„Autoverslas“: Nesame didžiausi, esame išskirtiniai

Publikuota: 2020-09-24
Rūta Gvazdaitienė, logistikos UAB „Autoverslas“ generalinė direktorė: „Šiandien versle rasime du madingiausius žodžius: augimas ir tvarumas. Manau, kad verslui svarbiausia  garantuoti jo atsakomybę ir nepriekaištingą reputaciją.“
svg svg
Rūta Gvazdaitienė, logistikos UAB „Autoverslas“ generalinė direktorė: „Šiandien versle rasime du madingiausius žodžius: augimas ir tvarumas. Manau, kad verslui svarbiausia garantuoti jo atsakomybę ir nepriekaištingą reputaciją.“

Rūta Gvazdaitienė, logistikos įmonių grupės UAB „Autoverslas“ generalinė direktorė, interviu pradėjo išvardindama esminius akcentus, apie ką kalbėsime: „Visas verslas stovi ant trijų banginių: technologijų, finansinės reputacijos ir čia dirbančių žmonių, – jei bet kurio iš jų nebus, tvaraus verslo taip pat neliks“. Ji ypač akcentavo įmonių grupėje „Autoverslas“ dirbančius žmones.

Prieš interviu kelis kartus minėjote, kad įmonės jubiliejus neatsiejamas nuo padėkos čia dirbantiems žmonėms...

Pirmiausia būtina padėkoti tiems žmonėms, kurie dirba bendrovėje. Yra ir tokių, kurie su ja – nuo pat pradžios, čia dirba jau visus 25-erius metus. Darbuotojai su įmone išgyvena ir didelius laimėjimus, ir sunkmečius ar net krizes. O jų per 25-erius metus būta ne vienos, kad ir 2008 m. ar paskutinioji, sukelta COVID-19. Kai darbuotojų ir įmonės vertybės sutampa, tuomet galimas ir tvarus verslas, ir nuolatinis tobulėjimas, ir protingas verslo augimas bei bendrų tikslų siekimas. Dažnas atvejis, kai įmonę palikęs darbuotojas po kurio laiko sugrįžta. Vadinasi, mūsų įmonė – geras darbdavys.

Beje, ir įmonė savo darbuotojams turi būti lojali. Grupės įmonėse kuriame darbuotojams draugišką psichologinį klimatą, kad žmonės jaustųsi komfortiškai. Ambicingiems darbuotojams, paprastai, svarbu tobulėti, todėl padedame ir skatiname mokytis, siekti daugiau – taip daug vadovų yra padarę vidinę karjerą. Aišku, kolektyve turime ir „įprastų“ padėkos formų, pvz., bent du kartus per metus organizuojame bendrus renginius, išvykas. O šią vasarą, dėl pandemijos apribojimų negalėdami drauge švęsti jubiliejaus, padėkojome kiekvienam darbuotojui individualiai – dovanodami kiekvieno šeimai po šakotį. Abipusis darbdavio ir darbuotojo dėmesys ir pagarba garantuoja norą dirbti kartu.

Ką svarbiausia paminėti kalbant apie kitą jūsų minėtą „banginį“ – technologijas?

Mūsų grupės tikslas nėra augti kartais, nedalyvaujame skaičių lenktynėse. Technologinį tobulėjimą pasitelkiame tvariam augimui. Mūsų tikslas – būti išskirtiniais diegiant gerąją patirtį ir vertybes. Visada analizuojame, ko reikia tam įgyvendinti, kokie veiksmai ir technologijos padėtų tai sukurti. Nuolat, nuolat ir dar kartą nuolat. Jei tik sustosi dirbti su procesų tobulinimu, tavęs nebeliks tarp lyderių. Efektyvus darbų organizavimas ir kokybė – vertybės, dėl kurių turi klientų pasitikėjimą. Uždaras ratas: darbuotojas – procesai – kokybė – klientas. Tik tai garantuoja tvarų paslaugos teikimą. Jei tik rate atsiranda įskilimas – viskas, turi viską pradėti nuo pradžių.

Šiuo metu vyksta „Equinox Vision“ valdymo sistemos diegimo 4-tas etapas – išmanioji terminalo valdymo sistema Vievio lengvųjų automobilių logistikos centre. Diegiama procesų ir procedūrų valdymo sistema pasitelkus „Adonis“ programą.

Jau minėto Vievio automobilių logistikos centro vystymas – vienas geriausių pavyzdžių. Šiandien jis vienas moderniausių Rytų Europoje, panašių arčiausiai rasime tik Vokietijoje. Šiame centre šiemet pastatyta nauja automobilių plovykla ir modernus dažymo centras. Šiandien galime pasakyti, kad jei tokias technologijas būtume įsidiegę prieš 3–5 metus, keletą metų jos būtų nuostolingos, o šiandien – pilnai įdarbintos.

Dėka nuolatinio technologinio tobulėjimo ir nepriekaištingos kokybės užtikrinimo esame ilgalaikiai kompanijų „Volkswagen Group“, „Tesla Motors“, „Toyota Europe“ partneriai.

Anksčiau minėjote finansinę reputaciją. Tai, matyt, gali būti siejama su verslo tvarumu...

Taip, nuo įmonės finansinės reputacijos priklauso viso verslo tvarumas. Įmonėje įdarbintas tik lietuviškas kapitalas. Pagrindiniai investiciniai plėtros projektai vykdomi iš sukaupto kapitalo bei Lietuvoje veikiančių bankų finansavimo. Turime puikius ilgamečius finansinius partnerius, SEB bankas su mumis bendradarbiavo ir ypač sunkiais visuotinių krizių laikotarpiais. Vystant atsakingą verslą pinigai panaudojami pasvertam, optimaliam augimui bei plėtrai.

25-erių metų darbas yra puikus įrodymas, kad lietuviško kapitalo įmonės nuosekliai dirbdamos gali pasiekti fantastiškų rezultatų.

„Autoverslo“ grupė buvo įkurta 1995 m. ir veiklą pradėjo nuo lengvųjų automobilių logistikos paslaugų verslo. Šiuo metu grupė vienija 13 įmonių, dirbančių transporto, logistikos, muitinės tarpininkavimo, prekybos bei paslaugų srityse, grupėje dirba daugiau kaip 200 darbuotojų. Trijuose logistikos centruose Vilniuje, Klaipėdoje ir Vievyje „Autoverslas“ valdo 48.000 m2 sandėlių, moderniausią Baltijos regione automobilių saugojimo ir paruošimo pardavimui infrastruktūrą bei 5 nuosavas geležinkelio atšakas.

Kelis kartus akcentavote: verslą plėtojate tiek, kiek „reikia“. Kas ir kaip padeda nustatyti kriterijus „reikia“?

Nuojauta (šypsosi). Iš tiesų yra turinčių verslo nuojautą ir toliaregiškumą. „Autoverslo“ bendraįkūrėjas ir valdybos pirmininkas Valdemaras Zakarauskas strateguodamas grupės įmonių veiklą yra priėmęs ne vieną savalaikį investicinį sprendimą.

Nuo 2008 m. Klaipėdos LEZ veikiantį 7.000 m2 ploto logistikos centrą „Autoverslas“ šį rugsėjį išplėtė nauju 10.000 m2 sandėliu, perkrovimo („cross-docking“) infrastruktūra bei daugiau nei 25.000 m2  aikštelėmis lengvojo ir sunkiojo transporto saugojimui bei stovėjimui, o iki metų galo į objektą planuojama atvesti ir papildomą geležinkelio atšaką. Išplėstame „Autoverslo“ logistikos centre Klaipėdoje numatoma vystyti ir plėsti logistikos, krovos, markiravimo, pakavimo ir rūšiavimo paslaugas, daugiausia orientuotas į kitus logistikos operatorius, prekių importuotojus, didmeninės prekybos įmones, statybos bei pramoninių prekių pardavėjus ir gamintojus. Šiuolaikiškas sandėlis su modernia valdymo sistema bei geležinkelio atšaka Klaipėdoje, šalia didžiausio regiono uosto, užtikrins dar glaudesnę sinergija su mūsų padaliniais Vilniuje ir Vievyje, taip pat tikimės augti didindami tiek krovinių apimtis, tiek jų rūšis. Daugiausia potencialo matome prekių importuotojų ir gamintojų segmente. Naujame sandėlyje iki metų galo planuojame įdarbinti naujų logistikos specialistų – iš viso Klaipėdos logistikos centre dirbs per 50 žmonių komandą.

Šiandien versle rasime du madingiausius žodžius: augimas ir tvarumas. Bet ar tikrai reikia nuolatinio augimo? Gal įmonei ir jos klientams tikslingiau garantuoti verslo tvarumą. Taigi, siekis palaikyti tvarų verslą bei garantuoti aukštą kokybę padeda nustatyti, kiek ir ko jam reikia.

FOTOGALERIJA „Autoverslas“: Nesame didžiausi, esame išskirtiniai: (15 nuotr.)

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
TRELO Paryžiuje atidarė vilkikų remonto centrą: lankstumas – verslo augimo paslaptis Verslo tribūna

Sunkvežimių ir priekabų remonto centrus Vakarų Europoje valdanti įmonė TRELO per pastaruosius metus savo...

Logistikos automatizavimas greitai kintančioje rinkoje: kaip tinkamai pasiruošti Verslo tribūna

Pandemijos akivaizdoje ženkliai išaugus e-prekybos mastams, rinkos dalyviams teko neplanuotai peržvelgti...

Pernai uždirbtą 23 mln. Eur pelną „Circle K“ skirs investicijoms 1

Mažmeninės prekybos degalais tinklą Lietuvoje valdanti bendrovė „Circle K Lietuva“, pernai uždirbusi daugiau...

Prekyba
2020.09.30
Rekonstrukcija padvigubino „Klaipėdos Smeltės“ terminalo pajėgumą

Vienos didžiausių Klaipėdos uosto krovos bendrovių „Klaipėdos Smeltė“ konteinerių terminale užbaigti...

Naują kelių rinkliavos sistemą siūloma finansuoti DNR plano lėšomis 

Apie 90 mln. Eur vertės kelių apmokestinimo sistemos (e-tolling) sukūrimą ir diegimą siūloma finansuoti iš...

„Autokurto“ įkūrėjas užleidžia vadovo vietą pagrindiniam akcininkui  1

Iš generalinio direktoriaus pareigų bendrovėje „Autokurtas“ traukiasi Vytautas Garbenis, ilgametis įmonės...

„LTG Cargo“ raginama viešinti krovinių vežimo tarifus  1

Privatiems vežėjams kaltinant „Lietuvos geležinkelių“ krovinių vežimo bendrovę „LTG Cargo“ dempingavimu ir...

Vilniuje – pirmasis „Teslos“ prekybos atstovų partneris 18

Amerikiečių elektromobilių gamintojo „Tesla“ prekybos atstovų – Lenkijos įmonės „Centrumcars24“ partneriais...

Automobiliai
2020.09.30
Prašo lėktuvų keleiviams privalomą izoliaciją pakeisti išankstiniais testais 1

Oro transporto organizacijos siūlo valstybėms naudoti tarptautinį testavimo modelį, kuris leistų išvengti...

Statomame Vilniaus „BH Meraki“ biurą nuomosis „Baltic Consol Line“

Vilniaus Perkūnkiemyje šiuo metu statomame verslo centre „BH Meraki“ įsikurs įvairių rūšių krovinių...

Statyba ir NT
2020.09.30
Logistika – sudėtinga? Nebe, atėjo laikas modernizuoti ir logistikos sektorių. Verslo tribūna 3

Jei esate gamybos, distribucijos ar prekybos įmonės vadovas – kreipiamės tiesiai į jus. Tikriausiai manote,...

Vokietijos autopramonės krizė: elektrinė transformacija – tik išgelbėjus tradicinius gamintojus Premium 1

Po vasaros sąstingio, į kurį Vokietijos automobilių pramonę įvarė koronaviruso pandemija, ruduo sektoriui ne...

Pramonė
2020.09.30
Kelių direkcijai jau pilnai vadovauja R. Lipkevičius 3

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo konkursą laimėjęs Administravimo departamento direktorius...

Kauno oro uostas nori įsirengti saulės jėgainę  2

Lietuvos oro uostų (LTOU) tinklui priklausantis Kauno oro uostas paskelbė rinkos konsultacijas ir šiuo metu...

„Lietuvos geležinkeliai“ siekia vežioti puspriekabes tarp Vilniaus ir Klaipėdos  6

„Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ praėjusią savaitę į Vilniaus...

„Panevėžio keliai“ gavo 12 mln. Eur užsakymą

AB „Panevėžio keliai“ už 11,969 mln. Eur (su PVM) rekonstruos krašto kelio Kėdainiai-Šėta-Ukmergė atkarpą.

Statyba ir NT
2020.09.29
„Tilsta“ už 28 mln. Eur Nemune įrengs bunas 2

Vilniaus statybos bendrovė „Tilsta“ už 28 mln. Eur tvarkys Nemuno vandens kelią nuo Kauno iki Kuršių marių ir...

„Pigu“ ambicijos: 30 parduotuvių iki metų pabaigos Premium 4

Vienintelis būdas užtikrinti gerą klientų patirtį ir operatyvų prekių pristatymą yra toks, kai prekės...

Prekyba
2020.09.29
Paskatinta naujo „Discovery“ filmo, Estija vėl tirs kelto „Estonia“ katastrofą  2

Pasirodžius naujam „Discovery“ dokumentiniam filmui apie nuskendusį keltą „Estonia“, Estijos premjeras Juris...

Krizė pakoregavo G. Žiemelio įmonės planus Vietname

Gedimino Žiemelio kontroliuojamos aviacijos grupės „Avia Solutions Group“ pilotų mokymo įmonė „BAA Training...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus