išmetamų CO2 dujų kiekį ir, galiausiai, iki nulio, tuo pačiu metu išlaikant tą patį...

Gen-e
2021.05.28
Lietuvoje vyks pirmasis Europos antreprenerystės festivalis: kviečia iš naujo įsivaizduoti ateitį Verslo tribūna

Birželio 29–liepos 15 dienomis Europos jaunimo ir verslo dėmesys kryps į Lietuvą – šalyje nuotoliniu būdu...

Gen-e
2021.05.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku