Savaitės aplikacija: „Trello“

Publikuota: 2015-10-27
„Trello“ suderinamas ne tik su „Android“ įrenginiais, bet ir su „iOS“, įrankis taip pat pasiekiamas per interneto naršyklę. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
„Trello“ suderinamas ne tik su „Android“ įrenginiais, bet ir su „iOS“, įrankis taip pat pasiekiamas per interneto naršyklę. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Siekdami padėti smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) įmonėms didinti našumą, projekto „Technopelnas 2015“ rėmuose kas savaitę pristatome programėles ir su jomis siejamus įrankius, kurie gali padėti dirbti efektyviau. Šios savaitės programėlė – „Trello“.

Ją 2011 m. sukūrė JAV bendrovės „Fog Creek Software“ komanda, kuri lygiai prieš metus (2014 m. spalį) atsiskyrė ir tapo įmone „Trello Inc.“.

Aplikacijos kūrėjai naudoja vadinamąjį freemium verslo modelį: bazinėmis programėlės funkcijomis galima naudotis nemokamai, o už verslui pritaikytas papildomas paslaugas tenka susimokėti.

„Trello“ iš esmės tai yra alternatyva praėjusią savaitę pristatytam projektų valdymo įrankiui „Basecamp“. Kaip ir pastaroji, „Trello“ pritaikyta naudoti ne tik „Android“ bei iOS įrenginiuose, bet ir per interneto naršyklę. Tiesa, „Trello“, vartotojų nuomone, yra paprastesnė už „Basecamp“ ir skirta mažesniems bei paprastesniems projektams arba asmeniniams reikalams, pvz.: efektyviam darbo dienos planavimui.

„Paprasta, bet galinga, kaip baltoji užrašų lenta su super galiomis. Su šia programėle visada žinosite, ką reikia padaryti pirmiausiai, kam koks darbas deleguotas ir ko imtis po to. Visa informacija programėlėje sinchronizuojama ir išsaugoma debesyje, tad projekto vykdymo planas ir visos užduotys prieinamos bet kur ir bet kada“ – taip apibūdinama „Trello“.

Paprastume genialumas

Būtent paprastumas giriamas, kaip viena geriausių programėlės savybių. Informacija joje aiškiai struktūruota ir lengvai perdėliojama pagal vartotojo pageidavimus ir poreikius tiesiog „pertempk ir paleisk“ (ang. drag and drop) principu.

Užduočių ir informacijos struktūrą programėlėje galima suskirstyti į 3 grupes: lentos, sąrašai ir kortelės (angl. boards, lists and cards). Viską galima keisti ir kilnoti jau minėtu „pertempk ir paleisk“ būdu.

Tai labai palengvina pasikartojančių ar panašių kortelių kopijavimą į kitus sąrašus. Pavyzdžiui, kalendoriuje galima užduotis perkelti į kitas dienas, nekeičiant pačios datos rankiniu būdu o tiesiog pertempiant užduotis į kitą dieną.

Naudotojai tikina, kad tai gerokai palengvina gyvenimą, ypač savaites pradžioje, kai reikia iš naujo planuotos darbus ir krūvį.

Patyrę aplikacijos naudotojai taip pat rekomenduoja prie užduočių kabinti susijusias ar su užduotimis asocijuojamas nuotraukas, nes tai padeda vizualiai atskirti užduotis ir sudėlioti darbus į savotiškus blokus.

Korteles taip pat galima pažymėti atitinkama spalva ir susieti spalvas su užduočių tipais, tarkim, viskas, kas susėję su asmeniniu gyvenimu, pažymima raudonai, o su projektu – geltonai. Pagal spalvas atliekamas ir užduočių filtravimas.

Beje, naudotojai pabrėžia, jog dažnai tenka išskirti menkas asmenines užduotis ir įrašyti jas į darbų sąrašą, nes kitaip asmeninės užduotys nustumiamos į prioritetų sąrašo apačią ir užmirštamos.

„Power-up“ arba papildomos funkcijos

„Trello“ taip pat siūlo vadinamąsias „Power-up“ funkcijas. Paprastai tariant, tai, mokamos ir nemokamos papildomos funkcijos, kurios turėtų pagerinti vartotojo ir komandos bendravimą.

Tarp naudingų nemokamų „power-up“ funkcijų įvardijama galimybė vizualiai atvaizduoti pasenusias neįvykdytas užduotis ir balsavimo galimybė. T.y. jei užduotys yra paskirstomos ir jas mato visi komandos nariai, galima balsuoti už kortelėje esančią informaciją. Tai leidžia priimti sprendimus išvengiant pasitarimų ir ilgų susirašinėjimų el. laiškais.

Mokama programėlės versija suteikia galimybę sujungti ir naudoti „Trello“ kartu su kitais įrankiai, kaip antai „Github“, „Google Docs“, „Salesforce“ ir net „Slack“, kuris, galima sakyti, yra „Trello“ konkurentas. Duomenys iš minėtų įrankių gali būti prieinami ir valdomi per „Trello“.

Vien „Android“ įrenginių naudotojai šią programėlę atsisiunti 1 mln. kartų. Įvertinta ji 4,4 žvaigždutės iš 5.

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Komentarai prie šio straipsnio negalimi, dėl neapykantos skatinimo ar patyčių kurstymo
 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau