„Investors‘ Forum“ metų investuotoju pripažino „Vakarų medienos grupę“

Publikuota: 2020-05-26
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Asociacija „Investors‘ Forum“ antradienį apdovanojo įmones, asmenybes ir iniciatyvas, kurios praėjusiais metais padėjo gerinti investicinį klimatą ir kūrė tvarią verslo aplinką Lietuvoje. Devintą kartą surengtuose „Investors‘ Forum“ apdovanojimuose 2019 metų investuotoja pripažinta „Vakarų medienos grupė“ (VMG).

Socialiai atsakingos įmonės titulą asociacija šiemet skyrė „Auga group“ įmonių grupei, taip pat buvo įvertintas metų sprendimas verslo aplinkai gerinti, paskelbti 2019 metų verslo žurnalistas, valstybės tarnautojas ir dvi ekonomikos bei verslumo mokytojos.

Apdovanoti investuotojai

VMG, viena didžiausių Baltijos šalyse medienos ir baldų gamybos grupių, „Investors‘ Forum“ įvertinimą pelnė už aktyvią bei ambicingą plėtrą ir dėmesį regioninio ūkio raidai. Pernai VMG Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje baigė statyti 140 mln. Eur vertės drožlių medienos plokščių gamyklą. Įgyvendintas projektas sukūrė apie 120 naujų darbo vietų, o visa grupė laukia dėl pandemijos atidėto starto ir galimybės suteikti naują impulsą regiono ūkio raidai. Iš viso VMG apyvarta pernai siekė 131 mln. Eur.

„Beveik du dešimtmečius veikianti „Vakarų medienos grupė“ yra atkaklumo ir plataus požiūrio pavyzdys –  nuoseklios investicijos ir plėtra yra nuolatinė jos verslo būsena. Atkaklus verslas ne tik įveiks krizę, bet ir išmoks naujų pamokų, bus dar stipresnis ir veržlesnis“, – išplatintame pranešime cituojamas Rolandas Valiūnas, asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Į metų investuotojo titulą taip pat pretendavo JAV bendrovė „Hollister“, pernai Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje atidariusi sveikatos priežiūros produktų gamyklą, į kurią investavo 50 mln. Eur. Apdovanojimui buvo nominuota ir užtikrintai įsibėgėjusi automobilių elektronikos komponentų gamintoja, įmonė „Hella Lithuania“.

Socialiai atsakingos įmonės titulą investuotojai skyrė „Auga group“ įmonių grupei, kuri ekologiškai sertifikuotose žemėse plėtoja tvarų, naujomis technologijomis paremtą žemės ūkio modelį, apimantį augalininkystę, gyvulininkystę ir grybų auginimą.

Kartu su „Auga group“ socialiai atsakingos bendrovės titului dar buvo nominuotos bendrovės „Intersurgical“ ir „Švyturys-Utenos alus“.

Pastangos išgirsti ir palaikyti

Geriausiu praėjusių metų sprendimu verslo aplinkai gerinti pripažintas 2019 metų gegužę pradėtas skrydis Vilnius–Londonas City, priartinęs Lietuvos verslą prie vieno iš svarbiausių pasaulyje finansų ir verslo centrų.

„Skrydis tarp Vilniaus ir Londono Sičio simbolizuoja, kad Lietuva yra atvira, o verslo projektai ir planai gali lygiuotis į pasaulinį lygį. Esame didelės rinkos dalyviai, tai svarbu žinoti, net ir tada, kai rinka yra sulėtėjusi arba sustojusi“, – sako Rūta Skyrienė, „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

2019 metų valstybės tarnautoju Investuotojų forumo nariai paskelbė VšĮ „Investuok Lietuvoje“ direktorių Mantą Katiną. Asociacija pažymėjo, kad M. Katinas su komanda per 2019 metus į Lietuvą pritraukė beveik pusšimtį tiesioginių užsienio investicijų, aktyviai didino Lietuvos patrauklumą ir gerino šalies įvaizdį tarptautiniu mastu.

Metų valstybės tarnautojo titului taip pat buvo nominuotos Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento direktorė Dalia Kreivienė ir Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovė Edita Janušienė.

Už gebėjimą nuodugniai nagrinėti ir visapusiškai atskleisti politinių sprendimų bei teisės aktų poveikį verslui 2019 m. verslo žurnalisto titulas atiteko „Verslo žinių“ politikos ir aktualijų apžvalgininkui Stasiui Gudavičiui.

„Investors‘ Forum“ metų ekonomikos ir verslumo mokytojo apdovanojimas skirtas dvejoms mokytojoms iš Kauno. Už pasiekimus ugdant mokinių ekonominį raštingumą ir verslumą apdovanota Renata Lincevičienė iš Kauno Veršvų gimnazijos ir Sandra Paštuolytė, dirbanti Kauno Vyturio gimnazijoje ir Kauno J. Grušo meno gimnazijoje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku