Paprastas sprendimas, kaip išlaikyti IT specialistus

Reklama publikuota: 2020-11-12
„Telia“ verslo produktų ir kainodaros vadovas Giedrius Jasonas.
svg svg
„Telia“ verslo produktų ir kainodaros vadovas Giedrius Jasonas.

IT specialistai jau ne vienerius metus karaliauja TOP profesijų sąrašuose, o dėl geriausiųjų įmonėms tenka gerokai pasistengti. Tačiau net ir laimėjus prieš konkurentus negalima atsipalaiduoti – darbų rutina ilgainiui gali tapti jūsų IT darbuotojų ar net visos komandos nuobodulio šaltiniu. Kaip tam užbėgti už akių? Bent retsykiais šiuos kolegas įtraukite į kitus organizacijos vidinius ar išorinius projektus.  

Pastebėta, kad kitokio pobūdžio užduotys ir problemų sprendimai ne tik paskatina IT specialistus galvoti plačiau, labiau įsitraukti į įmonės veiklą, bet padeda juos papildomai motyvuoti – juk jie šią profesiją ir karjeros kelią konkrečioje bendrovėje pasirinko ne tik dėl pinigų.

„Mes savo IT specialistus jau ne vienerius metus įtraukiame į įvairius vidinius ir išorinius projektus. Visi gali išbandyti savo jėgas strategijos, verslo plėtros, sprendimų paieškos, kurti inovacijas, tobulinti paslaugas ir pan. Tai pasiteisina su kaupu – mūsų IT komanda pasiūlė ne vieną įdomų sprendimą ar vertingą įžvalgą, o ir patys labiau jaučiasi įsitraukę į „Telia“ veiklą“, – sako „Telia“ verslo produktų ir kainodaros vadovas Giedrius Jasonas.

Kiek ir kokių papildomų veiklų suteikti?

Pirmiausia svarbu suprasti, kad tai priklauso ne tik nuo tiesioginio vadovo, bet ir nuo pačių darbuotojų noro ir įsitraukimo. Todėl, prieš pasiūlant vieną ar kitą užduotį, būtina šiuo klausimu padiskutuoti su pačiu darbuotoju. Visgi papildomi projektai neturėtų pakeisti pagrindinio darbo, todėl balansas čia taip pat būtinas.

„Telia“ skaičiuoja, kad jos IT specialistai vidutiniškai 70 proc. darbo laiko skiria kasdieniams darbams: sistemų priežiūrai, prieigų kontrolei, tinklo saugumui, infrastruktūros, duomenų centrų, serverių priežiūrai ir panašiems darbams. Apie 25 proc. IT komandos laiko tenka įvairiems projektams: duomenų migravimo darbams, einamiesiems atnaujinimams, saugumo atitiktims ir auditui, darbo vietų ir mobiliųjų įrenginių valdymui, sistemų integravimui, saugumo incidentų valdymui ir panašiai. Likusius 5 proc., arba vieną darbo dieną per mėnesį, skatiname skirti strateginiams klausimams – planavimui ir valdymui, IT pirkimams, IT strategijai, verslo plėtrai, sprendimų, inovacijų paieškoms bei kūrimui.

Kaip tai padeda motyvuoti?

2020 m. „CompTIA“ (Kompiuterinių technologijų pramonės asociacijos) apžvalgoje teigiama, jog dauguma (86 proc.) IT specialistų optimistiškai vertina savo profesiją. Pagrindinė priežastis – itin didelė technologinių įgūdžių paklausa, lemianti solidžias karjeros galimybes.

Tačiau IT specialistus bene tiek pat motyvuoja technologijų svarba verslo plėtrai – kas antras respondentas tai įvardino kaip antrą didžiausią profesijos privalumą. Technologijos ir inovacijos tapo neatsiejama verslo operacijų dalimi, o tai IT profesionalams suteikia galimybę būti įtrauktiems į organizacijos valdymą.

Tuo tarpu, įmonės, kurios įtraukia IT specialistus į kitas organizacijai gyvybiškai svarbias funkcijas, leidžia jiems stebėti procesus ir teikti pasiūlymus, yra labiau inovatyvios. „McKinsey“ atliktų tyrimų duomenimis, 8 iš 10 vadovų teigia, kad inovacijos yra esminė įmonės augimo strategijos dalis. Vis tik „Deloitte“ pasaulinių įmonių valdybų apklausa rodo, kad inovacijos yra ta sritis, kuriose vadovai vis dar yra silpnoji grandis.

Tad akivaizdu, kad organizacijoms siekiant gerinti savo veiklos rezultatus ir didinti inovacijų spartą, technologijų specialistai privalo dirbti išvien su kitų sričių specialistais, o įmonė turėtų užtikrinti IT specialistų įtraukimą į kitas organizacijai svarbias veiklas.

„IT sprendimų atnešama nauda ir vertė verslui priklauso ne tik nuo naudojamų technologijų, sklandžių procesų, bet ir nuo specialistų. Šių trijų dėmenų sinergija užtikrina geriausią rezultatą“, – pabrėžia G. Jasonas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Visuotinis darbas iš namų atlapojo verslo duris įsilaužėliams Verslo tribūna

Siekdamos apsaugoti darbuotojus ir laikydamosi rekomendacijų, didelė dalis įmonių išsiuntė savo darbuotojus...

Nuotolinio darbo realybė: įrankiai yra, bet įgūdžių dar trūksta Verslo tribūna

Darbui iš namų reikalingus įrankius – nuo patikimo interneto ir kompiuterio iki patogaus stalo ir kėdės –...

COVID-19 smogė pelnu: verslo iššūkis – suspėti augti Verslo tribūna

Pasaulinė koronaviruso pandemija palietė praktiškai visus verslus, tik jos įtaka kiekvienu atveju buvo vis...

5G pridėtinę vertę skaičiuoja trilijonais eurų Verslo tribūna 5

Naujos kartos 5G mobiliojo ryšio technologijos, kurią jau testuoja ir lietuviai, bene labiausiai laukė...

Paprastas sprendimas, kaip išlaikyti IT specialistus Verslo tribūna

IT specialistai jau ne vienerius metus karaliauja TOP profesijų sąrašuose, o dėl geriausiųjų įmonėms tenka...

Dar daugiau greičio: „Telia“ 3G dažnius perleidžia 4G technologijai Verslo tribūna 3

Iki šiol dviem dažniais veikęs „Telia“ 3G ryšys nuo spalio vidurio visoje Lietuvoje pasiekiamas jau tik...

Be IT įmonės veikla stotų, bet pati specialistų neturi. Kaip tai įmanoma? Verslo tribūna 4

Daugiau nei 400 darbuotojų. Pusšimtis unikalių projektų per metus. Kokybiškai veikiantis ryšys, kompiuteriai,...

Ekonomistai kviečia: baras atidarytas – vaišinkitės, kol galite Verslo tribūna

Koronaviruso COVID-19 pandemija jau pakeitė daugelio verslų aplinką. Ir tai tik pradžia. Ko galima tikėtis...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku