„Login 2019“ apdovanoti inovatyviausi skaitmeniniai projektai

Publikuota: 2019-06-07
Ryto Šeškaičio nuotr.
Ryto Šeškaičio nuotr.

Technologijų ir inovacijų festivalyje „Login 2019“ apdovanoti daugiau nei 20 inovatyvių interneto projektų ir labiausiai nusipelnusių interneto kultūros plėtrai žmonių Lietuvoje.

Šių metų interneto apdovanojimų laimėtojai paskelbti 7 pagrindinėse kategorijose, kurias sudarė daugiau nei 20 subkategorijų: „Tinklalapiai“, „Mobiliosios aplikacijos“, „Vaizdo įrašai“, „Interneto reklama ir marketingas“, „Socialinių medijų erdvė“, „Žaidimų kultūra“ ir „Metų geriausieji“ kategorijas. Pastarojoje paskelbtas „Metų startuolis“, „Metų inovacija“, „Metų podcast’ų kūrėjas ir „Metų Women in Tech“.

Dviejose Metų geriausiųjų kategorijose triumfavo pirkiniams telefonu sukurta programėlė MoQ – ji išrinkta Metų startuoliu bei Metų inovacija. Su programėle MoQ galima atsiskaityti daugumoje lietuviškų e. parduotuvių, daugiau nei 1.500 fizinių prekybos vietų, siųsti ir gauti pinigus, palikti arbatpinigių ir apsipirkti ar skirti paramą tiesiog skenuojant QR kodą.

Metų podcastų kūrėjais paskelbti NYLA autoriai iš „Nanook Multimedia“ projekto. NYLA yra pirmasis Lietuvoje klausytojų lėšomis išlaikomas podkastas, kuriame buvo paskelbti išskirtiniai #metoo liudijimai, gauti Jono Meko ir Rūtos Meilutytės interviu, parengtos diskusijos apie priklausomybes, psichologines problemas, Lietuvoje užmirštas romų ir musulmonų bendruomenes ir t.t.

Metų „Women in Tech“ apdovanojimas iškeliavo Monikai Katkutei-Gelžinei, kuri yra kūrybinių technologijų akademijos „bit&Byte“ įkūrėja. Akademijos tikslas – auginti rytojaus technologijų kūrėjus, suburiant technologijų bendruomenę mentorystei.

Geriausia metų interneto integruota žiniasklaidos ir ryšių su visuomene kampanija tapo „MO muziejus: Pasaulio istorija“, kurią sukūrė „New! Creative Agency“ ir „SuperYou“ agentūros, rašoma organizatorių išplatintame pranešime.

Metų socialinių medijų kampanija – projektas „Pildyk YouTube“ kanalas. Projektas į „Pildyk“ kūrybinę erdvę pakvietė 5 gerai žinomus vloger’ius, kuriems buvo atiduotas turinio kūrimas: jie filmavo, montavo, patys atsakinėjo į komentarus ir darė, ką norėjo. Per pirmąjį kampanijos mėnesį prenumeratorių skaičius išaugo iki 18.000.

Geriausia mobiliąja programėle pripažinta „MoQ“, taip iš viso pirkiniams telefonu sukurtos programėlės autoriams apdovanojimuose triumfuojant net su trimis apdovanojimais.

Geriausiu žaidimu mobiliesiems renginiams paskelbtas „Murder in the Alps“ žaidimas, kurį sukūrė „Nordcurrent“ komanda. Tai interaktyvus dektektyvinis žaidimas, nukeliantis į 1930 m. Šveicarijos Alpes ir apgaubiantis to laikotarpio atmosfera. Žaidimas jau laimėjo tris apdovanojimus Lietuvoje.

Metų asmeninės paskyros apdovanojimas iškeliavo Liudvikui Andriuliui. Aštriadantis interneto chuliganas, cinikas, slaptasis interneto autoritetas – taip dažnai yra pristatomas Belgijoje nuosavą verslą valdantis telekomunikacijų ekspertas bei rinkodaros specialistas p. Andriulis, kuris turi nuomonę visais klausimais.

Metų prekės ženklo paskyra tapo Vilniuje įsikūrusio džino baro „Sanatorija“ socialinė erdvė, kurios turinį kuria pats „Sanatorija“ baro kolektyvas.

Metų bendruomenės paskyra pripažintas Valstybinis Tautos Frontas, save vadinantis žymiausia Lietuvos butaforine partija.

Geriausiu e. paslaugos tinklalapiu šiais metais pripažinta „Žmonės Cinema“ platforma, leidžianti kiekvienam žiūrėti filmus namuose.

Geriausio prekės ženklo (įmonės, produkto) tinklalapio kategorijoje pripažinta nekilnojamojo turto „Darnu Group“ interneto svetainė.

Geriausiu e. prekybos tinklalapiu šiais metais išrinkta „Tinggly-Give stories, not stuff.“ platforma. „Tinggly“ yra pirmoji ir vienintelė pasaulinė pramogų dovanų platforma.

Socialinės atsakomybės tinklalapio kategorijoje apdovanojimas atiteko „Misija Sibiras“ tinklalapiui, kuriame plėtojamu projekto identitetu siekiama skatinti kartų dialogą ir išreikšti šiuolaikišką jaunimo požiūrį į pilietiškumą.

Geriausio ne pelno siekiančio tinklalapio kategorijoje pripažinta „Nepriklausoma sinematika“ interneto svetainė. Tai VšĮ „Meno avilys“ projektas, kurio tikslas – suteikti galimybę žiūrėti filmus kokybišku, restauruotu vaizdu ir garsu, susipažinti su įvairiapuse Lietuvos kino ir kultūros istorija.

Kultūrinio tinklalapio kategorijoje apdovanojimas atiteko „Kaunas pilnas kultūros“ tinklalapiui. Tai nekomercinis projektas, skirtas skatinti kultūros vartojimą Kauno mieste bei kviesti svečius atrasti jo kultūros labirintus.

Metų švietimo, edukaciniu šių metų tinklalapiu išrinktas „Nebegėda.lt“. Jame publikuojami straipsniai, liečiantys jautrius klausimus, seksualines problemas, lytines disfunkcijas.

Geriausiu žiniasklaidos portalo, projekto, tinklalapio kategorijoje išrinktas „Abstract Stylist“ naujas elektroninis žurnalas-portalas anglų kalba.

Tinklalapio dizaino sprendimo kategorijoje apdovanojimas atiteko „Notis“ programėlei. Tai programėlė, skirta studentų komunikacijai, įsiliejimui į universiteto aplinką ir planavimui.

Geriausio filmo kategorijoje laimėjo „Nenupučiama siena“ interaktyvaus dokumentinio filmo projektas, vaizduojantis padalintą gyvenimą Kuršių nerijoje, kai subyrėjus Sovietų Sąjungai pusiasalio viduryje atsirado siena, skirianti Lietuvą ir Rusijos Federacijai priskirtą Kaliningradą.

Metų vaizdo įrašu tapo „Aš tavo kaimynas. Nerūšiuok manęs!“ Klipas socialiniuose tinkluose sulaukė daugiau nei 500 pasidalijimų ir pasiekė didesnę nei 270.000 vartotojų auditoriją. Be to, 3 min. trukmės įrašas buvo nemokamai parodytas 2-juose iš 3 didžiausių TV kanalų, jį patalpino 2 iš 3 lankomiausių interneto naujienų portalų.

„Džiaugiamės galėdami suburti bent dalelę Lietuvos skaitmeninės kultūros pažangos žaidėjų vienoje vietoje ir kartu paminėti geriausius metų projektus bei žmonių pasiekimus“, – sako „Login“ festivalio direktorė Indrė Petrauskė.

iemet nugalėtojus rinko komisija, o ne internautų balsai, kaip ankstesniais metais.

VŽ rašė, kad šį kovą konferencijų organizatorę „Login conferences“ įsigijo Estijos žiniasklaidos grupės „Ekspress Grupp“ valdoma bendrovė „Delfi“. Bendrovė įsigijo visas akcijos: 80% – iš bendrovės „Small Talk Ideas“, 20% – iš konferencijos steigėjo ir bendrasavininkio Arnoldo Rogoznyj.

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Po Konkurencijos tarybos išvadų „Cgates“ atsisakė sandorio 7

Konkurencijos taryba nutraukė pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimą, nes po preliminarių išvadų bendrovė...

Rinkodara
2019.07.18
„Alfa Media“ pripažinta pažeidusi Etikos kodeksą

Visuomenės informavimo etikos komisija, išnagrinėjusi UAB „Gintarinė vaistinė“ skundą, pripažino, kad UAB...

Rinkodara
2019.07.18
Internete neteisėtai naudojamasi LRT laidos „Klauskite daktaro“ pavadinimu

LRT pasiekė informacija, kad internete, prisidengdami LRT televizijos laidos „Klauskite daktaro“ pavadinimu...

Rinkodara
2019.07.16
Seimas nesvarstys reklamos LRT draudimo

Parlamentarai antradienį nutarė, kad nesvarstys projekto, kuriuo siūloma uždrausti visą reklamą Lietuvos...

Rinkodara
2019.07.16
LNK pelnas pernai smuko dukart iki 1,8 mln. Eur 2

Verslininko Dariaus Mockaus valdomam koncernui „MG Baltic“ priklausanti žiniasklaidos bendrovė „Laisvas ir...

Rinkodara
2019.07.12
Teismas leido blokuoti „Sputnik“ lietuvišką portalą 1

Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį patvirtino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos...

Rinkodara
2019.07.12
„Lietuvos ryto“ TV parduota: vadovas lieka, valdyba keičiasi 3

„Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupė pardavė iki šiol jai priklaususį televizijos kanalą. 100% „Lietuvos ryto“...

Rinkodara
2019.07.12
Blokuojama knygų talpinimo interneto svetainė 3

Lietuvos radijo ir televizijos komisija, išnagrinėjusi Lietuvos leidėjų asociacijos prašymą taikyti...

Rinkodara
2019.07.12
Dėl autorių teisių pažeidimų blokuojama „Sputnik“ svetainė 5

Dėl autorių teisių pažeidimo internete Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimą blokuoti...

Rinkodara
2019.07.10
Žiniasklaida skundžiasi dėl LRT teisių į inauguraciją, LRT stebisi

Komercinė žiniasklaida skundžiasi, kad Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija LRT gavo išimtines teises...

Rinkodara
2019.07.10
Spaudos rėmimą priglobs Kultūros ministerija 2

Valstybės lėšas žiniasklaidai remti skirstantis Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas bus panaikintas.

Rinkodara
2019.07.03
Leido parduoti „Lietuvos ryto“ televiziją 6

Lietuvos radijo ir televizijos komisija trečiadienį davė leidimą vykdyti UAB „Lietuvos ryto“ televizijos...

Paslaugos
2019.07.03
LRT atsisako reklamos portale, tačiau pasilieka teisę skelbti apie transliacijų rėmėjus 4

Lietuvos radijas ir televizija (LRT) pirmadienį paskelbė visiškai atsisakanti reklamos, laidų rėmimo.

Rinkodara
2019.07.01
Parduodama „Lietuvos ryto“ televizija Premium 14

Pakankamai ilgai sklandantys gandai dėl „Lietuvos ryto“ televizijos pardavimo turėtų būti išsklaidyti...

Paslaugos
2019.07.01
Televizijų transliacijose mažėja rusiškos produkcijos 3

2019 m. rusiškos produkcijos dalis lygintose televizijos programose sumažėjo daugiau nei 20 val. per savaitę,...

Rinkodara
2019.06.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau